Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Wada wzroku a poród

Zgłoś nadużycie #11 27 lutego 2012, 19:21

olunia2306 Zadomowiona
Mam wade wzroku +3,5  ,, slyszalam o przypadku ze dziewczynie z wada wzroku po porodzie naturalnym cos sie stalo z oczami od wysilku czy wiecie cos na ten temat ??

Zgłoś nadużycie #12 27 lutego 2012, 19:29

aga2014 Fajna mama
z tego co wiem jesli masz wade to ginekolog skieru cie na konsultacjie okulistyczna dadanie dna oka i cisnienia chyba w kazdym razie połozna pyta czy nosisz okulary i jakie wiec nie powinnas sie martwic bo w takich przypadkach od razu kieruja na cesarke

Zgłoś nadużycie #13 27 lutego 2012, 19:34

olunia2306 Zadomowiona
Tak wlasnie wiem ,, Jestem zapisana do okulisty ale tak chcialam sie zapytac i wiedziec juz wczesniej bo od tego zalezy moj porod :P

Zgłoś nadużycie #14 27 lutego 2012, 19:36

aga2014 Fajna mama
musisz czekac na konsultacjie okulisty on zadecyduje czy mozesz rodzic naturalnie czy cc kuzynka przez wade wzroku miała cesarke okulista nie wyraził zgody na porod naturalny chodzilo o cisnienie w gałkach oczynch czy cos takiego musisz poczekac moze ktoras z forum co miała podobnie sie odezwie

Zgłoś nadużycie #15 27 lutego 2012, 19:50

olunia2306 Zadomowiona
Aga a nie wiesz jaka kuzynka ma wade ?? Plusy , minusy ??

Zgłoś nadużycie #16 27 lutego 2012, 22:47

Konto usunięte
bez znaczenia czy plusy czy minusy czy bog wie co jeszcze, zglos u ginekologa i ginekolog Ci wszystko powie, ew. skieruje na okulisty.

ja mam astygmatyzm i nadwzrocznosc (daleko) i to calkiem spore i moglam spokojnie rodzic SN.
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #17 28 lutego 2012, 7:46

Tilia Fajna mama
Mi też w czasie ciąży pogorszył się wzrok i tak już zostało, mam -3 i -3,25. Rodziłam sn, ale wcześniej byłam u okulisty. Konieczne jest badanie dna oka i ciśnienia gałki ocznej. Moja siostra miała cesarkę, ale ona ma wyższą wadę

Zgłoś nadużycie #18 20 marca 2012, 12:01

Ulla Fajna mama
mam jakies -4,5 i astygmatyzm. mój lekarz widzi, że nosze okulary, ale nic nie mówi. może jak sam na to nie wpadnie, to nie będę mu nic gadać o ewentualnej konsultacji okulistycznej ?? :D bo chce uniknąc cesarki.
Rączki malutkie, ale chwycą Cię za serce na zawsze.      

Zgłoś nadużycie #19 20 marca 2012, 14:38

Like Supermama

Ulla napisał(a)

mam jakies -4,5 i astygmatyzm. mój lekarz widzi, że nosze okulary, ale nic nie mówi. może jak sam na to nie wpadnie, to nie będę mu nic gadać o ewentualnej konsultacji okulistycznej ?? :D bo chce uniknąc cesarki.

Ula tylko pamiętaj, żeby przy parciu zamykać oczy, jak będzie z Tobą mąż przy porodzie, to mu wcześniej powiedz żeby Cię pilnował, wtedy mniej nadwyrężasz gałkę oczną. Ja mam wadę, ale nie dużą, sama powiedziałam o niej gin i od razu dał mi skierowanie, na szczęście nie ma przeciwwskazań do porodu sn.

Zgłoś nadużycie #20 29 marca 2012, 20:45

Reniolek Zaprawiona w bojach

olunia2306 napisał(a)

Mam wade wzroku +3,5  ,, slyszalam o przypadku ze dziewczynie z wada wzroku po porodzie naturalnym cos sie stalo z oczami od wysilku czy wiecie cos na ten temat ??

Witaj. Ja mam wadę 7 i 7,5 i do tego astygmatyzm. Lekarz prowadzący wysłał mnie na konsultacje okulistyczną na której się okazało, że mam ubytki siatkówki. Okulistka wystawiła mi zaświadczenie, że jest wskazanie do cc przez tą siatkówkę a tylko dodatkowo dopisała, że mam wysoką krótkowzroczność. I dopiero lekarz na podstawie opinii okulisty decyduje o sposobie rozwiązania. Kiedyś faktycznie tak było, że wada wzroku była wskazaniem do cc ale kilka lat temu to się zmieniło i wskazaniem mogą być tylko problemy z siatkówką i ciśnienie w oku... ;(
Ja osobiście w razie jakichkolwiek wątpliwości zgłosić się do okulisty( nawet jak gin nie kieruje), bo nigdy nie wiadomo co może się dziać z naszymi oczkami a wzrok jest bezcenny....

Zgłoś nadużycie #21 17 kwietnia 2012, 10:28

nata77a Fajna mama

Reniolek napisał(a)

Witaj. Ja mam wadę 7 i 7,5 i do tego astygmatyzm. Lekarz prowadzący wysłał mnie na konsultacje okulistyczną na której się okazało, że mam ubytki siatkówki. Okulistka wystawiła mi zaświadczenie, że jest wskazanie do cc przez tą siatkówkę a tylko dodatkowo dopisała, że mam wysoką krótkowzroczność. I dopiero lekarz na podstawie opinii okulisty decyduje o sposobie rozwiązania. Kiedyś faktycznie tak było, że wada wzroku była wskazaniem do cc ale kilka lat temu to się zmieniło i wskazaniem mogą być tylko problemy z siatkówką i ciśnienie w oku... ;(
Ja osobiście w razie jakichkolwiek wątpliwości zgłosić się do okulisty( nawet jak gin nie kieruje), bo nigdy nie wiadomo co może się dziać z naszymi oczkami a wzrok jest bezcenny....

I to jest najtrafniejsza odpowiedź.

Zgłoś nadużycie #22 28 kwietnia 2012, 9:48

SklepSmyk_com Świeżo upieczona
Istnieją pewne wady wzorku i schorzenia, przy których poród naturalny nie jest wskazany ze względu na pogorszenie wzroku, jednak przy takiej wadzie jaką posiadasz poród wydaje się całkiem bezpieczny, jednak zawsze warto skorzystać z porady okulisty, ponieważ może okazać się, że masz schorzenie, które jest wskazaniem do wykonania cięcia cesarskiego.

Zgłoś nadużycie #23 16 kwietnia 2018, 15:02

mocca Zadomowiona
Czy ktoś z Was słyszał o zabiegach usunięcia zaćmy w klinikach czeskich, w ramach naszego NFZ? Pytam, bo przyglądałem się ofercie http://lepiejzobacz.cz/ - klinice w czeskim Cieszynie, gdzie operacje wykonują polscy okuliści, więc pacjent ma zagarantowane polskie standardy leczenia. W pakiecie cenowym są wliczone leki osłonowe, pełna opieka pozabiegowa etc. Co Wy sądzicie o takim leczeniu poza granicami kraju?