Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #11651 4 stycznia 2013, 22:31

Metra Fajna mama
Aneczko bo to królewna jest :) a święto królewskie dopiero za dwa dni :)

Zgłoś nadużycie #11652 4 stycznia 2013, 22:36

monis89 Gotowa na wszystko
Królewna Natalia :D

Zgłoś nadużycie #11653 4 stycznia 2013, 22:38

April90 Supermama
:D

Zgłoś nadużycie #11654 4 stycznia 2013, 22:43

Metra Fajna mama
a Ty Aprilowa co nie spisz ?? ??

Zgłoś nadużycie #11655 4 stycznia 2013, 22:59

Nancy Gotowa na wszystko
Ewela, ja bym chyba Staszica wybrała na Twoim miejscu. Żaden szpital nie jest idealny, ale z relacji położnych ze szkoły rodzenia wynika, ze Staszica ma sporą przewagę - nawet położna z Lubartowskiej go bardziej polecała. Na Staszica można odwiedzać, na Lubartowskiej nie. Poza tym na Staszica mają mniejsze sale, są po remoncie. Oczywiście wszystko zależy od tego na jaki personel trafisz, bo z tym wszędzie może być różnie... A z cesarką nie zawsze czekają do 40 tygodnia, przykładem jest nasza April :)

Ja myślę, że do Trzech Króli nic się nie urodzi, konkursy robią swoje :D No i niech Metra się wyśpi :P

Zgłoś nadużycie #11656 4 stycznia 2013, 23:00

Metra Fajna mama
dobranoc królewny :)

Zgłoś nadużycie #11657 4 stycznia 2013, 23:06

Branoc :*

Zgłoś nadużycie #11658 4 stycznia 2013, 23:07

Też tak myśle Nancy, że do 6 będzie cisza :) .. Chociaż mała mi tak teraz naciska że czasem aż zaboli :D .. Ale to nie to niestety :)

Zgłoś nadużycie #11659 4 stycznia 2013, 23:09

April90 Supermama
Metra, czekam az Szefuncio sie obudzi :)

Nancy, tak, bo ja trafiłam na normalnego lekarza, ktory nie kaze sie meczyc kobietom, jesli wie, ze porod w 99% skonczy sie cesarka. Wiadomo - nie powiedziane, ze nie urodziłabym sn (nie idzie wszystkiego przewidziec), ale po co mieli meczyc mnie i dziecko, a co gorsza ryzykowac zdrowie albo nawet i zycie? Zycze Wam zebyscie trafiły na samych madrych ludzi w szpitalach, naprawde.

Zgłoś nadużycie #11660 4 stycznia 2013, 23:12

kasia1988 Supermama
Ale tu dzis naszkrobałyście :-D Ja miałam pracowity dzień : pranie sprzątanie obiad i takie tam a teraz leżę z nogami w górze bo bolą jak cholera :-S Dobranoc Brzuszki:-*

Zgłoś nadużycie #11661 4 stycznia 2013, 23:12

April90 Supermama
Ja dzisiaj ogladałam na youtube, jak wyglada cc od zewnatrz. Myslałam, ze zjade na tym filmie hahaha. Trwał tylko 3-4 minuty, ale jak kroili ta kobite, to az mi sie słabo robiło. Podejrzewam, ze gdybym nie miała cesarki robionej, to taki film by na mnie wrazenia zadnego nie zrobił (nie raz nie dwa sie ogladało w tv jakies tam fragmenty operacji), ale jako ze wiem, ze przezyłam to 2 tygodnie temu, to jakos mi sie dziwnie na to patrzyło :D

Zgłoś nadużycie #11662 4 stycznia 2013, 23:20

kasia1988 Supermama
Ja widziałam naturalny porod na youtube tylko trzeba było sie zalogowac blee :-P Miałam pytać jakie pampersy kupiłyście 0 czy 1 bo mój m sie upiera ze kupimy jak poznamy na ostatnim usg wagę dziecka a wizytę mam na 21stycznia a co jeśli do tej pory urodze-nie chce jechać do szpitala bez pampersow :/ gr

Zgłoś nadużycie #11663 4 stycznia 2013, 23:34

Milka_S Fajna mama
Kasiu "1",
"0" są dla wcześniaczków.

uciekam spać, miłej nocki

Zgłoś nadużycie #11664 4 stycznia 2013, 23:48

Nancy Gotowa na wszystko

monis89 napisał(a)

Też tak myśle Nancy, że do 6 będzie cisza :) .. Chociaż mała mi tak teraz naciska że czasem aż zaboli :D .. Ale to nie to niestety :)

Monia, mi Jasiek boleśnie naciskał już 2 tygodnie temu i efekty było widać dziś u lekarza, bo główkę ma już bardzo nisko, ale od kilku dni jest spokojniejszy, zresztą czytałam gdzieś, że nawet 3-4 tygodnie przed porodem dzieci zaczynają się wwiercać w kanał rodny :)

Kasiu, ja mam 2 małe paczki "jedynek" i już trochę "dwójek". Nawet na "dwójkach" piszą, że nadają się dla noworodków, bo one już od 3 kg są (z reguły, bo wiadomo, że zależy od producenta). Poza tym lepiej mieć za duże niż za małe

Zgłoś nadużycie #11665 4 stycznia 2013, 23:56

Nancy Gotowa na wszystko

April90 napisał(a)

Metra, czekam az Szefuncio sie obudzi :)

Nancy, tak, bo ja trafiłam na normalnego lekarza, ktory nie kaze sie meczyc kobietom, jesli wie, ze porod w 99% skonczy sie cesarka. Wiadomo - nie powiedziane, ze nie urodziłabym sn (nie idzie wszystkiego przewidziec), ale po co mieli meczyc mnie i dziecko, a co gorsza ryzykowac zdrowie albo nawet i zycie? Zycze Wam zebyscie trafiły na samych madrych ludzi w szpitalach, naprawde.

Tak, wiem April, że u Ciebie było wskazanie, ale widzę, że podejścia są dwa: jedno takie jak w Twoim przypadku, a drugie takie, o jakim uczyli nas w SR - że nawet do cesarki powinny pojawić się skurcze macicy i nawet lekkie rozwarcie, bo macica robi się cieńsza i łatwiej jest przeprowadzić operację, a poza tym wytwarzają się już pewne hormony, dziecko przygotowuje do wyjścia, a przy kolejnym porodzie macica zachowuje się już jak u wieloródki, a nie rodzącej pierwszy raz, zwłaszcza jeśli kobieta chce rodzić za drugim razem sn. Jak leżałam na pato i obok mnie była dziewczyna czekająca na cesarkę to jeden lekarz jej mówił, że bez skurczów nie zacznie, a drugi, żeby się szykowała i nie ma na co czekać. Zglupiała dziewczyna już i wcale jej się nie dziwiłam, bo jak tu zaufać lekarzom i się nie denerwować jeśli każdy co innego mówi :-/

Zgłoś nadużycie #11666 5 stycznia 2013, 0:02

Nancy Gotowa na wszystko
Wiecie co? Zrezygnowałam z planu porodu :-/ Na ostatnich zajęciach w SR rozmawiałam z położną, która pracowała w moim szpitalu i dała mi jasno do zrozumienia, że mogę sobie tym bardziej zaszkodzić niż pomóc. Mam tylko nadzieję, że będę mogła w trakcie porodu na spokojnie powiedzieć położnej czego z grubsza oczekuję. Nie jestem z tego powodu zadowolona, bo plan porodu jest wg mnie już takim standardem, że nie powinno być żadnych wątpliwości co do jego słuszności. Położna stwierdziła, że oczywiście wszystko zależy ode mnie, że mogę w ten sposób otwierać furtkę innym, uczyć personel standardów itp, ale uznałam, że chociaż często popieram różne społeczne akcje i jestem otwarta na nowości to nie jest czas i miejsce i to nie ja mam uczyć personel, czym jest taki plan. Na pewno nie kosztem własnego porodu, dziecka i swojego komfortu...

Zgłoś nadużycie #11667 5 stycznia 2013, 1:21

kasia1988 Supermama
Dziękuję za info i dobrej spokojnej nocy życzę :-*

Zgłoś nadużycie #11668 5 stycznia 2013, 1:22

Właśnie obejrzałam sobie ostatnią część Zmierzchu. Podobało mi się :P ..

Ja mam jakieś z biedronki te najmniejsze. Nie pamiętam jaki mają numer :)

Nancy nie strasz mnie, to ja mam teraz jeszcze dwa tygodnie czekać na małą skoro dopiero mi się te skurcze mocniejsze zaczęły? :/ Dobrze że we wtorek idę do lekarza.. Nie mogę się doczekać...
Hihi a jednak :) .. Mi z lenistwa nie chciało się robić tego planu porodu i z mojej niewiedzy. Poddam się większości jak nie wszystkiemu byle córcia się urodziła zdrowo i bezpiecznie :)

Chyba się położę.. Nie chce mi się spać, wolę się "wsłuchiwać" w te parcia na dół :) Ale spać trzeba :D Więc dobranoc i miłych snów :*..

AniaFin będę myśleć o Tobie przed zaśnięciem to może Natalka wyjdzie, skoro Lil twierdzi że wystarczy że zasnę a dzieci wychodzą z brzuszków :P

Zgłoś nadużycie #11669 5 stycznia 2013, 8:38

laurencja85 Zadomowiona
pobudka dziewczynki, wstawać!! Ja też 2 od razu kupiłam, na pewno sie nie zmarnuja

Zgłoś nadużycie #11670 5 stycznia 2013, 8:43

laurencja85 Zadomowiona
U mnie jest tak że doktor wyliczył date porodu z OM na 14 ale na usg zawsze pisało ze na 12 ale i tak trzymam sie 14. W poprzedniej ciazy miałam na 19 a urodziłam 27 wiec spodziewam sie i tym razem przechodzenia terminu, chociaz moze byc róznie nic nigdy nie wiadomo tym bardziej ze teraz mam jeszcze córcie i na leniuchowanie nie moge sobie za bardzo pozwolić.