Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Witaminy przed zajściem w ciążę

Zgłoś nadużycie #11 13 maja 2016, 21:37

pomaranczka Świeżo upieczona
Cześć Dziewczyny, mam pytanie czy bierzecie jakieś witaminy przed zajściem w ciążę?

Zgłoś nadużycie #12 14 maja 2016, 0:18

Motocyklistka Zaprawiona w bojach
Kwas faliowy mozesz brac :)

Zgłoś nadużycie #13 20 maja 2016, 11:17

stojjka Świeżo upieczona
Kwas foliowy wręcz musisz brać co najmniej do 12 tygodnia ciąży bo wtedy dopiero wykształca się cewa nerwowa, a kwas wpływa bardzo dobrze na jej rozwój. Jeżeli świadomie planujesz ciążę tym bardziej warto brać go już w czasie przygotowań

Zgłoś nadużycie #14 27 maja 2016, 12:37

mieta Świeżo upieczona
tak naprawdę ważny jest nie tylko kwas foliowy ale i jod, witaminy b6, b12 i d3. jak chcesz się dobrze przygotować do ciąży to najlepiej byłoby działać kompleksowo

Zgłoś nadużycie #15 27 maja 2016, 14:11

stojjka Świeżo upieczona
To wszystko to masz chociazby w prenatalu uno. Jest tam tez dodatkowo imbir ktory wplywa kojaco na organizm w czasie mdlosci w ciazy. Bierze sie go chyba mniej wiecej do 12 tygodnia. Potem wymienia sie go na prenatal duo z troche zmienionym skladem

Zgłoś nadużycie #16 17 czerwca 2016, 15:30

gunde24 Świeżo upieczona
dokładnie, kwas foliowy możesz brać bo to nie powinno Ci zaszkodzić tylko nie przesadzaj w drugą stronę :) a jeszcze czytałam, że jest taka specjalna dieta http://pieknojestwtobie.com/dieta-zwiekszajaca-plodnosc-kobiety/ , która zwiększa płodność kobiety, może sobie poczytaj, coś Ci wpadnie do głowy przydatnego? :)

Zgłoś nadużycie #17 3 sierpnia 2016, 12:56

doriana Zaprawiona w bojach
Warto na pewno brać kwas foliowy przed zajściem w ciążę a potem najlepiej tylko te witaminy i minerały których nie można przyswoić w wystarczającej ilości w normalnej, racjonalnej  diecie http://vitispharma.pl/witaminy-dla-kobiet-w-ciazy.html

Zgłoś nadużycie #18 13 sierpnia 2016, 19:31

Lenoreek121 Zaprawiona w bojach
A może powinnaś brać Inofem. Wiele ginekologów ggo zaleca przed staraniami ze względu na to, że pobudza owulację i poprawia jakośc komórek jajowych. Może powinnaś o tym pomyśleć :)

Zgłoś nadużycie #19 12 października 2016, 21:16

sallika Zadomowiona
Przed ciążą na pewno , ale potem przez całą ciążę też warto brać folik z tym że Mama, dodatkowa ma jod i kwasy DHA

Zgłoś nadużycie #20 16 listopada 2016, 15:42

siosio Świeżo upieczona
przed zajściem w ciążę warto sobie też uzupełnić niedobór witaminy D bo w sumie chyba większość z nas ma jej za mało a w ciąży to w ogóle może być niezbyt ciekawe w skutkach

Zgłoś nadużycie #21 18 listopada 2016, 11:15

antoni.gran Świeżo upieczona
Pytanie do Was kobiety. Staramy się o dziecko i Żona każe mi brać l'karnitynę oraz kwas foliowy - to dobrze? Rozumiem, że u kobiety kwas foliowy jest wskazany, ale u mężczyzny?
Terapia Koszalin

Zgłoś nadużycie #22 21 listopada 2016, 10:04

makerka Świeżo upieczona
No tak, do tego jeszcze pewnie witamina b6, b12 i jod. Ja to w sumie mialam w pranatalu i to byl calkiem sensowny sklad. OD drugego trymestru prenatal duo bo wtedy tych witamin potrzebujemy juz wiecej

Zgłoś nadużycie #23 21 listopada 2016, 12:23

kitti32 Zadomowiona
Myślę, że wszelkie suplementy i przed zajściem w ciążę, i po - warto konsultować z lekarzem. Myślę, że specjalista najlepiej dobierze preparaty odpowiednie do naszych potrzeb. Fakt jest jeden - ciało warto przygotować na ciążę. Tutaj http://emaluszki.pl/ jest bardzo ciekawy portal parentingowy. Można znaleźć sporo informacji o zdrowiu przyszłych mam. Rzuć okiem i poczytaj sobie, bo z pewnością takie informacje Ci się przydadzą.

Zgłoś nadużycie #24 22 listopada 2016, 13:16

wczasowiczka Świeżo upieczona

makerka napisał(a)

No tak, do tego jeszcze pewnie witamina b6, b12 i jod. Ja to w sumie mialam w pranatalu i to byl calkiem sensowny sklad. OD drugego trymestru prenatal duo bo wtedy tych witamin potrzebujemy juz wiecej

a co w takim razie brac od 2 trymestru?

Zgłoś nadużycie #25 23 listopada 2016, 14:05

makerka Świeżo upieczona
Do tego co brało się wcześnie wypadałoby też dorzucić kwasy dha, choline, selen, żelazo, czasami magnez. Nie wszystko jesteśmy w stanie sobie dostarczyć z diety niestety, a przynajmniej nie w takich ilościach w jakich tego potrzebujemy

Zgłoś nadużycie #26 29 listopada 2016, 12:50

Barrin Zaprawiona w bojach
Ja brałam przede wszystkim kwas foliowy i witaminę D, którą zresztą brałam również podczas karmienia i biorę ją tez do dzisiaj. Niestety dopiero w ciąży dowiedziałam się o tym, że witaminę D powinniśmy suplementować przez całe życie, bo nie jesteśmy w stanie dostarczyć jej w odpowiedniej ilości do organizmu, bo jej głównym źródłem są promienie słoneczne, a przecież w okresie jesienno-zimowym prawie w ogóle nie mamy w Polsce słońca. Niedobory witaminy D mogą przyczynić się do m.in. cukrzycy, częstych infekcji, nowotworów złośliwych. Polecam przeczytać też informacje z tej strony http://www.vitrumd3.pl/brak-niedobory-witaminy-d3

Zgłoś nadużycie #27 29 listopada 2016, 13:29

janek1 Świeżo upieczona
żona przed ciążą brała głównie witaminę D wzmacniającą organizm, z racji tego że w rodzinie było kilka przypadków nowotwórczych to postanowiła też zacząć brać kwasy omega 3 https://sklep.kfd.pl/kfd-omega-3-90-kaps-najmocniejsza-p-4129.html zarówno w takich kapsułkach ale też i z naturalnego pochodzenia jak np Chia

Zgłoś nadużycie #28 6 grudnia 2016, 10:20

sallika Zadomowiona
Wit D jest w foliku tym na 2/3 trymestr

Zgłoś nadużycie #29 23 grudnia 2016, 9:24

Marlenka33 Zaprawiona w bojach
Ja mam witaminę D w formie tabletki podjęzykowej Vita D Express, nie trzeba jej popijać ani gryźć, bardzo mi się podoba takie dawkowanie bo nie bardzo mogę łykać tabletki

Zgłoś nadużycie #30 11 stycznia 2017, 11:24

Ola_1 Zaprawiona w bojach
Wg mnie z witamin najważniejszy jest kwas foliowy i witamina D. O witaminie D niestety wiele kobiet zapomina, a ona też ma wpływ na płodność. Warto brać, szczególnie jesienią i zimą.