Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #1711 15 sierpnia 2012, 13:37

lilbanaqa Fajna mama
ja ciągle jestem na foliku, nic nie mówiła lekarka, żeby przerywać :/

Zgłoś nadużycie #1712 15 sierpnia 2012, 13:40

happyania Zaprawiona w bojach
April przykro mi z powodu Twojego dziadka :( a historie dziewczyn z patologii ciąży okropne :( :( strasznie mi przykro...

A Madziulka ma rację! W Ppl jest super porodówka :) i tylko 20 km :D

Ja też nie jestem do konca zadowolona z mojego lekarza. Szukalam najlepszego wg opinii w necie, ale to się dla mnie średnio sprawdza w praktyce. Jest kompetentny i mam do niego zaufanie, ale nic mi sam nie powie, o wszystko musiałabym sama zapytac.

Lil na pewno wszystko jest ok, nie denerwuj się na zapas. Daj nam koniecznie znac co u Ciebie :*:*:*:*

Zgłoś nadużycie #1713 15 sierpnia 2012, 13:43

Ja teraz biorę tylko Prenatal Classic, ale wczesniej 2 opakowania nystatyny, no i przy 2óch przeziębieniach czosnek w tab i rutinoscorbin :( no i folik of course

Zgłoś nadużycie #1714 15 sierpnia 2012, 13:44

Metra Fajna mama
April doszło?

Zgłoś nadużycie #1715 15 sierpnia 2012, 13:44

April90 Supermama

Metra napisał(a)

Nancy ja tez w pewnym momencie aż płakałam jak miałam to wszystko połykać. teraz zostały mi tylko witaminy, magnez i to DHA :) a no spa tylko jak boli brzuszek. z tego wszystkiego najgorszy do połykania jest magnez

Metra, magnez mozesz spokojnie pogryzc, on ma konsystencje kredy i kiedys lekarka tlumaczyla mi, ze wszystkie tabletki, ktore maja konsystencje kredy mozna gryzc, nie zmieniaja skladu. A jesli juz gryzc nie chcesz, to bierz AsmagB, domyslam sie, ze masz magnez taki podluzny, ja tez tego polknac nie moglam, wiec gryzlam, ale teraz mam AsmagB i one sa okraglutkie i bez problemu lykam.

Plik sie wgrywa, za jakies 15 min zajrzyj na poczte oki?

Zgłoś nadużycie #1716 15 sierpnia 2012, 13:46

Metra Fajna mama
ok zajrzę :)

Zgłoś nadużycie #1717 15 sierpnia 2012, 13:48

April90 Supermama

happyania napisał(a)

April przykro mi z powodu Twojego dziadka :( a historie dziewczyn z patologii ciąży okropne :( :( strasznie mi przykro...

A Madziulka ma rację! W Ppl jest super porodówka :) i tylko 20 km :D

Ja też nie jestem do konca zadowolona z mojego lekarza. Szukalam najlepszego wg opinii w necie, ale to się dla mnie średnio sprawdza w praktyce. Jest kompetentny i mam do niego zaufanie, ale nic mi sam nie powie, o wszystko musiałabym sama zapytac.

Lil na pewno wszystko jest ok, nie denerwuj się na zapas. Daj nam koniecznie znac co u Ciebie :*:*:*:*

Powiem Ci tak, na poczatku tez sie denerwowalam, ze lekarz mi nic nie tlumaczy. Moja Mama na to: jesli wszystko jest ok, po co ma Ci glowe zawracac? Jesli by bylo cos zle, na pewno by Ci powiedzial, a po co masz sie stresowac, ze teraz dziecko badane tak czy srak, lepiej nie wiedziec co sie dziecku robi, jesli wszystko jest ok (chodzi np. o badanie przeziernosci czy dziecko moze miec chorobe typu zespol Downa), po co masz wiedziec, ze Twoje dziecko jest teraz badane czy moze miec zespol Downa czy nie...
No i w sumie Mamusia ma racje, czlowiek by sie jeszcze wiecej denerwowal

Zgłoś nadużycie #1718 15 sierpnia 2012, 13:49

April90 Supermama
A nad Pleszewem ciagle sie zastanawiam. Szczerze Wam powiem, ze ja to nie wiem jak z tym porodem jest, za co sie placi a za co nie, kiedy to sie trzeba umawiac, czy w ogole trzeba, NIC, ja chyba zaczne rodzic i na koncu urodze w domu :D

Zgłoś nadużycie #1719 15 sierpnia 2012, 13:51

AniaFin Gotowa na wszystko
Mi kazali brac kwas foliowy  do 12 tygodnia, co grzecznie robilam, a jak polozna mi jeszcze kazala witamine D lykac, to wtedy przerzucilam sie na kompleks witamin (Dagravit Mama&Baby), ktory mozna brac przez cala ciaze i karmienie. A ostatnio do tego lykam codziennie olej lniany w kapsulkach, bo nie jem wystarczajacej ilosci ryb, a oleju sa kwasy omega 3 i 6 (to na mozg malenstwa ;) )

Zgłoś nadużycie #1720 15 sierpnia 2012, 13:56

lilbanaqa Fajna mama

AniaFin napisał(a)

Mi kazali brac kwas foliowy  do 12 tygodnia, co grzecznie robilam, a jak polozna mi jeszcze kazala witamine D lykac, to wtedy przerzucilam sie na kompleks witamin (Dagravit Mama&Baby), ktory mozna brac przez cala ciaze i karmienie. A ostatnio do tego lykam codziennie olej lniany w kapsulkach, bo nie jem wystarczajacej ilosci ryb, a oleju sa kwasy omega 3 i 6 (to na mozg malenstwa ;) )

ja póki co ryby jem conajmniej raz w tygodniu, więc nie ma problemu, mi doktorka nic nie mówiła żeby cokolwiek innego łykać niż folik

Zgłoś nadużycie #1721 15 sierpnia 2012, 13:57

April90 Supermama

AniaFin napisał(a)

Ja akurat rybki lubie bardzo i staram sie czesto jesc, ale to dopiero od 2 tygodni hehe :P w ogole zapomnialam Ci mowic, ze masz piekny brzuszek!!! Bardzo zgrabny!

Metra, e mail :P

Zgłoś nadużycie #1722 15 sierpnia 2012, 13:59

April90 Supermama

lilbanaqa napisał(a)

ja póki co ryby jem conajmniej raz w tygodniu, więc nie ma problemu, mi doktorka nic nie mówiła żeby cokolwiek innego łykać niż folik

Aniu, dzieki za info z tym olejem. Lil, mi tez nie mowil, jak sie okazalo, chodzi o to, ze jesli masz dobre wyniki krwi, zadne witaminy Ci niepotrzebne. Mi lekarz pow, ze lepiej zebym sobie jadla warzywa i owoce, niz byla faszerowana lekami, a po co mi witaminy w tab jesli np. krew bym miala dobra. I pow, ze ewentualnie zleci witaminy jesli bede miec zle wyniki, a badania robie jutro dopiero

Zgłoś nadużycie #1723 15 sierpnia 2012, 14:02

lilbanaqa Fajna mama

April90 napisał(a)

Aniu, dzieki za info z tym olejem. Lil, mi tez nie mowil, jak sie okazalo, chodzi o to, ze jesli masz dobre wyniki krwi, zadne witaminy Ci niepotrzebne. Mi lekarz pow, ze lepiej zebym sobie jadla warzywa i owoce, niz byla faszerowana lekami, a po co mi witaminy w tab jesli np. krew bym miala dobra. I pow, ze ewentualnie zleci witaminy jesli bede miec zle wyniki, a badania robie jutro dopiero

no mi właśnie położna (tylko ona do mnie rozmawia bo lekarka siedzi, pisze coś i się bucy :D ) mówiła, jeść dużo owoców i warzyw i białko!

Zgłoś nadużycie #1724 15 sierpnia 2012, 14:06

April90 Supermama

lilbanaqa napisał(a)

no mi właśnie położna (tylko ona do mnie rozmawia bo lekarka siedzi, pisze coś i się bucy :D ) mówiła, jeść dużo owoców i warzyw i białko!

Dlatego nie masz witamin przepisanych. Nie ma co sie martwic. Niedobor witamin lepszy niz nadmiar

Zgłoś nadużycie #1725 15 sierpnia 2012, 14:06

AniaFin Gotowa na wszystko
no mi tez polozna powiedziala, ze nie musze zadnych witamin (oprocz D), lepsza jest dobra dieta, ale cos tam biore, moze nie zaszkodzi... ;)

Zgłoś nadużycie #1726 15 sierpnia 2012, 14:12

Metra Fajna mama
specjalnie dla wszystkich cioć styczniowych i nie tylko z forum, a przede wszystkim cioci April bez której nie byłoby to możliwe :) , mój dziec mówi Wam dzień dobry :)
ps. pierwsze 42 sek to kopniaki, a później się dziecię się poddało i nagrałam :)

http://www15.zippyshare.com/v/24930164/file.html

Zgłoś nadużycie #1727 15 sierpnia 2012, 14:16

Hahaha super!!!!! Ale mnie wystraszył ten pierwszy kopniak!

Zgłoś nadużycie #1728 15 sierpnia 2012, 14:17

lilbanaqa Fajna mama
świetne! mnie też pierwszy kopniak postawił na równe nogi :D

Zgłoś nadużycie #1729 15 sierpnia 2012, 14:17

April90 napisał(a)

Powiem Ci tak, na poczatku tez sie denerwowalam, ze lekarz mi nic nie tlumaczy. Moja Mama na to: jesli wszystko jest ok, po co ma Ci glowe zawracac? Jesli by bylo cos zle, na pewno by Ci powiedzial, a po co masz sie stresowac, ze teraz dziecko badane tak czy srak, lepiej nie wiedziec co sie dziecku robi, jesli wszystko jest ok (chodzi np. o badanie przeziernosci czy dziecko moze miec chorobe typu zespol Downa), po co masz wiedziec, ze Twoje dziecko jest teraz badane czy moze miec zespol Downa czy nie...
No i w sumie Mamusia ma racje, czlowiek by sie jeszcze wiecej denerwowal

No tak, Mamusia ma rację :)

Zgłoś nadużycie #1730 15 sierpnia 2012, 14:18

Metra Fajna mama

happyania napisał(a)

Hahaha super!!!!! Ale mnie wystraszył ten pierwszy kopniak!

ja za każdym razem się przestraszam :) czasem jest taka cisza totalna aż tu nagle BUM :)