Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Wrzesień 2017

Zgłoś nadużycie #3531 17 maja 2017, 11:08

Ulek Fajna mama
Hejka
Ladnie dzis a mlody od rana sie drze ze chce lody.Ech masakra.
Ja trudne plamy tez zapieram vanishem a potem dodatkowe plukanie.
Ines ja dostalam kiedys bon do rossmana i super bylam zadowolona bo perfumy sobie kupilam-takze to super sprawa jak nie znasz gustu osoby-taki bon.Teraz duzo sklepow juz ma taka mozliwosc.Z prezentow to chcialabym dostac ksiazke,torebke,perfumy...ale jak nie widzialas jej dlugo to trudno trafic w upodobania.
Buka masz na mysli takie podklady 60x60cm?Tez uzywalam na przewijak i sa teraz w biedrze 10sztuk za dyszke.
Muzza nie martw sie-nie sadze by wyznacznikiem wagi dzidzi bylo to ile przytylysmy.Swoja droga zazdroszcze ci tego kilograma...
Ja mam dentyste w piatek..brrr,zastanawiam sie czy nie przelozyc...

Zgłoś nadużycie #3532 17 maja 2017, 11:09

dziaba91 Gotowa na wszystko
Ha, wszystkie zeby zrobione ;) tak delikatnie zrobiła że nic nie czułam. I całe pół godziny jej to zajęło :) następna wizyta za rok :)

Zgłoś nadużycie #3533 17 maja 2017, 11:18

wiola_87 Supermama
Buka widzę, że Ty masz tych patentów więcej, albo ja już pozapominalam z jakich udogodnień korzystałam... W sumie trochę czasu minęło 😋 niech to będzie wytłumaczenie dla mnie 😁

Muzzza dobrze będzie, musisz w to wierzyć 😊😊😚

Ulek nie przekładają, im prędzej pójdziesz tym szybciej będziesz mieć to za sobą 😊 a ciężarne zawsze tak trochę lepiej traktują niż 'normalnych' ludzi 😁

A słuchajcie, tzn przeczytajcie, pytanie mam, dokładnie to moja koleżanka z pracy, co ma 2 tygodnie młodsza ciążę niż ja. Pytała czy czuję takie jakby pieczenie na wysokości pępka które po minucie przechodzi a druga sprawa Albo takie uczucie jakby miał przyjść okres- tak miała na początku i teraz tez czasami np wczoraj wieczorem na chwile miała i przeszło. Będę wdzięczna za odpowiedzi, bo to jej pierwsza ciąża i bardzo przeżywa każda zmianę, tym bardziej że kilka lat temu straciła... 😞

Zgłoś nadużycie #3534 17 maja 2017, 11:20

wiola_87 Supermama
Dziaba wiem, że zazdrość to brzydkie uczucie i nie powinnam, ale normalnie Ci oficjalnie zazdroszczę 😁 ja to chyba do osranej śmierci będę łazić z tymi kłami... Mi się wydawało, że jest ok, ale mój dentysta twierdzi, że jest co robić... Ehhh...

Zgłoś nadużycie #3535 17 maja 2017, 13:00

ines09 Gotowa na wszystko
Ulek, sama lody bym zjadła, ale najczęściej koło 22 :-D .

Dziewczyny, jak to jest z tymi żłobkami? Koleżanka mówi, że już powinnam rezerwować miejsce, żebym była na liście oczekujących :-/. To prawda?

Zgłoś nadużycie #3536 17 maja 2017, 13:30

kari007 Gotowa na wszystko
Witajcie. My dziś biedre zaliczyłysmy ale tych małych pieluch znaczy 2 brak kupiłam parę 1 . Wiola ja tak miałam ból jak na okres mówiłam lekarce to ona mówi że to związane z rozrostem macicy i dziecka. Wiola ja uważam że tetra na przewijak albo flanela bo te podkłady też są ok, ale u nas kilka razy dziennie był sik więc nieopłacalne. Kurcze dziewczyny wiecie co ściągnelam po olce ubrania i okazuje się że na wiekszosci są jakieś żółte plamy , dziwne bo jak chowałam to wszystkie były czyste i wyprasowane. Kupiłam dziś to oxy z biedronki bo wanisch nie dał rady.

Zgłoś nadużycie #3537 17 maja 2017, 13:35

kari007 Gotowa na wszystko
W sumie już 24 tydzień to chyba w miarę waga , mój m. To chudzina a ja też niska i waga w miarę ok przed ciąża bo jakieś 53kg więc raczej kolosa nie będzie 😉 . Te Suwaczki non stop się zawieszają. W pierwszej ciąży non stop mnie lekarz straszył że mała za mało przybiera fakt że urodziła się mała bo 2680 ale dzięki temu łatwiej poród poszedł a braki nadrobila 😉

Zgłoś nadużycie #3538 17 maja 2017, 14:26

buka87 Supermama
Ulek nie, ja mam takie co sie normalnie pierze :) wygladaja jak pielucha flanelowa ale maja pod spodem ceratke :)

Wiola bo ja na bierząco jestem haha :D Jedynie patentu na plamy nie mam :)
O i np u nas ale to na pozniej sprawdzily sie sliniaki takie trójkątne jak apaszka, ladnie wygladaja nie przeszkadzaja dziecku a sline zbieraja :D Ja zamawialam na aliexpress haha :)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #3539 17 maja 2017, 15:34

wiola_87 Supermama
Buka to jak już zamówię to może przyjdą w odpowiednim momencie 😁

Zgłoś nadużycie #3540 17 maja 2017, 15:39

Sunflower Gotowa na wszystko
Dziewczyny, bylam w biedronce i kupilam 2 opakowania pieluszek 2-6kg (74sz w opakowaniu ) po 20 zl :D Ostatnie dwa wzięłam. To na dwa tygodnie mamy chiociaz pieluchy☺ wzielam tez krem i proszek do prania lovela chyba po 15 zl i te podklady do przewijania po 10 zl opakowanie. Tak mysle, ze jakby gdzies np w przychodni trzeba by przewinac to beda ok. Maja tez plyn Surf 4l za 25 zl, to tez kupilam , bo w tym piore. Wroci mąż to przyniesie z samochodu, bo te plyny do ciężkie jednakm
Bo juz mi tak zle bylo, ze nic nie mam dla dziecka ☺

Kupie pewnie tez opakowanie chociaż jedno pampersow z wycieciem na pempuszek, zeby miec zanim nie ogarne jak sie z Mlodym obchodzić :D

Ines, paranoja z tym zlobkiem. Boze, ja nawet nie wiem czy bede dawac dziecko ani nawet gdzie bym chciala. Przeciez to za 1.5 roku co najmniej.

Wiola, mnie to ciagle brzuch pobolewa, w roznych miejscach i w rozny sposób. Ale wlasnie, na pewno sie rozciąga wszystko, a dwa u mnie jest macica inna i to tez ma wplyw. Ale jak po nospie kolezance nie przechodzi to powinna zapytac lekarza. Bedzie spokojniejsza.

Kari, namoczylabym wszystkie ciuszki w wodzie z rozpuszczonym odplamiaczem i zostawic na godzinke i zobaczyc czy zejdzie. Potem normalnie wyprac. Mnie bardziej podchodzi vanisz w plynie, ale ten gesty koniecznie.

Na szkole rodzenia, tak jak myslalam w sumie żadnej nowej wiedzy. Tylko, zeby zelazo z warzyw sie lepiej wchlanialo, to trzeba je zakwasic, np. Sokiem z cytrusow albo octem jablkowym.

Zgłoś nadużycie #3541 17 maja 2017, 15:49

Kari, ja to juz nie patrze na suwaczek, bo u mnie tydzien w miescu stoi. Dzisiaj juz 22 tydzien i 5 dni mamy, a na suwaczu ciagle 21 tydzien ☺

Zgłoś nadużycie #3542 17 maja 2017, 16:40

wiola_87 Supermama
Co do.plam, to powinnam przy takim żywym dzieciaku być specjalistką, ale szczerze mówiąc nie mam o tym pojęcia... Używam Ariela, aktualnie mam płyn, ale proszek i kapsułki świętnie sobie radzą z plamami i jakoś tak poprostu nie było potrzeby usuwać plam odplamiaczem, bo wszystko fajnie schodziło. Ostatnio na jeansach trafiła się plama z trawy, a ja to wrzuciłam do kosza z praniem i czekało kilka dni na pogodę, po pierwszym praniu nie zeszło, więc w tych spodniach był na dworze, żeby znowu je zabrudzić i już za drugim razem zniknęło. Jakoś tak mi spasował ten Ariel że w nic innego nie wierzę 😊 poprostu jak są ciuchy z mocniejszymi plamami daje więcej detergentu i robi robotę. Do tego od zawsze niebieski lenor i pasuje 😁

Sun Ty masz jakąś zajebista ta biedronkę, u mnie pieluchy tylko w regularnej cenie, żadnych tych podkładów 10szt nie widziałam... zajrzę jeszcze do innej przy okazji spaceru, te podkłady w regularnej sprzedaży czy 'na koszach'?
I co? Lżej Ci już na sercu że coś pokupowałaś? 😁

Zgłoś nadużycie #3543 17 maja 2017, 16:59

Ulek Fajna mama
No i poszlam z mlodym na tego loda a ze cukiernia obok szmateksu... :-D :-D musialam wejsc.Kupilam 21ciuszkow za 26 zl-wiec po zlotowce z haczykiem za sztuke-no zal nie wziasc.
Buka to musze popatrzec za tym podkladem-pieluszka,bo jak mozna prac to super sprawa.
Kari niestety czesto sie zdarza ze ubrania nieuzywane zolkna-moze uda ci sie doprac ale to ciezka sprawa.

Zgłoś nadużycie #3544 17 maja 2017, 17:37

ines09 Gotowa na wszystko
Ulek, ładnie się obkupiłaś. To na wagę, tak?

Buka, tu chodzi o te podkłady?
http://allegro.pl/pielucho-ceratka-flanelowa-pielucha-przewijak-duza-i5827177888...

Zgłoś nadużycie #3545 17 maja 2017, 17:45

buka87 Supermama
Ines tak dokladnie te :) Do wózka czy na przewijak idealne :) Chociaz przewijaki robia z takiego materialu ze sie da to przetrzec i jest gitara.

Wiola jak mi sie skonczy proszek to poszukam lepszego, moze to jego wina.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1UeMKsYzzKAMs_AVUDzd9h69QxFTsNDJbFrgZb0ef...

Zgłoś nadużycie #3546 17 maja 2017, 17:52

Wiola, ten rabat mi naliczyli dopiero z karta moja biedronka, podaje zawsze nr tel bo karta u meza w portfelu. Patrzylam przed chwila i faktyczenie w tej cenie z karta tylko i przy zakupie dwóch opakowan ( do 21.05) - to mi sie udalo, bo tylko dwa byly. Te podklady do przewijania to na koszach byly, wczesniej ich nie mieli chyba. A od jutra maja byc pizamy ciazowe po 40 zl i leginsy i bluzki ciazowe po 25, poduszka ciazowa za 70.

Pojechalam do tej biedronki dzisiaj bo bylam wczesniej, bo po 16 to ja tam nie zaparkuje. Wiec mimo że po drodze, to dopiero drugi raz tam bylam. Ale dosyć spora.

A wiesz Wiola, od razu mi lepiej ☺. Juz sie nie czuje jak wyrodna matka ;) ubrac nie mam w co jeszcze, ale po nogach dziecko lać nie bedzie 😉

Ulek, u Ciebie zakupy na calego - szczęście, że Ci sie dziecko o loda dopominalo, to ciuchów kupiłaś ☺

Zgłoś nadużycie #3547 17 maja 2017, 17:54

Bo na polce cena pielszek byla tez chyba 4 zl taniej niz normalnie, dlatego wzięłam i dopiero na paragonie zobaczylam, że tak mi sie udalo :D

Zgłoś nadużycie #3548 17 maja 2017, 18:11

Ulek Fajna mama
Ines nie na wage,na sztuki.Cena za takiego bodziaka czy pajaca jest od zlotowki do 6-8zlotych za nowke.A dzis cena przez pol wiec warto.Zeby jednak perelki znalezc musialabym stac przed 9 zanim sklep otworza i przepychac sie z babkami przy koszach...musze sie nastawic psychicznie na taka akcje :-)

Zgłoś nadużycie #3549 17 maja 2017, 18:39

dziaba91 Gotowa na wszystko
Uff i ja już w domu. Widzę, że dziś zakupy udane ;) i ciuszki i pieluszki hihi

Żółte plamy wychodzą od oliwki. Najczęściej.

Przywiozlam z mamą kamyczki ozdobne na cmentarz do ojca, bo w końcu wypada coś zrobić już. Od pogrzebu, czyli od listopada nie ruszone. Do tego takie obramowanie. Póki co starczy, bo pomniki teraz w takich cenach, że kredyt trzeba brać, żeby postawić...

Zgłoś nadużycie #3550 17 maja 2017, 19:09

Dziaba, my w zeszlym roku musielismy zmienic plyte za grobie tescia, bo pekla stara. Nie bylo szansy, zeby caly pomnik zmienić takie ceny. Przykre to, ale biznes kwitnie.

Jeszcze tak mi sie przypomnialo, że nam dietetyczka mówiła, że w 3 trymestrze mniej odczuwa sie pragnienie w stosunku do prawdziwego zapotrzebowania organizmu i jak ugasimy pragnienie to jeszcze chociaz pol szklanki wody wiecej wypic.

A ja sie tak pilnie do zaleceń lekarza stosuje, ze dzisiaj 2 herbaty wypilam tylko. Dopiero maz wrocil z pracy, postawil butelke wody obok lozka i kazal pic. Pocieszam sie tylko ze zjadlam kilogram truskawek, a one przeciez tez troche wody maja. Mimo że jest cieplo i slonecznie, to jakoś dzisiaj nie mam ochoty na plyny.