Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Trzylatek przewraca sie i potyka

Zgłoś nadużycie #11 4 grudnia 2012, 7:00

edytakapusta Świeżo upieczona
Moj synek przekreca prawa nozke podczas chodzenia ku srodkowi ciala. Lewa nozke stawia normalnie. Zauwazylam, ze sie przewraca i potyka bardzo czesto. Doktor powiedzial, ze maly z tego wyrosnie. Martwi mnie to jednak. Bardzo prosze o porade jak mam pomoc swojemu synkowi.

Zgłoś nadużycie #12 4 grudnia 2012, 9:10

Konto usunięte

edytakapusta napisał(a)

Moj synek przekreca prawa nozke podczas chodzenia ku srodkowi ciala. Lewa nozke stawia normalnie. Zauwazylam, ze sie przewraca i potyka bardzo czesto. Doktor powiedzial, ze maly z tego wyrosnie. Martwi mnie to jednak. Bardzo prosze o porade jak mam pomoc swojemu synkowi.

hmmm. ja miałam problem ze swoja corką teraz 4,5latek. ona terz często i gęsto sie potykała i przewracała. a za każdym razem lekarz twierdził że to normalne tylko intuicja matki jest silniejsza i coś mi mowiło że to jednak nie normalne. wysępiłam w końcu od lekarza skierowanie do neurologa poszłam z małą i po badaniu wyszło że moje dziecie ma osłabione napięcie mięśniowe. nie bardzo ale w takim stopniu że urudnia jej to poruszanie sie. skierowanie na rechabilitacje i po pół roku ćwiczen dominika chodzi całkiem normalnie, nie potyka sie, nie przewraca. jeszcze jest coś czy twój synek był badany okulistycznie? bo może być terz tak że dzieciątko nie widzi krawędzi, obraz jest zamazany. pod kątem okulistycznym terz warto to sprawdzić a do okulisty nie trzeba mieć skierowania no i neurolog ale to chyba skierowanie od lekarza trzeba mieć

Zgłoś nadużycie #13 4 grudnia 2012, 10:36

Konto usunięte
Kasia bardzo rozsadnie pisze :) ja bym temat podrazyla jednak u lekarza, moze poradz sie innego? hehe bo to racja, jak intuicja mocno cos piszczy w glowie, znaczy ze lepiej temat zglebic niz olac :)
chyba niejedna mama sie o tym przekonala :)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #14 4 grudnia 2012, 11:06

ciezarna_mama Gotowa na wszystko
Dokładnie tak, jak mówią dziewczyny - najpierw konsultacja z innym lekarzem, jak trzeba to z kilkoma innymi, a potem ewentualne działanie. Głowa do góry! :)

Zgłoś nadużycie #15 5 grudnia 2012, 12:27

Gosha Świeżo upieczona
Po pierwsze konsultacja z lekarzem, nie ma co działać samemu, bo można tylko zaszkodzić. Mój synek krzywił kolanka, musiałam z nim chodzić na gimnastykę (specjalne ćwiczenia przepisał lekarz ortopeda) wkładałam mu też do bucików specjalne wkładki firmy Memo. Widać efekty, ale nad tym trzeba systematycznie pracować pod specjalistycznym okiem.

Zgłoś nadużycie #16 5 grudnia 2012, 12:46

Paulina21 Fajna mama
Moja Mała stopę na bok przekręcała i też się przy tym przewracała dlatego poszłam do pediatry majki i wypisał skierowanie do ortopedy . Ortopeda sprawdził i stwierdził szpotawość prawej stopy i zalecany gips na noc taką łuskę i co tydzień miała nowy wczoraj byłam z nią na kontroli i jest wszystko dobrze nóżka zdrowa ;) gipsu już nie musi mieć i za 2 miesiące kontrola nast.
Edytakapusta lepiej wybierz się do innego lekarza niech sprawdzi nóżkę synka i wtedy zobaczycie co Ci powie.
Paulina :)

Zgłoś nadużycie #17 5 grudnia 2012, 19:29

Konto usunięte
dokladnie, nawet jesli to jakas przypadlosc, to odpowiednia korekcja i ogolnie pomoc lekarska to w mig pomoze :) a czym szybciej, tym lepiej :)

Zgłoś nadużycie #18 6 grudnia 2012, 14:29

Konto usunięte
DObrze dziewczynki piszecie, należy skonsultowac sie z innym lekarzem, albo przycisnac pierwszego.
Ale skoro juz wydal oponie, to moze znajdz innego, a najlepiej umow sie do ortopedy. NIestety pewnie odplatnie.
Ja chcialam Cie zapytac o inna sprawe, o buty. Moze duzo winy lezy po stronie butow. Moze sa niewygodne, albo za duze. Moja pediatra ostrzega ni etylko przed zamalymi butami, ale przed duzo za duzymi. CHodzi o to, ze dziecko w takich butach wygina stope w taki luk, zeby przytrzymac bucik. Robi to instynktownie, a my mozemy tego nie widzec. Przez to wykrzywi a tez noge. Moze wlasnie chodzi o takie proste sprawy?  Moze pownien chodzic w buciakch wizanych, wyzszych.
A jezeli na tym polu sprawa jest jasna, to lec czym predzej do specjalisty, moze otrzymasz jakies cenne wskazowki, a moze trzeba przedsiewziac inne srosdki.
POwodzenia, daj znac, czego sie dowiedzialas i jak to sie wszytko potoczylo :)

Zgłoś nadużycie #19 10 grudnia 2012, 10:59

Konto usunięte
Hej hej, i jak tam sprawa z przewracaniem?
Wiesz juz cos, udalo sie cos ustalic? Zawsze sluze pomoca, jakby co!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie #20 11 grudnia 2012, 10:22

ciezarna_mama Gotowa na wszystko
Właśnie, jak sytuacja? Wszystkie mamy nadzieję, że sytuacja wyjaśniła się na plus :)

Zgłoś nadużycie #21 14 grudnia 2012, 5:51

edytakapusta Świeżo upieczona
Okazalo sie, ze synek ma slabe napiecie miesniowe. Szczegolnie po prawej stronie ciala ( stad ta prawa nozka wyginajaca sie ku srodkowi ciala podczas chodzenia). Lekarz zalecil mu cwiczenia, ktore musi wykonywac 4 razy dziennie przez pol roku. Dziekuje serdecznie wszystkim za rady.

Zgłoś nadużycie #22 14 grudnia 2012, 20:24

Ona_123 Supermama

edytakapusta napisał(a)

Moja koleżanka miała podobny problem z córeczką i poszła do rodzinnego gdzie skierowano ją do ortopedy i ten zalecił wkładki ortopedyczne i gimnastykę,więc może i ty się zgłoś.
Wydawało mi się, a może działo się to naprawdę? Że widziałam Anioła. A może to był zwykły człowiek? Powiedział, że na wszystko w życiu jest miejsce i czas. Potem zniknął, a może poprostu odszedł?

Zgłoś nadużycie #23 14 grudnia 2012, 22:47

dora27 Supermama
edytko powodzenia w rehabilitacji! :) bardzo dobrze że tego nie zbagatelizowałaś, a swoją drogą co za buc z tego doktora co mówił ze dziecię z tego wyrośnie! przecież to się mogło pogłębić, chyba na ściągach medycynę obronił! także cokolwiek matka wypatrzy nie bagatelizować tego i iść po opinię nawet do kilku lekarzy zwłaszcza ortopedy-specjalisty a nie pediatry!

Zgłoś nadużycie #24 17 grudnia 2012, 0:37

Gosha Świeżo upieczona
Trzymam kciuki za sukces. Gimanstykujcie sie  regularnie, a będzie wszystko dobrze :)

Zgłoś nadużycie #25 17 grudnia 2012, 9:45

Konto usunięte
widzisz, Matka wie kiedy warto cos dokladniej zbadac :) dobrze ze lekarz nie olal i wiecie co robic :) pocwiczycie i wszystko bedzie dobrze :)

Zgłoś nadużycie #26 17 grudnia 2012, 11:44

Konto usunięte
Powodzenia i udanych, mam nadzieję, mało stresujących cwiczen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie #27 27 lipca 2014, 20:54

listek Zaprawiona w bojach
Myślę że warto było by się udać do neurologa może zapisze jakieś ćwiczenia a to zawsze pomaga :)

Zgłoś nadużycie #28 12 lipca 2019, 12:34

Tatiana Zaprawiona w bojach
Ortopeda będzie tutaj najlepszym rozwiązaniem, tak samo jak warto wziąć pod uwagę np wkładki ortopedyczne tego typu - https://fororto.pl/indywidualne-wkladki-ortopedyczne-do-butow/. Powinny pomóc i to dosyć szybko ;)

Zgłoś nadużycie #29 26 lipca 2019, 12:30

selepke Zaprawiona w bojach
Może być to związane z wieloma problemami, ale może najpierw zgłoś się z tym do ortopedy http://znanyortopeda.pl/, artroskopia kolana którą miałam u niego wykonywaną powiodła się, myślę, że i dla was będzie w stanie pomóc

Zgłoś nadużycie #30 6 września 2019, 8:58

Roberta_Sparrow Zadomowiona
W takich sytuacjach pierwszym krokiem powinno być udanie się do ortopedy, który zajmuje się dziećmi. Ja polecić mogę kontakt z panem A. Stępińskim. To bardzo dobry ortopeda ds. narządów ruchu. Na https://www.adrianstepinski.com/kontakt/ znajdziecie kontakt do niego.