Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #11131 25 grudnia 2012, 7:54

sylwia.walat Zaprawiona w bojach
Hej dziewczynki.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

Na wstępie chciałam powitać nowe mamusie :) oraz życzyć wszystkim skończonych tygodni.

Ja się ostatnio w ogóle nie wysypiam, wczoraj zasnęłam znowu po pierwszej przez syndrom niespokojnych stóp :/ już mi się płakać chciało i byłam taka zła, bo spać mi się chciało, a rwało nogami że aż mi same skakały i nie mogłam zasnąć, myślałam, że oszaleje.

Ania widzę, że już zaczynasz się pomału rozpakowywać i szykować na powitanie z Natalką, ciekawe czy załapiecie się na stary rok czy jednak na nowy :)

Zgłoś nadużycie #11132 25 grudnia 2012, 11:32

binamalwina Gotowa na wszystko
Dzien dobry mamusie jak tam po wigilijnej kolacji bardzo przejedzony my spoko nawet sie pilnowalam zeby nie bylo nieprzyjemnosci w nocy

milego swietowania

Zgłoś nadużycie #11133 25 grudnia 2012, 12:21

AniaFin Gotowa na wszystko
a my już wyspane i po kościele, teraz czas nad odgrzewaną zupkę grzybową, rybkę i sałatkę, a później sobie idziemy na spacer (podobno pomaga w przyśpieszaniu porodu ;) )

Sylwia, ja już jestem chyba gotowa, za jakieś dwa dni mogę rodzić ;) , choć jak poczeka do Nowego Roku to też będzie dobrze. Dzisiaj zauważyłam, że mi trochę palce u rąk zaczęły puchnąć, bo obrączka ciaśniej wchodzi. Zdaniem mojej pani od jogi gromadzenie wody jest sygnałem, że już niedługo ;)

Zgłoś nadużycie #11134 25 grudnia 2012, 12:28

Ania ja mam opuchnięte palce od początku, i nie noszę obrączki, bo jej później nie mogę zdjąć :D :D , teraz to mi stopy puchną, nam zostało 2 x 1 dzisiaj widzę że brzuszek mam niżej, i co jakiś czas boli, u mnie położna cały czas mi pokazuje tą stronę z Hotelem, ale mówi że to nie obowiązkowe, a jak patrzę na stronę szpitala to tam jak dobrze rozumiem to jest napisane, że nie muszę nic wcześniej zgłaszać, bo ja do hotelu żadnego nie chcę iść. - to jest na stronie szpitala napisane "Inschrijven voor een bevalling in het HagaZiekenhuis is niet meer nodig."

A co do przyspieszenia porodu to słyszałam, że porządki w domu dobrze na to wpływają i wchodzenie po schodach, ja mam schody na drugie piętro, ale całe szczęście rzadko wychodzę bo zadyszki dostaję jak wracam do domu :D :D

Zgłoś nadużycie #11135 25 grudnia 2012, 13:29

No teraz chyba w większości szpitali nie potrzeba się specjalnie zgłaszać, że się chce tam rodzić, wystarczy, że położna wie.
U nas tylko radzili wyrobić sobie wcześniej w danym szpitalu tzw. ponskaart, nie jest konieczna, ale oszczędza ci odpowiadania na bzdurne pytania w czasie skurczy. My tam wczoraj pojechaliśmy, musiałam pokazać im prawo jazdy (albo inny dowód tożsamości), dowód ubezpieczenia, podać adres, telefon, lekarza i odpowiedzieć na pytania czy miałam ostatnio styczność ze świńskim obornikiem lub świniami etc. Dają ci wtedy taką specjalną kartę z numerem i potem dzięki tej karcie mogą szybko mieć dostęp do twoich danych.

Po świętach chyba znowu wezmę się za porządki ;)

Zgłoś nadużycie #11136 25 grudnia 2012, 13:29

Gratuluję dwóch jedynek :)

Zgłoś nadużycie #11137 25 grudnia 2012, 13:41

ja miałam taką kartę wyrobioną w Zoetermeer, ale po świętach pojedziemy do tego szpitala by wyrobić taką kartę, bo w czasie skurczy to tylko się wkurzać będę. Widzę, że już być chciała tulić Natalkę :D ja Kimi też już bym chciała przytulić, ale niech jeszcze posiedzi chociaż do 38 tygodnia w brzuszku :)

Zgłoś nadużycie #11138 25 grudnia 2012, 13:46

Metra Fajna mama
Aniu Ty mnie nawet nie strasz z ta opuchlizna ... mi paluszki od stop i rak puchna nieznacznie od tygodnia... ja jeszcze nie chce rodzic.... :P niech czeka do stycznia do 37tc :)
my z Antosiem dzisiaj caly dzien w koszuli nocnej lezymy w lozeczku :)

Zgłoś nadużycie #11139 25 grudnia 2012, 16:14

nie martw się Metra, niektórym puchnięcie zaczyna się już w 6 miesiącu, niektórym dopiero na parę tygodni przed, Antoś na pewno jeszcze posiedzi :)

Zgłoś nadużycie #11140 25 grudnia 2012, 16:47

Nancy Gotowa na wszystko
Hej babuchy!

Ja generalnie zdycham, rozkłada mnie chyba coraz bardziej, nos mam jak u słonia, katar nie z tej ziemi i lekko zatoki bolą. Pięknie... Nawet na mały spacer się nie skusiłam, bo po prostu nie mam siły... Rodzina jeszcze nie dojechała, pewnie jutro się zjawią i bardzo dobrze, bo nie mam ochoty nawet gadać. Póki co, my jemy i leżymy, trochę podczytuję Zawitkowskiego, najchętniej obejrzałabym jakiś fajny lekki film, ale w tv nie ma nic ciekawego.

Sylwia, nam w szkole rodzenia mówili, że poród przyspiesza schodzenie, a nie wchodzenie po schodach :) Ja nie będę stosować żadnych metod, bo akurat mnie się nie spieszy, mogę rodzić po terminie.

Chyba pójdę się zdrzemnąć...

Zgłoś nadużycie #11141 25 grudnia 2012, 19:21

Oj biedna Nancy :( leż i się kuruj, inhaluj, wygrzewaj. Trzymam kciuki by Ci szybko przeszło, a Jaś ani myślał jeszcze wychodzić.

A my się w ramach relaksu wybraliśmy na spacer po błocie :) Poszliśmy nad rzekę, bo mieszkamy blisko Renu i przedzieraliśmy się przez wały wśród zalewowych terenów, błocko było prawie po kolana, w każdym razie bardzo lepkie i śliskie, więc było przy tym dużo śmiechu i oczywiście wymęczyliśmy się porządnie. Maleńka całą drogę się zachowywała (pewnie nieźle bujało), rozkręciła się dopiero w domu po dawce wuzetki i świątecznych M&Msów. Na obiad była pieczona szynka z odsmażanymi pierogami z kapustą i grzybami. Teraz trawimy :)

Zgłoś nadużycie #11142 25 grudnia 2012, 19:28

Sylwia, ty kiedyś chyba byłaś zainteresowana używaniem pieluch wielorazowych? Bo ja przypadkiem (dziś podczas spaceru zauważyliśmy reklamę na samochodzie) znalazłam bardzo fajną stronę z informacjami i sprzedażą takich pieluch (jest tyle rodzajów, że aż głowa boli ;) ), jak chcesz to sobie sprawdź: http://www.kaatjekatoen.nl

Zgłoś nadużycie #11143 25 grudnia 2012, 19:47

niulka87 Gotowa na wszystko
Wesołych świat!

Zgłoś nadużycie #11144 25 grudnia 2012, 20:07

Milka_S Fajna mama
Witam mamusie

Jak mijaja swieta? My wczoraj bylismy u mojego braya a dzis leniuchujemy w siebie. Gramy sobie w scrable.

Ania ja to Cie naprawde podziwiam ze ty masz wciaz tyle sil, ja to od jakiegos czasu juz nie chodze tylko sie tocze, a ty jeszcze takie terenowe wyprawy. ;)

Ja bym chciala rodzic zaraz po nowym roku ale mysle ze jeszcze troche poczekam na Lucje.

Zgłoś nadużycie #11145 25 grudnia 2012, 20:44

laurencja85 Zadomowiona
hej laski ;) Ania widze że jeszcze pełna energi jestes, mi to juz ciężko ganiać za moją córcia a ona taka szalona dziewuszka ze wszedzie ją wniesie, najczęściej tam gdzie nie wolno, heh. A do porodu mi sie nie spieszy jeszcze bo moje dzieciątko w brzuszku malutkie jest wiec niech sobie tam bezpiecznie siedzi i rośnie.

Zgłoś nadużycie #11146 25 grudnia 2012, 20:54

lili Fajna mama
hej mamusie!!!

ja objedzona,nawet popoludniu pospalam :)
pogoda u nas nadal + 15 ,ale dzis zaczelo padac,mala sie rozpycha i wypina na wszystkie strony ale niech jeszcze posiedzi w brzuszku,chociaz juz marze by bylo po wszystkim ;)

Zgłoś nadużycie #11147 25 grudnia 2012, 21:44

Dafne Gotowa na wszystko
Hej Mamusie!

A my już dzis przyjęliśmy gości i byliśmy w gościach u moich teściów :) . Bardzo przyjemnie było, choć mi już coraz mniej wygodnie przy stole sie siedzi. Od wczoraj brzuch mam cały czas twardy i czuje tez, że mi sie obniżył, ciągnie na dole. Jutro podjadę do szpitala na KTG, bo będzie nasza położna-zobaczymy, co tam sie dzieje u synka ;)

Zgłoś nadużycie #11148 25 grudnia 2012, 22:23

lilbanaqa Fajna mama
Hej Grubsonki :)

Mam nadzieję, że święta mijają Wam w cieplutkiej i rodzinnej atmosferze :) buziaki gorące :-*

Zgłoś nadużycie #11149 25 grudnia 2012, 22:40

binamalwina Gotowa na wszystko
My tez po gosciach jutro moze do siostry pojedziemy
Dzisiaj to dopiero to cale obzarstwo wychodzi

Zgłoś nadużycie #11150 25 grudnia 2012, 22:52

hehehe Nancy to dobrze, że mało wychodzę z domku, Tobie się nie spieszy ale też nie za wiele czasu zostało do przytulenia Jasia :)

Ania dziękuję za stronkę, ja pewnie znów dziś nie zasnę do 1 a w dzień będę sobie to odbijać i spać do 12 masakra, już bym się chciała normalnie kłaść i wysypiać :/