Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #151 19 czerwca 2012, 18:46

LikeAnAngel Świeżo upieczona

aga533 napisał(a)

a mnie pryszcze niestety towarzyszą od początku ciąży czuje sie jak nastolatka :-)

ja mam za to bardzo suche włosy :/ jak siano ... próbowałam juz róznych dozywek za to ładnie mi paznokcie rosna ;)

Zgłoś nadużycie #152 19 czerwca 2012, 21:04

aga533 Początkująca
spróbój Amli olejku indyjskiego mi bardzo pomógł na włosy jeszcze przed ciążą. Strasznie mi wypadały wtedy zrezygnowałam z kosmetyków z silikonem i zaczęłam stosować specyfiki indyjskie i szampony bez silikonów, a i jeszcze nie farbuję włosów farbami tylko henną.

Zgłoś nadużycie #153 19 czerwca 2012, 21:24

nadia67 Świeżo upieczona
Hej ja tak jak pisalam wczesniej w 8 tygodniu musialam zrobic mocz, morfologie, cukier w surowicy krwi, rozyczke i dwa badania na toxoplazmoze
A jutro mam kolejna wizytę
No moj brzuszek juz widac, nie mieszcze sie w kiecki, ale na razie to chyba tluszczyk z łakomstwa

Zgłoś nadużycie #154 19 czerwca 2012, 21:36

aga533 Początkująca
ja już mam troszkę do przodu jeżeli chodzi o wagę muszę przystopować troszkę ze słodkościami

Zgłoś nadużycie #155 19 czerwca 2012, 21:49

aga533 Początkująca
Z listy, którą mam to tak... do 10 tyg - grupa krwi, morfologia, mocz, glukoza z krwi, VDRL, HIV i HCV, toksoplazmoza i różyczka, 11po podaniu 75g glukozy-14 tyg - USG, mocz, 15-20tyg - morfologia, mocz, 21-26 tyg glikoza z krwi po podaniu glukozy i przed, USG, mocz, 27-32 tyg morfologia, mocz, USG, podanie globuliny anty-D jeżeli są wskazania, 33-37 tyg morfologia, mocz, antygen HBs, posiew z pochwy i okolic odbytu na paciorkowce, 38-39 tyg mocz, morfologia, KTG, po 40 tyg KTG, USG w sktócie taką dostałam listę :-)

Zgłoś nadużycie #156 19 czerwca 2012, 21:51

renesmee Świeżo upieczona
witam ,
jestem nowa i termin mam na 7 stycznia ....

Zgłoś nadużycie #157 19 czerwca 2012, 22:00

aga533 Początkująca
Witamy, ja mam na 9 stycznia

Zgłoś nadużycie #158 19 czerwca 2012, 23:34

April90 Supermama

LikeAnAngel napisał(a)

Cześć dziewczyny !!!
widzę, że są tu już dwie które mają termin na 01.01.2013r. ja mam również :)
na razie jest wszystko ok :) jestem w 12 tygodniu i 2 dniu :) na ostatnim usg widać było już główkę, rączki, nózki :) piękny widok :)
Dziewczyny pytaniemam do Was na razie lekarz na początku ciąży zalecił mi wszystkie badania morfologię krwi, tarczycę itd co ile się w ciąży takie badania powtarza ?? ? rosną Wam już w 12 tyg. brzuszki ?? ?

Witamy :)

I jak sie czujesz?
Mi sie cos nie zgadza, bo jesli jestes w 12 i 2 dniu ciazy to nie mozesz miec terminu na 01.01, liczac od okresu :P Kiedy miałas ostatnia miesiaczke? Bo my z Katarina 27 marca + 40 tyg wychodzi 1 stycznia, wiec cos z tym liczeniem Twojego lekarza jest nie halo, chyba, ze podałas termin w oparciu o usg i wielkosc dziecka.

Ja tez juz miałam na grupe krwi, morfo, i inne pierdoły, teraz na hiv i znowu mocz i ja pierdziele, podobno to na mocz to juz do konca ciazy.

Mi brzuch nie urosl ani troche, czuje, ze jest twardy, ale generalnie jaki byłam chudy patyk tak nadal taka jestem. Obecnie 46,7 waze...

Zgłoś nadużycie #159 19 czerwca 2012, 23:37

April90 Supermama

aga533 napisał(a)

spróbój Amli olejku indyjskiego mi bardzo pomógł na włosy jeszcze przed ciążą. Strasznie mi wypadały wtedy zrezygnowałam z kosmetyków z silikonem i zaczęłam stosować specyfiki indyjskie i szampony bez silikonów, a i jeszcze nie farbuję włosów farbami tylko henną.

Kochana, moglabys mi powiedziec jak te olejki sie nazywaja, czy maja jakas konkretna nazwe i ile kosztuja? Mi tez włosy wylatuja, przed ciaza, jak i w trakcie. Zawsze miałam ich mało, moze i mi by cos pomogło, słyszałam ze w Indiach maja super specyfiki na lsnienie włosow, wiec te pewnie tez sa fajne. Ja dzis henna walnełam same koncowki na czarno, tak na slepego, wygladam jak idiotka :D po ilu mi ta henna zejdzie ? Zaznaczam, ze robiłam ta do brwi :D po prostu tak oo eksperymentowałam :P

Zgłoś nadużycie #160 19 czerwca 2012, 23:44

April90 Supermama

AniaFin napisał(a)

A u mnie po dziesiątym tygodniu mdłości minęły jak ręką odjął, a od tego weekendu mam o wiele więcej energii :)
Cera za to mi się widocznie pogorszyła, zawsze miałam dość tłustą, a teraz nie ma dnia bez pryszcza :( Przedtem na przykład nigdy mi nic nie wyskakiwało na czole... czyżby zaczynało się wysysanie urody?...
Smak mi się też zmienił, bo do tej pory moimi ulubionymi przekąskami były ostry ser żółty i oliwki, a teraz za to wcale mnie nie pociągają, za to czekolada i ciastka z kremem tak ;) biada...

Chociaz Tobie mineły, ja nie wymiotuje, ale ciagle mi niedobrze, ciagle głodna, a moja energia rowna jest 0. Spałabym i spała, normalnie jakby ktos ze mnie całe zycie wyssał... Tragedioza... Mi sie cera poprawiła, nie, ze jest idealna, ale o wiele mniej tych cudnych pryszczkow wyskakuje, a juz na pewno nie tak widoczne jak przed ciaza. Ja zawsze miałam tłusta cere w strefie T i na brodzie, teraz to wyglada lepiej, skora mi sie tak nie przetłuszcza, ale nie jest tez max sucha, jak wczesniej w niektorych miejscach. Co do jedzenia, to bardzo lubiłam przed ciaza makrele w sosie pomidorowym, a teraz nie umiem tego zjesc. No chyba, ze kupiłam z jakiejs lipnej firmy... Za to zupy mi wchodza bardzo... Kalafiorowa, krupnik... Jogurty jem z checia jak zawsze i generalnie na razie nic co do jedzenia sie nie zmieniło :D

Zgłoś nadużycie #161 20 czerwca 2012, 7:05

Więc tak
ostatnia miesiączka 25.03.2012r.
do zapłodnienia doszło prawodpodobnie ( jestem pewna na 99%) 9.04.2012r.
mam cykle 30 dniowe nie 28 dniowe więc jak liczę na kalkulatorze w necie i z obliczeń lekarza podał mi datę 01.01.2013r.
z usg data 02.01.2013r.
w zasadzie to nie przwywiązuję aż tak bardzo wagi do tych dni w tą czy w tą :)
bo i tak to różnie może być, chociaż wolałabym urodzic w nowym roku :)
co do samopoczucia największy kryzys miałam w 11 tygodniu - wymioty i okropne mdłości ...
pod koniec 11 tygodnia zaczęłam czuć się lepiej ...
energii troszkę więcej :) a w tym tygodniu mdłości są już dużo mniejsze :)
co do brzuszka na razie prawie nic nie widać :)
czekam aż zacznie rosnąć :)

Zgłoś nadużycie #162 20 czerwca 2012, 13:02

aga533 Początkująca
A ja jak zawsze lubiłam lody śmietankowe i arbuzy tak teraz przechodzę obok obojętnie, aż się wszyscy dziwią. Od samego początku nie mam mdłości wymiotów nic z tych rzeczy, za to mam uderzenia gorąca piecze mnie twarz i oczy jak przy gorączce 40 stopni. Na początku myślałam, że to jakiś wirus, ale mam tak 2 miesiące :-)

Zgłoś nadużycie #163 20 czerwca 2012, 13:17

aga533 Początkująca
Co do olejków to są różne ja używam Amli w płynie i KapiTone moja siostra używa Vatiki i też sobie ją chwali ostatnio dostałam ze sklepu, w którym zamawiam w prezencie serum do włosów sesa i jest dla mnie rewelacyjne. Ale wszystko trzeba wypróbować na swoich włosach, bo każdy włos i skóra inaczej reaguje. Ja z siostrą zamawiam i dzielimy się po połowie zawsze taniej i więcej można wypróbować :-) Amlę mam pół roku i jeszcze jej nie zużyłam (mam krótkie włosy). Wejdź sobie na stronę sklepu, w którym ja kupuje to sobie poczytasz o nich www.helfy.pl to są głównie kosmetyki ajurwedyjskie. Poza tym kupuje w rossmanie szampony bez silikonów i parabenów. A co do henny różnie z nią była mi się utrzymuje 2 miesiące potem maluje odrosty, a siostra farbuje prawie co miesiąc.

Zgłoś nadużycie #164 20 czerwca 2012, 15:19

April90 Supermama
LikeAnAngel - to nie wiem, bo pierwsze słysze, ze w obliczanie terminu porodu bierze sie pod uwage długosc cyklu, ale nie wiem, moze sie nie znam :P u mnie do zapłodnienia doszło 14.04 (100%) i ostatni okres 27.03 i wyszedł mi termin 01.01.2013, zreszta lekarz tez taki powiedział. U Ciebie jesli miałas ostatnia miesiaczke 25.03, to wychodzi + 40 = 30 grudnia, ale jak chcesz to mozemy sie zamienic, bo ja wole zeby moje w grudniu sie urodziło, moze dlatego, ze ja z grudnia i moja mama :) no i lepiej nawet, niby czeka sie na 18nastke cały rok, ale zawsze sie jest w swoim roczniku najmłodszym :)
aga533 - ooooo, przypomniałas mi o lodach, ja nigdy za lodami nie przepadałam a był okres jakichs 3 tygodni, gdzie lody wpieprzałam cały czas :) Dzieki Agus za strone, a co do henny, to ja robiłam włosy henna na brwi ! I sie pytam kiedy mi to zejdzie, bo podejrzewam, ze henna do włosow i henna do brwi maja inna zywotnosc :P
Dzisiaj to po prostu pieknie, obudziłam sie na sikanie 6.30, 8.30, 9.30, a spałam do 14. Boooooze, Wam sie tez tak chce spac ?? ?

Zgłoś nadużycie #165 20 czerwca 2012, 15:42

aga533 Początkująca
nie wiem ile trzyma się na włosach henna do brwi nigdy jej nie stosowałam. Ja niedługo będę zamawiać w helfie może wezmę jakiś nowy specyfik :-) A ja dzisiaj się objadam nektarynkami :-)

Zgłoś nadużycie #166 20 czerwca 2012, 16:08

April90 Supermama
Aga daj jedna :P

Zgłoś nadużycie #167 20 czerwca 2012, 18:00

aga533 Początkująca
Jakbym tylko mogła, ale mówie Ci jakie są soczyste aż sok leci po brodzie :-) jutro wyślę męża do Lidla po następną porcję

Zgłoś nadużycie #168 20 czerwca 2012, 18:09

katarina944 Zadomowiona
Ja też uwielbiam nektarynki :D ja np w ogole nie przybralam na wadze.. a nawet stracilam kg.

Zgłoś nadużycie #169 21 czerwca 2012, 8:14

Apirl90
nie wiem szczerze mówiąc jak to się liczy,
i tak dzidzia zdecyduje kiedy wyjść czy w starym czy w nowym roku :)
Katarina944
ja też schudłam ponad 4kg ale teraz mam już mniej mdłości, nie wymiotuję,
więc liczę że przybiorę na wadze :)

Zgłoś nadużycie #170 21 czerwca 2012, 22:49

Nancy Gotowa na wszystko
Moje Drogie!
czy to prawda, ze na L4, nawet jak sie ma wpisana "2" (mozna chodzic, nie trzeba lezec w lozku) ZUS ma prawo przyjsc i skontrolowac? Ja siedze raz u mamy, raz u babci calymi tygodniami, wiec po uslyszeniu takich poglosek zaczynam sie troche bac. A co, jezeli w domu mnie nie bedzie? Wole przeciez byc karmiona przez mame czy babcie na wsi kiedy sama nic nie moge ugotowac przez mdlosci i moge pooddychac swiezym powietrzem niz siedziec na upartego w bloku i czekac az maz wroci wieczorem z pracy. A jesli nawet bede u siebie i wyjde po pieczywo do sklepu?
Bede wdzieczna za Wasza wiedze i doswiadczenie.