Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

więcej prywatności

Zgłoś nadużycie #191 8 kwietnia 2013, 13:42

Mamcia Początkująca

GochaB napisał(a)

Wtedy żeby dołączyć wystarczy się zarejestrować... tak to właśnie odbywa się na innych stronach...

Proszę wymień parę przykładów na których stronach tak jest.

Większość z nasz dołączyła tutaj bo przeczytała ciekawe tematy, jaka ma być motywacja rejestracji kiedy nic nie wiemy, nic nie widzimy?

Zgłoś nadużycie #192 8 kwietnia 2013, 13:43

GochaB Fajna mama
Pisząc strony, miałam na myśli fora...

Zgłoś nadużycie #193 8 kwietnia 2013, 14:29

Mamcia Początkująca

GochaB napisał(a)

Pisząc strony, miałam na myśli fora...

To proszę wymień fora...

Zgłoś nadużycie #194 8 kwietnia 2013, 15:13

Konto usunięte
nie ma co sie oszukiwac :P Edit ma racje.
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #195 8 kwietnia 2013, 18:22

HUGO Administrator

Wiola91 napisał(a)

Jestem za tym, aby osoby niezalogowane, niezarejestrowane nie mogły oglądać zdjęć, ani przeglądać wątków. Wiem, że pewnie to spore ryzyko dla forum, bo nie każdy będzie chciał dołączyć do forum przed przeczytaniem, ale większość pewnie będzie miała poczucie bezpieczeństwa, ze ktoś z zewnątrz nie przeczyta bądź nie obejrzy zdjęć.

Osoby niezarejestrowane nie mogą przeglądać zdjęć - tak jest od dawna... Jeśli ktoś będzie chciał coś przeczytać to wystarczy, że się zarejestruje, gdzie tu więcej bezpieczeństwa?

Proszę o odp na dwa pytania:
1. Które działy wg was powinny być dostępne tylko dla zarejestrowanych?
2. Skąd pojawił się problem braku prywatności?

Zgłoś nadużycie #196 8 kwietnia 2013, 18:28

muzzza Fajna mama
a co się stało z kontem editwil ?

Zgłoś nadużycie #197 8 kwietnia 2013, 18:56

HUGO Administrator

muzzza napisał(a)

a co się stało z kontem editwil ?

Sama sobie usunęła...
Edit: przez pomyłkę.

Zgłoś nadużycie #198 8 kwietnia 2013, 19:26

Wiola91 Supermama

HUGO napisał(a)

Osoby niezarejestrowane nie mogą przeglądać zdjęć - tak jest od dawna... Jeśli ktoś będzie chciał coś przeczytać to wystarczy, że się zarejestruje, gdzie tu więcej bezpieczeństwa?

Proszę o odp na dwa pytania:
1. Które działy wg was powinny być dostępne tylko dla zarejestrowanych?
2. Skąd pojawił się problem braku prywatności?

1. Działy, które powinny być tylko dla zarejestrowanych to np. wszystkie majówki, kwietniówki itp. z oczekujących na dziecko. z niemowlaków i małych dzieci też tak powinno być, tak samo jak wątek pogaduszki.
2. Nie wiem jak u innych, ale dla mnie to jest problemem, ponieważ każdy kto wejdzie nierejestrując się ( a to wymaga chwili i nie każdemu będzie się chciało udostępniać maila) może czytac co piszemy i wykorzystywać to na naszą niekorzyśc.

Zgłoś nadużycie #199 8 kwietnia 2013, 19:53

HUGO Administrator

Wiola91 napisał(a)

1. Działy, które powinny być tylko dla zarejestrowanych to np. wszystkie majówki, kwietniówki itp. z oczekujących na dziecko. z niemowlaków i małych dzieci też tak powinno być, tak samo jak wątek pogaduszki.
2. Nie wiem jak u innych, ale dla mnie to jest problemem, ponieważ każdy kto wejdzie nierejestrując się ( a to wymaga chwili i nie każdemu będzie się chciało udostępniać maila) może czytac co piszemy i wykorzystywać to na naszą niekorzyśc.

ad. 1. to są wątki. czyli chodzi o cały dzieł "oczekując na dziecko" ?

ad. 2. wykorzystać na nasza niekorzyść? w jaki np. sposób?

Zgłoś nadużycie #200 8 kwietnia 2013, 20:31

muzzza Fajna mama
:D

Zgłoś nadużycie #201 8 kwietnia 2013, 21:48

credible Supermama

Aga.W napisał(a)

ja rowniez wolalabym zeby bylo tylko dla zarejestrowanych ale Muzzza dobrze pisze - ja bez podczytania tez bym sie nie zarejestrowala :)

to prawda. Dlatego ja chyba zaczne tak robić że jak wstawie zdjęcie w poście to za dzień czy dwa je usune. Też nie chciałąbym zeby takei zdjecia krążyły po sieci, albo wykorzystywał je jakiś pedofil. Mało takich w sieci? A na takich forach to właśnie mogą żerować. Dlatego też lepiej za bardzo nei wychylać sie ze swoją osobą, lepiej byc przezornym. Bynajmneij ja staram sie być w maire mozliwości ostrożna.

Zgłoś nadużycie #202 8 kwietnia 2013, 22:41

Konto usunięte
Credible wlasnie w tym rzecz, juz kiedys pisalam na ten temat, no ... jak ktos chce swoja prywatnosc zachowac dla siebie, to niech nei wrzuca fotek i nie pisze gdzie mieszka czy super prywatnych spraw. bo no sama nazwa na to wskazuje - forum. no na forum mozna zajsc, poczytac. no bo to forum. ale to jest moje zdanie osobiste i tyle :)

ja swoich zdjec nie umieszczam, a te co zamieszcze z Kazzem to kasuje. i tyle. bo tez nie chcialabym zeby gdzies te zdjecia krazyly.

no trzeba miec na uwadze ze w necie 'nic nie zginie' kazdy moze wszystko. i tyle.

Zgłoś nadużycie #203 9 kwietnia 2013, 9:56

HUGO Administrator
Podpisuję się pod tym co napisała Aga.
Forum to forum, internet to internet. To, że coś jest tylko dla zarejestrowanych nie uchroni naszej prywatności bo zarejestrować się na forum to minuta roboty.
credible:
Napiszę jeszcze raz, ZDJĘCIA NA FORUM SĄ TYLKO DLA ZAREJESTROWANYCH.
Nie popadajmy w paranoję, że udostępnienie kilku zdjęć dziecka wprowadzi nas w kłopoty i w sidła pedofila.
credible: na fb masz udostępnione dla WSZYSTKICH bez rejestracji ze 30 swoich zdjęć, pląża, ślub, imprezy - tego nikt nie wykorzysta?

Zgłoś nadużycie #204 9 kwietnia 2013, 9:59

Wiola91 Supermama

HUGO napisał(a)

.
credible: na fb masz udostępnione dla WSZYSTKICH bez rejestracji ze 30 swoich zdjęć, pląża, ślub, imprezy - tego nikt nie wykorzysta?

jest opcja, że ktoś ma udostępnione tylko dla swoich znajomych. i tylko znajomi widzą nasze zdjecia.

Zgłoś nadużycie #205 9 kwietnia 2013, 10:00

Konto usunięte
To prawda

Zgłoś nadużycie #206 9 kwietnia 2013, 12:35

Konto usunięte
sluchajcie zalozyc konto to 5 minut, fikcyjnego maila, 3 minuty. jak juz ktos ma sie bawic w sledzenie i przesladowania to mysle ze i na takie poswiecenie bylby gotowy zeby sobie konto zalozyc.
skoro juz ktos jest na tyle swirniety zeby kogos nękac to i sobie by tuzin kont pozakladal.

Zgłoś nadużycie #207 9 kwietnia 2013, 17:06

credible Supermama

Wiola91 napisał(a)

jest opcja, że ktoś ma udostępnione tylko dla swoich znajomych. i tylko znajomi widzą nasze zdjecia.

no ja tak mam ustawione właśnie

Zgłoś nadużycie #208 9 kwietnia 2013, 17:08

credible Supermama

Aga.W napisał(a)

sluchajcie zalozyc konto to 5 minut, fikcyjnego maila, 3 minuty. jak juz ktos ma sie bawic w sledzenie i przesladowania to mysle ze i na takie poswiecenie bylby gotowy zeby sobie konto zalozyc.
skoro juz ktos jest na tyle swirniety zeby kogos nękac to i sobie by tuzin kont pozakladal.

i tak właśnie jest, chyba nic na to sie nei poradzai poprostu jak edtwil pisze każdy musi sie sam pilnować i nie ujawniać sie za szczegółowo, a zdjęcia najlepiej kasować

Zgłoś nadużycie #209 13 kwietnia 2013, 0:37

April90 Supermama
A funkcja usuwania zdjec? Z tego co zauwazylam zdjecia mozna usuwac tylko jakis czas po dodaniu ich, jesli sie ich w tym czasie nie usunie, to zostaja juz. Czy nie mozna by bylo tego zmienic? Ze zdjecie mozna usunac w kazdej chwili? To raz, a dwa... ja jestem za sprywatyzowaniem niektorych dzialow, ale skoro to nie wchodzi w gre, no to trudno. I tak mamy swoje tajne grupy na fb, gdzie nikt nam nie zaglada. Wiem, ze niektore dziewczyny przeniosły sie na fb czy inne zamkniete fora i tutaj juz nie wroca niestety, z jednej strony szkoda, z drugiej nie mamy wyboru. Sa rzeczy o ktorych ludzie chca pisac w jakims gronie i niekoniecznie chca by wszyscy to czytali, szczegolnie trolle

Zgłoś nadużycie #210 13 kwietnia 2013, 21:26

Konto usunięte
April, od kilku miesiecy mozna usuwac WSZYSTKIE zdjecia :) co wedlug mnie jest bardzo dobrym rozwiazaniem dla osob ktore unikaja jednak zostawiania 'pamiatek' :)