Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #11171 27 grudnia 2012, 11:58

lili Fajna mama
hej mamusie!!!
gratuluje skonczonych tyg :)

u mnie dzis pada a mialam sie na zakupy wybrac ale przy takiej pogodzie to nawet wychodzic sie nie chce:/

mi tez rece drętwiejà,nogi opuchniete, w dodatku dzis cos mnie w plecach poszczyklo no poprostu rewelacja:/
w nocy nawet spalam,ale juz bym usnela :)

Zgłoś nadużycie #11172 27 grudnia 2012, 12:07

Nancy Gotowa na wszystko
Metra, Aniu, Madziu, gratulacje!

Mi coś rzęzi w płucach, więc zapisałam się do lekarza po południu, mam nadzieję, że usłyszę, że antybiotyk niepotrzebny, ale tak już kaszlę i męczę się sama ze sobą, że ktoś musi mnie osłuchać.
Mama dziś wraca na wieś - ja w tym roku kiepsko z goszczeniem gości, nawet na spacer sami poszli, już się nie mogę doczekać aż klapnę po południu pod kocyk. Metra, leż ile możesz, lenistwo bardzo wskazane, grunt, żeby być zdrowym, nic więcej się nie liczy.

Zgłoś nadużycie #11173 27 grudnia 2012, 12:30

Metra Fajna mama
Nancy leze az mnie doopsko boli.jak mamcia wroci z pracy to sobie ciacho upieczemy z kremem :-) zaraz musze z pieskami isc na szybkie siusiu.
Ja juz do szpitala spakowana.tylko dokumenty trzeba dopakowac ale to drobiazg. Jak wrocimy do domu to skrecimy lozeczko i maly moze wychodzic.

Zgłoś nadużycie #11174 27 grudnia 2012, 15:04

AniaFin Gotowa na wszystko
A my dziś poszliśmy spacerkiem na kurtuazyjną wizytę u położnej, a ta mi tylko pogratulowała, że się nadal dobrze czuję :) , zmierzyła ciśnienie (w normie ;) , choć wyższe niż moje normalne), pomacała trochę brzucha - maleńka zwinięta w kłębuszek, tyłek pod żebrami, głowa wstawiona. Potem posłuchaliśmy serca, które dzielnie wali, ale w rytmie iście chłopięcym (u dziewuszek podobno zwykle szybciej niż u chłopców) i dostaliśmy nakaz by czekać, aż się mała sama zdecyduje. Podobno jeszcze dwie babki ma na liście przede mną, jedną jeszcze na ten rok :) Pozachwycała się jako ładny mam brzuszek (że taki gładki, bez plam i rozstępów) i cieszyła się, że jestem nadal aktywna ruchowo ;)

Właśnie przeleciałam z odkurzaczem wszystkie poziomy chałupy i zaległam na kanapie ;)

Nancy, życzę Ci dużo zdrówka.

A innym mamusiom minimalnych dolegliwości i dobrego snu.

Ja się ostatnio tak dobrze wreszcie wysypiam, że czuję się wypoczęta i gotowa na poród :)

A tej nocy śniły mi się niektóre z was, pamiętam dobrze, że Daria siedziała sobie z synkiem na kolanach - takim już dwuletnim, ślicznym blondynkiem, a reszta jeszcze była nie rozpakowana ;)

Zgłoś nadużycie #11175 27 grudnia 2012, 15:06

Nancy Gotowa na wszystko
Ja po lekarzu. Mamy wirusa i antybiotyk, póki co, jest niepotrzebny. Mam zakaz wychodzenia z domu, muszę tylko kupić krople Nasivin i Flegaminę i żadną chemią się więcej nie szprycować. Podstawa to wygrzewanie się i picie mnóstwa płynów. No i po ludziach nie łazić. Gdyby do soboty nie przeszło to do szpitala do punktu doraźnej pomocy, a jak nie będzie gorzej to w poniedziałek do kontroli. I wiecie, co? Gdyby nie fakt, że pani doktor na chwilę wyszła z gabinetu, zobaczyła mnie i powiedziała, ze od razu mnie pierwszą przyjmuje to ludzie za chiny ludowe by mnie nie przepuścili, tak się dziś kłócili o kolejkę (niby zapisani na godzinę, a i tak wchodzą jak chcą).

Cóż, oby choróbsko samo przeszło... Jasiek tak mi zasuwa nogami w bok, że raz aż krzyknęłam i mąż prawie zawału dostał :P Czuję, że naprawdę silne to nasze dziecko się zrobiło.

A tymczasem przebrana w dresy zajadam się maminym sernikiem :)

Zgłoś nadużycie #11176 27 grudnia 2012, 15:09

Metra Fajna mama
Nancy wygrzewaj doopke

Aniu moj Antos ma tetno powyzej 140 i slyszalam ze chlopcy maja wyzsze od dziewczynek...hmmm

Zgłoś nadużycie #11177 27 grudnia 2012, 15:14

Nancy Gotowa na wszystko
Aniu, właśnie sobie próbuję przypomnieć, czy Ty miałaś kiedykolwiek leniwy dzień odkąd jesteśmy na forum i jakoś nidudu nie mogę :P Zastanawiam się, czy Holandia Ci tak służy, czy taki charakter mrówczy (czyt. pracowity) masz :)

Holender mojej mamy wróży mi poród na jutro. Jakoś mu się spodobała data 28 grudnia i bez przerwy kracze, że to musi być wtedy. I tak jak go uwielbiam, bo to złoty człowiek, tak mu chyba głowę urwę jak wykracze :P

Zgłoś nadużycie #11178 27 grudnia 2012, 15:32

AniaFin Gotowa na wszystko
Nancy, to dobrze, że obędzie się bez antybiotyków. Wiruska trzeba wyleżeć i tyle, byle nie dopuścić do komplikacji. A Jasiek poczeka grzecznie aż się mamusia wychoruje, nie wierz Holendrom ;) , oni lubią się droczyć :)

A leniwe mam czasem pół dnia, a potem mnie już goni. Zresztą tak się dobrze zwykle czuję, że nie potrzeba mi aż tak dużo wypoczynku :)

Zgłoś nadużycie #11179 27 grudnia 2012, 15:36

binamalwina Gotowa na wszystko
Ania Metra i reszta mamusiek gratulacje juz nie dlugo

dziewczynki wy moje ja poszlam o 4 a o 6 juz nie spalam niewiem jak ja to wytrzymam do konca

A dzis mi jest dziwnie niedobrze i mnie jakos dziwnie brzuch twardnieje niewiem czy nie wybrac sie na ip do kontroli

Zgłoś nadużycie #11180 27 grudnia 2012, 16:09

Metra Fajna mama
Binka jedz zobacz, bedziesz spokojniejsza

Zgłoś nadużycie #11181 27 grudnia 2012, 18:47

Milka_S Fajna mama
ale dziś cisza. chyba wszystkie mamy odsypiają świeta. ja zresztą tez dziś najchętniej bym tylko spała. nawet za bardzo czytać mi się nie chciało. dobrze że obiadu nie trzeba było gotować bo z świat trochę zostało.

Zgłoś nadużycie #11182 27 grudnia 2012, 19:23

u mnie sie uspokoilo znaczy sie brzuch dalej boli tak jak by maly sie odpychal a niech sie cisnie jutro mam 37 wiec juz i tak wszystko dobrz

Zgłoś nadużycie #11183 27 grudnia 2012, 20:08

daria212 Gotowa na wszystko
Hello mamuski :-D
My dzisiaj u ginka bylismy ale nic sie nie zapowiada u nas na szybkie wyjscie :-p skurczy nie mam :-/ maly chyba chce jeszcze siedziec, ale mi sie juz chyba bardziej spieszy :-D

Aniu piekny sen mialas, ale takiego duzego to bym nie chciala rodzic hehe

Zgłoś nadużycie #11184 27 grudnia 2012, 20:22

cathysmn Zaprawiona w bojach
Daria podobno dobra jest herbata z liści malin, przyspiesza poród. :P Moja znajoma wypiła dwie i wieczorem na porodówce się znalazła :P
Ja dzisiaj wyjątkowo dobrze się czuje. I latam wszędzie gdzie się da. :P
Gratuluję ukończonych tygodni. :*

Zgłoś nadużycie #11185 27 grudnia 2012, 21:12

ewuszka5 Zaprawiona w bojach
Witajcie!
Oj co za senny dzień. Całe popołudnie przespałam. Jutro jadę do swojego lekarza. Ciekawe co mi powie? Oby stwierdził, że jeszcze nie muszę rodzić. Wprawdzie to mój trzeci poród, ale bardzo się boję. Tym razem mam mieć cesarkę. Jeśli wszystko będzie ok, to mam rodzić między 7 a 11 stycznia. Zaczynam przeżywać :(

Zgłoś nadużycie #11186 27 grudnia 2012, 21:20

cathysmn Zaprawiona w bojach
ewuszka5 a dlaczego cesarka?

Zgłoś nadużycie #11187 27 grudnia 2012, 21:24

ewuszka5 Zaprawiona w bojach
Niestety 6 lat temu lekarz zrobił mi plastykę krocza. Teraz gdybym chciała normalnie rodzić, niestety kanał rodny nie rozciągnie się już i jest duże prawdopodobieństwo, że mała wychodząc mnie porozrywa :(

Zgłoś nadużycie #11188 28 grudnia 2012, 0:17

Marzenka85 Gotowa na wszystko
Ja dziewczynki mam nadzieję,że dziś wkońcu normalnie zasnę... w sensie koło 1 bo szybciej nie da rady skoro większą część dnia przespałam :( zamieniłam sobie pory w nocy buszuję w dzień śpię...
Nancy kochana odpoczywaj i dbaj o siebie i mam nadzieję ,ze szybko Ciebie ten wirus puści...No widzisz ludzie udają ,że ciężarnej nie widzą dobrze ,że lekarka przyjeła Cię od razu.
Aniu Ty to masz werwe w tej ciąży. Moj synek miał zawsze tetno powyzej 150 a na ostatniej wizycie spadło bo było już ponad 140, ale nie wiem czy ma sie to do płci...
Widzę ,ze pod koniec większość z nas ma już dolegliwości męczące ( no może poza naszą Aneczką) także odpoczywajcie kobitki jak najwięcej się da , a już niedługo będziemy tulić nasze maleństwa nie pamiętając o tym jak się męczyłyśmy.
Daria 2 latka napewno nie urodzisz ,ale może styczeń otworzysz, choć jak taka pozamykana jesteś to w sumie nie wiadomo, która wygra ten wyścig...hihi ja raczej szanse mam marne bo termin dopiero na koniec stycznia :) Zresztą mi sie nie spieszy niech lepiej malutki jeszcze posiedzi w brzusiu.
No i mam cichą nadzieję ,że naszej Metrze nie będzie się zbytnio spieszyło i dotrzyma mi towarzystwa chociaż do 20 stycznia :)

Zgłoś nadużycie #11189 28 grudnia 2012, 0:45

Eh widze ze nie tylko ja nie spikam
Osobiscie to ja bym mogla juz urodzic bo niewiem jak ja to wytrzymam

Gratulacje dla mamusiek skonczonych tygodni

Zgłoś nadużycie #11190 28 grudnia 2012, 5:15

Metra Fajna mama
Mamy dziecko :-)
Karolcia urodzila dzis Lenke :-) o 4:20 sn. Malutka wazy 2860 g i mierzy 52 cm. Jest w inkubatorze na chwile bo wyszla jako wczesniaczek. Karolcia caluje cioteczki :-)
Marzenko mnie sie nie spieszy i chetnie poczekam do 20.01 :-)