Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Wrzesień 2017

Zgłoś nadużycie #3591 18 maja 2017, 15:31

wiola_87 Supermama
Ja też początków bez pomocy męża sobie nie wyobrażam, tym bardziej że już jedno dziecko jest do opieki. Teściowa niech se zajrzy na chwilę ale napewno nie odrazu po, bo będę yyy... niemiła 😊

A moi pewnie jakoś później wpadną, zobaczy się 😊

Sun wózek kosmiczny i cena też 😂 w przyjaciółkach Iga ma coś w te klimaty z takimi różowymi błotnikami, jak któraś ogląda to zwróćcie kiedyś uwagę 😁
Dziaba Twój komentarz mnie powalił 😂 Krejzolu 😂

Dziękuję za oświecenie z tym minky, wszędzie tego pełno to nawet nie pomyślałam że to jakieś nieoddychajace, myślałam że dobre skoro takie popularne, a tu kuuupaaaa przez duże Q... Jednak bambusik mówicie? Majty bambusowe są super, więc i taka pieluszka powinna robić robotę 😁

Witaj Alu, napisz coś o sobie bo mu tu ciekawskie 😁 witamy 😊😊😊

Dziaba ja też kilka lat temu tylko tetra i flanela i na takie wynalazki jak no ceratka z flanela robię wielkie oczy i zachodze w głowę czy tego nie było, czy ja cofnięta? 😁

Ines cycki w górę 😁 każdy z Nas ma czasem gorszy dzień, wątpliwości siła rzeczy też się zawsze pojawiają... To normalne 😊 wszystko będzie dobrze, będziesz dobra mamusia i dziecko głodne i brudne chodzić nie będzie, nie martw się na zapas, bo bez sensu poprostu no 😁

Zgłoś nadużycie #3592 18 maja 2017, 16:01

ines09 Gotowa na wszystko
Wiola, Ty zawsze umiesz pocieszyć :-) ! Cycki do góry będzie moim mottem po zakończeniu karmienka haha.
Przyszłooo :-) ! Co prawda ten miętowy kolor mniej intensywny, niż sobie wyobrażałam, ale ogólnie cudeńko. Noce są moje :-D . Niestety od jutra, bo jeszcze pranko...

Zgłoś nadużycie #3593 18 maja 2017, 16:05

wiola_87 Supermama
Dobry cycnik zrobi robotę 😁 albo codzienny masaz w wykonaniu męża 😁

A zestawik elegancki, przymierzalas już? 😊 To będą też pozniej fajni pomocnicy w rozwoju dziecka 😊😊😊

Zgłoś nadużycie #3594 18 maja 2017, 16:11

wiola_87 napisał(a)

Dobry cycnik zrobi robotę 😁 albo codzienny masaz w wykonaniu męża 😁

A zestawik elegancki, przymierzalas już? 😊 To będą też pozniej fajni pomocnicy w rozwoju dziecka 😊😊😊

TAK :-D ! Tylko kurcze nie dołączyli instrukcji. Nie wiem, w jakiej temperaturze prać poszewkę. Kocyk szumnie nazwany materacykiem :-D .

Zgłoś nadużycie #3595 18 maja 2017, 16:14

Zobaczyłam na ich aukcjach poszewki - jest info, że prać w temp. 30 stopni.

Zgłoś nadużycie #3596 18 maja 2017, 17:00

alu0000 Fajna mama
Mam 27 lat ;-) Puki co czuje się całkiem spoko ;-) gin juz 4 razy sprawdzal i dziewczynka na 100000% ;-) na początku musialam sie oszczędzac przez krwawienie które sie pojawilo w 10 tyg, teraz znowu gin zabronil mi podnosic ciezkich rzeczy bo szyjka zrobila się miękka i blizna po cc zrobila sie cienka, gin ostrzegł że może skonczyc sie szpitalem i sterydami na rozwoj płucek, troche mnie tym zaskoczyl, mam nadzieje że aby mnie tak postraszyl bym sie oszczędzala :-O , z tym że oszczędzanie z moim prawie 3latkiem kiepsko mi wychodzi... :-O męczy mnie sprzątanie, mam ochote wysprzątac caly dom a tu nawet nie ma jak wiec udaje że nie widze że wygląda czasem jak by bomba u nas ekspodowala :-P moj bedzie mial teraz 2 tyg wolnego wiec mam nadzieje że go zagonie do mycia wszystkich okien i scierania kurzy :-P
,,Wszystko co mnie przygniata, sprawia, że chcę latać"

Zgłoś nadużycie #3597 18 maja 2017, 18:51

wiola_87 Supermama
Ali to powiekszysz grono dziewczynek u Nas, bo więcej chłopców się szykuje do przyjścia na świat 😊
Wybrałaś już imię?
Ja też czekam na córeczkę 😊
A w domu 5latek 😊 Ty masz synka już tak?

Zgłoś nadużycie #3598 18 maja 2017, 18:55

wiola_87 Supermama
U nas fanfary głośne słychać, syn opanował rower. Wcześniej mąż biegał za nim z kijem i go trochę poduczył, a ja dzisiaj kija odkrecilam, założyłam ochraniacze, siadaj, odpychaj się jak na biegówce, pedaluj mocno i jedź. I pojechał. Wniosek? Nie ma co się z dzieciakiem szczypać za bardzo...
Jestem dumna 😁

Zgłoś nadużycie #3599 18 maja 2017, 19:29

Sunflower Gotowa na wszystko
Wiola, synek zdolny po mamusi ☺ co sie będzie szczypal, raz dwa i jazda ☺ Teraz chwila moment i bedzievkluczyki do auta zabieral 😉 moja siostra jezdzila na 4 kolkach,raz jej sie przysnilo, że na dwoch umie i kazala sobie odczepic i od razu bez problu ruszyla ☺

Alu, najważniejsze, zeby dziecko zdrowe roslo, a balagan omijać 😉 jeszcze sie zdążysz nasprzatac w życiu, to jak troche bedzie nieogarniete, to nic sie nie stanie.

Ines, czym jest wypelniony mnieszy rogal? Bo nie moglam znaleźć tych zestawow, zeby w malym nie bylo styropianu (bialej goraczki dostaje od styropianu ;) .

Zgłoś nadużycie #3600 18 maja 2017, 20:13

Wiola, no i super! Gratki dla zdolniachy, pewnie też jest z siebie dumny.

Sun, ja też szukałam takiej, gdzie nie będzie styropianu. Tu jest kulka silikonowa :) .
http://allegro.pl/zestaw-poduszka-ciazowa-do-karmienia-materac-i6557066372.html

Zgłoś nadużycie #3601 18 maja 2017, 20:42

alu0000 Fajna mama
Tak w domu synek ;-) widzę że rozmawiacie o poduszkach rogalach. Z synkiem miałam ;-) w sumie to jest do dzisiaj ale synek kocha tego wielkiego rogala i niedlugo już będą 3 lata jak z nim spi i sie do niego przytula w nocy ;-) musze więc kupić kolejnego :-D
Ps. Co do imienia to planujemy dać małej na imie Liliana, chociaz ostatnio doszly mnie słuchy że to obecnie bardzo popularne imie :-O mam nadzieje że nie bedzie w klasie z trzema dziewczynkami o tym imieniu :-P

Zgłoś nadużycie #3602 18 maja 2017, 21:07

buka87 Supermama
Wiola brawo dla mlodego :D I dla taty ze sie nabiegal z kijem ahaha :)
Ja dzis sie nie pomalowalam na spacer i kocykowanie i co...i mnie zjaralo na twarzy :P Jednak te kosmetyki jakies flitry maja a czlowiek sie nie upackal nimi i wyglada jak indianiec ;/ No i zawal mialam bo myslalam ze mloda zlapala kleszcza na glowce :O Ale to paproch. Jutro juz piątuniu.
Powiem Wam ze masakrycznie sie czuje juz w te upaly, ledwo pcham wózek a przeciez to dopiero początek :O Jak żyć ja sie pytam?!
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #3603 18 maja 2017, 21:16

alu0000 Fajna mama

buka87 napisał(a)

Wiola brawo dla mlodego :D I dla taty ze sie nabiegal z kijem ahaha :)
Ja dzis sie nie pomalowalam na spacer i kocykowanie i co...i mnie zjaralo na twarzy :P Jednak te kosmetyki jakies flitry maja a czlowiek sie nie upackal nimi i wyglada jak indianiec ;/ No i zawal mialam bo myslalam ze mloda zlapala kleszcza na glowce :O Ale to paproch. Jutro juz piątuniu.
Powiem Wam ze masakrycznie sie czuje juz w te upaly, ledwo pcham wózek a przeciez to dopiero początek :O Jak żyć ja sie pytam?!

Mi puki co cieplo nie przeszkadza, chociaz mam opalo ny krótku rękawek i na stopach biale skarpetki :-O inna sprawa że od kilku dni gdy ide czuje że człapie i kołysze sie jak kaczka :-P

Zgłoś nadużycie #3604 18 maja 2017, 21:23

Ja boję się przebarwień po słońcu. Tak, to bym wychodziła chociaż na 15 min. wystawić buzię, bo ostatnio wyglądam jak córka młynarza, mimo, że zawsze miałam śniadą, raczej opaloną cerę.

Zgłoś nadużycie #3605 18 maja 2017, 21:41

wiola_87 Supermama
Zdolny tylko coś odwagi mu brak, ale buduje to w nim, bo do.odwaznyxh świat należy 😁 nie mogę się nad nim użalać, tylko dać takiego 'kopa w dupę' i wtedy on w siebie wierzy i są efekty 😁

Sun takiej historii to jeszcze nie słyszałam, żeby przez sen się nauczyć jeździć 😁 nieźle 😁

Alu musiałabyś zobaczyć internetu, są rankingi imion najczęściej nadawanych w konkretnych latach. Mi też zależy na tym, by imię było takie bardziej indywidualne, bo nie wyobrażam sobie zawołać Juuuliaaaa i żeby mi 5 Julek przybiegło, albo odbierać dziecko z przedszkola tłumacząc która Julia to moja heheheh (przynajmniej na początku).
Ja mam w brzuszku Izabelę 😁

Buka tata właściwie to jedno popołudnie poświęcił, w marcu jak tak ciepło było to na 2 godziny wyszliśmy i wtedy młody coś tam cyknal, bo jechał sam nie wiedząc że jedzie sam. Tylko strasznie się denerwował jak munnienszlo... I to go zniechęcało więc nie przeciagalismy, bo by był efekt odwrotny do zamierzonego. A dzisiaj głęboka woda. Jutro po przedszkolu znowu my wyjmę ten rower. Niech jeździ. W końcu zaczyna czerpać z tego przyjemność 😁
Ja pamiętam że się sama uczyłam jeździć. Jedna koleżanka miała rowerek i każdy chciał na nim jeździć więc trzeba było się szybko nauczyć żeby móc się karnąć 😁 więc my się na podwórku sami na wzajem pchali na nim i się nauczyliśmy 😁

Buka ja już mam brązowy dziób... Ale ja się nie maluje, nawet chyba nie umiałabym nałożyć fluidu bo puder jeszcze jakoś bym chyba wklepala w facjatę... Pytanie czy równo i czy dobrze. No nie umiem i już. Mój cały makijaż to tusz do rzęs i kredka do brwi 😊
A buzia się sama opala bo codziennie jakieś spacery albo popołudnia na podwórku w słoneczku 😊 i mam.opalone tylko końcówki, to co spod ubrania wystaje hahaha więc kostki i ręce do krótkiego rękawka 😂
Chociaż koleżanka uprzedzała żeby uważać, bo mogą się jakieś przebarwienia na buzi pojawić które potem już zostają na zawsze na dziubie...

Temperaturę da się odczuc... No wsiadając do auta idzie paść... A tak jak jest jakiś cień czy kawałek wietrzyku to spoko, zobaczymy teraz na weekend, bo ma być jeszcze cieplej... Jak będzie za gorąco to zaszywam się w domu. Pamiętam jak musiałam dziecku tłumaczyć latem że nie możemy iść na dwór bo za gorąco, a na placu zabaw zjeżdżalnia by go poparzyła... Dziś to rozumie, wtedy nie do.konca mógł pojąć 😒

Alu a z tym chodem masz rację, ja czuję jak mnie ściąga na boki jak z zakrętu wychodzę 😂 ktoś z tyłu pomyśli że pijana... A może to.moje odczucie? Ale czasem tak się właśnie czuję 😂

Zgłoś nadużycie #3606 18 maja 2017, 22:34

Ulek Fajna mama
Hej dziewczynki
Caly dzien zabiegany dzis...
Witaj Alu-moj synek z czerwca 2014 :-)
Tak na szybko tylko skrobne bo padam na pyszczek a jutro rano jeszcze ten nieszczesny dentysta.Ja po wizycie u gina-maly rosnie jak smok i ma juz jakies 780g-moge sobie pomarzyc o sn....Ktoras dziewczyna pisala tu o soku z burakow-przypomni mi ktos jakiej firmy albo gdzie kupie?Moja hemoglobina z kazdym badaniem nizsza-dzis 11 wiec dostalam juz zelazo zeby nie lecialo bardziej w dol.Nie ukrywam ze wolalabym naturalnie to poprawic bo martwi mnie wizja hm....klopotow w wc :-D .Pogorszyly mi sie tez wyniki tarczycy a konkretnie ft4 jest ponizej normy wiec zwiekszamy dawke lekow.Jedna rzecz jeszcze mnie zastanawia....nie mam zlecenia na glukoze a nastepna wizyta za 4 tyg wiec bedzie to juz 28+2...a czytalam ze to do 28 sie robi to badanie.Miala ktoras pozniej?Oczywiscie gina nie pytalam bo dopiero w domu sobie to rozkminilam,no i chyba on powinien wiedziec co robi....

Zgłoś nadużycie #3607 19 maja 2017, 7:21

wiola_87 Supermama
Ja pisałam, znalazłam w dino soki dawtona za 1.39zl -330ml. Tam jest 87% buraka i trochę soku jabłkowego. Aczkolwiek będę jeszcze szukac, bo w Biedronce są te smaki Victorii? Tylko tam jest 250ml za 3zl i sam burak. Pij na zdrowie 😊
A cukier ja np robiłam przed zalecanym czasem, więc skoro można szybciej to chyba mozna też i później? Tak jak mówisz, lekarz prowadzi i wie co i jak.

Mały faktycznie nie taki mały 😊 ale jeszcze trochę do końca 😊

Zgłoś nadużycie #3608 19 maja 2017, 9:29

kari007 Gotowa na wszystko
Cześć dziewczynki. Ulek dziwne mnie też mówili że między 24 a 28 ja dostałam teraz glukoze. Wybieram się za 2 tyg czyli w 26 tyg. Ines dzięki za link też zamówię sobie myślę że do karmienia będzie super bo miałam problem przy pierwszym z ułożeniem małej. A te poduszki to jakoś do wzrostu się dopasowuje? Ala wiataj ja też mam 3 latke więc cie rozumiem 😉 każdy mówi oszczędzaj się a tu ciekawe jak jak , jak to male ma motorek w tyłku . Co do opieki to mój M. W rodzinnej firmie pracuje to inaczej jest z urlopem tym bardziej że ma prace sezonowa to cała zimę jest z nami ale coś za coś.

Zgłoś nadużycie #3609 19 maja 2017, 9:31

dziaba91 Gotowa na wszystko
Hej hej ;)

Z tą glukoza to później już nie można. Chyba do 28 tyg. Bo wynik jest zakłamany.

Gorąco ja cholera. Dziś po przedszkolu znowu plac zabaw. Będę się wietrzyc na ławeczce.... Dobrze ze dziecko samowystarczalne i nie trzeba z nim chodzić, tylko czasami butelkę z wodą otworzyć ;)

Tak się rano napatrzylam na te moje ogórki... Ale jeszcze muszę poczekać. Dzień to za mało jeszcze. A już mi ślinka cieknie :)

Zgłoś nadużycie #3610 19 maja 2017, 10:10

Dziaba, ja uwielbiam takie jeszcze nie zrobione ogórasy. Najlepiej dopiero co zalane wrzątkiem :-D !

Kari, ja czytałam, że ta największa poducha 135 cm jest przeznaczona dla pań powyżej 170 cm wzrostu. Dlatego wybrałam dla siebie 120 cm. Teraz też są poduchy w Biedrze (krótsze, chyba 100), ale bez rogala.