Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Wartościowe książki dla dzieci, tych najmłodszych również!

Zgłoś nadużycie #11 7 stycznia 2011, 17:55

pedagog8 Świeżo upieczona
Kochani rodzice!!

Jestem nauczycielką i pedagogiem szkolnym. Już od dłuższego czasu, z pomocą innych pedagogów i fachowej literatury wyciągam wnioski na temat literatury dla dzieci dostępnej w księgarniach. Niestety nie wszystkie książki nadają się by dziecko je czytało. Stworzyliśmy bazę wartościowych i najlepszych książek dla dzieci, podzielonych na kategorie (w zależności co rodzin chce dziecko nauczyć lub z czym walczyć). Na stronie liberi.pl możecie obejrzeć efekty naszej pracy.
Dlaczego piszę? Otóż proszę Was, drodzy rodzice, żebyście pomogli tworzyć listę książek dobrych, sprawdzonych, ciekawych, uczących emocji... Jakie pozycje Waszym zdaniem są godne polecenia?
Z góry bardzo dziękuję za każdą odpowiedź!
K.Kraczka

Zgłoś nadużycie #12 10 czerwca 2011, 11:41

kasia.m Zaprawiona w bojach
moja córeczka woli jak opowiadam jej co jest na obrazkach a nie czyta tekst. A jej ulubiona to" zwierzęta" z cyklu "moja pierwsza encyklopedia"
Kasia

Zgłoś nadużycie #13 11 czerwca 2011, 18:15

kate1980 Zadomowiona
a moja uwielbia wszystkie teksty pisane wierszem

Zgłoś nadużycie #14 12 czerwca 2011, 13:59

Lolimaa Gotowa na wszystko

kasia.m napisał(a)

moja córeczka woli jak opowiadam jej co jest na obrazkach a nie czyta tekst. A jej ulubiona to" zwierzęta" z cyklu "moja pierwsza encyklopedia"

U nas czytanie wygląda dokładnie tak samo. Mała nie potrafi skupic się zbyt długo na tekście. Woli kiedy wszystko opowaidam i pytam ją co jest na ilustracji.

Zgłoś nadużycie #15 26 września 2012, 21:51

kkiinnaa Świeżo upieczona
Moja 6-letnia siostra uwielbia Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu...
Drugiej właśnie sprezentowałam pierwszy tom nowej serii Niewidzialni i bardzo jej się podobało, czeka na kolejny tom. Seria ma także swoje konto na FB, gdzie rozdają nagrody Niewidzialni na FB
Przy okazji zauważyłam, że wydawnictwo ma w planach nową serię Licii Trosi (autorka wydała w Polsce serię o Świecie wynurzonym, którą sama swego czasu czytałam) - Królestwa Nashiry. Marzenie Thalithy
Wszystkie informacje można znaleźc na stronie wydawnictwa Zielona sowa - zielonasowa.pl

Zgłoś nadużycie #16 18 października 2013, 9:53

Fioresta Świeżo upieczona
Mało tu coś pozycji. Od siebie dodam dwie serie wydawnictwa Res Polona - bambinoLUK dla młodszych i miniLUK dla starszych dzieci. Są to książeczki z zadaniami oraz z dołączonymi klockami układającymi się w rozwiązania. Fajne przygotowanie maluchów do pierwszych etapów nauki a dla starszych ciekawa pomoc.

Zgłoś nadużycie #17 24 października 2013, 13:18

dorin37 Zaprawiona w bojach
Polecam bardzo wszystkie książki z serii "Pettson i Findus" szwedzkiego autora Svena Nordqvista

Zgłoś nadużycie #18 29 listopada 2013, 19:38

Konto usunięte
"1001 drobiazgow w miescie" i "1001 drobiazgow na wsi" Ali Mitgutsch - rewelka - siostrzenica 3latka moze sie gapic w te ksiazki godzinami :)
a Kazik wiercipieta nawet z 15 minut - wiec napawde super-hiper :)

lubie tez ksiazki i u nas sie sprawdzaja z serii -opowiastki i obrazki- wydawnictwo martel. autorzy sa rozni, a ksiazek jest sporo, my mamy 'na wiejskim podworku' i 'zwierzeta w lesie'
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #19 24 grudnia 2013, 8:43

milenka450 Świeżo upieczona
Ja polecam z obrazkami z tekturowymi kartkami i dużymi literkami
Torebki modne

Zgłoś nadużycie #20 4 marca 2015, 14:19

Lubiekotki Gotowa na wszystko
Ja staram się zawsze podsunąć dzieciom takie książki aby połączyć zabawę z nauką. Naprawdę jeśli dziecko nie widzi , że się uczy i jest to dla niego jedynie rozrywką to od razu wszystko bardzo szybko łapie.
Często zamawiam książki przez internet. Tutaj na przykład: https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/ znajduje się dobra księgarnia edukacyjna. Jest tam możliwośc zamówienia takich fajnych kolorowych zeszytów z naklejkami. Koszt nie jest duży ponieważ kosztują po kilka zlotych a moje dzieci je lubią.
Na przykłąd: czytanie z naklejkami, czy też liczenie z naklejkami

Zgłoś nadużycie #21 19 czerwca 2015, 14:04

celina1984 Świeżo upieczona
polecam książki z serii "Pettson i Findus" co myślicie o tym prezencie dla 2 latka na urodziny http://www.anluxsklep.pl/maty-i-puzzle-piankowe/1347-puzzle-piankowe-podwodny-sw...

Zgłoś nadużycie #22 12 kwietnia 2016, 22:39

zajac Początkująca
Polecam Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Bednarek Justyny. Właśnie ją czytamy- GENIALNA !!!

Zgłoś nadużycie #23 21 lipca 2016, 9:55

kangurzyca Początkująca
Na pewno obie części "Kubusia Puchatka" (w końcu mój nick zobowiązuje), "Opowieści z Narnii", "Księga dżungli"... Jest całkiem sporo dobrych książek dla dzieci. A im lepsze, tym bardziej zachęcą dziecko do kontynuowana przygody z czytaniem. No a z tego już same plusy, o czym chyba nie trzeba nikogo przekonywać ( gdyby ktoś jednak miał wątpliwości, to tu część z tych niewątpliwych plusów jest wymieniona: http://toczytam.pl/dlaczego-warto-czytac-5-powodow-dla-ktorych-powinno-sie-siegn... ), więc doradzanie dzieciom w sprawie ciekawych i wartościowych książek to wręcz coś w rodzaju rodzicielskiej misji.

Zgłoś nadużycie #24 10 października 2016, 13:12

Ola_1 Zaprawiona w bojach
A znacie książkę "Naciśnij mnie"? Bardzo fajna :) Wyjątkowo kreatywna. http://www.matkaporazpierwszy.pl/2016/10/nacisnij-mnie-czyli-interaktywnosc-bez....

Zgłoś nadużycie #25 21 stycznia 2017, 9:51

beata333 Zaprawiona w bojach
Ja często moim dzieciom czytam bajki. Ale też szukam książek
które uczą logicznego myślenia. Tania księgarnia internetowa ma wiele takich
pozycji.  Myślę że każdy znajdzie
odpowiednią pozycję dla swojego dziecka, dopasowaną do jego wieku. U nas
największym powodzeniem się cieszą książki o zwierzętach i dinozaurach.

Zgłoś nadużycie #26 7 kwietnia 2017, 20:46

wieslawa Zaprawiona w bojach
Ja ostatnio dla swojej córki znalazłam książkę tutaj http://vesper.pl/dla-dzieci/171-ksiazka-pod-tytulem-tom-1-9788365190000 . Mają ciekawy wybór książek i kolorowanek dla dzieci.

Zgłoś nadużycie #27 11 kwietnia 2017, 0:28

lanoli Początkująca
Moja córka bardzo lubi komiksy, w ogóle czytamy jej dużo książek. W księgarniach internetowych książki są niedrogie, także kupujemy dość dużo literatury. Kiedyś był problem z dostępnością polskich książek na terenie Wielkiej Brytanii, a mieszka tu bardzo dużo Polaków z rodzinami. Obecnie powstaje coraz więcej księgarni typu https://www.rewolucja.co.uk gdzie można kupić książki w bardzo przystępnych cenach.

Zgłoś nadużycie #28 12 kwietnia 2017, 8:28

Lilia Zadomowiona
Nie wiem czy wiecie ale bajki animowane również mogą być wartościowe dla dziecka. Trzeba je tylko rozsądnie wybierać. Ja np pozwalam dzieciom oglądać w soboty puls3 gdzie lecą bajki disneya, w te sobotę można będzie oglądać Aladyna. Uważam, że to świetna bajka, która uczy i może być lepsza od niejednej książki.

Zgłoś nadużycie #29 17 czerwca 2017, 10:59

Gosiia Świeżo upieczona
Ja ostatnio trafiłam na takie gotowe zestawy zabaw rozwijających http://sklep.zabawyfundamentalne.pl/ . Wg mnie fajny pomysł, bo mnie samej nieraz brakuje inwencji, jeśli chodzi o wymyślanie, w co można się pobawić. A widzę, że te zabawy nie tylko bawią, ale i rozwijają różne umiejętności u dziecka. Są nawet zestawy dla niemowląt.

Zgłoś nadużycie #30 17 lipca 2017, 13:42

kasia8603 Początkująca
Książki edukacyjne są świetne, dają dużo zabawy zarówno rodzicom jak i dzieciom :) Sama mam ich pełno i widzę jak dzieci je uwielbiają :) Ale zobaczcie dziewczyny jeszcze tą książkę http://bonito.pl/k-1302330-jak-wychowac-szczesliwe-dzieci wydaje się być rewelacyjna z tego co czytałam recenzje a kosztuje na Bonito.pl jedyne 12,94 :)