Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #11491 3 stycznia 2013, 12:34

sylwia.walat Zaprawiona w bojach
Hej dziewczynki.

Gratulacje dla kończących tygodnie.

My o dziwo w końcu zasnęłyśmy od razu i spałyśmy z przerwami na siusiu do 9:30 już nie pamiętam kiedy tak długo spałam, mała ostatnio śpi w nocy i mamusi nie bombarduje, aż się czasem martwię i jak tylko wstaje to małą pobudzam do ruchów, wolałabym jakby mnie czasem pokopała w nocy.

Ania i Daria nie chcą na porodówkę to może Moniś wybierze się wczesniej :D :D :D zostało 6 dni więc może się wypakować :)

Zgłoś nadużycie #11492 3 stycznia 2013, 12:50

olach91 Fajna mama
No Styczniówki, rozpakowywać się ! szybciutko :D

Co do rzeczy poporodowych to ja miałam podpaski bella mama, i te majtochy jednorazowe siateczkowe. Wiadomo, na oddziale ogólny zakaz noszenia takich majtek, ale pielęgniarki jak szedł obchód to dawały cynka i się ściągało, żeby nie dostać po głowie, bo jak to lekarze mówią "jak się wietrzy to się lepiej goi" :) Tak więc taki duet uważam za bardzo udany, fakt, podpaski nie mają kleju, ale jak ma się takie majtochy to jest mega wygodne ! :) No i kupcie sobie tego trochę, szczególnie rodzące SN, ja przez 4 dni pobytu pozbyłam się 4 opakowań ;) a po powrocie do domu to zakładałam już normalne podpaski takie jak stosowałam przy okresie.

No to powodzenia !!
Sebcio urodził się 29.11.2012 i rośnie jak na drożdżach ;)

Zgłoś nadużycie #11493 3 stycznia 2013, 14:47

daria212 Gotowa na wszystko
Czesc dziewczynki :-)
Zglaszam sie po kontroli w klinice, u nas juz cos sie zaczyna dziac, ale to jeszcze za malo, moze przyjsc w kazdej chwili ale moze tez potrwac jeszcze z 3 dni, teraz wszystko zalezy od maluszka a nam trzeba czekac :-) a jak cos zazcnie bolec to od razu mam przyjezdzac :-)

Mamuski gratuluje ukonczonych tyg :-)

Aniu czas na nas :-D

Zgłoś nadużycie #11494 3 stycznia 2013, 16:15

monis89 Gotowa na wszystko
ooo Daria bądź na bieżąco :D

Zgłoś nadużycie #11495 3 stycznia 2013, 17:35

Nancy Gotowa na wszystko
Monia, uważaj tam na siebie i nie mdlej nam!

A u mnie w szpitalu nie krzyczą, żeby ściągać majtki jednorazowe. Po to są przewiewne, żeby je nosić :) Koleżanki tu rodziły i nie miały żadnego problemu z personelem. Ja mam na wszelki wypadek jeszcze podkłady takie z ceratką na szpitalne łóżko, bo chociaż powinni mi wymienić sami w razie zaplamienia to zdarza się, że przy jednej położnej dyżurującej akurat na oddziale po prostu trzeba na nią długo czekać i lepiej mieć coś swojego jak chce się szybko zmienić.

Zgłoś nadużycie #11496 3 stycznia 2013, 17:38

Nancy Gotowa na wszystko
Daria, czekamy z niecierpliwością :)

Ode mnie właśnie wyszła koleżanka z 6-miesięcznym synkiem. Dziecko do schrupania, po prostu przeurocze :) Mój M. dostał bzika na jego punkcie (on uwielbia małe dzieci) i nosił go bez przerwy na rękach, teraz cierpi, bo to jednak 9 kg było :) Tylko jak się nam rozdarł przy ubieraniu na wyjście to byliśmy w szoku, że takie małe tak potrafi się drzeć. Teraz pewnie sąsiedzi są przekonani, że my sami wróciliśmy z porodówki :P

Zgłoś nadużycie #11497 3 stycznia 2013, 18:43

lilbanaqa Fajna mama
cześć Wam

my wykończeni, zdjęli nam pesar na IP, ciśnienie 155/85, ale widocznie to norma, bo nic z tym nie zrobili. w poczekalni dostałam mega skurczy, ale KTG ich nie wykryło, paletę położyli mi na żołądku a brzuch twardniał mi nisko, i tak ciągnął cholernie. olali to też :) szyjki praktycznie nie mam - to tyle. lekarz na IP zapytał czy mam bliźniaki w brzuchu, myślałam, że mu pierdzielnę przez głowę :/ tak się wkurzyłam, naczekałam, nastękałam z bólu a tu wszystko po znajomości trzeba. wysłał mnie do mojej gin prowadzącej, która rano powiedziała, że to wszystko z jej strony i teraz tylko na IP jak coś. ordynator przede mnie wcisnął na ktg swoją prywatną pacjentkę w 33 tyg bo "ona jest zmęczona"... a ja mogę na czczo siedzieć od 8, latać po lekarzach, ze skurczami... tak się wkurzyłam, że mi skurcze przeszły i pewnie urodzę za rok.

gratuluję Aniu i Metruś ukończonych tygodni:*

Zgłoś nadużycie #11498 3 stycznia 2013, 18:45

lilbanaqa Fajna mama
do tego ten doktor, który pytał czy mam bliźniaki nawet nie spojrzał w którym tygodniu ciąży jestem i drze się na mnie "nie dotykać brzucha!!!!".......

Zgłoś nadużycie #11499 3 stycznia 2013, 19:19

Milka_S Fajna mama
Lil, dobrze zrozumiałam? tzn że już nie będziesz miała żadnych wizyt u swojej gin ?? ? ledwo zaczełaś 38 tydzień ona sie już pożegnała?

Zgłoś nadużycie #11500 3 stycznia 2013, 19:36

Milka_S Fajna mama
właśnie z ciekawości podejrzałam w necie czy już są wyniki badań, które dziś robiłam. no i morfologia jest na mocz jednak do jutra musze poczekać. i powiem ze jestem w szoku bo hemoglobina w końcówce ciaży mi poszła w góre, a słyszałam ze raczej spada :) miałam i tak normę ale teraz jeszcze ładniej to wygląda :)

Zgłoś nadużycie #11501 3 stycznia 2013, 19:38

Metra Fajna mama
a ja dzisiaj sie wynikowalam: krew, siuski, gbs, wr :D wszystkie wyniki mam super. tylko na gbsa musze czekac do wtorku...
Darka migusiem na porodowke :)
Lil nie denerwuj sie, mysle ze grubej juz nie bedziesz miala potrzeby odwiedzac bo Antek lada chwila wyskoczy ;)

Zgłoś nadużycie #11502 3 stycznia 2013, 19:38

Metra Fajna mama

Milka_S napisał(a)

właśnie z ciekawości podejrzałam w necie czy już są wyniki badań, które dziś robiłam. no i morfologia jest na mocz jednak do jutra musze poczekać. i powiem ze jestem w szoku bo hemoglobina w końcówce ciaży mi poszła w góre, a słyszałam ze raczej spada :) miałam i tak normę ale teraz jeszcze ładniej to wygląda :)

mi hemoglobina ciut spadla, ale w normie jest

Zgłoś nadużycie #11503 3 stycznia 2013, 20:25

Nancy Gotowa na wszystko
Lil, chyba już taki urok chodzenia na NFZ do lekarzy, ja też byłam w lekkim szoku jak czekałam miesiąc temu na IP ze skierowaniem do szpitala, a lekarz przyjął dziewczyny, które przyszły po mnie, ale były jego pacjentkami :-/ Od razu było wiadomo o co chodzi :-/ Mam nadzieję, że z czasem to się zmieni, bo śmierdzi łapówkarstwem na kilometry :-/ Moja gin też już wcale super chętnie nie chce mnie oglądać od 35 tygodnia, ale jutro się wpycham na siłę na kontrolę, bo coś bąknęła, ze mogę przyjść koło 4-tego jeśli chcę, no to chcę :D I tylko ze 3 razy powtórzyła, ze jak się coś będzie działo to już nie do niej, a na IP.
A to ciśnienie moim zdaniem miałaś już za wysokie, żeby tak po prostu Cię wypuścić, ja bym Cię na obserwację zostawiła, bo to nie są żarty... Dużo leż, wtedy ładnie spada, mi zwykła krzątanina po kuchni podnosiła mocno ciśnienie.
Ciekawa jestem jak Ci się bez pesara będzie teraz brykało ( w sensie jak długo :P )

Daria, rodzisz ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?

Zgłoś nadużycie #11504 3 stycznia 2013, 20:28

Nancy Gotowa na wszystko
Dziewczyny, znalazłam fajny KALKULATOR POWROTU DO PRACY. Jest o tyle pożyteczny, że uwzględnia niewykorzystany urlop wypoczynkowy, w przeciwieństwie do większości, które obliczają tylko długość urlopu macierzyńskiego.

https://www.bebilon.pl/pomocne_narzedzia/kalkulator_powrotu_do_pracy

Zgłoś nadużycie #11505 3 stycznia 2013, 20:29

lilbanaqa Fajna mama
no gruba uważa, że zrobiła co powinna i teraz jakby coś się działo to tylko IP. :D
a bez pesara czuję się cudownie, tak jakoś lekko mi w środku :D i mam nadzieję, że rozkręci się coś, bo mój ma parcie na poród w ten weekend :D niby ciągle jakieś byle jakie skurcze mam ;D hmmm

DARIA! DO BOJU!!

Zgłoś nadużycie #11506 3 stycznia 2013, 20:43

binamalwina Gotowa na wszystko
Daria ma skurcze regularne byla w klinice ale ja poscili bo maly wysoko i nie ma rozwarcia

Zgłoś nadużycie #11507 3 stycznia 2013, 20:43

Milka_S Fajna mama
fajna rzecz ten kalkulator. już sprawdziłam i tak prawie do końca sierpnia powinnam byc z mała (odjełam tydzień z urlopu tak żeby coś mi zostało po powrocie) tzn nie wiem ile na 100% zostawie ale i tak fajnie.wakacje wolne by były jeszcze :) no i zależy kiedy mała zdecyduje się wyjść :)

Zgłoś nadużycie #11508 3 stycznia 2013, 20:47

Milka_S Fajna mama

lilbanaqa napisał(a)

no gruba uważa, że zrobiła co powinna i teraz jakby coś się działo to tylko IP. :D
a bez pesara czuję się cudownie, tak jakoś lekko mi w środku :D i mam nadzieję, że rozkręci się coś, bo mój ma parcie na poród w ten weekend :D niby ciągle jakieś byle jakie skurcze mam ;D hmmm

DARIA! DO BOJU!!

ja też chcę ten weekend.... ale skurczy chyba ni słychu ni widu.... sama nie wiem, lekkie pobolewanie jak na miesiaczke ale to tylko przepowiadajace są, a te to mogą trwać i trwać....

Zgłoś nadużycie #11509 3 stycznia 2013, 20:48

Darka ma skurcze regularne byla w klinice ale ja poscili maly wysoko i nie ma rozwarcia

Zgłoś nadużycie #11510 3 stycznia 2013, 20:49

Nie widzialam mojego posta i napisalam jeszcze raz