Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Wartościowe książki dla dzieci, tych najmłodszych również!

Zgłoś nadużycie #31 18 lipca 2017, 10:27

monciaczek Świeżo upieczona
my od najmłodszych lat baśnie braci Grimm i przygody Mikołajka

Zgłoś nadużycie #32 15 sierpnia 2017, 16:43

Marikka Zaprawiona w bojach
Myślę sobie, że dzisiaj wartościowych zabawek na naszym rynku nie brakuje, przy czym bez wątpienia warto sięgnąć po takie produkty jak planer http://www.familiowo.pl . Pozwoli nam on nauczyć dzieci, jak mają zarządzać swoim czasem, a przy tym za jego sprawą będą lepiej wywiązywały się z powierzonych im obowiązków. Na pewno warto w niego zainwestować, a zresztą może przydać się także i dorosłym, którzy nie do końca potrafią łączyć poszczególne zajęcia :) .

Zgłoś nadużycie #33 21 sierpnia 2017, 12:05

biedronkaja Gotowa na wszystko
Bardzo fajne zaopatrzenie w książki dla dzieci i nie tylko, mo maja ulubiona księgarnia internetowa. Ostatnio znalazłam książeczkę http://bonito.pl/k-1215477-kicia-kocia-w-przedszkolu Dzięki niej moja córka postanowiła jednak iść do przedszkola. To świetna książeczka ktora pomaga rodzicom przygotować dziecko do zmiany jaka ma zaistnieć w jego życiu. Kicia jest też bohaterką i innych książeczek dla dzieci bawi się z nimi, choruje. Warto zobaczyć oferte tej księgarni.

Zgłoś nadużycie #34 23 sierpnia 2017, 23:38

Calineczka Świeżo upieczona
Ja to może taką "typową" mamą jestem, bo bez wydziwiania, ale czytam dzieciom Kubusia Puchatka, bo sama uwielbiałam jak byłam mała i Małego Księcia. Ostatnio czytałam serię o Misiu Paddinktonie, ale chyba jednak te klasyki lepiej się moim dzieciom podobają, w końcu po mamusi :)

Zgłoś nadużycie #35 24 sierpnia 2017, 18:15

tyfi88 Świeżo upieczona
Znakomicie! Dzięki wielkie za wszelkie porady w tym obszarze tematycznym :) Z całą pewnością mi się przydadzą :)
Głupio jest nie mieć nadziei.

Zgłoś nadużycie #36 1 września 2017, 13:47

Aguchan Gotowa na wszystko
Ja raczej w kwestii książeczek postawiłabym na klasykę: Brzechwa, Tuwim, to piękne wierszyki. Potem Puchatek, ewentualnie bajki braci Grimm.

Zgłoś nadużycie #37 24 listopada 2017, 9:29

kitti32 Zaprawiona w bojach
Jeśli chodzi o książki dla młodzieży to z czystym sumieniem mogę polecić trylogię Kroniki Saltamontes Moniki Marin. Rewelacyjna książka i w gruncie rzeczy nie tylko dla młodzieży. Sama przeczytam z zainteresowaniem, a lata nastoletnie dawno mam za sobą. Byłam zaskoczona ponadczasowością tej historii. Główni bohaterowie Aleks i Adam to dwaj chłopcy z sierocińca, których połączyła prawdziwa przyjaźń. W wyniku niespodziewanych wydarzeń chłopcy zostają rozdzieleni. I tu zaczyna się cała masa ich przygód. Tajemnice, niebezpieczeństwa, uczucia – wszystko to można znaleźć w tej książce. Fajne jest to, że autorka nie siliła się na górnolotne słowa czy jakieś dziwne zabiegi stylistyczne. Całość napisana jest prostym, jasnym i zrozumiałym językiem, co jest dużym atutem tej pozycji. Zdecydowanie polecam.

Zgłoś nadużycie #38 27 listopada 2017, 11:47

MojeKLocki24_pl Zaprawiona w bojach
Jeżeli chodzi o książki dla najmłodszych to mogę polecić serię "Pucio uczy się mówić", porządnie wykonane, solidne i na pewno godne uwagi :)

Zgłoś nadużycie #39 15 grudnia 2017, 20:48

Dagmara32 Gotowa na wszystko

kitti32 napisał(a)

Jeśli chodzi o książki dla młodzieży to z czystym sumieniem mogę polecić trylogię Kroniki Saltamontes Moniki Marin. Rewelacyjna książka i w gruncie rzeczy nie tylko dla młodzieży. Sama przeczytam z zainteresowaniem, a lata nastoletnie dawno mam za sobą. Byłam zaskoczona ponadczasowością tej historii. Główni bohaterowie Aleks i Adam to dwaj chłopcy z sierocińca, których połączyła prawdziwa przyjaźń. W wyniku niespodziewanych wydarzeń chłopcy zostają rozdzieleni. I tu zaczyna się cała masa ich przygód. Tajemnice, niebezpieczeństwa, uczucia – wszystko to można znaleźć w tej książce. Fajne jest to, że autorka nie siliła się na górnolotne słowa czy jakieś dziwne zabiegi stylistyczne. Całość napisana jest prostym, jasnym i zrozumiałym językiem, co jest dużym atutem tej pozycji. Zdecydowanie polecam.

Zgadzam się w 100%!!! Świetne pozycje, a niedługo jakoś w marcu bodajże premiera 3 częśći! Ja się już doczekać nie mogę :) Kroniki naprawdę pochłania się w jeden wieczór. Są prostym językiem pisane, to fakt, ale nie brak też świetnych opisów - książka nie przynudza a przenosi nam w "tamten czas". Lubię takie pozycje. Polecam przeczytać. Naprawdę! :)

Zgłoś nadużycie #40 16 grudnia 2017, 21:54

adela82 Zaprawiona w bojach
Widzę, że nie tylko ja podkradam książki dziecka :) Kroniki Saltamontes to mój nr 1 ostatniego kwartału chociaż zapowiadało się przeciętnie. Najbardziej wzruszały mnie fragmenty dotyczące tej niezwykle silnej więzi między Adamem a Aleksem i spełniające się marzenia. Banalne, ale jakże ważne w tamtych czasach i dla sierot, jakimi byli. W sumie jest tam i magia - kamień, tajemnica bractwa, przypadki które wcale nie były nimi do końca. Ja czytałam z ciekawością, a prawdy jakie przekazuje poprzez bohaterów Monika Marin dotyczą nas wszystkich. Tez jestem ciekawa, co przyniesie kolejny tom trylogii

Zgłoś nadużycie #41 17 grudnia 2017, 18:04

marika25 Zaprawiona w bojach
:D to witam w klubie ;) Też sięgnęłam po tę książkę mimo, że z założenia jest dla młodzieży. I wiem adela o czym mówisz - maszyna marzeń, którą chłopcy budują to bardzo fajny motyw. Tym bardziej, że nie zamierzają korzystać z tej maszyny tylko do własnych potrzeb. Chcą dzielić się szczęściem i spełniać marzenia np. swojej opiekunki z sierocińca. Super. Myślę, że nie tylko w młodzieży książka wzbudzi wiele pozytywnych emocji.

Zgłoś nadużycie #42 11 października 2018, 10:52

dzikus Zadomowiona
Bardzo dobrą pozycją dla dzieci jest ta książeczka https://www.taniaksiazka.pl/zlota-ksiega-bajek-bing-mandy-archer-p-1129655.html Zbiór bajek, opowieści których bohaterem jest króliczek. Razem ze swoimi przyjaciółmi przeżywa niesamowite przygody. Jedocześnie udawadnia jak ważna jest w naszym życiu przyjaźń.

Zgłoś nadużycie #43 15 listopada 2018, 14:02

mocca Zaprawiona w bojach
Dla mnie wartościową pozycją są takie zeszyty edukacyjne z Kolekcji Indywidualnego Rozwoju - https://sklep.nowaera.pl/catalogsearch/result/?search-option=0&q=Kolekcja%20Indy... . Są takie, które wprowadzają malucha w świat licz i matematyki, czytania, kolorowania, pisania. Inne umożliwiają kreatywne zabawy origami i składanie ciekawych kompozycji z papieru. Koszt niewielki, a zabawa dla dzieci murowana!

Zgłoś nadużycie #44 21 listopada 2018, 12:30

beata333 Gotowa na wszystko
Bardzo dużo ciekawych ksiażek dla najmłodszych możesz znaleźc na tej stronie https://www.profit24.pl/ Jest to bardzo ciekawa oferta z której warto skorzystać. Dzięki tej stronie na pewno znajdziesz duzo fajnych książek dla dzieci. Ja sama rozgladam sie za kilkoma dla mojego syna, ma dopiero 6 lat a potrafi już płynnie czytać i robi to z wielką chęcią.