Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Szczepionki skojarzone, wady i zalety?

Zgłoś nadużycie #51 20 sierpnia 2011, 11:58

marzena8888 Supermama
ja też szczepiłam normalnie. Moim zdaniem te szczepionki skojarzone to zwykły chwyt marketingowy że niby jakaś wielka trauma jak dziecko 3 razy szczepione będzie- guzik prawda popłacze chwile i zaraz zaśnie a kasa w kieszeni Wszyscy wiemy jakie sa wydatki rzy małym dziecku a zaoszczędzić pare stów w kieszeniu to bardzo dużo, przynajmniej dla mnie...
moja niunia :*

Zgłoś nadużycie #52 20 sierpnia 2011, 22:23

mamaela Supermama
ja nie jestem zwolennikiem szczepienia na wszystko na co sie da, a właściwie co nam wcisną lekarze... z synem nie swirowałam, miał wszystkie standardowe szczepienia, zdecydowałam się pamiętam odpłatnie na świnkę, bo w jego czasach nie była ona  w kalendarzu obowiązkowych szczepień i to tylko dlatego, że ja ją strasznie źle przechodziłam jak miałam 10 lat i dodatkowo dla chłopca jest ona niebezpieczna. I miał odpłatne szczepienie na żółtaczkę A po powodzi z 1997 roku,  bo wtedy we Wrocławiu to były wszystkie syfy mozliwe.
teraz też nie planuję wywalać niebotycznych kwot na szczepienia, wolę i zostawić te pieniądze i wyjechać gdzieś np. z dziećmi.

Zgłoś nadużycie #53 12 września 2011, 18:14

Konto usunięte
a ja po wieeeelu wielu dyskusjach i z polozna, i z lekarka i ze znajomymi i wszystkimi dzieciatymi z otoczenia, decyduje sie na skojarzona.
190 zl nas nie zbawi... dziecko mniej podziurawione (to ja mam traume, jak musielismy isc na pobranie krwi na CRP, mały sie darł, ja sie poplakałam bo trwalo to mnostwo czasu bo krew leciec nei chciala... ufff, wszelkie ukłucia - oby jaknajmniej!), niby mniej konserwantów bo tak to jedna dawka, a tak to bylyby trzy... 
no tak czy inaczej, te 190 zl i tak na inne pierdoly bysmy wydali.
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #54 12 września 2011, 19:41

Konto usunięte
wszystko jest niby :) My szare spoleczenstwo na dobra sprawe nigdy sie nie dowiemy ktore sa rzeczywiscie lepsze :)
wiem ze to co innego... ale mimo wszystko... :)
Kocham Mojego Tomcia i Naszego Kazika :*

Zgłoś nadużycie #55 4 lipca 2012, 22:19

Syska Supermama
Dziewczyny błagom o pomoc. Jutro mam ta szczepionke i z mezem mamy odmienne zdania. Ja chce małego zaszczepic teraz ta skojarzona zeby tak nie cierpiał jak ostatnio przy standardowej 3 wkłucia. Boje sie ze bedzie cierpiał jak ostatnio. Ale tej skojarzonej tez sie boje :/ Wiele sie słyszy o tym ze powikłaniem po tej skojarzonej moze byc autyzm i to zazwyczaj dotyka chłopcow. Dzisiaj sporo na ten temat czytałam na roznych forach i pisałydziewczyny ze po tej skojarzonej zaobserwowały zatrzymanie sie w rozwoju , wady wymowy i ten autyzm:/ Kurcze nie chciałabym dziecku zrobic zadnej krzywdy. Jeszcze maz zasugerował ze czasami lepsza jest chwila cierpienia niz całe zycie i cholera nie wiem :( Chce mi sie płakac. Ostatnio mały tak płakał i cierpiał ze Wam mowie. Chyba z godzine nie mogłam go uspokoic. Ale z drugiej strony niektore dziewczyny pisały ze po skojarzonych im sie dziecko od płaczu zanosiło. Co ja mam zrobic ??

"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem , ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"

Zgłoś nadużycie #56 4 lipca 2012, 22:39

Konto usunięte
autyzm nie jest chorobą nabytom i po szczepionce napewno twoje dziecko jej nie będzie miało. co to za durnoty. autyzm to choroba wrodzona, wiem dużo o tej chorobie bo mam sześcio letniego brata który jest autystykiem. tagrze prosze cie nie czytaj takich głupot

Zgłoś nadużycie #57 5 lipca 2012, 7:38

metodka Supermama
popieram Kasiulkę!
W Każdym europejskim kraju są te szczepionki i w żadnym nie mówią o zwiększonym autyźmie u dzieci! Mało tego tylko w Polsce jest jeszcze dostępna ta podstawowa bezpłatna szczepionka- gdzie już od dawna w Europie jest ona wycofana z rynku...
Ja szczepiłam 5 w 1 i moja córka ani za pierwszym razem ani za drugim ani nie płakała, ani nie miała żadnego odczynu ani gorączki...

Zgłoś nadużycie #58 5 lipca 2012, 7:45

Konto usunięte
ale większość dzieci płacze tak już jest wiadomo ze żadna matka nie chce sprawiać bólu swojemu dzieciątku. te szczepionki są bardzo bezpieczne moje córeczki są zaszczepione i dzięki temu omineło nas wiele złego. tagrze ja nie sądze zeby miały zaszkodzić dziecku jeśli tak zostaly by całkowicie wycofane z uzytku.

Zgłoś nadużycie #59 5 lipca 2012, 8:06

Karolinia Supermama
Syska, ale jak już szczepiliscie tymi refundowanymi, to teraz nie możecie zmienić na skojarzone. Jak zaczynasz tak kończysz. Więc po ptokach. :) I się nie martw:* Wiem, że serce boli jak dziecko płacze, ale nam pewnie bardziej to leży na sercu niz dla nich.
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #60 5 lipca 2012, 8:12

Malinka Supermama
Sysia, kup sobie znieczulające plasterki Emla. Poza tym, dziewczyny mają rację, jak już zaczęłaś jednymi, to musisz nimi skończyć. I te teksty o autyzmie i szczepionkach to głupota totalna. Jeśli coś wyjdzie w dalszym rozwoju, to wyszłoby i po zwykłych szczepieniach. Powodzenia.
Koty rządzą światem! 

Zgłoś nadużycie #61 5 lipca 2012, 10:48

marzena8888 Supermama
matko autyzm po szczepionce... rece opadają :)

a moim zdaniem to są tylko 3 wkłucia.... naprawdę dziecko zapomina to szybciej niż myślisz, moja też strasznie płakała, wręcz się darła, ale nim wyszliśmy z przychodni już spała, nie sądze że miała jaką traumę po tym :)

A te wszystkie teksty NIE CHCE PANI ŻEBY DZIECKO CIERPIAŁO --ZAPŁAĆ PANI.... powinny być KARALNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś nadużycie #62 5 lipca 2012, 11:18

mamaela Supermama
Syska pewnie juz po szczepieniu ale jak pisały dziewczyny szczepienia się kontynuuje cały czas te same. jak zaczęłaś zwykłe nie skojarzone to tak musisz kontynuować. Ja specjalnie wysyłałam o to zapytanie do eksperta na stronie szczepień i dostałam właśnie taką odpowiedź, bo ja chciałam zaszczepić 1 raz 6w1 a potem 5w1 (bałam się że za dużo będzie dawek na wzw) ale odpisali mi że tak nie można. Co do bzdur o konsekwencji szczepień to się nie wypowiadam ale właśnie to ... bzdury są. Każdy lek podlega badaniom klinicznym przed wprowadzeniem, jest testowany i gdyby tylko był cień podejrzeń to byłyby wycofane z rynku.

Zgłoś nadużycie #63 5 lipca 2012, 13:24

Syska Supermama
mamaela szczepienie mam dopiero na 15:30 :( wiec siedze jak na szpilkach
marzena8888 po ostatniej szczepionce Oli tak szybko nie zapomniał. W przychodni starałam sie go uspokoic ponad pol godz stwierdziłam ze to sensu nie ma i poszlam do domu z takim płaczacum zanim doszlam itd. dałam czopek to moze usnal łacznie po ponad godzinie od szczepienia i to płaczac :/ Dlatego sie taktego boje. Ale dziekuje dziewczyny za wsparcie. Jestescie wielkie. A co do zmiany to mozna zmienic ze standardowych na skojarzone ale odwrotnie nie. Niby chodzi o skład ale tak jak piszecie pewnie o kase i zostane przy standardowych. Mam tylko nadzieje ze Oli jakos to zniesie. Kupie masc elma bo ponoc super jest i mam nadzieje ze bedzie dobrze. trzymajcie kciuki.

"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem , ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem"

Zgłoś nadużycie #64 5 lipca 2012, 13:27

Karolinia Supermama
Trzymamy. :)
Zawsze razem:*

Zgłoś nadużycie #65 5 lipca 2012, 14:06

Wiola91 Supermama
Wiecie co, kiedyś nie było tych szczepionek 6w1 czy 5w1 i jakoś każda z nas przecierpiała ten ból o którym dzisiaj nie pamiętamy ;)

Zgłoś nadużycie #66 5 lipca 2012, 14:29

mamaela Supermama

Wiola91 napisał(a)

Wiecie co, kiedyś nie było tych szczepionek 6w1 czy 5w1 i jakoś każda z nas przecierpiała ten ból o którym dzisiaj nie pamiętamy ;)

Wiola nie do końca kiedyś było mniej szczepien i dziecko nie było kłute przy jednym podejściu kilka razy. Sprawdziłam nawet w książeczce mojego syna, do końca 2 rz miał tylko 10 kłuć a teraz przy nieskojarzonych to chyba z 17 jest jak dobrze pamiętam. No chyba, że rodzice szczepili na dodatkowe, płatne ale ja wiem, że to była rzadkość bo 16 lat te szczepionki płatne kosztowąły tyle co teraz a pensje jednak były zdecydowanie mniejsze i wydanie 150 zł za 1 dawkę jak się miało 1000 zł pensji to było duże obciążenie. Mój syn miał dodatkowo na żółtaczkę -wtedy płatne, teraz w kalendarzu szczepień i za każdą dawkę płaciłam po 120 zł oj bolał ten wydatek bardzo bo zasiłek wychowawczy był niecałe 400 zł ale musiałam bo miał mieć operację.
A syska o tych zamianach ja dostałam informację, że nie można ale skoro Tobie mowili że można ??
ja pytałam eksperta z tej stronki
http://szczepienia.pzh.gov.pl/main.php

Zgłoś nadużycie #67 5 lipca 2012, 17:11

Syska Supermama
Dziewczyny juz po szczepieniu. Zadeydowalismy sie na ta skojarzona szczepionke i powiem Wam ze Oli nawet nie zajeknał wrecz caly czas usmiechniety. :) Wazy 7 kg i ma 75 cm (jak dziecko w 10-11 miesiacu)
Po dziasełkach widac ze zaraz mu wyjda zabki .
Dziekuje Wamza wsparcie i słowa otuchy.

Zgłoś nadużycie #68 5 lipca 2012, 21:08

magga Gotowa na wszystko

Syska napisał(a)

Dziewczyny juz po szczepieniu. Zadeydowalismy sie na ta skojarzona szczepionke i powiem Wam ze Oli nawet nie zajeknał wrecz caly czas usmiechniety. :) Wazy 7 kg i ma 75 cm (jak dziecko w 10-11 miesiacu)
Po dziasełkach widac ze zaraz mu wyjda zabki .
Dziekuje Wamza wsparcie i słowa otuchy.

No moja mala tez juz ma prawie 2zeby na wierzchu ;) Co do wagi tez wazy 6890 i ma 68cm :) Urosla :) Dogonila rowiesnikow :P

Zgłoś nadużycie #69 5 lipca 2012, 21:28

Nika Fajna mama
ja też mialam dylemat i zdecydowaliśmy sie na standardowe.
Nie mam zaufania do skojarzonych z wielu powodów, choć w doniesienia o autyźmie nie wierzę.
Po prostu nie wyrosło jeszcze pokolenie na nowych szczepionkach i nie wiadomo dokładnie jaki one mają wpływ.
A co do tego że bogatsze kraje mają je w swoich kalendarzach szczepień - owszem ale na przykład Portugalia kilka miesięcy temu wycofywała ogromne partie z rynku ze względu na powikłania właśnie. Także badania badaniami a życie sobie. Uznaliśmy że bierzemy stare bo wiadomo czego się spodziewać. Ale ilość kłuć robi wrażenie. U nas będzie 14 a w wersji 5w1 7, 6w1 - tylko 5!

My dzisiaj szczepiliśmy, płakała bardzo :-( A zachowanie w przychodni skandaliczne.
Czy zapoznalismy się z pakietem szczepień płatnych? Czy wiemy co robimy i w domyśle że dobry rodzic robi skojarzone. W końcu powiedziałam że taka jest nasza decyzja a już na końcu języka mialam pytanie czy ona kurna pracuje dla przychodni czy firmy farmaceutycznej.
W ogóle to tych szczepien jest bardzo dużo.Za dużo moim zdaniem.

Zgłoś nadużycie #70 5 lipca 2012, 21:54

marzena8888 Supermama
dla mnie te szczepionki skojarzone to tylko kasa dla firm farmaceutycznych właśnie! A nie zaszczepisz = nie zapłacisz to jesteś wyrodnym rodzicem, bo sprawiasz dziecko ból cierpienie i może jeszcze kur*** traume na całe życie!!!

Ale dodam mimo to, że jeśli bym zarabiała 10 tyś/m to bym skorzystała napewno ;)