Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Uzależnienie od gier dziecka

Zgłoś nadużycie #11 26 listopada 2015, 11:11

ciezarna_mama Gotowa na wszystko
Cześć mój syn ma 14 lat.  Bardzo dużo spędza czasu przed komputerem, nie chce jeść , nie może spać , jest agresywny, ma coraz gorsze oceny w szkole. Myślicie że to dobry pomysł żeby go zapisać do jakiegoś specjalisty? Słyszałam o http://pomoc-psychologiczna.com.pl/, wiecie czy jest dobry ? Proszę was o pomoc !

Zgłoś nadużycie #12 8 grudnia 2015, 1:01

Blejzin Świeżo upieczona
Myslę, że korzystanie z psychologa nie jest dobrym pomysłem. To w końcu zadaniem rodziców jest wytłumaczenie dziecku, że gry szkodzą, warto pomóc mu w znalezieniu jakiejś innej formy spędzania czasu. Może jest jakiś sport który go fascynuje. Piłka nożna? Koszykówka? Sporty walk? Mieszkając w mieście łatwo znaleźć dzieciakowi w tym wieku zainteresowania

Zgłoś nadużycie #13 28 grudnia 2015, 13:58

olaolaa Zaprawiona w bojach
A może by tak przekuć jego pasję w ciekawą aktywność fizyczną? Istnieje coś takiego jak Szkoła Tropicieli, czyli obozowiska i kolonie w klimacie wszystkim doskonale znanej fantastyki. Jeśli dziecko gra w tego typu gry, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wyjazd na taką Szkołę by je mocno zainteresował. W końcu nie ma to jak zajęcia związane z tym, co się lubi. Proponuję więc podrzucić dziecku adres strony internetowej szkolatropicieli.pl i zapytać czy nie chciałoby spędzić czasu w zaprezentowanej tam formie.

Zgłoś nadużycie #14 10 maja 2016, 11:57

duza_mi Początkująca
Ja bym w pierwszej znacznie ograniczyła dostęp do komputera. A pomysł ze szkołą tropicieli - super!

Zgłoś nadużycie #15 19 maja 2016, 9:57

MartaPoniedzielska Zaprawiona w bojach
Dokładnie, ograniczyć komputer i zapisać dziecko np na jakieś zajęcia dodatkowe. Ja swoje zapisałam na naukę jazdy konnej http://www.osrodek-pegaz.pl/index.php/oboz-konny. Mniej problemów a więcej ruchu i zabawy ;)
wciąż w ruchu...

Zgłoś nadużycie #16 16 kwietnia 2019, 17:35

Fida Zaprawiona w bojach
Jeżeli dziecko jest uzależnione, to warto poszukać mu innej alternatywy gier, może jakieś planszowe albo jakaś aktywność fizyczna, sztuki walki albo coś innego. Co do gier, to na pewno przyda Ci się sprawdzony sklep dziecięcy gdzie znajdziesz wszystko dla swojego dziecka.

Zgłoś nadużycie #17 17 kwietnia 2019, 10:33

Cephus Świeżo upieczona
Większość gier ma możliwość ustawienia kontroli rodzicielskiej. Dziecko może grać od-do i tyle. Ciekawe natomiast jest, że za swoje błędy wychowawcze winisz grę, a nie siebie.