Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #1851 16 sierpnia 2012, 14:10

AniaFin Gotowa na wszystko
A ja siedzę nad pracą magisterską mojego studenta, o dziwo pierwsza wersja i od razu na poziomie, więc może dziś skończę :)

A dziś rano jeszcze mi zaproponowali dodatkowe badania, bo mają jakiś przesiewowy program i chcą pomierzyć szyjki u jak największej liczby kobitek, żeby wykryć te krótkie i zobaczyć jak się mają do przedwczesnych porodów. Przy okazji więc mi zmierzyli i długa jest na szczęscie :)
Poza tym testują przesiewowo mocz na jakąś bakteriurię czy coś, bo chcą przetestować działanie antybiotyków, mam nadzieję, że mi nic nie wykryją...

Zgłoś nadużycie #1852 16 sierpnia 2012, 14:26

binamalwina Gotowa na wszystko
Witam serdecznie ale sie tu dzialo jak mnie nie bylo!! Jestem w tyle jak nic ale teraz juz bede czesciej zagladac pozdrawiam wszystkich serdecznie

Zgłoś nadużycie #1853 16 sierpnia 2012, 14:52

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Dziewczyny co sądzicie o porodach rodzinnych ? ja nigdy nie chciałam żeby mój M. był przy mnie, zresztą on też nie chciał ... a wczoraj znajoma nam opowiadała o swoim porodzie i mówiła że lepiej jak ktoś z rodziny jest bo lekarze i położne lepiej traktuja kobietę ...i mój wczoraj sobie wymyślił że on jednak bd ze mną ... a ja nie wiem już sama... ja się rozkleje przy nim ... a co jak mi się niespodzianka jakaś w postaci kupy przydarzy ?? wstyd jak nie wiem ....

Zgłoś nadużycie #1854 16 sierpnia 2012, 14:59

Dafne Gotowa na wszystko
Madziulka moja siostra rodziła dwa razy - raz sama, raz ze swoim mężem i powiedziała, że pomoc kogoś bliskiego podczas porodu jest bardzo potrzebna, zarówno chodzi tu o wsparcie psychiczne, jak i fizyczne. Jej mąż spacerował z nią w pierwszej fazie porodu, w kolejnej fazie też bardzo pomógł. Mój mąż chce być przy porodzie, ja na początku też byłam do tego sceptycznie nastawiona, ale teraz chcę, żeby on mógł w tym uczestniczyć. A co do różnych niespodzianek, jakie mogą się przytrafić, to ja mam nadzieję, że uda się temu zapobiec robiąc lewatywę przed porodem (tak w ogóle to lewatywa jest bardzo wskazana, bo szybciej następuje rozwarcie i w ogóle poród trwa krócej), a nawet jeżeli coś takiego by się przydarzyło, to ja nie mam zamiaru przejmować się takimi "drobiazgami" w chwili kiedy na świat będzie przychodziło nasze maleństwo ;) , w końcu to jest natura, a z nią nie ma co walczyć ;)

Zgłoś nadużycie #1855 16 sierpnia 2012, 15:10

daria212 Gotowa na wszystko
Ja jestem w 20 tygodniu i 1 dniu ciazy :-) termin mam na 2 stycznia i czekam z niecierpliwoscia :-)

Zgłoś nadużycie #1856 16 sierpnia 2012, 15:15

imagine Supermama
Cześc . Ja jestem w 20 tc i 4 dniu. Wizyte mam 20 sierpnia i USG . Nie mogę się doczekac :) :) :)

Zgłoś nadużycie #1857 16 sierpnia 2012, 15:35

dafne w sumie masz rację :) może się przemogę, najbardziej w tej wizji cieszy mnie fakt że tatuś mógłby być odrazu z maleństwem ... zobaczymy - muszę do tego dojrzec hehe (u nas zawsze robią lewatywe i wszystkie znajome które rodziły mówią że to nic strasznego i daje pewien spokój w trakcie :D )
Witajcie nowe dziewczyny, fajnie że nas coraz więcej tutaj :) proponuje wam odrazu wysłać wasze dane na priva do Metry to wstawi was do naszej tabelki :)

Zgłoś nadużycie #1858 16 sierpnia 2012, 15:36

I oczywiście gratuluję bobasków w brzuszkach :) Znacie już płeć ? :)

Zgłoś nadużycie #1859 16 sierpnia 2012, 15:37

haha dziewczyny widziałyście reklamę ING ?? ja pierdoła Zygfryd :D :D :D leje ze śmiechu

Zgłoś nadużycie #1860 16 sierpnia 2012, 15:47

Metra Fajna mama
witam nowe mamusie :) lecę po zwolnienie jak wrócę to pogadamy :)

Zgłoś nadużycie #1861 16 sierpnia 2012, 15:49

Metra Fajna mama

lilbanaqa napisał(a)

jakie slajdy, bo juz sie zamotalam :D

mam obronę pracy chyba w październiku i muszę przygotować prezentację :P

Dafne ja miałam podobny problem z moją magisterką, że nie bardzo coś tam wyszło...a na jaki temat ta praca ??

Madziula mój będzie ze mną do samego porodu a później wyjdzie jeśli będzie chciał :) moja siostra mówi, że cieszy się że jej męża nie było przy samym porodzie, więc w sumie nie wiem co myśleć...

Zgłoś nadużycie #1862 16 sierpnia 2012, 15:51

Metra Fajna mama
daria i imagine: podajcie datę porodu z ostatniej miesiączki i z USG, jakie imiona planujecie dla chłopca i dziewczynki :) dopiszę Was do tabelki ale to jak wrócę od lekarza ze zwolnieniem :D a no i datę oraz tydzień pierwszych ruchów dzieciątka :)

Zgłoś nadużycie #1863 16 sierpnia 2012, 16:01

imagine Supermama
Plci jeszcze nie znam ale na tym USG mam nadzieje ze sie dowiem. Chlopiec Arek, dziewczynka Weronika
dokladnej daty na pierwsze ruchy nie pamietam ale to na pewno 18 tydzien :)

Zgłoś nadużycie #1864 16 sierpnia 2012, 16:01

AniaFin Gotowa na wszystko
Witajcie nowe Mamy :) i rozgoscie sie :)

Moj maz tez bedzie przy porodzie, sam tego chce, zreszta tutaj to norma, wiekszosc ojcow chce uczestniczyc w calym procesie, chodza z babkami na usg, do poloznej. Nawet kurs taki zrobili "Rodzic razem", 20 -godzinny (!), ale nie mamy zamiaru go robic. Zamiast tego za dwa tygodnie zaczynam joge ciazowa i podczas calego kursu beda dwa partnerskie wieczory, ktorych moj maz juz sie boi ;)

Zgłoś nadużycie #1865 16 sierpnia 2012, 16:06

imagine Supermama
Ja niestety jestem samotną mamą ale na pewno będzie dobrze.

Zgłoś nadużycie #1866 16 sierpnia 2012, 16:15

karoollcia Zaprawiona w bojach
Co do porodu to ja też chce żeby mąż był ze mną... on się chyba trochę boi hehe ale sprzeciwu jako takiego nie słyszałam ;) ale zawsze ja będę spokojniejsza ze jakby coś się działo nie tędy to zareaguje... a jak mi się "coś" wydarzy trudno wkońcu przyżekaliśmy sobie do końca życia a na starośc to i dupe trzeba będzie sobie nawzajem podcierać hehe :) takie życie :) a tak ogólnie to strasznie się boję porodu i na samą myśl serce mi wali jak nie wiem :(

Zgłoś nadużycie #1867 16 sierpnia 2012, 17:08

lilbanaqa Fajna mama
madziulka, ja bardzo bym chciala porod wspolnie z moim, on tez innej opcji nie widzi ;) pomoc jest jak najbardziej potrzebna nalac wody czy pomoc chodzic, a co do wpadki nie ma co sie wstydzic, moj juz ma takie przejscia ze mna, ze kupa go nie wystraszy ;D jak twoj zobaczy bol, przez ktory przechodzisz podczas porodu, na pewno inaczej spojrzy na macierzynstwo :)

rowniez witam nowe mamcie ;*

Zgłoś nadużycie #1868 16 sierpnia 2012, 17:20

April90 Supermama

AniaFin napisał(a)

April, cudny masz ten brzuch! super zgrabny i przy twoich gabarytach, rzeczywiście wygląda na duży :)

Gabi, trzymaj się tam i zwalczaj bakterie. Też słyszałam, że jak łożysko na przedniej ściance, to gorzej czuć ruchy, ja mam z tyłu podobno i dlatego ciągle coś czuję ;) Będzie dobrze, tylko nerki i pęcherz trzymaj w cieple.

A ja mam wiadomość z ostatniej chwili (własnei wracam z połówkowego): 100% dziewczynki, zdrowej i pięknej, wszystko na swoim miejscu, rozmiary w normie, pomachała nam rączką (lewą!), cieszymy się niezmiernie :)

Wieczorem wrzucę foty, tylko musimy porządnie zeskanować.

Miłego dnia dziewczynki!

Ale super! Gratuluje corci! W koncu jakies dziewczynki, bo w Styczniowkach i Grudniowkach to same chlopy prawie hehe :) :D

madziulka_myszka napisał(a)

Hej lalunie :) ale miałam nadrabiania od wczoraj

Przede wszystkim Lil trzymaj się ... wiadomo że będzie dobrze bo jakżeby inaczej ? :)

April piękny brzusio taki zgrabniutki :) i gratuluje połowinek teraz już z górki :) ja tez mam już połówkę hehe :)
a pytałaś o poród - cieżarna ma prawo rodzić w każdym szpitalu w kraju, nigdzie nie trzeba się umawiać ani zapisywac (chyba ze chcesz rodzić w prywatnej klinice albo chcesz mieć płatną umawianą cesarkę...)
Jak dostajesz bóli jedziesz do tego szpitala którego chcesz zgłaszasz się na izbe przyjęć i poszło :)
A co do ruchów moja dzidzia mocno kopie widać jak brzuch sie wypycha ale jeszcze mi nie jeździło maleństwo tak jak tobie :)

Piękne serduszka dziewczyny :) :* Ja też uważam że detektor to super sprawa - najlepsza inwestycja :)

Dziekuje :) Ja Tobie rowniez dzis gratuluje polowinek :) najgorsze z tym rodzeniem jest to, ze w Ostrowie mieszkam, a gdybym chciala w Pleszewie to musze dojechac troche kilometrow... Wlasnie to jest walka z czasem, boje sie, ze nie zdaze...

Dafne, trzymam kciuki za Was. Nie denerwuj sie brakiem witamin, ja nie bralam dlugo, bo lekarz nie chcial mnie faszerowac lekami, wolal zebym jadla naturalne witaminy, no ale niestety morfologia wyszla jaka wyszla i bede musiala witaminki jednak zazywac

Metra, Ty mnie nie strasz z ta plcia. Matko, masakra jakas, nastawiasz sie na chlopca, a tam wychodzi kreseczka. Ja bym chyba do glowy dostala ? :D

daria212 - No to mamy roznice tylko jednego dnia, ja mam termin na 01.01.2013 ;) jestem Magda, 22 lata, z wielkopolski i spodziewam sie synka Nikodema :) gratuluje Ci serdecznie :)

Lil, ciesze sie, ze wszystko wraca do normy :*

imagine - witam nowa Mamusie :) Ty to chyba bedziesz jak ja Grudniowko-Styczniowka :D zreszta Daria tez :) gratuluje :)

Dziewczyny, co do rodzenia z chlopakiem/mezem to powiem Wam, ze gdyby ojciec dziecka byl ze mna, to jakby mnie wkur... to chyba bym urodzila w 5 min z nerwow, wiec moze to nie jest zle rozwiazanie haha :D

Ze mna nie najlepiej. Dostalam antybiotyk, bo mam jakies CRP czy nie wiem jak to sie zwalo, podwyzszone, jaka infekcja w moczu;/ biore teraz wiecej tabletek niz babcie 80letnie;/ w dodatku spadla mi hemoglobina i musze jesc duzo witamin, eeeeee. A bylo tak pieknie.

Widzialam dzis mojego Robaczka na usg po raz 4 w tym tygodniu! I niesamowicie jak widac kregoslup, masakra, ze taka mala istotka juz ma taki kregoslup rozwiniety :o zreszta juz wszystko jest rozwiniete, no ale kurde az sie wierzyc nie chce! Kopie wciaz jak zły, nawet jak dzis konto w banku zakładałam to szalał :D no i bezwstydny jest niesamowicie, bo o ile sie nie myle znow jajka dzis pokazal na usg, bo zauwazylam, ze lekarz zwraca sie o nim "ON" :)

Zgłoś nadużycie #1869 16 sierpnia 2012, 17:27

No dziewczyny jeszcze trochę pogadacie to bez niego do porodu nie pójdę :D Karollcia ja zanim zaszłam w ciąże też się panicznie bałam porodu ... nawet mialam sny że jestem w ciąży z dużym brzuchem a jak przychodzi do porodu to wyje, szarpie sie i wogole musza mnie uspokajac i usypiać:/ a teraz jakos tak wiem że to po prostu trzeba przejść i nie może być aż tak strasznie bo w innym wypadku kobiety nie mialyby po kilka dzieciaczków .. poboli i przestanie :) a jak juz dzieciątko będzie to zapomnimy o bólu :)

Imagine i Daria powiedzcie coś więcej o sobie, ile macie lat , skąd jesteście :)

Zgłoś nadużycie #1870 16 sierpnia 2012, 17:37

April pisałam juz w grudniówkach ale tu tez napisze - żurawinki dużo wpieprzaj (np w postaci herbatki żurawinowej albo suszoną jedz) wspomaga zwalczanie infekcji i zapobiega nowym :) i żurawinka pyszna jest moje maleństwo uwielbia kisiel żurawinowy :D A poród nie jest taki szybki - zwłaszcza pierwszy... http://fajnamama.pl/porod-kiedy-do-szpitala/ http://fajnamama.pl/fazy-porodu-1/ na pewno zdążysz :) no wiadomo jakby się coś strasznego działo to 30km nie bedziesz jechać ...