Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #1351 11 sierpnia 2012, 15:20

Marzenka85 Gotowa na wszystko
Starali i nadal się starają :( Dlatego trzeba się cieszyć ,że u nas tak łatwo poszło :) Nie wyobrażam sobie życia bez dzieci :)

Zgłoś nadużycie #1352 11 sierpnia 2012, 15:22

lilbanaqa Fajna mama
:D cieszymy się cieszymy! już nie mogę się doczekać jak w styczniu będziemy się dzielić zdjęciami pociech :) ))

Zgłoś nadużycie #1353 11 sierpnia 2012, 15:48

Metra Fajna mama
miałam przerwę na obiad :)

Zgłoś nadużycie #1354 11 sierpnia 2012, 16:54

lilbanaqa Fajna mama
a ja sobie przysnęłam, żeby tradycji stało się zadość, w środku konwersacji :D

Zgłoś nadużycie #1355 11 sierpnia 2012, 18:06

Metra Fajna mama

lilbanaqa napisał(a)

a ja sobie przysnęłam, żeby tradycji stało się zadość, w środku konwersacji :D

i ja sobie przysnęłam :P

Zgłoś nadużycie #1356 11 sierpnia 2012, 18:12

lilbanaqa Fajna mama
nie ma to jak ciąża... i wszystko usprawiedliwione! :D właśnie opitalam cały serek wiejski ze szczypiorkiem mmmm

Zgłoś nadużycie #1357 11 sierpnia 2012, 18:15

Metra Fajna mama
a ja kisielek :) jakoś brzunio mam dzisiaj jak by większy ciut :)

Zgłoś nadużycie #1358 11 sierpnia 2012, 18:16

Metra Fajna mama
serek wiejski mnie obrzydza od kiedy jestem w ciąży :(

Zgłoś nadużycie #1359 11 sierpnia 2012, 18:19

lilbanaqa Fajna mama

Metra napisał(a)

a ja kisielek :) jakoś brzunio mam dzisiaj jak by większy ciut :)

kiselek? oj sama bym zjadła, ale oznajmiam NORWEGIA NIE MA KISIELU :/ ja właśnie też większy brzuszek jakoś mam :) ciśnie też bardziej :D a co do serka, mnie właśnie w ciąży jakoś bardziej na niego wzięło :D

Zgłoś nadużycie #1360 11 sierpnia 2012, 18:22

Metra Fajna mama
Lil Twój chłop pracuje i jest na stałe w Norwegii?

Zgłoś nadużycie #1361 11 sierpnia 2012, 18:26

lilbanaqa Fajna mama
mój chłop studiuje w Lublinie na uniwerku medycznym, ma 24 lata, w Norwegii urodził się i wychował, teraz na wakacje przyjechaliśmy do Norwegii do jego teściów, on pracuje sobie w szpitalu a ja się opitalam całe dnie :) na stałe będziemy mieszkać tu za jakieś 5 lat :)

Zgłoś nadużycie #1362 11 sierpnia 2012, 18:40

Nancy Gotowa na wszystko
Chyba z godzinę Was czytałam. Nazbierało się :)
Metra, z tym uczuleniem to podobno typowe w ciąży. Nie musisz zmieniać kosmetyków, po prostu Twoja skóra może zacząć inaczej reagować na dotychczas używane kosmetyki, mimo, że wcześniej nic się nie działo. Jesteśmy wrażliwsze :-)
Ja od początku ciąży mam krostki na plecach, teraz swędzą trochę mniej, ale nieładnie wyglądają, takie drobniutkie. I pod brodą ciągle mi coś wyskakuje bolącego.
Co do rozstępów to ja, póki co, używam tylko balsamu nawilżającego, ewentualnie zakupię sobie Ziajkę, bo bardzo lubię tę markę, jest łagodna i zawsze mi służyła. Podobno rozstępy to kwestia bardziej genetyczna i nie ma sensu wydawać kasy na drogie kremy, ale pewnie każda skóra inaczej reaguje. Najważniejsze to dużo nawilżać, można robić peelingi i natrsyki z chłodnej i ciepłej wody na zmianę, bo to ujędrnia. Ja boję się bardzo swojego brzucha po porodzie. I obwisłych piersi też. Wczoraj kupiłam stanik: przeszłam z miseczki C na E !!! Na szczęście już teraz tak nie rosną cycory jedne.
Mój mały kopie coraz solidniej i dość regularnie, zazwyczaj uaktywnia się wieczorem po kolacji i szaleje nawet do północy. Wczorak musiał wierzgnąć jednocześnie rączkami i nóżkami, bo poczułam ruchy przez pół brzucha. Bardzo mnie to cieszy, przynajmniej wiem, że jest.
Co do ciuszków to ja nie mam jeszcze ani jednej rzeczy :) Już dwie koleżanki obiecały trochę, więc jak dostanę zobaczę co jeszcze trzeba będzie dokupić. My stawiamy na minimalizm. Raz, że wszyscy znajomi odradzają szaleństwa zakupowe, bo potem połowy rzeczy się nie używa, a po drugie po prostu nie mamy kasy teraz :-/ Mój mąż stracił pracę i zaczęło być nam bardzo ciężko. Trzeba kombinować, że nie wiem. A tu kredyt hipoteczny i mnóstwo innych opłat. Ale jakoś to będzie. Wcześniej mój M. nie chciał decydować się na dziecko, bo kwestie ekonomiczne, a teraz to już pozamiatać, musimy sobie jakoś poradzić. Dobrze, że maluszek już jest w brzuszku, bo znów by się nie mógł zdecydować :-) Nam zrobienie dziecka udało się za pierwszym zamachem i oboje byliśmy bardzo szczęśliwi :-)
Z innych objawów ciążowych: podobnie jak niektóre z Was też mam katar, taki wodny raczej (podobno to normalne, że różnych wydzielin mamy więcej teraz), czasem krwawią mi dziąsła, potwoooornie wypadają mi włosy (a miały być takie lśniące i piękne, a tu dywan mogłabym zrobić), no i też mam problemy z regularnym chodzeniem do toalety. Ja po szpitalnym pobycie dostałam czopki Scopolan, muszę je brać codziennie, rozluźniają też okolice macicy przy okazji obecności w układzie pokarmowym. Początkowo je przeklinałam, bo to nic przyjemnego, ale teraz jest z nimi lepiej, bo częściej i gładko chodzę do kibelka :) Aaaa, i zgagę czasem mam potworną (fuj, nie znoszę!).
W poniedziałek czeka mnie badanie moczu i morfologia. Zobaczymy, czy moje zapalenie dróg moczowych odeszło sobie w siną dal.
Czy Wy też męczycie się z niemożnością spania na brzuchu ??
Czasem wydaje mi się, że jest już ok, ale czasem godzinę przewracam się z boku na bok i mam taką ochotę na brzuch się przewrócić, ale już dawno nie da rady.
Ale się rozpisałam na zapas! Czekam na znajomych, lubię gości teraz bardziej, do ludzi mi się chce odkąd nie pracuję.
Buziaki dla wszystkich Styczniówek :-*

Zgłoś nadużycie #1363 11 sierpnia 2012, 18:44

Metra Fajna mama
ale niedługo wracasz do kraju a on tam zostaje?

Zgłoś nadużycie #1364 11 sierpnia 2012, 18:44

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Cześc brzucholiny moje kochane :) ale miałam nadrabiania od wczoraj :)
TLC uwielbiam ogladać ale nigdy nie mogę się nadziwić jak te laski moga
nie pokapować że są w ciąży .. dziwne, ale pocieszające że nie dbając o
siebie rodzą zdrowiuśkie dzieci :) a u nich jest lekko z porodami bo
mało kto rodzi bez znieczulenia... :)
Co do ciuszków ja mam już
chyba ze 2 tony łacznie zn kocykami, matami itp nawet ostatnio w towarze
trafił mi się składany kojec :D będzie stał u dziadków :) kombinezonik
obstawiam 56 .. szwagierka miała 62 i malutka się topiła strasznie...

Zgłoś nadużycie #1365 11 sierpnia 2012, 18:45

krem na rozstępy używam od początkju ciąży - zapobiegawczo :) aa wg mnie strasznie smierdział... teraz mam elastiq i jest super ładnie pachnie i wydajny jest

Zgłoś nadużycie #1366 11 sierpnia 2012, 18:48

A dzisiaj zaliczyłam szpital :( - brzuch mnie strasznie bolał i miałam te cholerne skurcze nawet co 5 min wiec w auto i do szpitala ...niby wszystko ok ale dostalam wieksza dawke nospy i magnez i nakaz lezenia :( ( buuuu

Zgłoś nadużycie #1367 11 sierpnia 2012, 18:51

Metra Fajna mama

madziulka_myszka napisał(a)

A dzisiaj zaliczyłam szpital :( - brzuch mnie strasznie bolał i miałam te cholerne skurcze nawet co 5 min wiec w auto i do szpitala ...niby wszystko ok ale dostalam wieksza dawke nospy i magnez i nakaz lezenia :( ( buuuu

ojjj...biedna

Zgłoś nadużycie #1368 11 sierpnia 2012, 18:53

Nuuu
A co do reakcji mojego chłopa - zachowywał się jakby wiedział o mojej ciąż wcześniej niz ja :D zero zaskoczenia

Zgłoś nadużycie #1369 11 sierpnia 2012, 18:56

Metra Fajna mama
a ja właśnie rozmawiałam z moją koleżanką. jest w ciąży w 19 tygodniu. ma termin na 5 stycznia :)

Zgłoś nadużycie #1370 11 sierpnia 2012, 19:10

To tak jak ja :D