Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #1571 13 sierpnia 2012, 22:56

lilbanaqa Fajna mama
osobiscie, podoba mi sie imie vanessa, na pewno mniej spotykane niz oliwia ;)
Metra, to samo pomyslalam, mielone z mizeria ;D ja jutro robie pulpety w sosie pomidorowym, tez tanio i smacznie :)
ja czekam juz na odpowiedz od szkoly rodzenia, zglosilam sie do tej, ktora polecila mi Nancy (dziekuje raz jeszcze kochana!)
happyAnia, mnie plecki powolutku zaczynaja pobolewac, nie jakos mocno, zdarzylo mi sie dwa razy podczas podnoszenia raz z wanny, drugi raz z lozka ;( i super, ze bobo daje o sobie znac! ;)
a ja nadal mam bole centymetr nad spojeniem lonowym, kurde dupa dupa cycki. ale za to dzidzia jak pieknie mnie kopie dzisiaj ;) az moj narzeczony sie zdziwil ;D
spijcie dobrze Mamcie :)

Zgłoś nadużycie #1572 14 sierpnia 2012, 8:45

baby Zaprawiona w bojach
Witaj na forum Mysz_Aniołek
współczuję dolegliwości w ciąży ale dobre psychiczne nastawienie działa cuda :) więc myśl pozytywnie! a czas szybko mija więc jak się dziecko urodzi to już nie będziesz pamiętała o zastrzykach i innych problemach :)
ja jestem w pierwszej ciąży i przytyłam 1kilo i na razie nie jestem wielką ciężarówką ale to dopiero początek :)

Zgłoś nadużycie #1573 14 sierpnia 2012, 9:29

Metra Fajna mama
cześć Mamcie. witam nową Mamusię, ale bardzo proszę o bardziej szczegółowe dane, bo z opowieści o myszkach wiem tylko, że ciąża jest zagrożona i termin z USG na 4.02. jeśli możesz to podaj pozostałe dane do tabelki, którą już wklejam.
dziewczynki jestem już prawie pewna, że od soboty dzidziuś mnie smyra.. wczoraj czułam go kilka razy w ciągu dnia :) czekam na bardziej regularne ruchy o ile takie istnieją w tym okresie ciąży. bardzo się cieszę, ze postanowił mamusię kilka razy smyrnąć i kilka razy kopnąć :)
OTO NASZA TABELKA

Zgłoś nadużycie #1574 14 sierpnia 2012, 9:29

AniaFin Gotowa na wszystko
Witaj nowa Mamo, trzymam kciuki i z całego serca życzę Ci, by tym razem wszystko się udało. Odpoczywaj jak najwięcej i myśl tylko pozytywnie. Super, że masz takie wsparcie i opiekę, korzystaj ile wlezie i nie stresuj się wcale. Dobrze będzie!

Zgłoś nadużycie #1575 14 sierpnia 2012, 9:33

Metra Fajna mama
Aniu gdzie Twoja fota bebzona ??

Zgłoś nadużycie #1576 14 sierpnia 2012, 9:44

Wczoraj zaliczyliśmy kolejną wizytę kontrolną u położnej. Wszystko rośnie jak trzeba, dno macicy już palec pod pępkiem, a małe tak się intensywnie rusza, że biedna kobieta nie mogła nadążyć z mikrofonem :) . Pary razy się jednak udało i serce bije należycie, ale jak mąż ze strachem zauważył, wolniej niż poprzednio. Położna nas uspokoiła, że serce rośnie w siłę i nie musi już tak zasuwać, na początku (sprawdzaliśmy chyba w 13 tygodniu) puls może być nawet szybszy niż 180, a gdy dziecko się rodzi może być już nawet 120, tak że wszystko jest ok.
Ruchliwe mamy dzieciątko nad wyraz, chyba to po mamusi, bo ja też robię wszystko bardzo dynamicznie ;) . Mam tylko nadzieję, że w czwartek an usg będzie jeszcze spało....

Zgłoś nadużycie #1577 14 sierpnia 2012, 9:48

No nie mogłam się zebrać ostatnio do zdjęcia i na razie wstawiam tylko z przed dwoch tyogodni (18 tydzień), jeszcze z wakacji, ale wierzcie mi, brzuch jest już większy :)

Zgłoś nadużycie #1578 14 sierpnia 2012, 9:50

Metra Fajna mama
Aniu foteczka boska :) też muszę sobie zrobić taką romantyczną z misiem. oczekuję jednak na aktualną z dużym bebzonikiem ;)

Zgłoś nadużycie #1579 14 sierpnia 2012, 9:51

lilbanaqa Fajna mama
AniaFin, super, że malizna w porządku :)
Mysz_Aniołek, witamy w naszych skromnych progach i życzymy powodzenia z tą ciążą, na pewno będzie cacy :)
Metra, tabelka jak zwykle wzorowa :)

wczoraj wieczorem prawie pojechaliśmy na szpital, dostałam bardzo silnego bólu nad spojeniem łonowym, promieniowało do lewego jajnika, lewej nerki i aż do pleców :/ myślałam, że zejdę z tego świata. taki ciągły tępy ból :( już poszli auto rozgrzewać i w tym czasie w końcu zasnęłam (godzina 2:30 w nocy). dzisiaj nic nie boli, ale już umawiam się na wizytę kontrolną, nie chcę powtórki :(

Zgłoś nadużycie #1580 14 sierpnia 2012, 9:53

lilbanaqa Fajna mama

AniaFin napisał(a)

No nie mogłam się zebrać ostatnio do zdjęcia i na razie wstawiam tylko z przed dwoch tyogodni (18 tydzień), jeszcze z wakacji, ale wierzcie mi, brzuch jest już większy :)

ładny brzuszek :) mój tak mniej więcej wygląda teraz :D ale dokładnie, prosimy o aktualny brzuchol :)

Zgłoś nadużycie #1581 14 sierpnia 2012, 9:53

Metra Fajna mama
Lil ja obstawiam zapalenie pęcherza albo nery :/

Zgłoś nadużycie #1582 14 sierpnia 2012, 9:59

Metra Fajna mama
idę poleżeć bo coś mi słabo :/

i mam ochotę na kanapkę z pasztetem i pomidorem :/ a nie mam ani jednego ani drugiego :( wszystko się pokończyło :(

Zgłoś nadużycie #1583 14 sierpnia 2012, 10:01

happyania Zaprawiona w bojach
Lil uważaj na siebie!!!!
Witamy nową Mamusię na forum :) :) :)

Metra dobry tani obiad mi się przypomniał http://twojemoje.blogspot.com/2009/09/moj-sposob-na-kurczaka-chrupiace-udka-z.ht...

Ja tez wczoraj poczułam smyrnięcia :) doczekałyśmy się :) ja chcę więcej!

Ania śliczna jesteś i Ty i brzuszek :)

Buziaki dziewczyny spadam do pracy

Zgłoś nadużycie #1584 14 sierpnia 2012, 10:05

lilbanaqa Fajna mama
Kładź się Metra i odpoczywaj! co do kanapki z pasztetem i pomidorem, też mam coś ostatnio fazę :D na szczęście mam w lodówce i chyba zaraz opitolę :)
HappyAnia, staram się uważać jak mogę, chciałabym iść do lekarza dzisiaj ale kurcze nie łatwo mi iść samej, kiedy nie mam pewności, że lekarze mówią tu po angielsku. na USG moja lekarka nie mówiła po ang niestety. jestem zdana na narzeczonego lub teścia/teściową :( miłego dnia w pracy :* i gratuluję smyrnięć! :D

Zgłoś nadużycie #1585 14 sierpnia 2012, 10:08

baby Zaprawiona w bojach
Lil umów się jak najszybciej do lekarza i zrób sobie badania moczu :)
Ania bardzo ładne zdjęcie takie słodziutkie :-)

Zgłoś nadużycie #1586 14 sierpnia 2012, 10:13

lilbanaqa Fajna mama

baby napisał(a)

Lil umów się jak najszybciej do lekarza i zrób sobie badania moczu :)
Ania bardzo ładne zdjęcie takie słodziutkie :-)

ja robię badanie ogólne moczu codziennie w domu, jest identyczne jak w laboratoriach, wcześniej wykryło białko i śladowe ilości krwi, wczoraj już tylko śladowe ilości białka, ale chyba zrobię sobie posiew

Zgłoś nadużycie #1587 14 sierpnia 2012, 10:24

baby Zaprawiona w bojach
przyda się posiew :) przynajmniej zidentyfikują bakterie lub ją wykluczą :) )

Zgłoś nadużycie #1588 14 sierpnia 2012, 10:25

April90 Supermama

mamapaula napisał(a)

Witam wszystkie styczniowe mamusie :)
ja termin mam na 03.01.2013 jestem tu nowa mama także proszę o rade i pomoc :)

Hej :) milo poznac i gratuluje :) ja jestem Magda, 22 lata, z wielkopolski. Spodziewam sie synka Nikodema :) ja tez dzis koncze 20 tydzien, wiec jak rozumiem termin z OM masz na 01.01.2013 jak ja :D juz 3 Styczniowka z tym pieknym terminem :P

joanna197613 napisał(a)

Witajcie dziewczyny. Ja jeszcze nie znam płci dziecka. Okaże się za miesiąc na badaniach prenatalnych :) Zobaczymy co będzie. W domku mam już syna - ma prawie 13 lat :) - także duża różnica wieku.

Dziewczyny, czy któraś z Was ma cukrzycę ciążowa? U mnie niestety stwierdzono :( Kłuję się 6 razy dziennie i kontroluję cukier. Do tego dieta.

Rowniez witam i gratuluje serdecznie! :)

happyania - gratuluje ruchow !

mysz_aniolek - gratuluje i zycze powodzenia, zeby wszystko szlo dobrze!

Metra - gratuluje ruchow !

Lil, do lekarza!

Nie zakazujcie kobiecie mieszkajacej w NL jazdy na rowerze, bo to grzech ! :P

Zaraz Wam napisze, co wczoraj napisalam Grudniowkom. Skopiuje... I dziekuje, ze pamietalyscie o mnie Dziewczyny moje :*:* xx

Zgłoś nadużycie #1589 14 sierpnia 2012, 10:28

April90 Supermama
"A teraz moja wizyta u lekarza... Poszlam tam z ciocia (ciocia sie okazalo, ze idzie po recepte do tego samego ginka). Powitala mnie najwieksza franca polozna jaka istnieje chyba (az Nikodem kopnal wlasnie, chyba tez jej nie lubi). No i mowie jej, ze to ja dzis dzwonilam, ze mialam straszne bole brzucha, ze wzielam apap, no spe i magnez i ciepla kapiel, dopiero po kapieli pomoglo. Na co ona: "Co pani brala ?? ? I tak pani truje to dziecko!!! A krwotok chce pani dostac przy tych kapielach ?? ?". Kur.wa myslalam, ze jej przywale... Po prostu myslalam, ze jej urwe leb przy tych wszystkich pacjentkach. Zrobila ze mnie jakas wyrodna matke, ze ja apap wzielam to dziecko truje, po prostu szok!!! No i co dalej, weszlam do lekarza. W koncu po 5 miesiacach zostalam przebadana porzadnie "w srodku". Podejrzewam, ze moj lekarz ma zasade, jesli pacjent nie narzeka, tzn. ze jest wszystko dobrze. Dzis od razu wzial mnie na fotel. Pobral pH, bylo dobre. Szyjka macicy dluga, zamknieta. Cos tam jeszcze innego tez sprawdzal i mowi, ze z punktu ginekologicznego jest wszystko cacy. Potem wzial mnie na lezanke, sluchalam serduszka dziecka, spojrzal na ekran, nic o dziecku nie mowil, wiec ja wiem, ze jest ok, jesli nic nie mowi, zreszta chyba mruknal tam cos, ze jest oko. No i w koncu pocisnal mnie lekko po brzuchu, mowi czy boli, ja mowie, ze lekko, ale to minimalnie i mowie, ze bolalo mnie strasznie na dole, jakby mi ktos klul po jajnikach szpilkami. Przepisal mi no spe (2x1 tabletka), magnez (3x2 tabletki) dziennie. Zapytalam sie co mam robic jak mnie na drugi raz tak zaboli, to on, ze lezec i no spe wziac. Wytlumaczylam, ze takie bole to ja mialam ostatni raz przy dniach plodnych, ale w sumie konkretnie nic mi nie umial powiedziec, bo po badaniu wykazalo, ze jest wszystko ok. Dal mi skierowanie na badanie moczu i bialka, bo mowi, ze moze byc jakis stan zapalny, ale to trzeba badanie wykonac. No i wyszlam.

Generalnie z wlasnych obserwacji, z tego, co Dziewczyny pisza na forum, to mogla mi sie podnosic macica, faktycznie dzidzia kopie juz kolo pepka, az sie sama zdziwilam, ze jest juz tak wysoko, no i podobno bardzo szczuple osoby moze ten proces bolec bardziej niz osoby tezsze... Nie wiem, moze cos jest w tym prawdy... Na szczescie moj kochany Syn byl na tyle madrym chlopcem, ze kiedy matka lezala zwijajac sie z bolu w lozku i placzac, on mnie ciagle kopal i mowil: "Mamusiu, ale ze mna jest wszystko ok! Tak cie kopie, zebys tylko wiedziala...". Heh... naprawde odnioslam takie wrazenie, bo bombardowal jak nigdy, jakby nie chcial zebym jeszcze sie martwila, a bolalo mnie nieziemsko, ze ledwo chodzilam... Dopiero kapiel mi pomogla, polalam brzuszek ciepla woda i jak reka odjal... Teraz przy nastepnych takich bolach wchodze do wanny, do letniej wody czy cieplej i chwile w niej siedze, ostatni raz sie meczylam 2h czy dluzej z takim bolem... Nikomu tego nie zycze... :( "

Dzis znowu pobolewa, ale mniej :( musze te badania zrobic, dzis mialam ciezka noc i nie bylam w stanie wstac na to badanie moczu, co chwila sikac latalam, a wieczorem prawie przytulalam kibelek...

Zgłoś nadużycie #1590 14 sierpnia 2012, 10:36

Metra Fajna mama
April super że wszystko ok.
ja musiałam iść po ten cholerny pasztet i pomidor i zjadłam właśnie dwie kanapy wielkie :)
trochę mi mniej słabo ale na wszelki wypadek zaraz idę się położyć i poleżę jeszcze chwilę.