Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #1431 12 sierpnia 2012, 17:36

April90 Supermama

madziulka_myszka napisał(a)

Happyania świat jest mały hehe ładne jajca :D Co do ruchów mi lekarz tłumaczył że nawet jak nie cszujemy to nie znaczy że się nie rusza... moja mała niby się wczoraj nie ruszała, ale jak ją "zdetektorowałam" to było ciągle chlupanie słychać a ja tego nie czułam ... póki dzieci są małe to mogą się gdzies tak schowac że ich nie czujemy :D
April właśnie jutro pójde zrobić badanie , ale problem w tym że siusianie mnie nie boli wcale wiec takie dziwne by bylo to zapalenie ...
AniaFin mi sie tez czasami wydaje ze mała chyba ma czkawke bo czuć takie pukanie mniej wiecej co 2/3 sekundy

To moje chyba czkawki jeszcze nie mialo :P moze to wcale nie zapalenie, bo faktycznie bez bolu to dziwne :)

Zgłoś nadużycie #1432 12 sierpnia 2012, 17:39

happyania Zaprawiona w bojach
Ja też max co godzinę siku. Na szczęście w nocy już nie muszę wstawać :)

Zgłoś nadużycie #1433 12 sierpnia 2012, 17:51

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
łeee ja w nocy jeszcze wstaje, ale jakos to automatycznie robię że nawet się dobrze nie budze hehe mój M. mówi że nawet oczu nie otwieram tylko ide na pamiec

Zgłoś nadużycie #1434 12 sierpnia 2012, 17:52

hmm tej czkawki nie jestem pewna zapytam jutro gina czy to mozliwe... moze poprostu mnie tak stuka rytmicznie

Zgłoś nadużycie #1435 12 sierpnia 2012, 18:05

April90 Supermama

happyania napisał(a)

Ja też max co godzinę siku. Na szczęście w nocy już nie muszę wstawać :)

Ojjj poczekaj, jak dzidzia ucisnie na pecherz :P

Ja mam remont lazienki, dobrze ze mamy do gory jeszcze jedna, tyle ze w nocy musze leciec jedno pietro wyzej na siku... :(

Zgłoś nadużycie #1436 12 sierpnia 2012, 18:06

laski ale mam lenia ... a zlew pełen naczyń :/

Zgłoś nadużycie #1437 12 sierpnia 2012, 18:07

April90 Supermama

łeee ja w nocy jeszcze wstaje, ale jakos to automatycznie robię że nawet się dobrze nie budze hehe mój M. mówi że nawet oczu nie otwieram tylko ide na pamiec

Gdybym szla na pamiec do gory, to bym ze schodow spadla haha, bo tak to mam lazienke zaraz kolo pokoju, no ale teraz musze jednak oczy otworzyc, chociaz jedno oko :D moze stuka rytmicznie, bo bedzie muzykiem :D gra sobie na perkusji :D

Zgłoś nadużycie #1438 12 sierpnia 2012, 18:17

hehe ja mam kilka kroków do łazienki wiec nie jest źle :)
hmmm właśnie sobie wyobraziłam jak bobas siedzi u mnie w brzuchu i ma mini perkusje haha

Zgłoś nadużycie #1439 12 sierpnia 2012, 18:32

lilbanaqa Fajna mama
ja z siusianiem mam podobnie, czuję ogromne parcie na pęcherz, biegnę do toalety i ledwo co robię, i muszę się najpierw porządnie napiąć :D
co do zakupów, nie czekam, bo szczerze coraz ciężej mi się chodzi :( dzisiaj zrobiliśmy jakieś 7 km na piechotę nad morzem i od połowy myślałam, że zejdę z tego świata. i dzisiaj była niespodzianka - zemdliło mnie i ozdobiłam trawnik w parku :/

Zgłoś nadużycie #1440 12 sierpnia 2012, 18:49

Lil mi też jakoś ciężko... niby nie jestem jeszcze słoniem ale czasami po przejsciu kilkuset metrów mam zadyszke jakbym bieg przełajowy ukonczyła :/
April znalazłam coś o czkawce :D haha i jak napisane - adekwatnie do naszej dyskusji haha http://www.pampers.pl/pl_PL/kalendarz-ciazy/20-tydzien-ciazy#your-baby

Zgłoś nadużycie #1441 12 sierpnia 2012, 18:50

Eghh mam gościa ... muszę wstac z łożka... do później lachonki :)

Zgłoś nadużycie #1442 12 sierpnia 2012, 19:39

April90 Supermama

lilbanaqa napisał(a)

ja z siusianiem mam podobnie, czuję ogromne parcie na pęcherz, biegnę do toalety i ledwo co robię, i muszę się najpierw porządnie napiąć :D
co do zakupów, nie czekam, bo szczerze coraz ciężej mi się chodzi :( dzisiaj zrobiliśmy jakieś 7 km na piechotę nad morzem i od połowy myślałam, że zejdę z tego świata. i dzisiaj była niespodzianka - zemdliło mnie i ozdobiłam trawnik w parku :/

Wiem doskonale co to znaczy, bo ja wygladam nadal jak glizda, a po schodach chodze jak slon hahahaha :D tak mi jakos ociezale strasznie :)

Mysia, dzieki za link :* ciekawe info tam jest :D

Zgłoś nadużycie #1443 12 sierpnia 2012, 19:57

April90 napisał(a)

Spokojnie, powoli nadchodzi ten czas, ze zaczniesz czuc Fasolke :) moze te ruchy sa jeszcze malowyczuwalne, ale na pewno juz zaczyna smyrac powoli :) ooooo pani nauczycielka od angola, ja kocham angielski :D

Już się nie mogę doczekać! Zazdroszczę Wam :) :)

Zgłoś nadużycie #1444 12 sierpnia 2012, 20:03

Happyania świat jest mały hehe ładne jajca :D Co do ruchów mi lekarz tłumaczył że nawet jak nie cszujemy to nie znaczy że się nie rusza... moja mała niby się wczoraj nie ruszała, ale jak ją "zdetektorowałam" to było ciągle chlupanie słychać a ja tego nie czułam ... póki dzieci są małe to mogą się gdzies tak schowac że ich nie czujemy :D

Noo świat jest mini :) wiem, że pewnie wszystko jest ok, tylko że już się nie mogę doczekać jak poczuję ruchy... z detektorem pewniej bym się czuła, ale już chyba sobie nie kupię. pomyślę.
ciekawe co to za dźwięk jak Twoja Mała sobie chlupała :) fajnie :)

Zgłoś nadużycie #1445 12 sierpnia 2012, 20:14

April90 Supermama

happyania napisał(a)

Noo świat jest mini :) wiem, że pewnie wszystko jest ok, tylko że już się nie mogę doczekać jak poczuję ruchy... z detektorem pewniej bym się czuła, ale już chyba sobie nie kupię. pomyślę.
ciekawe co to za dźwięk jak Twoja Mała sobie chlupała :) fajnie :)

Ty sie nie martw. Ja poczulam w 16w6d, a Katarina poczula dopiero tydzien jakos po mnie, takze na to nie ma reguly :) i Ciebie to spotka :) chociaz dzis czytalam o kobiecie, co rzekomo jak wyladowala na porodowce, to dopiero dowiedziala sie, ze rodzi. Przytyla 6 kg, ruchow w ogole nie czula i nie wiedziala, ze jest w ciazy, a przez cala ciaze miala okres (plamienia) :D

Zgłoś nadużycie #1446 12 sierpnia 2012, 20:15

lilbanaqa Fajna mama
tak sobie usiadlam i zaczelam szukac artykulow na temat 2 trymestru ciazy autorstwa ginekologow, w jednym z nich bylo napisane 'kiedy zaczac sie niepokoic' podczas gdy wystepuje krwawienie lub plamienie, albo bol lub skurcze na dole brzucha, wtedy niezwlocznie nalezy skontaktowac sie z lekarzem prowadzacym, a gdy go nie ma jechac na szpital.

Zgłoś nadużycie #1447 12 sierpnia 2012, 20:32

Nancy Gotowa na wszystko

April właśnie jutro pójde zrobić badanie , ale problem w tym że siusianie mnie nie boli wcale wiec takie dziwne by bylo to zapalenie ...
AniaFin mi sie tez czasami wydaje ze mała chyba ma czkawke bo czuć takie pukanie mniej wiecej co 2/3 sekundy

Madziulka, ja miałam bezobjawowe zapalenie dróg moczowych, więc jeśli nie ma objawów to jeszcze nie znaczy, że nic się nie dzieje. Podsyłam przykładowy opis takiego zapalenia (nazywa się to bezobjawowy bakteriomocz):

http://brzuszek.net/wiadomosci/zapalenie_drog_moczowych_w_ciazy/

Z drugiej strony wiele kobiet w ciąży siusia mało, ale często, więc równie dobrze może to być normalne :-) Najważniejsze to regularnie robić analizę moczu, na pewno ładnie pokaże czy coś się dzieje, czy nie.

Zgłoś nadużycie #1448 12 sierpnia 2012, 20:34

Nancy Gotowa na wszystko
Mój Jasiek po dłuższej przerwie znów się odezwał!!! :-) Grzeczny synuś, skopał matkę :-) ))

Zgłoś nadużycie #1449 12 sierpnia 2012, 20:40

lilbanaqa Fajna mama

Nancy napisał(a)

Mój Jasiek po dłuższej przerwie znów się odezwał!!! :-) Grzeczny synuś, skopał matkę :-) ))

æ'
hehe, jak moj mnie kopie, mowie to samo, grzeczny synus, kop mamusie

Zgłoś nadużycie #1450 12 sierpnia 2012, 20:47

AniaFin Gotowa na wszystko
A tak z innej beczki: podobno w ciąży poprawia się wygląd i stan włosów, a u mnie raczej odwrotnie, przetłuszczają mi się może wolniej, ale wypadają za to bardziej. Mam długie włosy i zawsze gubiłam pojedyńcze, szczególnie podczas mycia, ale ostatnio wychodzi mi ich więcej. Czy któraś ma może podobny problem ostatnio?