Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #1411 12 sierpnia 2012, 8:52

Metra Fajna mama
Lil aż do piątku chcesz czekać ?? może jutro się wybierz

Zgłoś nadużycie #1412 12 sierpnia 2012, 10:37

Metra Fajna mama
coś śpicie dzisiaj długo mamuśki :)
skoro śpicie to ja czekam aż mój się obudzi po pracy i może wyciągnę go na jakiś spacerek do lasu. dzisiaj taka piękna pogoda :)
wczoraj wieczorem (po 23) leżałam na wznak i wydawało mi się , że maleństwo się rusza...ale jak przewracałam się na lewy bok to przestawało...już by mogło zacząć fikać bo to uczucie wczorajsze było nie do opisania...
poczekam jescze chwilkę, może któraś kobita zajrzy :P

Zgłoś nadużycie #1413 12 sierpnia 2012, 11:29

lilbanaqa Fajna mama
hej ciężaróweczki :* poczekam do piątku, będę się modlić, że nie dostanę kolki nerkowej, będę piła dużo dużo wody i zobaczymy :) młody mnie tak skopał porządnie z rana, że zasnęłam znów około 8 i tak do 11 :D brzuch znów płaski, na wadze 72kg, masakra :/ gdzie to małe się chowa

Zgłoś nadużycie #1414 12 sierpnia 2012, 11:30

lilbanaqa Fajna mama
a co do pogody, tutaj też piękna pogoda, też zaraz idę na spacer i przy okazji kupię brykę dla mojej pociechy :)

Zgłoś nadużycie #1415 12 sierpnia 2012, 11:31

Metra Fajna mama
Lil szalejesz....brykę :) ?? ja tam za naturą zatęskniłam. pies tez się ucieszy. nie wiem czy chłop :) no nic. idę ich budzić i jazda z działaniem. miłego dnia :)

Zgłoś nadużycie #1416 12 sierpnia 2012, 11:38

lilbanaqa Fajna mama
psiak to się pewnie wyszaleje, wybiega, wyskacze :D no brykę, w sensie wózeczek :D miłego spacerku :*

Zgłoś nadużycie #1417 12 sierpnia 2012, 11:48

April90 Supermama

lilbanaqa napisał(a)

psiak to się pewnie wyszaleje, wybiega, wyskacze :D no brykę, w sensie wózeczek :D miłego spacerku :*

Wlasnie nie za szybko z ta bryka? :D

Czesc Dziewczyny :*

Zgłoś nadużycie #1418 12 sierpnia 2012, 11:53

Nancy Gotowa na wszystko

lilbanaqa napisał(a)

no to ładnie mała załatwiła cioteczkę :D wiecie co, zrobiłam sobie właśnie domowy test moczu, bo zaczęłam mieć ból nerki i się okazało, że mam białka i krew w moczu... czyli znów mój przyjaciel piasek mnie zamieszkuje :/ no nic, w piątek pójdę na badania, a jeżeli się pogorszy to na szpital :( śpijcie dobrze mamusie a wy bobaski dajcie im się wyspać!

Lil, tydzień to długo. Żeby Cie porządnie nie rozbolało... Ja miałam zapalenie bezobjawowe, aż dało znać takim bólem brzucha, że ruszyć się nie mogłam. Teraz jestem baaardzo ostrożna.

Wyobraźcie sobie, że dzisiaj rano zwymiotowałam!!! W 5 miesiącu ciąży! Przypomniał mi się pierwszy trymestr :-/ Mam nadzieję, że to jednorazowe.

Mój Jaś nie rusza się już drugą dobę. Zaczynam się martwić. Odkąd zaczęłam go czuć kopał mnie regularnie, a już zwłaszcza wieczorami. Nawet ciastko wczoraj zjadłam, żeby słodkie go rozruszało, a on nic. W mądrych książkach piszą, że pierwsze ruchy są nieregularne, więc trzeba im wierzyć. Czekam cierpliwie.

Udanej niedzieli Wam życzę. Ja dziś znów mam gości. Wszystkich zamęczam jednym tematem. Zgadnijcie jakim :-P

Zgłoś nadużycie #1419 12 sierpnia 2012, 11:58

April90 Supermama

Nancy napisał(a)

Lil, tydzień to długo. Żeby Cie porządnie nie rozbolało... Ja miałam zapalenie bezobjawowe, aż dało znać takim bólem brzucha, że ruszyć się nie mogłam. Teraz jestem baaardzo ostrożna.

Wyobraźcie sobie, że dzisiaj rano zwymiotowałam!!! W 5 miesiącu ciąży! Przypomniał mi się pierwszy trymestr :-/ Mam nadzieję, że to jednorazowe.

Mój Jaś nie rusza się już drugą dobę. Zaczynam się martwić. Odkąd zaczęłam go czuć kopał mnie regularnie, a już zwłaszcza wieczorami. Nawet ciastko wczoraj zjadłam, żeby słodkie go rozruszało, a on nic. W mądrych książkach piszą, że pierwsze ruchy są nieregularne, więc trzeba im wierzyć. Czekam cierpliwie.

Udanej niedzieli Wam życzę. Ja dziś znów mam gości. Wszystkich zamęczam jednym tematem. Zgadnijcie jakim :-P

Nie martw sie, dzidzia sie codziennie na poczatku nie rusza, czasem ruszy sie kiedy chodzisz, a to jest tak slabe, ze nawet tego nie poczujesz. Nie masz co sie denerwowac. Poloz sie na plecach, moze zadziala. Ja dzis rano sie przebudzilam, odruchowo rece na brzuch i kopal jak zly :D

Zgłoś nadużycie #1420 12 sierpnia 2012, 12:01

lilbanaqa Fajna mama
April, no już jest bryka :D
Nancy, zobaczymy, jak dziś się nie poprawi, to szpital, bo szkoda nerki :) wiesz co, ja nie wymiotowałam aż do 4 miesiąca ciąży i nagle wsiadłam na rower, pedałuję pod górę i ozdobiłam ogródek sąsiada :D

Zgłoś nadużycie #1421 12 sierpnia 2012, 12:07

April90 Supermama

lilbanaqa napisał(a)

April, no już jest bryka :D
Nancy, zobaczymy, jak dziś się nie poprawi, to szpital, bo szkoda nerki :) wiesz co, ja nie wymiotowałam aż do 4 miesiąca ciąży i nagle wsiadłam na rower, pedałuję pod górę i ozdobiłam ogródek sąsiada :D

Za szybko takie drogie gadzety kupujesz, ja wozek akurat dostalam, ale normalnie bym kupowala ok 30 tyg. nawet moze i dalej.

Ozdobilam ogrodek sasiada. Haha

Zgłoś nadużycie #1422 12 sierpnia 2012, 12:21

Metra Fajna mama
mój się na las nie dał namówić :( no trudno, może wieczorem jakiś spacerek walniemy. mówi, że musi skończyć z tymi tapetami (docinanie, podklejanie itp. itd.), no i jedna szafka nam została do skręcenia :/ zaraz pojedziemy blat przyciąć w budowlanym...
jakąś depresję mam dzisiaj...ja swój wózeczek odbieram w październiku (jak już wspomniałam kosztował mnie 300 zł). też jakoś tak nie mogę się przemóc, żeby już kupować...mój ostatnio chciał kupić ozdóbkę na ścianę, wiecie takiego misia przyklejanego, ale się nie zgodziłam. chyba jeszcze dla mnie za wcześnie...przesądna nie jestem, ale jakoś taki mi za wcześnie jeszcze. tak mi się w głowie utłukł ten październik nie wiem czemu i wtedy zacznę się szykować...w sensie w szafie miejsce dla dzidzi, bo wózeczek u mamy zostawię do grudnia, tylko fotelik zabiorę.

dzisiaj kopnął mnie dwa razy mały trol z lewej strony, tak mocniej troszkę niż wczoraj. może się rozkręci z dnia na dzień :)

April może dzisiaj nagram Tobie odgłos z detektora. to jest taki szum morza w tle a głośniej słychać szum przepływającej krwi mojej i dzieciaka...jakoś nie mam nigdy czasu, żeby to zrobić ... ale muszę, żebyś myszy na mnie nie nasłała :D bo już dawno obiecałam

Zgłoś nadużycie #1423 12 sierpnia 2012, 12:30

April90 Supermama

Metra napisał(a)

mój się na las nie dał namówić :( no trudno, może wieczorem jakiś spacerek walniemy. mówi, że musi skończyć z tymi tapetami (docinanie, podklejanie itp. itd.), no i jedna szafka nam została do skręcenia :/ zaraz pojedziemy blat przyciąć w budowlanym...
jakąś depresję mam dzisiaj...ja swój wózeczek odbieram w październiku (jak już wspomniałam kosztował mnie 300 zł). też jakoś tak nie mogę się przemóc, żeby już kupować...mój ostatnio chciał kupić ozdóbkę na ścianę, wiecie takiego misia przyklejanego, ale się nie zgodziłam. chyba jeszcze dla mnie za wcześnie...przesądna nie jestem, ale jakoś taki mi za wcześnie jeszcze. tak mi się w głowie utłukł ten październik nie wiem czemu i wtedy zacznę się szykować...w sensie w szafie miejsce dla dzidzi, bo wózeczek u mamy zostawię do grudnia, tylko fotelik zabiorę.

dzisiaj kopnął mnie dwa razy mały trol z lewej strony, tak mocniej troszkę niż wczoraj. może się rozkręci z dnia na dzień :)

April może dzisiaj nagram Tobie odgłos z detektora. to jest taki szum morza w tle a głośniej słychać szum przepływającej krwi mojej i dzieciaka...jakoś nie mam nigdy czasu, żeby to zrobić ... ale muszę, żebyś myszy na mnie nie nasłała :D bo już dawno obiecałam

Teraz to na pewno z dnia na dzien bedziesz coraz mocniej czuc :) moj odpoczal po wczorajszych skurczach i juz mu dzis lepiej, atakowal od rana :P

A serduszko tez mi nagrasz, tak? Dziekuje :* ee tam, myszki sa fajne :D

Zgłoś nadużycie #1424 12 sierpnia 2012, 12:51

lilbanaqa Fajna mama
April, wózek używany kupujemy od znajomych, teraz, bo póki jesteśmy w norwegii :) właśnie dostałam 3 wielkie torby ciuchów dla maluszka od sąsiadów (mają bliźniaki), same firmówki, ja pierdole :O wyprawka do rozmiaru 92 :D

Zgłoś nadużycie #1425 12 sierpnia 2012, 17:08

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny :) Ja dziś od rana u tesciowej byłam - taka straszna niedziela... ale już w domku i nadrabiam was :) Leże w łóżeczku bo brzuszek troche ciągnie ale mała wariuje :) Nie wiem czy to po magnezie ale czuje poprawe, miałam dzis tylko jeden skurcz i to bezbolesny.... mam nadzieje ze bedzie lepiej :) Wogóle mała się wczoraj musiała mocno przesuwać pod górę bo dzisiaj obudziłam się z "wysokim" brzuszkiem i malutka kopie już dużo wyżej - może przez to tak bolało wczoraj
Co do zakupów tez narazie się wstrzymuje ... podoba mi się tyle rzeczy ale nie mam odwagi jeszcze nic kupować... po wózek wybiorę się do Niemiec z moim M. tam są o wiele tańsze, a M. i tak czesto jeździ wiec skorzystam :)
Co do siusiania - ja mam tak dziwnie że chodzę siusiu często ale robię bardzo mało i muszę się bardzo napiąc żeby zrobić ... dziwne nie?

Zgłoś nadużycie #1426 12 sierpnia 2012, 17:16

happyania Zaprawiona w bojach
Zazdroszczę Wam detektorów :(  ja jeszcze ruchów nie czuję, następna wizyta dopiero 3.09...  od wczoraj trochę się schizuję czy wszystko w porządku.
Ciuszki dostanę od szwagierki, która ma 4miesięczną córeczkę, ale dostała sporo chłopięcych ubranek. Poza tym poluję na w lumpeksach, na razie wychodzi góra 2 zł za sztukę :D
Na rozstępy smaruję się oliwką Babydream z rossmana, ale czuję że skóra swędzi i chyba zainwestuję w jakiś porządniejszy kosmetyk.
Metra wracasz do pracy od września? Ja uczę angielskiego, ale nie w szkole tylko prywatnie. Teraz w wakacje mam dużo zajęć, od września chyba już sobie odpuszczę.  
Madziulka!!! Świat jest mały, zaraz Ci wyślę wiadomość  na privie.  Uważaj na siebie i trzymaj się :*

Zgłoś nadużycie #1427 12 sierpnia 2012, 17:19

April90 Supermama

madziulka_myszka napisał(a)

Hej dziewczyny :) Ja dziś od rana u tesciowej byłam - taka straszna niedziela... ale już w domku i nadrabiam was :) Leże w łóżeczku bo brzuszek troche ciągnie ale mała wariuje :) Nie wiem czy to po magnezie ale czuje poprawe, miałam dzis tylko jeden skurcz i to bezbolesny.... mam nadzieje ze bedzie lepiej :) Wogóle mała się wczoraj musiała mocno przesuwać pod górę bo dzisiaj obudziłam się z "wysokim" brzuszkiem i malutka kopie już dużo wyżej - może przez to tak bolało wczoraj
Co do zakupów tez narazie się wstrzymuje ... podoba mi się tyle rzeczy ale nie mam odwagi jeszcze nic kupować... po wózek wybiorę się do Niemiec z moim M. tam są o wiele tańsze, a M. i tak czesto jeździ wiec skorzystam :)
Co do siusiania - ja mam tak dziwnie że chodzę siusiu często ale robię bardzo mało i muszę się bardzo napiąc żeby zrobić ... dziwne nie?

A nie boli Cie przy tym siusianiu? Bo to troszke brzmi jak zapalenie pecherza, ale moge sie mylic. Ja znowuz sikam co 30 min, nic nie pije, a sikam i to sikam jakbym z 2L wypila lekko;/

U mnie to samo. Mi tez dzisiaj sie twarda gula zrobila, chyba to byl bezbolesny skurcz. W kazdym razie Nikos kopie juz we wszystkich mozliwych miejscach, a nie tylko na dole od pepka w prawo... Przesunal sie chyba tez

Zgłoś nadużycie #1428 12 sierpnia 2012, 17:21

April90 Supermama

happyania napisał(a)

Zazdroszczę Wam detektorów :(  ja jeszcze ruchów nie czuję, następna wizyta dopiero 3.09...  od wczoraj trochę się schizuję czy wszystko w porządku.
Ciuszki dostanę od szwagierki, która ma 4miesięczną córeczkę, ale dostała sporo chłopięcych ubranek. Poza tym poluję na w lumpeksach, na razie wychodzi góra 2 zł za sztukę :D
Na rozstępy smaruję się oliwką Babydream z rossmana, ale czuję że skóra swędzi i chyba zainwestuję w jakiś porządniejszy kosmetyk.
Metra wracasz do pracy od września? Ja uczę angielskiego, ale nie w szkole tylko prywatnie. Teraz w wakacje mam dużo zajęć, od września chyba już sobie odpuszczę.  
Madziulka!!! Świat jest mały, zaraz Ci wyślę wiadomość  na privie.  Uważaj na siebie i trzymaj się :*

Spokojnie, powoli nadchodzi ten czas, ze zaczniesz czuc Fasolke :) moze te ruchy sa jeszcze malowyczuwalne, ale na pewno juz zaczyna smyrac powoli :) ooooo pani nauczycielka od angola, ja kocham angielski :D

Zgłoś nadużycie #1429 12 sierpnia 2012, 17:22

AniaFin Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny, my właśnie odprawiliśmy rodzinę po zaległej imprezie urodzinowej i wreszcie trochę spokoju, więc sobie tu czytam.
Gabi, trzymam kciuki, żeby się jednak polepszyło, trzymaj nerki w cieple, pij dużo i się nie stresuj!
My już kupiliśmy wózek w Polsce (już tam przed rozwiązaniem nie pojedziemy), bo tutaj masakra cenowa. Kupiliśmy nowy, polskiej produkcji (Tako Captiva Mohican), bardzo nam się spodobał, nadaję się na nierówny teren (duże pompowane koła, dobre zawieszenie), ma regulowaną wysokość rączki (ważne w przypadku 30 cm różnicy między mamą i tatą) i jest po prostu ładny :) .
Mój dzieć mnie dziś w nocy skopał i potem czułam parę regularnych ruchów w równych odstępach (może czkawka? ;) ), ale za to przy gościach był grzeczniutki i dopiero teraz jak sobie usiadłam to znowu czuje fikołki.
Na początku rzeczywiście dzieje się to nieregularnie...
Jutro do położnej, a w czwartek usg połówkowe (i bedę wtedy dokładnie w połowie!) i może płeć jak się kręcić nie będzie ;)

Zgłoś nadużycie #1430 12 sierpnia 2012, 17:32

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Happyania świat jest mały hehe ładne jajca :D Co do ruchów mi lekarz tłumaczył że nawet jak nie cszujemy to nie znaczy że się nie rusza... moja mała niby się wczoraj nie ruszała, ale jak ją "zdetektorowałam" to było ciągle chlupanie słychać a ja tego nie czułam ... póki dzieci są małe to mogą się gdzies tak schowac że ich nie czujemy :D
April właśnie jutro pójde zrobić badanie , ale problem w tym że siusianie mnie nie boli wcale wiec takie dziwne by bylo to zapalenie ...
AniaFin mi sie tez czasami wydaje ze mała chyba ma czkawke bo czuć takie pukanie mniej wiecej co 2/3 sekundy