Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniówki 2018

Zgłoś nadużycie #111 22 czerwca 2017, 14:21

meridas Gotowa na wszystko
Jeśli chodZI o badania toxo,cytomegalia,różyczka itp to ja robilam w zeszłym roku. Wszystko wyszło ujemne za wyjątkiem cytomegalia. Wyszło ze przechodzilam ją w przeszłości.teraz mi nie zlecił. I tak się zastanawiam czy robić.zlecił za to HIV i grupę krwi.nie wiem po co skoro mam papier jaką mam grupę.

Zgłoś nadużycie #112 22 czerwca 2017, 14:25

Wyjeżdżacie gdzieś na wakacje?bo ja mam wielka ochotę na jakiś wyjazd,może być blisko, i parę dni ale żeby gdzieś wyskoczyć.Bo jak na razie nasze plany biorą w łeb.w mojej niepewne sytuacji to w zasadzie dłuższy wyjazd nie ma sensu, bo nawet kapać się nie za bardzo mogę. Chodzić za dużo tez nie...

Zgłoś nadużycie #113 22 czerwca 2017, 14:56

mala2 Supermama
Elo 😀
Ja juz toxo  mam za soba za to teraz dostaam na różyczke i jeszcze inne,  cała kartką jakiś dziwnych nazw  jak poszlam do labo zapytać się ile wszystko wyjdzię to jak usłyszał 320zl to zastanawiał się czy nie zapisać się do giną na NFZ i dodatkowo chodzić prywatnie🤔.Ale czy to ma sens chodzić do dwóch ?
A wy jak chodzicie na NFZ czy prywatnie ?

Ja do szkoły Rodzenia nie chodzilam w 1 ciąży bo najbliższą miałam 25 km o zwyczajnie mi się nie chciało Jeździć tym.bardziej ze nie mam.praska i maz musiał by mnie zawieść a on na 3 zmiany pracuje i teraz chyba tez nie będę chodzić są podzielone opinie jedna odradzaja inne chwala.

My na wakacje jedziemy za mieiac nad morze bo nie wyobrażam obie kisić rodzine w domu tylko dlatego ,ze ejtem w ciąży fakt kąpać sie na pewno nie bede bo nie chce załąpać jakieś inekcji ale spacery po plaży i troche popalać ie moge byle chronić brzuszek i nie być dłużej niż 30 min na słońcu.Gin mi mówił ze można do 30 min później w cień i za jakiś cza znowu byle by mieć dobry krem i nie opalć brzuszka.

Zgłoś nadużycie #114 22 czerwca 2017, 15:04

Ja chodzę prywatnie i płace za badania.Do dwóch bym chyba nie chodziła , poza tym czy to nie jest tak ze jak na nfz zleca badania to one zostają później w kartotece?te wszystkie badania są drogie, ale robisz je raz, później mocz morfologia i glukoza z tego co pamiętam. ale wiem ze niektóre dziewczynychodza do dwóch ,dla mnie to by było za dużo służby zdrowia w moim życiu 😄Przy czym ja tez pracuje w służbie zdrowia.

Zgłoś nadużycie #115 22 czerwca 2017, 15:08

Ja nie lubię specjalnie naszego morza, mamy tez kawał drogi tam.ale jakieś jezioro agroturystyka to owszem, na chwile obecna marzę o tym.o Bieszczady! To jest to o czym marzę Z drugiej strony Solina taka brudna.

Zgłoś nadużycie #116 22 czerwca 2017, 15:16

Nati89 Gotowa na wszystko
Ja chodzę do gin prywatnie... Owszem badania drogie no ale trudno. Na Nfz tutaj to masakra wiec zostaje przy wizytach prywatnych.

Szkole rodzenia chwaliłam sobie tylko dlatego ze prowadzimy ja super położne z porodowki gdzie urodził się młody. Kobiety z jajami i odpowiednio podchodzace do tematu.

Co do wakacji... Chętnie skoczylabym w gory ale z moim samopoczuciem obecnie nie ma sensu... Może jakieś jednodniowe wypady w okolicy się zaliczy bo z ząbkującym młodym czarno widzę noclegi.

Zgłoś nadużycie #117 22 czerwca 2017, 15:20

mala2 Supermama
Ja pierwsza ciąże prowadziłam na Nfz ale nie byłam za bardzo zadowolona ale jak już zaczęłam to nie chciałam szukać kogoś w trakcie a u mnie tylko jedna przychodnia bo mała miejscowość.A jak poszłam na kontrole po połogu to tak mnie gin zraził ze juz do niego nie poszłam wiecej... buc jeden 😠.A teraz miałam ogromy problem aby zajść w ciąże i żadnemu lekarzowi nie chciało sie szukać przyczyny dopiero ten z polecenia co przyjmuje prywatnie sie mną zajął odpowiednio i dzięki niemu jestem w ciąży i w sumie u niego zostałam.
A te badania to maja ceny kosmiczne 😲 jak dla mnie jak ktoś jest ubezpieczony to badania tez powinny beć bezpłatne mimo ,ze chodzi sie prywatnie do gina .

Zgłoś nadużycie #118 23 czerwca 2017, 8:04

dziewczyna600 Gotowa na wszystko
ja prywatnie chodziłam w pierwszej ciazy. Dla mnie szkoda kasy. Teraz chodze na nfz i jest lepiej nic przywatnie

Zgłoś nadużycie #119 25 czerwca 2017, 20:31

A tu tak cicho 😉 za nami pierwszy dzien ojca... Ojjj to mi sie maz wzruszyl 😊 ja z kolei gorzej... Do tej pory z jedzeniem bylo kiepsko bo po wszystkim mi zle, ale spokojnie moglam gotowac, smażyć itp... Od dziś koniec... Mięso to nieporozumienie, smażenie masakra, perfumy meza tragedia... Tydzień temu mogłam się zajadac rybami, ale z tym juz koniec... Dziś musiałam wyrzucić... Ehhh byle do trymestru drugiego... A jutro z rana lecę na badania krwi... Potem będzie masakra bo rano z pustym żołądkiem wytrzymać długo nie mogę ale tabletki na czczo muszę wziąć a przed badaniem miedzy innymi glukozy nie mogę zaraz po przebudzeniu...

Zgłoś nadużycie #120 26 czerwca 2017, 13:23

sowa69a Zaprawiona w bojach
Dzień dobry 😉 ja też w pierwszej ciąży chodziłam na nfz i wszystkie badania mi zabierał nie mam nic . Dlatego teraz zdecydowałam się chodzić prywatnie ☺ ja w tym tygodniu przeszłam lekkie przeziębienie . Jeden dzień wyjety z życiorysu nawet córka nie mogłam się zająć . Na szczęście już jest dobrze i mdłości też praktycznie dopuściły już ☺

Zgłoś nadużycie #121 26 czerwca 2017, 16:20

Wg mnie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.tez chodziłam długo na nfz.Ale później zaczęły się problemy i poszłam do lekarza z polecenia.gdyby wszystko cały czas było ok to dalej bym chodziła na nfz.absolutnie nie uważam ze prywatnie to strata kasy.
A tak ogóle to witam.u mnie totalne zmęczenie i brak sil na cokolwiek.na razie rodzina nie wie chociaż mnie korci ,może po 4 lipca powiem.
Sowa ja tez byłam przeziebiona. Gorączka fatalne samopoczucie wiem co czujesz.dobrze ze iż lepiej.

Zgłoś nadużycie #122 26 czerwca 2017, 16:23

U Nas niedługo przerwa wakacyjna w przedszkolu.będę musiała jakoś sprawnie zorganizować córce czas choć to nie będzie łatwe bo albo mi niedobrze albo ledwo żyje albo śpię

Zgłoś nadużycie #123 26 czerwca 2017, 16:42

Hej ja z kolei od wczoraj znowu zmagam się z mega niskim ciśnieniem... widze powtórka z rozrywki z ciąży pierwszej... ciekawe jakie cisnienie będzie u lekarza - w domu zawsze ledwo żywa a w gabinecie hop do góry i już straszono mnie tabletkami na obniżanie... w czwartek się przekonam.

Zgłoś nadużycie #124 27 czerwca 2017, 8:15

mala2 Supermama
Elo :)

Ja jednak postanowiłam chodzić tylko do tego prywatnie ci na nfz to co jeden to gorszy buc z tego co sie dowiedziałam wiec trudno trzeba bulić ;) .I jakoś chodzenie do 2 mi sie nie uśmiechało za dużo by było tego badania ;) i zamieszanie nie potrzebne chyba bo każdy ma swój sposób leczenia wiec by sie pewnie nic nie pokrywało.
Wczoraj byłam na badaniu glukozy bo gin zalecił wcześniej bo mam policystyczne jajniki i grozi mi bardziej niz innym cukrzyca ciążowa.Oto one co o nich myślicie bo ja to sie totalnie nie znam.
Test obciążenia glukozą (75 g)
Glukoza na czczo 85 mg/dl 70,00 99,00 N
Glukoza po 1 godz. 160 mg/dl
Glukoza po 2 godz. 130 mg/d
A za tydzień w pon mam prenatalnie już świruje czy wszystko ok 😲.

Nati współczuje problemów z ciśnieniem.Ale to chyba normalnie ze w gabinecie zaraz wyższe sie robi ,moja znajoma tak zawsze miała w domu książkowe wyniki a w gabinecie zawsze poszybowały do góry to chyba przez nerwy.
Nati ja tez mam problem z jedzenie od samego początku niby dobrze sie czuje w sumie większość dolegliwości minęło tylko bóle żołądka sie nasiliły ale to nic wytrzymam z młodym tez tak miałam tylko wtedy zaczął boleć dopiero cos ok 20 tyg chyba a teraz od samego początku.Wiec generalnie nie ma co narzekać.Tylko kiepsko jadam i bardzo dużo produktów nie przejdzie mi przez gardło moja dieta jest bardzo ograniczona i monotonna ale biorę witaminy wyniki sa ok, dzidziuś rośnie wiec nie ma sie czym martwić.Dzieki temu nadal mam swoja wage bo z synkiem o tej porze już miałam 5kg do przodu ;) . Ale tamta ciąża była zupełnie inna pod każdym względem ;) .

Zgłoś nadużycie #125 27 czerwca 2017, 9:02

Szczerze az mi lepiej widząc ze ktoś ma podobnie 😉 moja dieta również uboga i tym oto sposobem pozbyłam się jeszcze 2kg które zostały po poprzednim porodzie i waze identycznie tyle co z synem w tygodniu 5 😉 wtedy miałam podobne objawy ale dużo dużo później... No nic damy radę 😊 ja juz czekam na czwartek zeby zobaczyć malucha... Chce wiedzieć ze naprawdę wszystko ok i przegadać temat prenatalnych.

Co do glukozy przy synu miałam 82, po godzinie 161 i po dwóch 134... Cukrzycy nie miałam bo wyniki były ok 😉 także wg mnie u Ciebie jest dobrze 😊

Zgłoś nadużycie #126 27 czerwca 2017, 16:16

Mąż odebrał moje wyniki badan... Martwi mnie spadek płytek krwi na tak wczesnym etapie juz poniżej normy... Z synem takie spadki w ostatnich 2-3 tygodniach ciąży... Kurde az się boje co będzie dalej... No i badanie moczu jak dla mnie pozostawia wiele do życzenia. W pierwszej ciąży żadnych infekcji a teraz czuje ze na dzień dobry będzie inaczej... Ehhh

Zgłoś nadużycie #127 28 czerwca 2017, 21:13

April90 Supermama
Hej :( u nas niby nie za dobrze. Trzech lekarzy stwierdzilo mi ze dziecko ma podwyzszone NT. Badali mnie w 9w0d. Kazdy uwaza ze to za wczesnie (ludzie z innego forum o przeziernosci karku), ze robi sie to od 12 do 14 tygodnia. Ale ja ju mam tak glowe poryta, ze juz mysle ze naprawde dzidzia ma wade genetyczna ;( lekarze powiedzieli mi, ze jest ryzyko i ze niedobrze to wyglada :( placze i nie moge sie pozbierac po tym. A z drugiej strony ciagle pocieszam sie tym ze nie powinni byli badac tego przy dziecku, ktore ma 2.5cm... bo to za wczesnie skoro bada sie to jak dziecko ma przynajmniej 4.5cm... suma sumarum jestem zalamana. Mam dosc :( przestalam sie cieszyc ciaza :(

Zgłoś nadużycie #128 28 czerwca 2017, 21:49

mala2 Supermama
April ale to zdecydowanie za wcześnie na takie badanie mój gin sam mi mówił ze najlepiej 13/14tc wykonać badania prenatalne bo wtedy maluszek jest już dość "widoczny" a sa zawsze jakies odchylenia w terminie miedzy datą miesiaczki a faktyczna owu u mnie np jest 5 dni różnicy a to już dużo.Dlatego ja bede dopiero miała to badanie wg @ w 14tc a wg usg w 13 tc wiec dla mojego gina idealny czas.Ja myśle ze nie potrzebnie cie stresują😒 bedzie dobrze zrobisz badania w odpowiednim czasie i wszysko bedzie jasne.Ja trzymam kciuki żeby było wszystko ok.

Zgłoś nadużycie #129 28 czerwca 2017, 22:16

April90 Supermama

mala2 napisał(a)

April ale to zdecydowanie za wcześnie na takie badanie mój gin sam mi mówił ze najlepiej 13/14tc wykonać badania prenatalne bo wtedy maluszek jest już dość "widoczny" a sa zawsze jakies odchylenia w terminie miedzy datą miesiaczki a faktyczna owu u mnie np jest 5 dni różnicy a to już dużo.Dlatego ja bede dopiero miała to badanie wg @ w 14tc a wg usg w 13 tc wiec dla mojego gina idealny czas.Ja myśle ze nie potrzebnie cie stresują😒 bedzie dobrze zrobisz badania w odpowiednim czasie i wszysko bedzie jasne.Ja trzymam kciuki żeby było wszystko ok.

Nie masz pojecia jak poryli mi glowe tym :( po nocach sni mi sie biopsja kosmowki :( ciagle chce mi sie plakac :( dzis sie troche uspokoiłam po rozmowie z jedna dziewczyna, ktora przekonuje mnie ze to zdecydowanie za wczesnie a jest biologiem, wiec pojęcie jakieś ma. Tylko dlaczego lekarze mnie tak strasza... u mnie dzieciaczek jest tak jak tydzien z miesiaczki... idealnie...

Zgłoś nadużycie #130 29 czerwca 2017, 4:49

Pogratulować lekarzom wyczucia i taktu... Gdzie w tym czasie takie badanie i informacje skoro to zdecydowanie za wcześnie... U nas poprzednio chcieli zeby bylo przynajmniej 12 na liczniku tygodni a uznali ze im później (najpóźniej 13+6) tym lepiej bo im dziecko większe tym obraz wyrazniejszy i pewniejszy. Wiem że łatwo się mówi, ale na pewno będzie dobrze. Trzymam kciuki 😘 a lekarzy bym ubila...