Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #11411 2 stycznia 2013, 10:27

April90 Supermama
Gratulacje Madziula!!! :* czekamy na Was!!! :)

Dziewczyny, ale macie ładne te suwaczki :P wiekszosc juz moze rodzic :D

Zgłoś nadużycie #11412 2 stycznia 2013, 10:45

Dafne Gotowa na wszystko
Gratulacje dla Madziulki i Amelki! :)

No i teraz dalej jedziemy! ;)

Wszystkim gratuluje ukończonych tygodni!

Ja tez bym chciała coś przyspieszyć, ale jednak wydaje mi sie, że dopóki dzidzia nie będzie gotowa, to mogę sobie pić herbatki, przytulac z mężem, chodzić po schodach, a Kubus i tak ostatecznie sam zadecyduje ;)

Zgłoś nadużycie #11413 2 stycznia 2013, 10:58

Milka_S Fajna mama
Myszka - gratulacje dla Ciebie i dla córeczki :)

Lil i Daria - gratuluję ukończonych tyg.
Daria - rzeczywiście, Marcelek to już za suwaczkiem, hihi. bardzo fajnie to wygląda :)

Zgłoś nadużycie #11414 2 stycznia 2013, 10:59

kasia1988 Supermama
Brawo! mamy styczniowe dzidzi! Gratulacje Madzia! Dziewczyny jest tutaj któraś z Was z trojmiasta ?

Zgłoś nadużycie #11415 2 stycznia 2013, 11:01

Milka_S Fajna mama
Lil, a jak tam u Ciebie? byłaś wczoraj na IP? Odezwij się.

Zgłoś nadużycie #11416 2 stycznia 2013, 11:27

April90 Supermama
Dziewczynki, gratuluje Wam ukonczonych tygodni i zycze Wam wszystkim szybkich i bezbolesnych porodow :* xx

Zgłoś nadużycie #11417 2 stycznia 2013, 12:14

lili Fajna mama
hej laseczki!!!

gratuluje skonczonych tyg,

noi oczywiscie Myszce gratuluje coreczki,fajnie ze masz juz to za soba :)

ja pije capuccino,pranie sie pierze,torbe dopakowywuje :) tez chcialabym miec to za soba...

Zgłoś nadużycie #11418 2 stycznia 2013, 12:32

MoniaW Zaprawiona w bojach
Cześć kochane :)
Gratulacje Madziula:*
Przed wczoraj urodziła koleżanki ciotka 2 dziecko po 20latach, miał być chłopiec a dziewczynka się urodziła:>
Ja już nie mogę sie doczekać położna mi tu od tygodnia mówi ze już czas a mała nie chce nas zaszczycić swoja obecnością.
Teraz mam może i dziwne pytanie jak mam na karcie ciąży termin na 15 a z USG na 8 to kiedy do szpitala się zgłosić?
Ale u mnie brzydka pogoda tylko 1 mnie cieszy +-owa temperatura nie jest ślisko wiec można spacerować spokojnie o ile nie pada.

Zgłoś nadużycie #11419 2 stycznia 2013, 12:35

Metra Fajna mama
Czesc piekne...nadal nie mam internetu. Jade zrobic gbsa...odezwe sie pozniej

Zgłoś nadużycie #11420 2 stycznia 2013, 12:36

Metra Fajna mama
Monia wedlug terminu Om mi kazal pojechac

Zgłoś nadużycie #11421 2 stycznia 2013, 12:43

AniaFin Gotowa na wszystko
Monia a jaki miałaś z połówkowego usg? Bo to jest podobno najbardziej precyzyjne.

Zgłoś nadużycie #11422 2 stycznia 2013, 12:44

Konto usunięte
Dziewczyny życzę Wam szybkich i bezbolesnych porodów,a tym które już się rozpakowały gratuluję z całego serducha :)
P.S. Nie wiem czy Was to zainteresuje ale od tego roku są bezpłatne znieczulenia zoo w każdym szpitalu.Nie wiem jak to jest w praktyce,ale jak któraś będzie brała zoo to warto się zapytać.Ja rodziłam w marcu 2012 i bez zoo mój bolesny poród trwałby wieki :)

Zgłoś nadużycie #11423 2 stycznia 2013, 12:45

MoniaW Zaprawiona w bojach

AniaFin napisał(a)

Monia a jaki miałaś z połówkowego usg? Bo to jest podobno najbardziej precyzyjne.

z połówkowego miałam na 6 ale moja mała to taki klops ze juz 12 dni temu wazyła 3.5kg  wiec teraz ok 4 bedzie miala dlatego bym wolala aby juz sie zmotywowala do wyjscia :)

Zgłoś nadużycie #11424 2 stycznia 2013, 12:50

Konto usunięte

MoniaW napisał(a)

Teraz mam może i dziwne pytanie jak mam na karcie ciąży termin na 15 a z USG na 8 to kiedy do szpitala się zgłosić?.

Wg terminu z Om :) Na wywołanie biorą w zależnści od stanu dziecka.Ja dostałam skierowanie do szpitala jak byłam 9 dni po terminie i dzięki oxy urodziłam jeszcze tego samego dnia wieczorem :)

Zgłoś nadużycie #11425 2 stycznia 2013, 13:25

ewela81 Gotowa na wszystko
Hej mamusie:
Gratulacje dla Madziulki :) Wracajcie szybciutko do domciu :)
Ja już po obiadku malutka wierci się jak może na górze jakieś akrobacje wymyśla :) A u mnie pogoda normalnie do kitu :(

Zgłoś nadużycie #11426 2 stycznia 2013, 13:39

lilbanaqa Fajna mama

Milka_S napisał(a)

Lil, a jak tam u Ciebie? byłaś wczoraj na IP? Odezwij się.

byłam, byłam, jestem w domu.zgłosiłam się, bo czułam bardzo słabe ruchy Antka, od razu podłączyli mnie pod KTG, tętno małego od 170 do 180 skakało (przy jego normalnym 144), raz skoczyło do 200. Lekarz nie widział w tym nic dziwnego :D zapytał czy zgłaszam jakieś inne dolegliwości, mówię, że skurcze ustały zupełnie, zapytał od kiedy, ja mówię ok. 4-5 dni temu. on na to "wspaniale". potem zaprosił mnie na fotel ginekologiczny, w szoku, że mam pessar, zbadał szyjkę - miękka i ma 1 cm. zapytał kiedy mam wizytę u mojej ginekolog. (mam jutro). zmierzyli mi ciśnienie, 137/90, on olewka :D przy moim normalnym 110-115/70. nawet nie kazał monitorować ciśnienia, ale moja ginekolog każe mi to robić, bo mi właśnie tak skacze ostatnio. znów zapytał czy zgłaszam jakieś dolegliwości, mówię, że nie, dziecko zaczęło się ruszać na KTG. powiedział a więc to wszystko, powodzenia proszę zgłosić się do swojej ginekolog :D i dodał, że zostawiać mnie na obserwację tętna płodu nie ma sensu, bo każdy ma grypę w szpitalu i jestem jedyną osobą zdrową w tym budynku i szkoda, żebym się rozchorowała tuż przed porodem :) i cieszę się, że mogę spędzić ostatnie chwile w domciu, bo wiadomo, jakoś tak wygodniej :D tylko mógł mi wytłumaczyć czemu mu tętno tak wzrosło, nawet na papierku z KTG jest napisane, ze norma to 110-160. pokażę to mojej gin jutro i tyle

Madziulka, gratulacje przeeeeeeogromne ! wygrałaś konkurs :* życzymy zdrówka dla Ciebie i Niuni (która jest Amelką!! :D ) jeszcze raz buziaki!

Daria, gorąca czterdziestko! :D weź idź na porodówkę, mówię po raz ostatni :D
Milka, Tobie również gratuluję :*

Zgłoś nadużycie #11427 2 stycznia 2013, 14:04

binamalwina Gotowa na wszystko
Gratulacje kolejnych tygodni i dla myszki naszej pierwszej styczniowej mamusi
My jak wyjdziemy z Alankiem to zmienimy suwaczek i wstawimy zdjecie a i dziekujemy za gratulacje

Zgłoś nadużycie #11428 2 stycznia 2013, 15:10

Milka_S Fajna mama
Lil, trochę dziwny ten lekarz, ty się zamartwiasz a on nic nie wyjaśni nawet. dobrze że jutro masz swoją gin. i dobrze że Antek zaczął się ruszać na KTG. na pewno dzieki temu spokojniejsza jesteś :)

Zgłoś nadużycie #11429 2 stycznia 2013, 15:39

Dafne Gotowa na wszystko

lilbanaqa napisał(a)

byłam, byłam, jestem w domu.zgłosiłam się, bo czułam bardzo słabe ruchy Antka, od razu podłączyli mnie pod KTG, tętno małego od 170 do 180 skakało (przy jego normalnym 144), raz skoczyło do 200. Lekarz nie widział w tym nic dziwnego :D zapytał czy zgłaszam jakieś inne dolegliwości, mówię, że skurcze ustały zupełnie, zapytał od kiedy, ja mówię ok. 4-5 dni temu. on na to "wspaniale". potem zaprosił mnie na fotel ginekologiczny, w szoku, że mam pessar, zbadał szyjkę - miękka i ma 1 cm. zapytał kiedy mam wizytę u mojej ginekolog. (mam jutro). zmierzyli mi ciśnienie, 137/90, on olewka :D przy moim normalnym 110-115/70. nawet nie kazał monitorować ciśnienia, ale moja ginekolog każe mi to robić, bo mi właśnie tak skacze ostatnio. znów zapytał czy zgłaszam jakieś dolegliwości, mówię, że nie, dziecko zaczęło się ruszać na KTG. powiedział a więc to wszystko, powodzenia proszę zgłosić się do swojej ginekolog :D i dodał, że zostawiać mnie na obserwację tętna płodu nie ma sensu, bo każdy ma grypę w szpitalu i jestem jedyną osobą zdrową w tym budynku i szkoda, żebym się rozchorowała tuż przed porodem :) i cieszę się, że mogę spędzić ostatnie chwile w domciu, bo wiadomo, jakoś tak wygodniej :D tylko mógł mi wytłumaczyć czemu mu tętno tak wzrosło, nawet na papierku z KTG jest napisane, ze norma to 110-160. pokażę to mojej gin jutro i tyle

Madziulka, gratulacje przeeeeeeogromne ! wygrałaś konkurs :* życzymy zdrówka dla Ciebie i Niuni (która jest Amelką!! :D ) jeszcze raz buziaki!

Daria, gorąca czterdziestko! :D weź idź na porodówkę, mówię po raz ostatni :D
Milka, Tobie również gratuluję :*

Ehh nie lubię właśnie takich lekarzy, którzy nic nie wyjaśnią - ani dobrze, ani źle, tylko Ty masz się domyślać :/. Ja na szczęście wczoraj trafiłam na fajnego lekarza na IP. Wszystko poopowiadał, zrobił dokładne USG, zbadał mnie - podczas badania ginekologicznego stwierdził, że Kubuś już waży ok. 3,5kg ;) , nie wiem jak to wyczuł :P . Rozwarcia na razie brak, więc czekamy.

Zgłoś nadużycie #11430 2 stycznia 2013, 15:50

Nancy Gotowa na wszystko
Monia, mi też kazali brać pod uwagę termin z OM, czyli w moim przypadku też późniejszy. Z usg miałam bardzo różne terminy: od 29 grudnia do 8 stycznia, więc nimi za bardzo się nie sugeruję. Mówią, że podobno termin pierwszego usg jest najbardziej wiarygodny, ale któż to wie tak naprawdę... W szkole rodzenia uczulali, żeby nie jechać do szpitala od razu po terminie, tylko poczekać jeszcze 3-4 dni i najlepiej poprosić o ktg na IP, jeśli wszystko ok to znów pójść na ktg za 2 dni, bo urodzić można w terminie do końca 42 tygodnia. Fakt, że lekarze nie lubią tak długo czekać i na ogół wywołują poród w 41 tygodniu, ale położne powtarzają, że czasem wystarczy poczekać 2-3 dni i akcja sama się rozpoczyna, co jest zdecydowanie lepsze dla dziecka.

Ja jestem po fryzjerze, zmiana nie jest gigantyczna, ale i tak sto razy lepiej się czuję :)

Jestem strasznie ciekawa co tam u Myszki i Amelki, pewnie nie mogą się sobą nacieszyć.