Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Wiecej Je i Wiecej Śpi ?!?!

Zgłoś nadużycie #11 17 lutego 2012, 21:16

triniti1209 Początkująca
Hey Dziewczyny ; ) Potrzebuje Waszej rady , moja Tyśka ma juz 4 m-ce i jak do tej pory wszystko było wpożądku , ale od prawie dwóch tygodni bardzo duzo śpi i wiecej je , jeszcze jakieś 2tyg temu miała unormowane godziny jedzenia i spania , a teraz wszytko sie pomieszało je pełną butle nawet co 2 godz a zaraz potem zasypia , albo jest strasznie marudna i płacze. Wsześniej miała 3 dzemki w ciągu dnia tak po 30 min , a teraz 4-5 i śpi prawie godzine .. a no i jakos duzo mniej  gaworzy .. 
zastanawiam sie czy mam sie o co martwić czy to normalne ..?!  Czy Waze maluszki też miały coś takiego i jeśli tak to  kiedy to  mija . ?
MartynuŚ 01.11.2011
Ma juz 3 m-ce i  17 dni ; D .!

Zgłoś nadużycie #12 17 lutego 2012, 21:52

marzena8888 Supermama
Ciężko coś mi tu powiedzieć. to że dziecko śpi nie powinno być problemem, wręcz CIESZ SIĘ :) :) ale to że co 2 godz całą flache je to jednak za często moim zdaniem. Malutka taka pyzowata widzę :) Wydaje mi się że powinnaś udać się do pediatry, może jakieś inne mleczko które ją bardziej zasyci, albo stałe pokarmy już pomału skoro mleczko nie wystarcza
moja niunia :*

Zgłoś nadużycie #13 17 lutego 2012, 22:13

triniti1209 Początkująca
Pyzowata jest ; ) byłam z nia pare dni temu u pediatry i powiedziala ze wszystko jest okej , ale jakos mnie niepokoi ta jej ospałość ...
MartynuŚ 01.11.2011

Zgłoś nadużycie #14 17 lutego 2012, 22:18

marzena8888 Supermama
no a co pediatra na to wszystko co opisujesz powiedziała? Może malutka taki ma okres po prostu
moja niunia :*

Zgłoś nadużycie #15 17 lutego 2012, 23:01

Konto usunięte
no, jak do tej pory miala 3 drzemki po 30 min to wydaje mi sie ze malo jak na ten 'wiek',
a nic jej nie dokucza, jakisz kaszelek, katarek? temperatura?
hmmm ciekawe, bo ze je wiecej to rozumiem, rosnie, starzeje sie :P to i jesc bedzie wiecej. ale ze spi wiecej niz wczesniej to dziwne... no i ta ospalosc.
a moze zaczynaja zabki isc powoli? u mnie przy pierwszym zabku byly takie dni ze Mlody ucinal sobie troche więcej drzemek.... ale nie trwalo to zbyt dlugo.
a w nocy spi ladnie?
wiesz, jak Cie to niepokoi to moze poradz sie innego lekarza? bo ospałosc mi sie nie podoba.
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #16 18 lutego 2012, 10:01

paula Zadomowiona
mój synek od urodzenia baaaaardzo mało spał, a teraz ma prawie 7 mcy i śpi 3 razy po pół godziny z zegarkiem w ręku tylko tyle że w nocy dobrze śpi.

Zgłoś nadużycie #17 18 lutego 2012, 21:20

mamaela Supermama
A ruchliwe to Twoje dziecko się zrobiło bardziej ?? no wiesz, obracanie, ruszanie nóżkami, bawienie zabawkami(chwytanie ), rozglądanie się itd.... bo jak tak to zwiększone zapotrzebowanie i na jedzenie i na sen można tym wytłumaczyć. Moja teraz śpi w dzień długo 2x po ok. 1-1,5 godziny (zrezygnowała za to z wieczornej drzemki koło 18, która była pół godzinna). To wcześniej ta twoja córcia mało spała po prostu w dzień. Co do jedzenia - hmm może z powodu ruchliwości więcej je a może je bo je, daj jej butlę z wodą i zobacz bo może to kwestia chęci ssania ??

Zgłoś nadużycie #18 18 lutego 2012, 22:20

Konto usunięte
a u nas jakas rewolucja nastapila, mimo ze wszystko robimy jak zawsze, Ksiaze zaczal sobei ucinac drzemki na chwile przed posilkiem i nam sie wszystko przekosilo :)
Ela racje moze miec, dziecko wiecej robi aktywnych rzeczy, meczacych to i wiecej spi.
tylko jak ta apatycznosc sie objawia? poza gaworzeniem :) bo moja GAdzina jak nauczy sie czegos nowego to sie na tym skupia i zapomina o reszcie :)

Zgłoś nadużycie #19 20 lutego 2012, 19:53

triniti1209 Początkująca
Moja malutka owszem jest bardziej ruchliwa , więcej ją interesuje , ale mimo wszystko nawet czasami jak się bawię z nią to ma takie momenty jak by się zawiesiła patrzy sobie w jeden punkt i nic poza tym . No i martwi mnie to że przed każdą drzemką strasznie płacze , wcześniej odkładałam ją do łóżeczka chwile po marudziła i już spała a teraz zaczyna okropnie płakać muszę przy niej siedzieć trzymać ją za rączkę albo pobujać i jest niespokojna nawet jak już zaśnie kręci główką popłakuje .. Martwi mnie to wszystko .. Pediatra powiedział , że to może być skok rozwojowy który dopada maluchy między 14 a 19 tyg życia ..
MartynuŚ 01.11.2011

Zgłoś nadużycie #20 20 lutego 2012, 19:57

mamaela Supermama

triniti1209 napisał(a)

Moja malutka owszem jest bardziej ruchliwa , więcej ją interesuje , ale mimo wszystko nawet czasami jak się bawię z nią to ma takie momenty jak by się zawiesiła patrzy sobie w jeden punkt i nic poza tym . No i martwi mnie to że przed każdą drzemką strasznie płacze , wcześniej odkładałam ją do łóżeczka chwile po marudziła i już spała a teraz zaczyna okropnie płakać muszę przy niej siedzieć trzymać ją za rączkę albo pobujać i jest niespokojna nawet jak już zaśnie kręci główką popłakuje .. Martwi mnie to wszystko .. Pediatra powiedział , że to może być skok rozwojowy który dopada maluchy między 14 a 19 tyg życia ..

powiem tak, jeśli cię to zachowanie córci martwi i niekoniecznie ufasz lekarzowi to ja bym na Twoim miejscu poszła prywatnie do neurologa dziecięcego by zobaczył małą i wysłuchał twoich obaw. Czasem mama ma przeczucie a czasem jest nadgorliwa ale ja akurat uważam, że lepiej chuchać na zimne niż potem żałować. ja na twoim miejscu bym znalazła lekarza choć to co opisujesz może świadczyć faktycznie o skoku rozwojowym.

Zgłoś nadużycie #21 20 lutego 2012, 20:24

Konto usunięte
triniti moze placze przed drzemkami bo jest zmeczona? u nas tak jest... jak Mlodego na czas sie nie uspi to nie ma szans na spokojny sen :) drze sie i drze az sie uda go udyndac. no i z wiekiem to i z drzemkami moze byc pod gorke - chodzi mi o zasypianie.
a zawiechy to luzik :D moj tez ma ;)
wiesz, ale jak naprawde Ci to spokoju nie daje, poradz sie innego pediatry, lepiej sobie dwie opinie porownac... ja tak robie, jak z czyms mam watpy to mam drugiego pediatre ktory jest juz zawsze ostatecznoscia przy watpliwosciach :)