Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #171 22 czerwca 2012, 12:22

Konto usunięte
nancy ale na zwolnieniu nie jest napisane ze masz przebywac np.. ul. kwiatowa 5 :) ) mozesz sobie byc i u babci i u mamy :) ) poprostu jak przyjda cie skontrolowac to raczej chodzi o firme czy mimo zwolnienia w niej nie przebywasz :) ) a i nawet jak przyjda do odmku to powiesz po prostu ze u mamy jestes bo sie toba opiekuja :) ) nie masz co sie martwic :) ) glowak do gopry i zdroweczka :P P

Zgłoś nadużycie #172 22 czerwca 2012, 15:20

Nancy Gotowa na wszystko
Dzieki! A jak to odbywa sie w praktyce? Jesli nie zastana cie w domu przysylaja pismo i trzeba pozniej pisac jakies oswiadczenie, udowadniac gdzie sie bylo? Wiem, ze z nimi bywa roznie i znam przypadki roznych absurdow, wiec wole byc przygotowana.

Zgłoś nadużycie #173 22 czerwca 2012, 21:13

Konto usunięte
kochana jeszcze sie nie spotkalam zeby kontrolowali kobitke w ciazy :) ) na dluszym L4 nie ciazowym spradzaja ale tak to chyba nie,.... mam w swoim otoczeniu kilka kobitek w roznym zaawansowaniu ciazowym i do 1 tylko wpadli zobaczyc czy rzeczywiscie nie ma jej w pracy :) )) a tak to sie relaksuj i nie mysl :) ) zobaczysz ze bedzie dobrze :) )

Zgłoś nadużycie #174 22 czerwca 2012, 21:24

alex12 Gotowa na wszystko
Ja w pierwszej ciąży od samego początku byłam na L4 ,wychodziłam gdzie chciałam,jeździłam do rodziców.Przecież ciąża to nie choroba nie mogłam pracować,ale chodzić tak.Nie wiem jak to jest ale uważam,że powinnaś być spokojna,bo przecież spacery i przebywanie na świeżym powietrzu jak najbardziej wskazane :)

Zgłoś nadużycie #175 22 czerwca 2012, 23:53

katarina944 Zadomowiona
Ja bylam dzis u ginekologa :) Moje malenstwo ruszalo raczka i nozka :D

Zgłoś nadużycie #176 23 czerwca 2012, 11:50

April90 Supermama
Łooo, ja ide we wtorek. Wlasnie sie opiekuje moja 2 miesieczna kuzynka :P Jeszcze tylko pol roku i porod, blagam niech to szybciej zleci.......... aaaaaaaaaaa

Zgłoś nadużycie #177 23 czerwca 2012, 11:51

April90 Supermama
Katarina, ja nie wytrzymam jak my urodzimy w tym samym dniu hahahahaha, to chyba padne ze smiechu, tzn juz po urodzeniu :P hahahahaha

Zgłoś nadużycie #178 23 czerwca 2012, 16:43

katarina944 Zadomowiona
Ja też :D ciekawe czy bedziemy miec chlopcow, dziewczynki czy co :P

Zgłoś nadużycie #179 23 czerwca 2012, 19:20

Konto usunięte
Sorki że się wtrącam ale mam prośbe: jeśli możecie to oddajcie głos na marcowego Kubusia :) Dziękuje w imieniu marcóweczek. Podaje link:

http://pl.lennylamb.com/user/show_photo/4821

Zgłoś nadużycie #180 24 czerwca 2012, 13:05

binamalwina Gotowa na wszystko
Witam wszystkie mamusie milej niedzieli zyczymy....

Zgłoś nadużycie #181 24 czerwca 2012, 18:38

katarina944 Zadomowiona
Nawzajem :) )
Jak Wam mija?
Mi spokojnie, spalam do 12, pozniej pojechalam sobie nad jeziorko :)

Zgłoś nadużycie #182 25 czerwca 2012, 19:12

katarina944 Zadomowiona
Halo! A tu co taka cisza ??
Jak Wam mija poniedzialek?
Mi bardzo leniwie :) Dzis bylam na zakupkach i kupilam sobie wieksze juz :( ( majtki :) Farby do wlosow, piweczko bezalkoholowe Karmi :) Humor sie przez to poprawil :)

Zgłoś nadużycie #183 25 czerwca 2012, 21:16

Nancy Gotowa na wszystko
Poniedziałek zaczął się od wizyty u lekarza. Wszystko na najlepszej drodze: ryzyko poronienia minimalne, więc dawka leków została o połowę zmniejszona. Lubię swoją nową panią doktor, bo powiedziała, że jesli nie toleruję mleka to mam go na siłę w siebie nie wciskać. Niestety mdłości nie ustępują, cierpliwie czekam na lepsze dni. Jutro usg z przeziernością. Trzymajcie kciuki!

Zgłoś nadużycie #184 26 czerwca 2012, 10:09

katarina944 Zadomowiona
Trzymamy :) Na pewno bedzie dobrze :) Ja tez mam mdlosci i tez juz mam tego dosyc. Kiedys moglam jesc prawie wszystko, a teraz na widok prawie wszystkiego mnie mdli :(

Zgłoś nadużycie #185 26 czerwca 2012, 10:14

April90 Supermama
Haha, ja własnie wrociłam od lekarza :D Młody ma 6,7 cm i machał nozkami i raczkami do mamusi :D przykładał sobie raczke do buzki :D i w ogole chyba adhd ma, bo skakał tam i latał, ze ja sie potem nie dziwie, ze czuje sie jakbym miała stado dzikich wezy w brzuchu :P wszystko na razie ok i Bogu dzieki :) a Wy jak tam, kiedy wizyty?

Ja mam zapalenie moczu prawdopodobnie :| znowu bede musiała sikac jak debil do tych kubeczkow, to mnie wykancza nerwowo :| trafic w to nie umiem :(

Zgłoś nadużycie #186 26 czerwca 2012, 10:26

LikeAnAngel Świeżo upieczona

katarina944 napisał(a)

Halo! A tu co taka cisza ??
Jak Wam mija poniedzialek?
Mi bardzo leniwie :) Dzis bylam na zakupkach i kupilam sobie wieksze juz :( ( majtki :) Farby do wlosow, piweczko bezalkoholowe Karmi :) Humor sie przez to poprawil :)

Farbujesz włosy ?? ?
ja właśnie czytałam gdzieś, że w I trymestrze się odradza farbowanie,
ale też czytałam że nie ma przeciwskazań do farbowania w ciąży...
w sumie to są różne opinie ...
sama chętnie bym pofarbowała włosy bo mam odrost na kilometr :)

Zgłoś nadużycie #187 26 czerwca 2012, 10:28

April90 napisał(a)

Haha, ja własnie wrociłam od lekarza :D Młody ma 6,7 cm i machał nozkami i raczkami do mamusi :D przykładał sobie raczke do buzki :D i w ogole chyba adhd ma, bo skakał tam i latał, ze ja sie potem nie dziwie, ze czuje sie jakbym miała stado dzikich wezy w brzuchu :P wszystko na razie ok i Bogu dzieki :) a Wy jak tam, kiedy wizyty?

Ja mam zapalenie moczu prawdopodobnie :| znowu bede musiała sikac jak debil do tych kubeczkow, to mnie wykancza nerwowo :| trafic w to nie umiem :(

ja miałam wizytę 2 tyg temu następna 19 lipca już się nie mogę doczekać :)
moje maleństwo też się ruszało i machało rączką :)
super widok :)

Zgłoś nadużycie #188 26 czerwca 2012, 10:29

Nancy napisał(a)

Poniedziałek zaczął się od wizyty u lekarza. Wszystko na najlepszej drodze: ryzyko poronienia minimalne, więc dawka leków została o połowę zmniejszona. Lubię swoją nową panią doktor, bo powiedziała, że jesli nie toleruję mleka to mam go na siłę w siebie nie wciskać. Niestety mdłości nie ustępują, cierpliwie czekam na lepsze dni. Jutro usg z przeziernością. Trzymajcie kciuki!

co do mdłości
ogólnie jestem w 13 tyg. i raczej przeszły
chociaż sporadycznie się zdarzają :)
trzymam kciuki za badanie przezierności :)

Zgłoś nadużycie #189 26 czerwca 2012, 12:31

katarina944 Zadomowiona
Za ok tydzien koncze 1 trymestr :) wiec sadze ze bedzie ok :)

Zgłoś nadużycie #190 26 czerwca 2012, 14:11

April90 Supermama

LikeAnAngel napisał(a)

Farbujesz włosy ?? ?
ja właśnie czytałam gdzieś, że w I trymestrze się odradza farbowanie,
ale też czytałam że nie ma przeciwskazań do farbowania w ciąży...
w sumie to są różne opinie ...
sama chętnie bym pofarbowała włosy bo mam odrost na kilometr :)

Ja dzis pytałam lekarza, czy moge pofarbowac, odpowiedz była NIE. Oni sie za bardzo boja, ze cos sie moze stac i bedzie na nich. Tak naprawde to nie moze szkodzic dziecku. Co z fryzjerkami, ktore farbuja kilka razy dziennie włosy klientkom? A farba nie wnika w skore głowy, wiec chemia nie dociera do naszego organizmu!

Taaaak, moje tez juz wczesniej sie ruszało i machało łapkami, ale wtedy miało 27 mm, teraz ma 67 mm, wiec dzis wszystko było wyrazniej widac. Przez 3 tygodnie urosło 4 cm. Zapisuje sobie po kazdej wizycie ile młody urosł. Na razie to wyglada tak:
30.04 - nic nie było widac
22.05 - 12,7mm
05.06 - 27mm
26.06 - 67mm

Szok, w takim tempie to uhuhu brzuch bedzie juz niedługo...

Własnie sie Was chciałam pytac co to jest to badanie usg przeziernosci, ale mowie sprawdze najpierw na Internecie. No i dopiero sie zorientowałam jak przeczytałam, ze moj maluszek był dzis mierzony własnie w okolicy karku. O ile dobrze pamietam to było 2mm cos, nie jestem pewna. Ale lekarz mowił, ze wszystko ok, wiec chyba nie powinnam sie shizowac ?? ?

Katarina, my 1 trymestr konczymy za pol tygodnia, dzis nam wychodzi, ze zaczynamy 13 tydzien, a I trymestr konczy sie jakos w 13,5 tyg, niektore strony podaja ze pod koniec 13 tygodnia, ale najwazniejsze ze 1/3 za nami! Ufffff