Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Wigilijna kolacja

Zgłoś nadużycie #91 24 października 2015, 12:28

alvria Świeżo upieczona
grzybki przez internet rzeczywiście brzmi to ciekawie :)
ale ja się mocno przekonałam do wszelkich ezakupów nie tylko ciuszki, czy agd, ale na święta zamówiłam w poprzednim rok nawet tu choinkę, teraz na zewnątrz domu coś bym potrzebowała
pozdrawiam!

Zgłoś nadużycie #92 31 października 2015, 20:45

ksenia_ksenia Świeżo upieczona
dziewczyny jeszcze tyle jest czasu do Wigilii a Wy juz o jedzeniu ;)

Zgłoś nadużycie #93 29 listopada 2016, 20:07

Lenoreek121 Gotowa na wszystko
Nigdy nie zwracałam uwagi na to ile jest dań ważne by było smacznie i rodzinnie. Po kolacji oczywiście muszą być prezenty dlatego ja już teraz myślę o prezentach. Zaglądałam już nawet do kilku poradników odnośnie świątecznych prezentów i bardzo spodobał mi się ten ze sklepu RTV Euro AGD warto sobie tam zajrzeć jeżeli nie macie jeszcze prezentów

Zgłoś nadużycie #94 2 grudnia 2016, 10:27

jaammaszz Świeżo upieczona

ksenia_ksenia napisał(a)

dziewczyny jeszcze tyle jest czasu do Wigilii a Wy juz o jedzeniu ;)

Hehe, no właśnie. Ale z drugiej strony - wtedy tak dobrze potrawy smakują :)
Rozkosze.pl - sponsoring

Zgłoś nadużycie #95 10 grudnia 2016, 0:19

skarbek554 Zaprawiona w bojach
u mnie zazwyczaj jest 12 a nawet czasem 13. W tym roku zamierzam pierwszy raz zrobić kutię, czy robiła któraś z Was. Macie jakiś sprawdzony przepis? Chciałam kupić gotową masę makową z helio, jest ona już chyba z rodzinkami itp, jak myślicie?

Zgłoś nadużycie #96 19 grudnia 2016, 14:18

marysia8383 Zaprawiona w bojach
A czy wypada podczas wigilijnej kolacji napić się czerwonego wina po zjedzonym obiedzie? Zastanawiam się nad kupnem takiego wina: http://wineavenue24.pl , bo mają tam wina mało spotykane w sklepach a będzie u nas cała rodzina na wigilii to może warto kupić coś fajnego.

Zgłoś nadużycie #97 23 grudnia 2016, 13:37

agaposzek Gotowa na wszystko
A czemu miałoby być w tym coś złego? Wiele osób na co dzień pije czerwone wino.

Zgłoś nadużycie #98 23 grudnia 2016, 22:58

klarysaa Zaprawiona w bojach
Nie trzymam się tradycji 12 potraw. Staram się o różnorodność na stole, żeby każdy był zadowolony. Domowe pierogi są zawsze :) No i sałatki, które smakują każdemu.

Zgłoś nadużycie #99 24 stycznia 2017, 18:09

aniucha Zaprawiona w bojach
Co prawda już po wigilii, ale co region Polski to inne potrawy. U mnie musi być ich 12.

Zgłoś nadużycie #100 7 grudnia 2017, 13:39

sallika Zaprawiona w bojach
U nas zawsze jest 12 , może być ciut więcej ale nigdy mniej :) Zawsze mammy na stole szubę, śledzie, karpia w róznych postaciach, łamańce z makiem, pierogi z kapustą i grzybami i zupę grzybową. A do zupki dodaję koncentrat grzybowy z krakusa, bardzo podkreśla smak zupy, pachnie cudnie i zupa jest o wiele lepsza. Jest tez barszczyk ale tak w kubeczkach do popicia :) No i kompot z suszu.

Zgłoś nadużycie #101 9 grudnia 2017, 22:19

iwona_78 Zaprawiona w bojach
a jak przygotowujecie ryby? ja z racji tego ze niem jem miesa zreszta podobnie jak moj maz skupiamy sie na tym co mozemy ;D u nas standardowo dorsz, pstrag i losos. zazwyczaj dajemy po prostu smazone, ale w tym roku chcialabym podac lekko, swiezo... tutaj podrzucam i dla innych bo zapowiada sie dobrze http://obk.pl/dorsz-najzdrowsza-z-ryb/ dorsz w zieleninie z miodem... ciekawe - probowal ktos?

Zgłoś nadużycie #102 18 grudnia 2017, 21:13

Mermagda0 Zadomowiona
O ja to się już nie mogę doczekać tych pysznych potraw. Najbardziej czekam to pierniczki od mamy. Robi je w tym roku z blogiem https://www.sklep.savpol.pl/blog/jak-zrobic-domowy-lukier-i-glazure-czekoladowa-...

Zgłoś nadużycie #103 19 grudnia 2017, 16:45

Kalincia Zadomowiona
Najgorsze jest przygotowywanie, by się ze wszystkim wyrobić na czas, by wszystko było podane ciepłe, chrupiące itp. Od nadmiaru wrażeń czasami się nawet odechciewa jeść przy wigilijnym stole. Raczej nie mamy wymyślnych potraw, standardowo od barszczu, uszek, pierogów, krokietów, sałatek, aż po smażonego karpia itp. Z prezentami też szalejecie? Jak to u Was wygląda? Są bogatsze, niż na 6 grudnia, czy raczej słodycze i drobnostki? Raczej w tradycje u nas weszło, że podarki dostają dzieciaki, a do tego staramy się też w miarę możliwości wesprzeć innych. Na uwagę zasługuje akcja "dawanie jest radością" prowadzona przez Fundację Pociecha. Robią oni zbiórkę pieniędzy, by ufundować prezenty dla dzieci z najuboższych rodzin. Świetny cel, a można o nim poczytać na stronie http://fundacjapociecha.pl/dawaniejestradoscia/ Myślę, że święta to taki czas, że nie można o tym zapominać, a wręcz przeciwnie - podarować innym trochę ciepła, dobra i radości.

Zgłoś nadużycie #104 23 sierpnia 2018, 12:13

kajkusk Początkująca
witam
jak wigilia to jedzenie, choinka i kominek, ostatnio z mężem kupiliśmy nową obudowę do kominka z http://www.kominki-elmes.pl/obudowy-kominkowe-pl.html polecam! oby do świąt :)

Zgłoś nadużycie #105 27 lutego 2019, 12:57

mocca Gotowa na wszystko
U mnie co rok bardzo duża rodzina spotyka się przy choince. Ale mamy tylko wariant żywy, innej nie uznajemy. Co rok kupujemy tu - https://www.choinki.pl/ . Co mają w ofercie? Drzewka cięte: jodła kaukaska, świerk pospolity, świerk kłujący (srebrny), drzewka w doniczkach od 60 cm do 150 cm, drzewka w doniczkach, stojaki. Polecam!

Zgłoś nadużycie #106 7 października 2019, 13:18

broszka Zaprawiona w bojach
Na pewno przy wigilijnej kolacji nie może zabraknąć opłatka. Taki opłatek można zamówić na przykład na stronie z dewocjonaliami: https://www.meritohurt.pl/boze-narodzenie/oplatek-wigilijny,2412,1.html. Opłatek to tradycja w każdym chrześcijańskim domu.

Zgłoś nadużycie #107 14 stycznia 2020, 21:56

lusesitka774 Gotowa na wszystko
Nigdy nie lubiła gotować, a z samą Wigilia miałam raczej negatywne wspomnienia - człowiek się tylko narobił jedzenia, a później trzeba było to zjadać przez tydzień. I dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się spędzić Wigilię w Aquarius SPA, w Kołobrzegu - fantastyczne miejsce! Kolacja była pyszna, składała się z 12 potraw, a ja nie musiałam przyrządzić żadnej z nich! Już wiem, że za rok również spędzimy tutaj Święta!