Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Wada oka u 2,5 letniego dziecka..

Zgłoś nadużycie #31 3 października 2012, 12:32

Konto usunięte
az dziwne ze prywatnie i ta lekarka ostatnia taka jakas niebardzo... ani nie zbadala :/ nic to, mam nadzieje ze nowy lekarz bardziej ogarniety bedzie :)
u siebie mam fajna okulistke prywatna ale szczecin to chyba daleko co? :)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #32 3 października 2012, 12:52

ewelina20 Początkująca
daleko...Ja jestem z Suwałk.Zobaczymy co bedzie w Warszawie

Zgłoś nadużycie #33 3 października 2012, 23:27

mamaela Supermama
Oj to ta klinika w Katowicach to też b. daleko od Ciebie, no niby od nas to też 300 km a tyle da radę przejechać. powodzenia z tym nowym lekarzem

Zgłoś nadużycie #34 30 października 2012, 17:16

Myszka86 Fajna mama

ewelina20 napisał(a)

Witam!Piszę w takiej sparwie.Pół roku temu dowiedziałam się,że moje dziecko ma wade w jednym oku po badaniu wyszło oko prawe:sfera(-5,0) Cylinder(-0,75).Oko lewe:cylinder(-0,75)..Musiała nosic zaklejone oko przez pół roku było ciezko.Po pół roku kolejna wizyta i pani doktor powiedziała,że jest nie dobrze,że jak nie da zaklejac oka i nie bedzie sie cwiczyc to może zostac z jednym okiem.Nosi okulary.Nie wiem co myslec,co już robic.Chciałam zapisac do Warszawy do centrum zdrowia dziecka ale telefon nie odpowiada tam.Może ktos miał taki przypadek lub słyszał o czym takim.

Witam...wiem, że jesteś z Suwałk(ja z Krakowa więc mam trochu bliżej) ale polecam Chorzowskie Centrum Pediatrii i Onkologii; Oddział Okulistyki Dziecięcej; Chorzów, ul. Truchana 7(tel. 3490024)

W kwietniu tego roku byłam tam z moim synkiem, bo wykryto u niego tzw. Ptozę(obustronne opadanie powiek, które może zakończyć się zasłonięciem źrenic przez powieki co w efekcie może skutkować utratą wzroku). Spędziliśmy tam bardzo "intensywne" trzy dni - dziecku zrobiono kilkadziesiąt badań - m.in. sprawdzono ciśnienie śródgałkowe, USG oczu, biometrię, badania elektrofizjologiczne i inne. Wszystko w ramach NFZ, więc poza opłatą za pobyt w placówce nie zapłaciłam ani grosza(no i wyżywienie - przy czym obiadu było na tyle dużo, że i ja się wyżywiłam i synek). Profesorowie, pielęgniarki i personel przesympatyczni, odpowiadają na każde zadane pytanie w wyczerpujący sposób, rozwiewają wszystkie wątpliwości - jestem bardzo zadowolona z tego szpitala i z opieki jaką nas otoczono! Jeśli nie znalazłaś jeszcze dobrego lekarza i odpowiedzi co dalej to pomimo odległości naprawde polecam ten szpital i ludzi tam pracujących!

Zgłoś nadużycie #35 13 grudnia 2017, 21:25

Tintanka Zaprawiona w bojach
Co do okulisty w warszawie kogo na 100% bym mogła polecić to pani dr Monika Dzięgielewska z Dzięgielewska Instytut Oka . gabinet dysponuje bardzo dobrym i profesjonalnym sprzętem a sama pani dr poradziła sobie ze schorzeniem oczu mojego dziecka, gdzie żaden inny lekarz nie dawał sobie rady .

Zgłoś nadużycie #36 11 stycznia 2019, 22:16

Wenia Początkująca
Witam, chciałam zapytać z jakim wieku poszłyście ze swoim dzieckiem na pierwszą wizytę do okulisty? I jak zniosły to wasze pociechy? My musimy udać sie z maleństwem ale obawiam się tej wizyty, lekarze często nie mają cierpliwości, a nasz smyk jest dość żywym dzieckiem i na samą myśl się denerwuje :(

Zgłoś nadużycie #37 15 stycznia 2019, 10:40

Aguchan Gotowa na wszystko
Jak najszybciej powinnaś iść z dzieckiem do okulisty.

Zgłoś nadużycie #38 16 stycznia 2019, 10:17

Maminka Gotowa na wszystko
Zgłoś się na konsultacje do kilku lekarzy

Zgłoś nadużycie #39 22 stycznia 2019, 11:34

Wenia Początkująca
Pójdziemy na pewno, tylko trochę szperam po necie w poszukiwaniu dobrego okulisty dziecięcego i przydałoby się gdyby miał dobre podejście i cierpliwość do swoich małych pacjentów. Może polecacie kogoś w dolnośląskim?

Zgłoś nadużycie #40 28 stycznia 2019, 1:31

tutula Gotowa na wszystko
Wrocław może być? Jeśli tak to polecam Ci bardzo Spektrum na Zaolziańskiej. Mają świetnych specjalistów, również dla dzieci. Wiem, że dr Turska cieszy się dobrymi opiniami.

Zgłoś nadużycie #41 28 stycznia 2019, 12:47

Wenia Początkująca
Ok, dzięki :) poszperałam i rzeczywiście dr Turska ma dobrą opinię, a orientujesz się jakie są koszty, a może przyjmują tam też na nfz?

Zgłoś nadużycie #42 9 czerwca 2019, 23:46

MarkowskaJul Gotowa na wszystko
Nie zwlekałabym z oczekiwaniem na wizytę. Zawsze lepiej sprawdzić dwa albo trzy razy, żeby mieć pewność. I oczywiście skonsultować to u innego okulisty. Myślę, że doskonałych specjalistów znajdziesz tutaj https://blikpol.pl/

Zgłoś nadużycie #43 11 września 2019, 9:26

myszka2508 Gotowa na wszystko
Szczególnie jeśli któreś z Was ma wadę wzroku. Z tego, co piszą na https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/krotkowzrocznosc to wada, jaką jest krótkowzroczność bardzo czesto występuje u dzieci, których rodzice również wadę mają. To jest motywacja do tego, by dziecko przebadać. I szybkie leczenie wady nie pogłebi.

Zgłoś nadużycie #44 30 września 2019, 17:31

daynerystargeryan Zaprawiona w bojach
Ja polecam Ci okulary dla dzieci : https://eyewear24.net/product-pol-6044-Dolce-Gabbana-Dg-3205-Urban-1872.html Mają naprawdę fajny wybór jeżeli chodzi o okulary korekcyjne dla dzieci, więc myślę, że znajdziesz coś dla swojego skarba. A wy gdzie wy kupujecie okulary? Podzielcie się proszę linkami i dajcie znać, gdzie warto robić zakupy. Z góry dzięki :D