Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #111 29 maja 2012, 14:06

alex12 Gotowa na wszystko
Witam! Właśnie wróciłam z powtórnym wynikiem beta hcg -22 334,więc chyba jest dobrze,ale gdybym tak jeszcze jutro ujrzała bijące serduszko to już byłoby super.Chociaż wiem że u mnie do pełni szczęścia jeszcze daleka droga.Ja nie pracuję,więc nie mam takiego problemu.Ale zobaczysz co powie Ci lekarz,przecież dzidziuś najważniejszy :)

Zgłoś nadużycie #112 29 maja 2012, 14:17

binamalwina Gotowa na wszystko
witam dziewczyny a ja wlasnie wrocilam od lekarza i widzialam bijace serduszko mojej dzidzi

Zgłoś nadużycie #113 29 maja 2012, 15:06

katarina944 Zadomowiona
Miejmy nadzieje ze zrozumie :)
U mnie napady goraca, mdlosci itp towarzysza dalej i mam juz tego dosyc.
Wczoraj mialam badania, dowiedzialam sie jaka mam grupe krwi :D itp.
teraz wcinam truskawki, mam na nie ochote tak samo jak na banany;D

Zgłoś nadużycie #114 29 maja 2012, 15:11

katarina944 Zadomowiona
Tylko niepokoi mnie to ze bialko powinno na wynikach byc ujemne a ja mam slad...

Zgłoś nadużycie #115 30 maja 2012, 15:13

Konto usunięte
gratulacje wam wszytskim :) justynkop nie wiem czy moge cos doradzic ... ja do 3 miesaca bym sie wstrzyamala z mowieniem szefowi o ciazy.... po 1 ze wzgledy ze moze cie zwolnic... do 3 miesiaca ..... a po 3 juz nie a skoro masz umowe na dbrym stanowisku to jesli bedziesz dobrze sie czula to ja bym nie mowila... teraz juz jestem troszke madrzejsza.. bo to samo zrobilam co ty chcesz zrobic.... i szef na 2 dzien chcial wreczyc mi wypowiedzenie... ale mialam juz zwolnienie ktore mu dalam a nie chcialam z niego korzystac :) ale w takiej syt od razu wykorzystalam :) )

Zgłoś nadużycie #116 30 maja 2012, 15:14

Konto usunięte
katarino chodzi ci o bialko w moczu ? jesli masz sldowe ilosci to nic ci nie jest :) )) zobaczysz ze jeszce nie raz znajdziesz przerowne kwiatki na wynikach hihi :) 0

Zgłoś nadużycie #117 31 maja 2012, 16:39

Doncia Świeżo upieczona
Witam :)
Jestem już po dwóch badaniach potwierdzających ciąże (niestety pierwsza nieplanowana- szybka reakcja na plamienia - krwawienia, lecz dostałam duphatston oraz L4 i narazie jest ok). Ostatni okres miałam 18 kwietnia. Od wczoraj nękają mnie mdłości i jakbym metal miała w buzi i oprócz świeżej bułeczki z masłem to nic mi nie smakuje. Pozatym czuje się niesamowicie zmęczona i senna. Oby do stycznia !

Zgłoś nadużycie #118 31 maja 2012, 17:48

Hej przyszle mamy jak samopoczucie? U mnie na szczescie zadnych typowych obiaw poza bolacym biustem no i tym ze jestem ciagle zmeczona a jak sie klade do lozka to juz mnie nic nie rusza jak mina wam dzien?pozdrawiam serdecznie

Zgłoś nadużycie #119 3 czerwca 2012, 8:17

Hej co tak pusto tutaj czy nikt tu juz nie zaglada ?? ?

Zgłoś nadużycie #120 4 czerwca 2012, 10:48

Nancy Gotowa na wszystko
Witajcie styczniowe mamy. Miałam okazję spędzić ostatni tydzień na wsi, ale zamiast korzystać z uroków natury spałam i wymiotowałam na zmianę. Dzisiejsze śniadanie też trafiło do WC. Czekam z niecierpliwością na lepszy czas. Na dni, kiedy będę mogła wstać rano z odrobiną energii i uśmiechem na twarzy. Hormony buzują i wiem, że to normalne, ale mogłyby trochę się uspokoić.
Niedobrze zaczął się ten dzień. Po rozmowie  z pracodawcą jestem najlepszym przykładem na panującą w pracy dyskryminację ciężarówek: "Chyba zdaje sobie pani sprawę z tego, w jakiej sytuacji nas to stawia ?? ? Rozumiem, że w związku ze zwolnieniem wróci pani dopiero za rok ?? ?". Jest mi baaaardzo, baaaardzo przykro. Zwłaszcza, że pracy oddawałam się bezgranicznie, w piątek, świątek i niedzielę... :-( ((

Zgłoś nadużycie #121 6 czerwca 2012, 15:13

Nancy Gotowa na wszystko
Hmmm, nikogo nie ma...
Dziś było zupełnie inaczej. Było mi tylko trochę niedobrze, a przy okazji drobnych zakupów w spożywczym zajrzałam do sklepu z ciuszkami dziecięcymi - pierwszy raz! I chyba w końcu zaczynam się naprawdę cieszyć na nadchodzące zmiany. W dodatku zakupiłam podwójny egzemplarz "maminego" czasopisma. Oby tak dalej! :-) ))

Zgłoś nadużycie #122 6 czerwca 2012, 16:31

Nancy Gotowa na wszystko

Doncia napisał(a)

Witam :)
Jestem już po dwóch badaniach potwierdzających ciąże (niestety pierwsza nieplanowana- szybka reakcja na plamienia - krwawienia, lecz dostałam duphatston oraz L4 i narazie jest ok). Ostatni okres miałam 18 kwietnia. Od wczoraj nękają mnie mdłości i jakbym metal miała w buzi i oprócz świeżej bułeczki z masłem to nic mi nie smakuje. Pozatym czuje się niesamowicie zmęczona i senna. Oby do stycznia !

Widzę Doncia, że mamy podobne początki. Ja również miałam ten lek i bardzo szybko pomógł, po 2 dniach plamienia zniknęły. Potem lekarz jako tańszą opcję przepisał mi Luteinę - polecam, bo za 2 opakowania, które wystarczają mi na 2 tygodnie zapłaciłam tylko 6 zł. Biorę ją już jakiś czas i też jest dobrze. Trzymam kciuki!!!

Zgłoś nadużycie #123 6 czerwca 2012, 21:06

katarina944 Zadomowiona
Hej kochane :)
Mi niestety internet nawalil! :(
Niestety mdlosci dalej dokuczaja. Nie moge patrzec na mieso! :(

Zgłoś nadużycie #124 7 czerwca 2012, 20:29

flamandka Początkująca
Witam melduje się i ja początek 6 tygodnia pozdrawiam.

Zgłoś nadużycie #125 7 czerwca 2012, 22:00

Wiola91 Supermama
Pozwole się wtrącić, jeżeli bardzo dokuczają Wam mdłości i wymioty, powiedzcie lekarzowi, aby przepisał Wam Torecan, są w czopkach bądz tabletkach i zmniejszają mdłości ;) Swojego czasu mnie uratowały bo do 6 miesiaca wymiotowałam praktycznie codziennie.
Nancy, jeżeli będziesz musiała brać luteine do końca ciązy to niestety po 20 tyg. już nie jest refundowana, ja teraz płace za jedno opakowanie 30 zł, a musze brać 2*2 czyli opakowanie mi starcza na tydzień..

Zgłoś nadużycie #126 8 czerwca 2012, 16:57

AniaFin Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny! Serdeczne gratulacje dla wszystkich oczekujących! Postanowiłam do was dołączyć :) Po ponad dwóch latach starań i bliska desperacji 27 kwietnia tknięta przeczuciem jakimś, zrobiłam test i zobaczyłam na nim bladziutką kreseczkę. Parę dni później biła już po oczach i do tej pory wszystko wygląda ok. Suwaczek trochę przekłamuje, bo mam czasami długie cykle i według wszelkich obserwacji wyszło mi, że poczęcie było około 15 kwietnia i teraz jestem w 10tym a nie w jedenastym tygodniu. Pierwsze usg dopiero we wtorek, bo tutaj w Holandii z niczym się nie spieszą, a ginekolog jest tylko dla zagrożonych. Mam nadzieję, że zobaczymy maleństwo słusznych rozmiarów i z bijącym serduszkiem. Co do dolegliwości to najbardziej dokucza mi biust (nie mogę biegać i skakać ;) ), muli mnie tylko koło południa, no i mniej energii mam zwykle po południu, poza tym całkiem spoko. Życzę wszystkim jak najmniej stresu i łagodnych ciążowych atrakcji...

Zgłoś nadużycie #127 8 czerwca 2012, 17:56

Martynka30 Fajna mama

AniaFin napisał(a)

Hej dziewczyny! Serdeczne gratulacje dla wszystkich oczekujących! Postanowiłam do was dołączyć :) Po ponad dwóch latach starań i bliska desperacji 27 kwietnia tknięta przeczuciem jakimś, zrobiłam test i zobaczyłam na nim bladziutką kreseczkę. Parę dni później biła już po oczach i do tej pory wszystko wygląda ok. Suwaczek trochę przekłamuje, bo mam czasami długie cykle i według wszelkich obserwacji wyszło mi, że poczęcie było około 15 kwietnia i teraz jestem w 10tym a nie w jedenastym tygodniu. Pierwsze usg dopiero we wtorek, bo tutaj w Holandii z niczym się nie spieszą, a ginekolog jest tylko dla zagrożonych. Mam nadzieję, że zobaczymy maleństwo słusznych rozmiarów i z bijącym serduszkiem. Co do dolegliwości to najbardziej dokucza mi biust (nie mogę biegać i skakać ;) ), muli mnie tylko koło południa, no i mniej energii mam zwykle po południu, poza tym całkiem spoko. Życzę wszystkim jak najmniej stresu i łagodnych ciążowych atrakcji...

Witam i gratuluję :) :) :) życzę zdrówka zdrówka i zdrówka :) :) :) a suwaczek pokazuje 10 tydzień i 4 dzień, więc jakby nie patrzeć 10 :) u mnie teś się trochę nie zgadza, ale ja z kolei mam cykle krótsze, zresztą te parę dni nie robi różnicy :) pozdrawiam :)

Zgłoś nadużycie #128 8 czerwca 2012, 20:45

katarina944 Zadomowiona
Hej :)
Gratulacje :)
widze, ze nas coraz wiecej :) )

Zgłoś nadużycie #129 8 czerwca 2012, 21:09

flamandka Początkująca
czy jest przyszla mama z BELGI

Zgłoś nadużycie #130 9 czerwca 2012, 16:53

nadia67 Świeżo upieczona
Witam
. Czy mogłabym do Was dołączyć ?? ? Termin mam na 6 stycznia 21013r. Test zrobiliśmy a raczej dwa testy 8 maja. U ginekologa byłam 30 maja i okazało się, że to 8 tydzień. Dostałam od razu zwolnienie bo byłam bardzo przeziębiona na 8 dni i rzeczywiście dopiero teraz przeszło i w pon do pracy. Kazała mi leczyć sie domowymi sposobami plus syropek, rutinoscorbin, i do kwasu foliowego dostałam też witaminy Ladee vit i na noc 2 tabl dopochwowo luteinę. Miałam robione usg dopochwowo i za wizytę zapłaciłam 130zł, tylko mam kawałek drogi bo 50km. Dostałam od razu listę badań i już je zrobiłam tzn. morfologię, mocz, cukier w surowicy krwi, toxoplazmozę IgG i IgM i różyczkę IgM, zapłaciłam 104zł. Mam pytanie czy robiłyście badania prenatalne tzn. chodzi mi konkretnie o usg genetyczne ?? ? To moja pierwsza ciąża, mam 30 lat, Dzidziusia planowana jeśli przyjmiecie mnie do swojego grona będę się bardzo cieszyć Pozdrawiam