Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Wrzesień 2017

Zgłoś nadużycie #3471 15 maja 2017, 19:59

Sunflower Gotowa na wszystko
Wiola, masz rację, lepiej zeby sie dzieciatko w brzuchu przechowalo do ochlodzenia. Bo my sie zimnego czegos napijemy czy przy wiatrak staniemy, a takie malenstwo lezy tylko i sie grzeje.
A nektarynki to moze chociaz tyle chemii nie maja, bo to w sumie koncowka sezonu chyba na poludniu Europy.

Mnie jeszcze pasy nie przeszkadzaja, w oglole nie czuje, że mam zapięte i czasem jak jade to az sprawdzam. Ale to pewne kwestia czasu ☺

Moze glupio pytam, ale nie rozenzana jestem w temacie. Oni te kulki dezynfekuja czasem jakos?

U sasiadow dwie takie male dziewczynki lataja 2 i 4 lata. Matki to nadazyc nie mogą za nimi ☺ Ile to cierpliwości trzeba do takiego dziecka. ☺

Zgłoś nadużycie #3472 15 maja 2017, 20:00

dziaba91 Gotowa na wszystko
Ee mój z końca sierpnia a jeszcze się na ciepło załapał. Leżał jak królewicz z dupa na wierzchu i wszystko miał gdzieś ;) one nie mają wykształconego ośrodka regulacji temperatury. Więc nie do końca też wiedzą czy im za gorąco czy nie ;)  
A to moje skarby dzisiejsze ;) wsio po 2 zł, tylko kurteczka 6 niecałe ;)

Zgłoś nadużycie #3473 15 maja 2017, 20:29

buka87 Supermama
Ja urodzilam corke 2 czerwca i jak sie zaczely upaly to maaaaasakra. Wychidzlysmy na spacer o 19. Fakt ze nie trzeba bylo jej ubierac bo jak byla w bodziaku samym tak wychodzilysmy i bylo ok a na jesien te kurtki, czapki ...lipka. Idealnie mi sie wydaje urodzic na wiosne, upalow nie ma jeszcze, ale kurtki do szafy juz schowane i lajt :) No ale :P
Mnie te kólkowo brzydzi poki co, nie slyszalam zeby te kulki byly myte a na pewno nie raz mialy kontakt z przesikanym dzieckiem. Na razie mlodej w to nie wpuszczam.

Bylam dzis na glukozie. Ciezko bylo wypic, ale na szczescie nic sie nie dzialo po tym. W sumie szybko mi czas zlecial :) Dobrze ze juz po wszystkim. Teraz chcialam sprawdzic wyniki to medicover cos robi z serwerem i nie zobacze.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #3474 15 maja 2017, 20:50

monika199222 Gotowa na wszystko
Slonca wy moje. Byłam u lekarza. Osluchowo czysta kazała mi flegamine pic. i to wszystko. Ale mnie strasznie męczy.

Ja dzisiaj wzięłam truskaweczki. Ale tylko 0,5 kg bo strasznie drogie. 18 zl za kg. Ale pyszne w smaku. Tylko mało słońca.

Co do A dapterow to ja niemyślałam o tym. Pasy na dole i koniec. Pierwsza coazr przeżyłam. Druga też damy rade😆

W lidlu 7 dni. Znam ten ból bo też ostatnio przecholowalam z czasem.

Zgłoś nadużycie #3475 15 maja 2017, 21:05

Ich nie myja tylko dezynfekuja parownicami ;) też nie raz widziałam zasmarkane dzieci. No ale cóż, w przedszkolu nie lepiej i jakoś sobie trzeba z tym radzić. Akurat ta sala jest czysta i to się rzuca w oczy ;)

Ma któras z Was skończona pedagogike wczesnoszkolna? Dziś tak myślałam co w tym życiu dalej robić. Zostało na tym, że może otworzyć punkt przedszkolny albo żłobek, bo w moim mieście dostać się do państwowego to cud. A patrząc na te mamuśki z brzuchami to nic innego jak brzydko mówiąc wszędzie widzę 500+ na czysto dla mnie ;) bo kiedyś trzeba będzie wrócić do pracy i te potworki gdzieś wysłać. Tylko tak mnie zastanawiają te wymagania.

Zgłoś nadużycie #3476 15 maja 2017, 21:18

wiola_87 Supermama
Ja właśnie Wojtka miałam na wiosnę i to jest naprawdę świetna sprawa. No ale tym razem nie mogłam sobie planować na kiedy ma się urodzić tylko musiałam tak planować by umowę mieć w robocie i potem by mieć za co żyć 😊
Zawsze są plusy i minusy, ale ja myślę że w naszej sytuacji tak czy siak więcej plusów 😁

Ooooo Młoda się buja 😁 skubana już tam tak urzęduje, że się boję myśleć co będzie dalej 😁 a dzisiaj albo ja wystraszyłam albo dotknelam w jakieś czule miejsce bo nacisnęłam w jednym miejscu brzuszek gdzie wystawała i szybko zwiała 😂 tak jakby aż podskoczyła 😁 a mówiłam do niej 😊😊😊

Z tymi krainami zabaw to sliski temat... Kulek nikt nie myje ani nie dezynfekuje na bank. A powinien to być wymóg moim zdaniem. Tam się pewnie aż roi od bakterii.
My przestaliśmy chodzić jak młodemu na nadgarstkach pojawiła się wielką czerwona plama, najpierw na jednym potem na drugim. Smarowalam maścią z Wit a i pół wapno, pediatra obejrzała i właśnie tylko potwierdziła by to stosować i obserwować. Nigdy czegoś takiego nie miał. Aż się boję myśleć co to było.
A z tą cierpliwością do dzieci to na szczęście zaczynamy od pierwszych dni i z czasem się siebie uczymy więc rodzic cierpliwość tak czy siak zawsze jakaś tam będzie mieć dla swojego dziecka bo je poprostu zna od zawsze 😊 do innych dzieci bym nie miała cierpliwości... Nie są mi.pisane zawody nauczyciela itp

Dziabaaaaa ale super perełki wyłapałas! Świetny masz ten szmateksie, w połączeniu z Twoim darem dzieci będą ubrane jak ta lala hahaha 😁 Brawo Ty! 😁

Buka oni zawsze wiedzą kiedy grzebać w systemie... Tak jest zawsze... Może jutro rano się uda wbić na tą stronkę. Chociaż pewnie jest ok 😁

Zgłoś nadużycie #3477 15 maja 2017, 21:22

ines09 Gotowa na wszystko
Zjadłam 500g truskawek i 400g maślanki :-O. Mega kolacja...pękam :-P .

Zgłoś nadużycie #3478 15 maja 2017, 21:47

wiola_87 Supermama
Mniammmm... Ines pewnie pękasz w szwach! ale się muszę obejść smakiem z tymi truskawkami, a jadlabym oj jadła... Ciekawe po ile mrożone mają, tym się też zadowole, jutro sprawdzę w biedrze jak młodego odstawie do przedszkola. Ale tym razem chyba z buta pójdę 😂 akurat nim dojdę do domu to się trochę rozmrożą 😋 o ile będą...

Zgłoś nadużycie #3479 15 maja 2017, 22:26

ines09 Gotowa na wszystko
U mnie w Biedronkach nie ma już mrożonych truskawek :-/. Kupiłam w Carrefourze - 9,99 za kilogram.
W sumie taki koktajl moźe zastąpić mi lody, dietetyczniej :-D .
Przyszłam z łazienki po prysznicu z myślą, że poprzytulam się do męża, a on już chrapie i w ogóle nie drgnie...No ładnie :-P .

Zgłoś nadużycie #3480 15 maja 2017, 22:28

kari007 Gotowa na wszystko
Ines moje tsh 1.52 ja mam 75 bo mi lekarz powiedział że 50 to za mało i nie zbije mi. Dziaba super ciuszki. Ines łał nieźle poszalalas z tymi truskawkami i Maślanka 😉 jejku ale mi smaka robicie na te truskawki. Wiola hehe ja też nekatrynki dziś wsuwałam uwielbiam je w sezonie jak sa slodsze to na śniadanie z owsianka jem 😉

Zgłoś nadużycie #3481 15 maja 2017, 22:33

muzzza Fajna mama
cześć !
napisałam mega posta i mi go wcięło ! nie dam rady drugi raz, zła jestem phi!
trudno...
robiłam sobie dzisiaj morfo i mocz i szału nie ma :| dotychczas wszystko w normie a dzisiaj 6 wyników albo za wysokie albo za niskie, eech

Zgłoś nadużycie #3482 16 maja 2017, 7:13

A mialo dzis padac, a tu moje Pane jeszcze sloneczku ☺.
Ines i nie mialas rewolicji po kolacji? Brzuszek w porządku? A te chlopy takie są - moj tez wczoraj momentalnie odplynal ☺ dobrze, że mi dziecię rozrywke zapewnia w postaci wycieczek do toalety, bo bym sie pol nocy nudzila.
Wiola, my po slubie dziecko wymyslilismy  sobie , zeby sie nam na początku marca urodzilo. Ale możemy sobie planować, a wychodzi jak wychodzi. Nigdy nie chcialam dziecka na jesień, a teraz to cieszę sie, że w oglole sie udalo 😀
Chyba tak okolo 10 zl za kg wychodza morozne. U nas w biedrze jeszcze widzialam jakies resztki mrozonych owocow. Ale i w delikatesach i w tesco tez widzialam jeszcze. A z mrozonych to sie lody w 2 minutki robi super ☺
Buka, to mowisz ze dalas rade z glukoza. Bo ja niby mam skierowanie, ale wahqm sie czy w ogole próbowac. Jaka dawke miala? Bo mnie zlecil 75g. I musialabym juz poniedziałek pojsc, zeby mąż mnie mogl asekurowac. 😨
Muzza, zloiwosc rzeczy martwych ☺ nameczy sie czlowiek i nic z tego 😉
Może to chwilowa anomalia w wynikach. Nie ma co sie martwic na zapas. A kiedy masz lekarza?

Zgłoś nadużycie #3483 16 maja 2017, 7:32

buka87 Supermama

Sunflower napisał(a)

A mialo dzis padac, a tu moje Pane jeszcze sloneczku ☺.
Ines i nie mialas rewolicji po kolacji? Brzuszek w porządku? A te chlopy takie są - moj tez wczoraj momentalnie odplynal ☺ dobrze, że mi dziecię rozrywke zapewnia w postaci wycieczek do toalety, bo bym sie pol nocy nudzila.
Wiola, my po slubie dziecko wymyslilismy  sobie , zeby sie nam na początku marca urodzilo. Ale możemy sobie planować, a wychodzi jak wychodzi. Nigdy nie chcialam dziecka na jesień, a teraz to cieszę sie, że w oglole sie udalo 😀
Chyba tak okolo 10 zl za kg wychodza morozne. U nas w biedrze jeszcze widzialam jakies resztki mrozonych owocow. Ale i w delikatesach i w tesco tez widzialam jeszcze. A z mrozonych to sie lody w 2 minutki robi super ☺
Buka, to mowisz ze dalas rade z glukoza. Bo ja niby mam skierowanie, ale wahqm sie czy w ogole próbowac. Jaka dawke miala? Bo mnie zlecil 75g. I musialabym juz poniedziałek pojsc, zeby mąż mnie mogl asekurowac. 😨
Muzza, zloiwosc rzeczy martwych ☺ nameczy sie czlowiek i nic z tego 😉
Może to chwilowa anomalia w wynikach. Nie ma co sie martwic na zapas. A kiedy masz lekarza?

Ja mialam 75 i chyba ciezarowki takie maja wlasnie. Dasz rade. Najgorsze wypić.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #3484 16 maja 2017, 7:36

Dziaba, mnie zawsze w strone nauczania ciągnelo, ale jakos sie nie zdecydowalam. A trzebabylo. Tylko ja z takimi maluszkami to bym sie bala. Bardziej juz podstawowka. A z Urzedu pracy też byś mogła jakieś dofinansowanie dostać na otworzenie takiego punktu. Tylko chyba byś musiala jakies uprawnienia miec, to sie zorientuj, gdzie mozna sobie jakies studia albo kursy zrobić ☺
Dziewczyny, wczoraj wieczorem mąż sie naprodukowal, rozmawial z Modym, po brzuchu pukal, owopiadal, co to bedzie go uczyl, jak sie bedzie bawil. Poszedl do toalety, a ten sie ruszył ☺ raz mi brzuch podskoczyl, akurat jak tatus wyszedl ☺
Monia, a moze spróbuj oklepywania pluc, to szybciej to z Ciebie wyjdzie?

Zgłoś nadużycie #3485 16 maja 2017, 9:50

muzzza Fajna mama

Sunflower napisał(a)

dzisiaj mam, dobrze chociaż że nie jakieś wielki te odchylenia od normy, raczej minimalne ale dużo ich... a było idealnie. Sok z buraka co wieczór i jakoś może będzie :D

Zgłoś nadużycie #3486 16 maja 2017, 9:50

muzzza Fajna mama

Sunflower napisał(a)

Dziewczyny, wczoraj wieczorem mąż sie naprodukowal, rozmawial z Modym, po brzuchu pukal, owopiadal, co to bedzie go uczyl, jak sie bedzie bawil. Poszedl do toalety, a ten sie ruszył ☺ raz mi brzuch podskoczyl, akurat jak tatus wyszedl ☺

haha dobre :D

Zgłoś nadużycie #3487 16 maja 2017, 9:58

Hej.

Wczoraj czytałam, że właściciel nie musi mieć uprawnień, ale zawsze można zrobić kurs 280 godzinny ;) będę myśleć co z tym życiu dalej działać.

Wiecie co? Wyszłam zaprowadzić młodego i odebrać wyniki. Młody się edukuje, oblazlam kilka sklepów... Ale wyników nie odebrałam :D eh. Dobrze ze o własnym dziecku jeszcze pamiętam ;)

Kupiłam też dwie paczki 1 Dady w biedronce. Nie wiem co mi jest. Zaczynam wszystko chomikowac... I tak jakby się uprzec to mam wszystko prócz wanienki. Lipiec i sierpień będę leżeć brzuszkiem do góry, albo odbije mi i będę wszystko sprzątać. Jedno z dwóch.

I tak jak patrzę na jakim etapie Wy jesteście to nie wiem czy nie przesadzam :)

Dzisiaj polowkowe po 16stej ;) cieszę się że zobaczę malego, ale nie mam takiego parcia na badania jak w pierwszej ciąży. Zawsze pamiętałam kiedy i o której będzie badanie, a teraz musze do notatnika zaglądać, żeby na godzinę dojechać i nie zapomnieć...
Boje się że przy trzecim to mi to wszystko obojętne będzie i tylko będę czekać aż wyskoczy i będzie zdrowy, żeby ta cała otoczka szykowania się do macierzyństwa jakoś mnie ominęła. Eh.

Zgłoś nadużycie #3488 16 maja 2017, 10:12

buka87 Supermama

dziaba91 napisał(a)

Hej.

Wczoraj czytałam, że właściciel nie musi mieć uprawnień, ale zawsze można zrobić kurs 280 godzinny ;) będę myśleć co z tym życiu dalej działać.

Wiecie co? Wyszłam zaprowadzić młodego i odebrać wyniki. Młody się edukuje, oblazlam kilka sklepów... Ale wyników nie odebrałam :D eh. Dobrze ze o własnym dziecku jeszcze pamiętam ;)

Kupiłam też dwie paczki 1 Dady w biedronce. Nie wiem co mi jest. Zaczynam wszystko chomikowac... I tak jakby się uprzec to mam wszystko prócz wanienki. Lipiec i sierpień będę leżeć brzuszkiem do góry, albo odbije mi i będę wszystko sprzątać. Jedno z dwóch.

Dzisiaj polowkowe po 16stej ;) cieszę się że zobaczę malego, ale nie mam takiego parcia na badania jak w pierwszej ciąży. Zawsze pamiętałam kiedy i o której będzie badanie, a teraz musze do notatnika zaglądać, żeby na godzinę dojechać i nie zapomnieć...
Boje się że przy trzecim to mi to wszystko obojętne będzie i tylko będę czekać aż wyskoczy i będzie zdrowy, żeby ta cała otoczka szykowania się do macierzyństwa jakoś mnie ominęła. Eh.

Dziaba ja mam wyrzuty sumienia ze nie kompletuje wyprawki, nie zagladam non stop do aplikacji, nie wykreslam dni do usg itd. Chociaz o badaniu zawsze pamietam i mega sie ciesze, ale np z Basia mialam chyba 4 plytki z filmikiem a tu mam 4 zdjęcia i tyle...Moze jakbym rodzila za 5 lat to byloby inaczej ale ja rok temu w tym czasie bylam w ciazy wiec to dla mnie jakby nie nowosc haha ;)

Zgłoś nadużycie #3489 16 maja 2017, 10:23

Dziaba, dobrze robisz, że się wyposażasz. A wiadomo, czy będziemy miały siłę latem chodzić po sklepach.

Zgłoś nadużycie #3490 16 maja 2017, 10:34

kasia1988 Supermama

dziaba91 napisał(a)

Hej.

Myślę ze nie przesadzasz. Połowa za nami , coraz cieplej się robi, nie wiem czy latem będzie moc na zakupy 😀
Ja mam już wszystko, Ale to zasluga tego, ze prawie wszystko jest po młodym
Teraz co jestem w sklepie to oglądam ciuszki i kupuję ale już starczy, zdecydowanie :-)
Wczoraj kupiłam pampersy ale nie te z promo z biedry tylko zielone pampersy rozmiar 2 sĄ za 9.98 (22sztuki) . Jedynak nie kupuję bo sa maciupenkie, z młodym i razu po wyjściu ze szpitala na 2 przeszliśmy bo ponad 4kg miał .
Chusteczki mokre Kindii 6-pak za 16zł w Auchan więc też wzięłam 😊