Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #1531 13 sierpnia 2012, 13:45

karoollcia Zaprawiona w bojach
hej dziewczyny wkońcu nadrobiłam po weekendzie :) z siusianiem też mam tak że chce mi sie co chwile ide do łazienki a tam 3 kropelki i nic więcej hehe :) ruchów jeszcze niestety nie czuję :( a już bym chciała... też już nie mogę się doczekać większych zakupów dla dzidziusia ale czekam aż poznamy płeć no i czekam bo od rodzinki po dzieciach mam dostać też jakieś rzeczy... czuje się ok , w weekend raz wymiotowałam . Mam lenia torba po wyjeździe czeka na rozpakowanie a mi sie nie chce.. jeszcze pogoda taka mętna i szaroo.. :(

Zgłoś nadużycie #1532 13 sierpnia 2012, 14:15

lilbanaqa Fajna mama
chce mi sie klopsikow w sosie pomidorowym... mmmmm
ja na szczescie nie mam cukrzycy ciazawej, ale kontroluje poziom codziennie, bo nawet zaraz po zjedzeniu owocow czy wypiciu soku mam niski poziom, 4, kiedy po przebudzeniu na czczo powinien byc 5

Zgłoś nadużycie #1533 13 sierpnia 2012, 14:18

Metra Fajna mama
ja się umęczyłam opieka nad małym, że hej :)

witam nową mamusię. jutro dodam Ciebie do tabelki, bo dziś jestem poza domkiem. brakujące dane możesz przesłać na priv do mnie

Aprilka żyjesz ?? Nikoniu się rusza więc jest okiej, jutro już się pewnie dowiesz że wszystko jest dobrze. trzymam kciuki

Aniu ja czytałam z kolei, że rower jest wskazany jeśli kobieta wcześniej przed ciążą już uprawiała sport (a myślę, że Ty cały czas ten rowerek miałaś :) ). nie można zaczynać intensywnych treningów jeśli wcześniej ich nie było.

teraz czekam na obiadek, a później lecę zapisać się do szkoły rodzenia :) na NFZ żeby mi miejsce nie przepadło...wiem, że Was dzisiaj zaniedbuję...ale przecież wiecie, że Was lubię :)

Zgłoś nadużycie #1534 13 sierpnia 2012, 14:19

Metra Fajna mama
Lil kurdeeee wiedziałam, że wrócisz do upragnionego imienia :) czyli zmieniamy też w tabelce :) jeszcze jak mój będzie chłop to tez Antos i już :)

Zgłoś nadużycie #1535 13 sierpnia 2012, 14:20

AniaFin Gotowa na wszystko

baby napisał(a)

AniaFin: ja też dojeżdżałam do pracy na rowerze :) ale lekarz zabronił więc teraz wszędzie jeżdżę autem :) a co do sportu to lekarz stwierdził że mogę chodzić na basen, spacerować nawet chodzić w wysokie Tatry ale rower całkiem odrzucił:/ obserwuj swój organizm w końcu ty go znasz najlepiej i sama podejmij decyzje :)

No daje mi to trochę do myślenia, tutaj wszyscy tacy beztroscy, a moje koleżanka dwa tygodnie przez porodem jeszcze odwoziła młodsze dziecko do żłobka po tej samej trasie co ja... Może koleżanki holenderki mają jakieś genetyczne przystosowanie. No nic, bedę uważać. Próbowałam coś znaleźć na temat wpływu ukrwienia narządów miednicy na dziecko, ale nie mogę. A powiedziała ci lekarka dlaczego ma to być szkodliwe?

Zgłoś nadużycie #1536 13 sierpnia 2012, 14:20

baby Zaprawiona w bojach
własnie też zamierzam poszukać szkoły rodzenia na NFZ :) Metra jak ją znalazłaś?

Zgłoś nadużycie #1537 13 sierpnia 2012, 14:22

Metra Fajna mama
baby siostra mi powiedziała, ale myślę, że lekarz powinien to wiedzieć

Zgłoś nadużycie #1538 13 sierpnia 2012, 14:22

lilbanaqa Fajna mama
pewka! bo kazdyAntek to fajny chlop! ;D jak ja Ci zazdroszcze, ze maluchem sie opiekowalas... sama bym jakiegos brzdaca pobawila, bo kocham dzieci! tez zaczynam martwic sie o April, cos jej dlugo nie ma z nami :(

Zgłoś nadużycie #1539 13 sierpnia 2012, 14:23

Metra Fajna mama
może się położyła....kurczę nie mówiłaby że ja mocno boli jak by nie bolało

Zgłoś nadużycie #1540 13 sierpnia 2012, 14:24

lilbanaqa Fajna mama
ja tez bede musiala znalezc jakas szkole rodzenia, na NFZ oczywiscie ;D sama chyba sie zapytam pani ginekolog, bo w ogole nie orientuje sie co i jak w lublinie

Zgłoś nadużycie #1541 13 sierpnia 2012, 14:24

April ty się tam trzymaj mocno i w razie czego dzwoń po pomoc, lepiej na zimne dmuchać i się nie denerwować. , A może to są już Braxtona-Hicksa, u niektórych babek podobno mogą być mocne, o tu znalazłam:

"Kobiety różnie odczuwają skurcze przepowiadające. Czasem bardzo intensywnie. Mówią, że ból przypomina wyjątkowo dokuczliwą miesiączkę, albo że nagły ucisk uniemożliwia wyprostowanie się. Są też i takie przyszłe mamy, które twierdzą, że skurcze łapią je po kilkanaście razy dziennie i właściwie nie mogą przez nie chodzić. Jednak dla większości ciężarnych skurcze Braxtona-Hicksa są bezbolesne i niezbyt silne, chociaż odczuwane przy nich napięcie mięśnia macicy może być nieprzyjemne."

Może po prostu zadzwoń do swojego gina?

Zgłoś nadużycie #1542 13 sierpnia 2012, 14:30

lilbanaqa Fajna mama
jak plakala z bolu to chyba lepiej zeby ja zbadal dokladnie lekarz, nie ma co bagatelizowac, maluszek i mamcia w koncu najwazniejsi... :) wlasnie zrobiam siku, cholernu bol nie wiem czy w pecherzu czy macicy, na spojeniu lonowym i troszke wyzej :(

Zgłoś nadużycie #1543 13 sierpnia 2012, 14:39

Metra Fajna mama
idę poleżeć. Lil Ty też powinnaś iść do lekarza....będę później dziewuszki

Zgłoś nadużycie #1544 13 sierpnia 2012, 14:47

Dbajcie o siebie dziewuszki, lepiej iść do lekarza "na zapas", moja położna mi kazała dzwonić na komórkę nawet w środku nocy i powiedziała, że nie ma czegoś takiego jak błahy powód. My kobiety w ciąży powinnismy pozbyć się w tym przypadku skrupułów.

Zgłoś nadużycie #1545 13 sierpnia 2012, 15:46

Nancy Gotowa na wszystko

mamapaula napisał(a)

Nie to nie moja corka to przykładowe zdjecie z google :) narazie czytaj i sie doszkalaj pozniej wszystko wyjdzie w praniu :) no własnie niech sie przyzwyczaja :) a ty znasz juz płec :)

Paula, u nas z dużym prawdopodobieństwem chłopiec, ale za 2 tygodnie połówkowe usg, więc będziemy się upewniać. Dwóch lekarzy mówiło, żeby się nie nastawiać na 100%, ale obaj stwierdzili (nie wiedząc jeden o drugim), że raczej chłopak, więc my już "Jasiujemy" :-) W tabelce Metry możesz ładnie zobaczyć, która z nas zna już płeć, na razie przewaga męska wśród Styczniówek.

Zgłoś nadużycie #1546 13 sierpnia 2012, 15:55

Nancy Gotowa na wszystko

lilbanaqa napisał(a)

ja tez bede musiala znalezc jakas szkole rodzenia, na NFZ oczywiscie ;D sama chyba sie zapytam pani ginekolog, bo w ogole nie orientuje sie co i jak w lublinie

Lil, ja napisałam maila do szkoły rodzenia "Aktywna mama", czekam na odpowiedź, albo w końcu zadzwonię. To bezpłatna szkoła rodzenia na Choinach. Z tego co słyszałam jedynym warunkiem korzystania jest wskazanie po porodzie położnej środowiskowej od nich. Podobno prowadzą zajęcia położne ze Staszica i ze Świdnika. Przesyłam Ci linka:

http://www.aktywnamama.com.pl/index.php?page=szkola

Koleżanka mówiła, że przy szpitalu w Świdniku też jest bezpłatna, a w zasadzie za "co łaska". Dają nr konta i jak chcesz to płacisz dowolną kwotę albo w ogóle. Mam nadzieję, że gdzieś się załapię, bo kompletnie nie stać mnie teraz na płatne.

Zgłoś nadużycie #1547 13 sierpnia 2012, 16:03

lilbanaqa Fajna mama

Nancy napisał(a)

Lil, ja napisałam maila do szkoły rodzenia "Aktywna mama", czekam na odpowiedź, albo w końcu zadzwonię. To bezpłatna szkoła rodzenia na Choinach. Z tego co słyszałam jedynym warunkiem korzystania jest wskazanie po porodzie położnej środowiskowej od nich. Podobno prowadzą zajęcia położne ze Staszica i ze Świdnika. Przesyłam Ci linka:

http://www.aktywnamama.com.pl/index.php?page=szkola

Koleżanka mówiła, że przy szpitalu w Świdniku też jest bezpłatna, a w zasadzie za "co łaska". Dają nr konta i jak chcesz to płacisz dowolną kwotę albo w ogóle. Mam nadzieję, że gdzieś się załapię, bo kompletnie nie stać mnie teraz na płatne.

dziekuje ci pieknie, w koncu mam o co sie zaczepic :) ja akurat mieszkam na Milenijnej, wiec mialabym bardzo bliziutko :)

Zgłoś nadużycie #1548 13 sierpnia 2012, 16:09

happyania Zaprawiona w bojach
Paula witamy na forum :) :)  super że będziesz miała dwójkę z tak małą różnicą wieku!

Zgłoś nadużycie #1549 13 sierpnia 2012, 17:26

lilbanaqa Fajna mama
Czy wszystkie styczniowe Mamulindy zapadły w zimowy sen? :D

Zgłoś nadużycie #1550 13 sierpnia 2012, 18:00

baby Zaprawiona w bojach
prawie.. taka pogoda.. ja teraz wybieram się po chleb i na mały spacer :)