Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #11231 28 grudnia 2012, 16:30

Milka_S Fajna mama
no ja też bym chciała zaraz po Nowym Roku, ale ze wzgledu na tą bakterię lepiej żeby po badaniach dopiero. 3.01 idę na badania, 4.01 wyniki a potem niech się już rodzi :)

gdyby tak na 5.01 utrafiła to tatuś i córeczka bedą mieli razem urodzinki ;)

Zgłoś nadużycie #11232 28 grudnia 2012, 16:32

Metra Fajna mama
Nancy prezencki Jasiowe cudne

Zgłoś nadużycie #11233 28 grudnia 2012, 16:35

Metra Fajna mama
Milka ja na badania ide 2 :-) a 3 moze do gina...jak sie uda zarejestrowac...mialam isc 7 ale tak mnie szyjka kluje ze chce wiedziec czy sie skraca czy o co chodzi

Zgłoś nadużycie #11234 28 grudnia 2012, 16:42

Milka_S Fajna mama
ja gina mam 4 właśnie ale też juz nie było miejsc i mam przyjsć w godzinach jego pracy i mnie przyjmnie pomiędzy innymi pacjentkami. a w recepcji mnie zapisali jako wizyta dodatkowa.

Zgłoś nadużycie #11235 28 grudnia 2012, 16:50

lilbanaqa Fajna mama
robię mielone, mmmm :D

Metruś, wiem, że ta dżdżownica to nie był dobry pomysł :/ :D teraz w pralni mam płaszcz - ten jedyny, w którym się dopinam ;D niech zmyją to błoto z niego, muszę jakoś buty też doprać, w sensie takie futerko na górnym brzegu kozaków :/ i do niedzieli nie mam opcji wyjścia z domu bez kurtki, więc myślę, że nic poważniejszego nas nie weźmie :) chociaż jak tylko zasypiam, pocę się jak mysz :/ wysprzątałam teraz chatę całą, wymyłam podłogi, tylko łazienka mi została, ale to na jutro, dzisiaj nie mam już siły :)

macie teraz mieć wizyty co tydzień aż do porodu czy jak?

laski, jakie znacie dobre przekąski zimne na sylwestra? myślę o jakiejś fajnej sałatce, koreczkach i nie wiem co dalej :( eny ajdijas?

Zgłoś nadużycie #11236 28 grudnia 2012, 16:58

Milka_S Fajna mama
u mnie to akurat będzie odstęp 2 tyg. tzn miałam w piątek 21.12 i teraz kolejna 04.01. co dalej nie wiem. mam nadzieję ze urodzę i juz nie bedzie wizyt :)

Zgłoś nadużycie #11237 28 grudnia 2012, 17:08

lilbanaqa Fajna mama
mi właśnie ta ginekolog, która prowadzi ciążę (nazywam ją gruba :D ), ona najchętniej widziałaby mnie co 3-4 tygodnie... a jak coś się dzieje to na pogotowie. wczoraj miałam szczęście, że nie było mojej grubej, tylko w zastępstwie jakaś docent była, i mi wszystko super wytłumaczyła, wyjaśniła, opowiedziała w jakich sytuacjach mam się zgłosić na IP, że wizyty co tydzień mają się teraz odbywać i dała mi nawet skierowanie na KTG na IP, które zrobili mi tego samego dnia :)

Zgłoś nadużycie #11238 28 grudnia 2012, 17:09

binamalwina Gotowa na wszystko
Ja mialam u gina ostatnia wizyte 18 a teras mam sie zglosic na izbe przyjec mam skierowanie jest wazne do ostatniego grudnia to wybiore sie tam w sylwka bo moja gin ma urlop do 4 a jak bedzie wszystko ok to mam u niej na 8.01

Zgłoś nadużycie #11239 28 grudnia 2012, 18:10

Nancy Gotowa na wszystko
Ja nie mam wizyt co tydzień. Moja gin jakaś wyluzowana, zapisała mnie w razie czego na 14-stego, czyli po terminie (prawie miesiąc od ostatniej wizyty). Tyle, że jeśli chcę wpaść na małą kotrolę 4-tego stycznia to jak najbardziej mogę i tak też zrobię, bo jestem ciekawa, czy cośtam się ruszy u Jaśka.

Lil, podaję przepis na prostą (szybką) sałatkę warstwową, którą uwielbia mój M.:

Zaczynamy od dna salaterki:

pokrojony w kostkę por (bardzo mały lub pół)
pokrojone w kostkę ogórki kiszone (ok. 3 sztuk)
tuńczyk odsączony z puszki (taki z oleju nam bardziej smakuje niż w sosie własnym)
majonez
troszkę soli i pieprzu
pokruszone żółtka z 5 ugotowanych jajek
pokrojone w kostkę białka z 5 ugotowanych jajek
majonez
troszkę soli i pieprzu
gruba warstwa startego żółtego sera (ja dodaję Edam z Lidla, taki w kostce)

W oryginale jest jeszcze warstwa kukurydzy, ale nie pamiętam w którym miejscu (myślę, że to nie ma większego znaczenia). My nie dajemy, bo ja nie przepadam za kukurydzą, a mój M. jako cukrzyk nie może.

Smacznego!

Zgłoś nadużycie #11240 28 grudnia 2012, 18:14

ewuszka5 Zaprawiona w bojach
Witajcie!
Gratulacje dla Karolci z okazji narodzin Lenki :) Mamuśkom, które ukończyły tygodnie również brawa się należą :)
Ja właśnie wróciłam od swojego lekarza. Wyniki mam dobre, ale strasznie puchnę. W związku z tym dostałam skierowanie do szpitala. Jeżeli bardziej nie spuchnę i nie podskoczy mi ciśnienie to mam zgłosić się na oddział 2 stycznia, a wtedy pewnie zrobią mi cesarkę. Tak czy inaczej mam badać sobie ciśnieni trzy razy dziennie. Córki już przygotowałam mentalnie, że w środę tatuś zawozi je do szkół, a mnie do szpitala. I jak dobrze pójdzie 2.01 Michasia będzie już na świecie :) A tak swoją drogą niezła już z niej kluska - dziś ważyła 3550g :) Ciekawe czy zmieści się w ubranka na 56cm ?? ?

Zgłoś nadużycie #11241 28 grudnia 2012, 18:17

Nancy Gotowa na wszystko
To jeszcze druga, tę skopiowało już parę osób, które próbowały:

Składniki:

pół torebki makaronu ryżowego (w torebce jest chyba 50 dkg)
pół podwójnego fileta z kurczaka
przyprawa gyros
por lub cebulka
ogórek konserwowy
papryka czerwona
majonez
sól, pieprz

Gotujemy makaron ryżowy al dente, studzimy, wrzucamy do salaterki. Kurczaka kroimy na drobną kostkę, wrzucamy do miseczki, w której mamy dużo przyprawy gyros, dobrze mieszamy/oblepiamy kurczaka w przyprawie i smażymy na oliwie na patelni. Usmażonego kurczaka dodajemy do makaronu. Kroimy w kostkę paprykę, ogórki i cebulę/pora i dodajemy do salaterki. Mieszamy wszystko z majonezem (w wersji light można zastąpić część majonezu chudą śmietaną lub jogurtem), doprawiamy solą i pieprzem.

Do sałatki można dodać też inne składniki, np. kukurydzę, wiosną dodawałam rzodkiewkę i też była super :)

Zgłoś nadużycie #11242 28 grudnia 2012, 18:19

laurencja85 Zadomowiona
lilbanaqa to byście mieli potrójne urodzinki, super.

Zgłoś nadużycie #11243 28 grudnia 2012, 18:20

Nancy Gotowa na wszystko
Ewuszko, spora ta Twoja córa :) Oby Ci ta opuchlizna zeszła. Pamiętaj o tym, żeby nie solić posiłków.

Zgłoś nadużycie #11244 28 grudnia 2012, 18:31

No właśnie wiem, że nie powinnam solić jedzonka. Lekarz kazał mi leżeć z nogami w górę, ale na wznak nie mogę, bo mnie kręgosłup boli :( A leżenie na boku z nogami w górze to nie wiem czy ma jakiś sens. :( I tak źle i tak niedobrze.

Zgłoś nadużycie #11245 28 grudnia 2012, 18:33

Nancy Gotowa na wszystko
Lil, to jeszcze pomysł na ekstra szybkie paszteciki do barszczu z torebki:

Farsz:

0,5 kg obranych i posiekanych pieczarek mieszasz z posiekaną cebulą i smażysz na patelni. Przerzucasz do miseczki, czekasz aż wystygną i dodajesz 1-2 łyżki bułki tartej, sporo pieprzu i trochę soli.

Ciasto:

Kupujesz gotowe ciasto francuskie - ja polecam Frostę, innych nie próbowałam. Rozmrażasz płaty przez 10-15 minut, dzielisz każdy płat (pasek) na pół, wychodzą Ci kwadraty, w które nadziewasz farsz, zaklejasz brzegi jak na trójkątne pierogi, smarujesz górę roztrzepanym jajkiem i pieczesz w blaszce na papierze do pieczenia w piekarniku rozgrzanym do 200 stopni przez 20-25 minut.

Można je zrobić wcześniej i podgrzać w każdej chwili w mikrofali :) Moi w święta się zajadali do barszczu, który został z wigilii.

Zgłoś nadużycie #11246 28 grudnia 2012, 18:36

Nancy, super przepisy! Pozwolisz, że je skopiuję i wypróbuję może na sylwestra? :)

Zgłoś nadużycie #11247 28 grudnia 2012, 18:51

Nancy Gotowa na wszystko
Ewuszko, kopiuj na potęgę i rób, oby Ci tylko wyszły :) Smacznego :-)

Zgłoś nadużycie #11248 28 grudnia 2012, 18:53

MoniaW Zaprawiona w bojach
Ewuszka to widze ze te nasze puleciki w podobnej wadze:> a położna w szpitalu mi powiedziała że moze jeszcze przez 2 tyg z 0,5 kg przytyć wiec heheh ciekawie sie zapowiada :)

Ten przepis na sałatkę Nancy jak najbardziej polecam tylko zamiast pory daje czosnku(miazgę) ale to jak kto lubi :)

Zgłoś nadużycie #11249 28 grudnia 2012, 18:54

Nancy Gotowa na wszystko
Aaaa, paszteciki można posypać pod koniec pieczenia startym żółtym serem.

Ależ się nie mogę doczekać zdjęcia Lenki i opowieści porodowych Karolci :)

Zgłoś nadużycie #11250 28 grudnia 2012, 19:17

lilbanaqa Fajna mama
Nancy, uratowałaś naszego sylwestra :D objemy się po sam czubek głowy!!! :D chociaż tyle można w ciąży :D