Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Terapia dla dzieci z autyzmem w Warszawie

Zgłoś nadużycie #11 31 stycznia 2017, 12:01

Elizaa Początkująca
Rejestracja: Lis, 2015 Posty: 28 Podziękowania: 0
Mam takie pytanie gdzie chodzicie na
terapię ze swoimi dziećmi , które mają autyzm? Z czego
korzystacie poza słynną metodą krakowską?

Zgłoś nadużycie #12 31 stycznia 2017, 21:15

oliwia_89 Początkująca
Rejestracja: Mar, 2015 Posty: 30 Podziękowania: 0
wiesz co, to wszystko zależy od dziecka, czego dziecko potrzebuje. o czymś takim powinien decydować specjalista a nie forum. najlepiej jakbyś wybrała jakąś placówkę i tam zgłosiła się z dzieckiem. pokazanie diagnozy, rozmowa ze specjalistą tutaj najwięcej pomogą

Zgłoś nadużycie #13 1 lutego 2017, 15:22

Elizaa Początkująca
Rejestracja: Lis, 2015 Posty: 28 Podziękowania: 0
No dlatego właśnie zapytałam gdzie chodzicie ze swoimi dziećmi w pierwszym poście ;) oczywiście, że chcę żeby o tym zdecydował specjalista. Natomiast czytałam też o różnych formach terapii i wiem, że niektórzy specjaliści trzymają się sztywno określonych ram i jednej metody terapii. A ponoć już się od tego odchodzi. Nie wiem czy dobrze piszę, ale posiłkuję się tym co wyczytałam. Dlatego uważam, że najlepiej takich miejsc szukać z polecenia.

Zgłoś nadużycie #14 2 lutego 2017, 15:52

milka85 Zadomowiona
Rejestracja: Cze, 2014 Posty: 40 Podziękowania: 1
Jeśli trafisz do dobrego ośrodka czy centrum to raczej nie ma możliwości żeby mieć tylko jeden rodzaj terapii w przypadku autyzmu u dziecka. Tutaj terapia psychologiczna jest łączona z logopedyczną, terapią SI i wiele innych. Poczytaj
sobie o centrum promitis http://www.centrum-terapii.pl/warszawa/
Jeśli chodzi o autyzm to zajmują się tym kompleksowo. Od diagnozy, poprzez terapię, oraz przedszkole terapeutyczne czy nawet szkołę. U nas w rodzinie chłopiec, obecnie chodzi do ich przedszkola, więc temat bardzo dobrze mi znany. A placówka była bardzo skrupulatnie wybierana przez rodziców.

Zgłoś nadużycie #15 3 lutego 2017, 14:40

olgaa884 Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Cze, 2016 Posty: 78 Podziękowania: 0
Nie wiem gdzie organizowane są takie terapie, ale diagnozowaniem autyzmu zajmuje się w Warszawie m.in. klinika PsychoMedic, na https://psychomedic.pl/diagnoza-autyzmu-zespolu-aspergera jest o tym więcej. Jeśli zauważyłyście u malucha jakieś niepokojące objawy, to warto się wybrać - ważne jest wczesne postawienie prawidłowej diagnozy, gdyż im wcześniej rozpocznie się terapię, tym większe szanse na dobre funkcjonowanie dziecka w przyszłości.

Zgłoś nadużycie #16 6 lutego 2017, 14:14

Elizaa Początkująca
Rejestracja: Lis, 2015 Posty: 28 Podziękowania: 0
Olga, no my diagnozę już mamy, dlatego nie szukam takiego miejsca, które podałaś.
Milka, czytałam przez weekend dużo o terapii w promitisie. Na samej stronie mają sporo informacji, ale przeszukałam też fora pod ich kątem. Muszę przyznać, że wygląda to wszystko bardzo profesjonalnie, choć dla mnie niektóre elementy terapii to czarna magia, i dopiero to wszystko poznaję. nie mniej jednak dziękuję za namiar, bo mam zamiar wybrać się do nich i skonsultować nasz przypadek pod kątem terapii osobiście.

Zgłoś nadużycie #17 16 października 2017, 11:04

JoannaPodleska Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Lip, 2016 Posty: 90 Podziękowania: 0
Tak sobie myślę, że dzisiaj jeżeli chodzi o terapię dla dzieci z autyzmem, możliwości jest naprawdę wiele. O samej metodzie Krakowskiej, sama słyszałam sporo opinii. Z tego co mi wiadomo, nawet niezwykle pomocne przy niej pomoce terpaeutyczne, znajdziemy w https://juniora.pl/pomoce-dydaktyczne-przedszkole-c-77.html . Jednocześnie jednak uważam, że bardzo dużo zależy tutaj także od tego, ile czasu rodzice poświęcą na pracę z dzieckiem.

Zgłoś nadużycie #18 29 grudnia 2017, 9:05

Konto usunięte
W Warszawie niestety nikogo nie polecę ale za to w Łodzi działa świetna poradnia dla dzieci: http://centrum-futurum.pl/. Jeśli dojazdy nie będą dla Was problemem to uważam, że powinniście się tam wybrać z dzieckiem. Pracują tam sami świetni specjaliści, którzy naprawdę się na tym znają.

Zgłoś nadużycie #19 15 stycznia 2018, 21:21

kiniamama Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Lis, 2017 Posty: 97 Podziękowania: 0
Najlepszych specjalistów znajdziesz tutaj https://psychomedic.pl/diagnoza-autyzmu-zespolu-aspergera . Niestety są to choroby nie dające standardowych objawów, dlatego ich zdiagnozowanie jest tak trudne.

Zgłoś nadużycie #20 22 stycznia 2018, 13:51

ikonka Gotowa na wszystko
Rejestracja: Mar, 2017 Posty: 286 Podziękowania: 2
Mój bratanek ma autyzm i wiem, że żona brata jeżdziła z nim na terapię z integracji sensorycznej do ośrodka Logos w Warszawie ( z tego co pamiętam to znajduje się na Targówku ). Bardzo dobrzy specjaliści, którzy mają ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi z autyzmem czy zespołem Aspergera.

Zgłoś nadużycie #21 13 czerwca 2018, 14:10

damianka Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Lut, 2016 Posty: 81 Podziękowania: 0
Zdecydowanie warto jest zdecydować sie na terapię. Zarówno dla dziecka jak i dla siebie. Dobrze dobrana terapia pozwoli dziecku szybciej się rozwijać i w przyszłości odnaleźć siebie w kontaktach z dziećmi.
Oprócz ćwiczenia samodzielnie z dzieckiem, polecam poczytać sobie również o zabawkach wspomagających rozwój sensoryczny malucha:
https://sklep-tolek.pl/blog/2018/05/10/pomoz-dziecku-poznawac-swiat-jakie-zabawk...

Zabawki takie wspierają rozwój dziecięcych zmysłów. Oprócz tego, że bawią to jeszcze uczą. Stymulują dziecięce zmysły.

Zgłoś nadużycie #22 23 grudnia 2018, 18:30

adela82 Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Lis, 2016 Posty: 118 Podziękowania: 0

kiniamama napisał(a)

Najlepszych specjalistów znajdziesz tutaj https://psychomedic.pl/diagnoza-autyzmu-zespolu-aspergera . Niestety są to choroby nie dające standardowych objawów, dlatego ich zdiagnozowanie jest tak trudne.


Popieram. To bardzo dobrzy specjaliści z ogromną wiedzą, którą potrafią wykorzystać. Wiedzą jak rozmawiać z pacjentem i mu pomóc. Nie ma co się przed tym bronić a od razu się do nich wybrać. Zarejestrować można się przez Internet.

Zgłoś nadużycie #23 10 stycznia 2019, 17:21

Jagodzianka20 Zaprawiona w bojach
Rejestracja: Sty, 2018 Posty: 149 Podziękowania: 1
Drogie mamy, zapoznajcie się z narzędziem zwanym Ranking ośrodków terapii , tam na pewno ktoś wpisał wcześniej placówkę pomagającą dzieciaczkom z tym okropnym schorzeniem. Jeśli zaś znacie punkt, gabinet i chciałybyście go polecić innym mamom, to porozmawiajcie z jego właścicielem o wpisaniu się na listę. To zawsze kolejny odnośnik do jego strony i nowe grono pacjentów.