Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #1611 14 sierpnia 2012, 13:23

Marzenka85 Gotowa na wszystko
Ja nie mogę się doczekać kiedy da o sobie znać dzieciątko :) czekam i czekam...

Zgłoś nadużycie #1612 14 sierpnia 2012, 13:26

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Metra to fajnie bo nie chciałabym żeby moja niunia się męczyła :) a co tam u Ciebie ?? koniec remontów ?? Widziałam że "bulgotki" coraz częstsze i mocniejsze :)

Karollcia i baby ja też się doczekać nie mogłam i już nawet panikowałam i masz odrazu się odezwało, a jak się już odezwało to tak się rozbrykało że aż miło :) Ciekawe czy takie energiczne zostanie do konca, jesli tak to współczuję swoim narządom :D

Zgłoś nadużycie #1613 14 sierpnia 2012, 13:29

April90 Supermama

baby napisał(a)

karoollcia jesteś dokładnie w tym samym tygodniu ciąży co ja :) czujesz już ruchy dziecka? bo ja tak ale strasznie nie regularnie i chciałabym żeby częściej dawało znać o sobie :)

Uwierzcie mi, ze docenicie te tygodnie, w ktorych nie czulyscie ruchow. Byly takie spokojne, nic nie pukalo, nic sie nie dzialo. A teraz puknie, potem nie puknie i popada sie w shize, ze cos jest nie tak...

Marzenka85, dziekuje Ci bardzo. Powiem Ci, ze ja ani razu nie wymiotowalam w ciazy, zreszta ja w ogole rzadko w zyciu wymiotowalam. A wczoraj to juz sama chcialam po prostu, bo tak mnie meczylo, ale nie umialam ;/

Ja dostalam skierowanie od mojego ginka do szpitala, takze dzis jade... :(

Zgłoś nadużycie #1614 14 sierpnia 2012, 13:36

Ja do niedawna codziennie kibelek...i to tak mocno że ciężko mi się mówiło tak przełyk bolał.Teraz miałam tydzień spokoju a tu dziś znowu :( Mam nadzieję że to jednorazowo...

Zgłoś nadużycie #1615 14 sierpnia 2012, 13:37

April po co do szpitala ?? :> Chyba na jakies badania tak ?? U grudniówek pytalas o tą skurczoną macice - mi się wydaje że masz napiętą dlatego pewnie dał Ci magnez :)

Zgłoś nadużycie #1616 14 sierpnia 2012, 13:40

April trzymaj się w tym szpitalu...Wszystko człowiek zniesie dla maleństwa :)

Zgłoś nadużycie #1617 14 sierpnia 2012, 13:41

baby Zaprawiona w bojach
April współczuje szpitala:/ ale za to przebadają cię dokładnie i wszystko będzie dobrze :)
Mnie też nie męczyły mdłości w ciąży :) należałam do tej szczęśliwej grupy :)

Zgłoś nadużycie #1618 14 sierpnia 2012, 13:48

April silna baba na pewno sie wylize - trzeba myslec pozytywnie :) 3mamy sie z Tobą April w kazdym razie :) baby ja tez nie mialam mdlosci :) nawet się przejmowałam że nie mam zadnych objawów :D za to teraz mam czesto zgage i zaparcia :/ ale warto to zniesc dla takiego okruszka małego :)

Zgłoś nadużycie #1619 14 sierpnia 2012, 13:49

Nancy Gotowa na wszystko

April90 napisał(a)

Ja generalnie nie jestem jakas wiesz przezorna, dlatego, uwazam, ze jesli ktos ma obie nogi, dlaczego ma nie jezdzic na rowerze? Tylko dlatego ze ciaza? Bezsens. Wiele kobiet uprawia w ciazy inne rozrywki i zyja. Trzeba tylko uwazac, zeby nie spasc z rowera, jezdzic ostrozniej itd. A wiadomo, ze jak ciaza jest zagrozona, to juz trzeba zrezygnowac z takich przyjemnosci.
Tez uwazam, zeby woda nie byla ciepla, choc nie ukrywam zdarzylo mi sie wejsc do cieplejszej, niz powinnam, ale nic mi nie bylo.
A polozna zrobila ze mnie wyrodna matke, dobrze ze nie wie, ze przez pol ciazy palilam papierosy, bo chyba by mnie wtedy zlinczowala na oczach tych ludzi :P idiotkaaaaa bez wiedzy !

Podejścia położnej nie popieram, ale za papierosy też bym Cię opieprzyła od góry do dołu!!!!!! Rozumiem, że już nie palisz? Jeśli tak, to Nancy być teraz dumna z April :-)

Zgłoś nadużycie #1620 14 sierpnia 2012, 13:51

joanna197613 Świeżo upieczona
Stwierdzono ją w 12 tygodniu ciąży. Miałam robione badanie z obciążeniem glukozą 75 mg. Wynik po 2 godzinach 164. Nie jest to ponoć bardzo dużo, ale jednak.

Zgłoś nadużycie #1621 14 sierpnia 2012, 13:56

Nancy Gotowa na wszystko
April, daj znać jak tam w szpitalu. Trzymam kciuki!

Gardło mnie ciągle boli, odkąd chłodno się zrobiło. I ciągle mi marzną stopy, nawet w skarpetkach. Zaczynam myśleć o jesiennych infekcjach i o tym jak się przed nimi ustrzec.

Zgłoś nadużycie #1622 14 sierpnia 2012, 13:58

lilbanaqa Fajna mama
ja z wymiotami nie miałam problemu do 4 miesiąca ciąży, potem przyleciałam tu i już 5 razy wymiotowałam, ale to przeważnie po wysiłku :) już was posłuchałam i jutro wizyta u lekarza, badania moczu i krwi. Młody kopie, więc ginekolog dopiero w piątek, z USG znów :)

Metra, kotlety upieczone? mizeria doprawiona? :D ja właśnie zrobiłam pulpety w sosie pomidorowym, ze świeżych pomidorków, mniam! idę po dokładkę! :D

i kobitki, na pewno już niedługo dostaniecie porządne kopniaki! :)
April, powodzenia w szpitalu i trzymaj się tam! i nie daj położnym podskakiwać, zjeb je od góry do dołu jak za dużo będą gadać, o!

Zgłoś nadużycie #1623 14 sierpnia 2012, 14:00

lilbanaqa Fajna mama

Nancy napisał(a)

April, daj znać jak tam w szpitalu. Trzymam kciuki!

Gardło mnie ciągle boli, odkąd chłodno się zrobiło. I ciągle mi marzną stopy, nawet w skarpetkach. Zaczynam myśleć o jesiennych infekcjach i o tym jak się przed nimi ustrzec.

ja też właśnie mam coś z gardłem, tak mnie swędzi co rano, że aż czuję to swędzenie w uchu :D a w nocy kaszle, tak boli :( nie wiem czy to wydzielina z nosa spływa do gardła, czy jakaś brzydka infekcja :(

Zgłoś nadużycie #1624 14 sierpnia 2012, 14:01

hmm Asiu (mogę tak w skrócie?) nie znam się wogóle na cukrzycy ciążowej i nie znam nikogo kto ją miał ale są fajne artykuły w netku dotyczące ciązy więc na pewno coś znajdziesz (na fajnejmamie też na pewno znajdziesz)
Ja badanie z piciem glukozy bede miala dopiero pod koniec II trumestru taka tu u nas tradycja, do tej pory mialam tylko poziom glukozy we krwi i było ok

Zgłoś nadużycie #1625 14 sierpnia 2012, 14:15

http://fajnamama.pl/forum/temat/cukrzyca-ciazowa/ Asiu zaglądałaś czy nie ?

Zgłoś nadużycie #1626 14 sierpnia 2012, 14:18

Dziewczyny na ból gardła w ciązy można stosować tantum verde tylko z umiarem, moja szwagierka miala wieczne infekcje w ciązy i lekarz powiedział ze to moze stosować

Zgłoś nadużycie #1627 14 sierpnia 2012, 14:27

April90 Supermama

madziulka_myszka napisał(a)

April po co do szpitala ?? :> Chyba na jakies badania tak ?? U grudniówek pytalas o tą skurczoną macice - mi się wydaje że masz napiętą dlatego pewnie dał Ci magnez :)

Tak, na badania. Prawopodobnie mam cos z pecherzem, ginek tak podejrzewa i w szpitalu zrobiona mi te badania od razu, a nie ze bede czekac teraz do czw zeby isc do labo...

Nancy, nie pale od tygodnia, ale jak sie dzis wkurwie to zapale, bo juz mam takie nerwy przed tym szpitalem ze szok. A i tak mam fajki ktore maja tylko 0,1 nikotyny, najslabsze na rynku. Bardzo malo palilam w ciazy, staralam sie.

Dziekuje Dziewczyny :* Nikodem kopie, takze z nim wszystko ok... Trzymajcie kciuki, zebym tam na noc nie musiala siedziec, bo chyba oszaleje...

Zgłoś nadużycie #1628 14 sierpnia 2012, 14:32

Ważne że to tylko badania, nie stresuj się , nawet jeśli wyjdzie coś z pęcherzem to coś na to lekarz poradzi i przestanie Cię bolec... głowa do góry i wątpie żeby Cię na noc zostawiali... w szpitalach zawsze chcą się wszystkich jak najszybciej pozbyc :) Co do palenia nie daj się ... tydzień to dużo teraz już pójdzie z górki a jak zapalisz jednego to wszystko będzie trzeba zaczynac od początku (wiem cos o tym) 3mam kciuki

Zgłoś nadużycie #1629 14 sierpnia 2012, 14:37

April90 Supermama

madziulka_myszka napisał(a)

Ważne że to tylko badania, nie stresuj się , nawet jeśli wyjdzie coś z pęcherzem to coś na to lekarz poradzi i przestanie Cię bolec... głowa do góry i wątpie żeby Cię na noc zostawiali... w szpitalach zawsze chcą się wszystkich jak najszybciej pozbyc :) Co do palenia nie daj się ... tydzień to dużo teraz już pójdzie z górki a jak zapalisz jednego to wszystko będzie trzeba zaczynac od początku (wiem cos o tym) 3mam kciuki

Mam nadzieje, ze zrobia mi badania i nara;/ nie chce tam siedziec;/ juz jestem przerazona, a co dopiero jak tam wejde;/ ostatnio lezalam w szpitalu w 2005 we wlasne urodziny, dostalam wysypki jakiejs, od ktorej moglam sie nawet udusic, gdyby poszla mi na gardlo, a wychodzilo mi wszedzie;/ i sama sobie zycie uratowalam, bo powiedzialam glupiej babie z pogotowia, ze chce natychmiast jechac do szpitala. Pozniej od lekarza uslyszalam, ze gdybym nie przyjechala, moglabym sie nawet udusic i isc na tamten swiat. Leczyli mnie sterydami;/ masakra 5 dni lezalam na glupia wysypke! A ludzie mnie omijali szerokim kolem, bo mysleli, ze mam niewiadomo jaka straszna chorobe zakazna. No wygladalam nieciekawie. Za to po wysypce, mialam cere jakiej chyba jeszcze nigdy w zyciu nie mialam. Piekna, bez niespodzianek, masakra po prostu.
A jesli chodzi o palenie, to jak zapale jedna nie wroce juz, bo mi sie normalnie juz palic nie chce w ciagu dnia. Pomysle o paleniu, ale nie mam ochoty. Gdybym miala, to bym palila nadal...

W dodatku ojciec dziecka sie okazuje coraz wiekszym dupkiem. Jak sie wkur odbiore mu prawa rodzicielskie. Idiota je...

Zgłoś nadużycie #1630 14 sierpnia 2012, 14:41

joanna197613 Świeżo upieczona
Dziękuję za link madziulka_myszka.
Właśnie zabieram się za czytanie. Czytałam na ten temat już bardzo dużo. U nas też taki test z 75 mg glukozy robi się później, ale u mnie niestety w badaniach cukru na czczo wyszedł cukier wyższy i stąd skierowanie na to dodatkowe badanie.
Muszę uważać z tym co jem. Najgorsze jest to kłucie się, bo ja na widok igły i krwi cierpnę :( Jestem już w stanie odmówić sobie cukru i słodyczy, ale to kłucie - brrrr.

April90 - będzie dobrze - trzymam kciuki - szpital to nic miłego, ale jak trzeba to trzeba. Ja byłam 4 doby około 2 miesiące temu. Ostra niewydolność żołądkowa. Masakra. Ale przyznaję, że gorsze od szpitala były te bóle żołądka.

Marzenka85 - ja też nie mogę się doczekać pierwszych ruchów dzieciątka.