Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #11011 20 grudnia 2012, 20:26

daria212 Gotowa na wszystko
Hej dziewczynki :-)

Aprilko jeszcze raz gratuluje Nikosia czekamy na wiecej wiesci i focie :-D

Madziu,Aniu i Metrus gratuluje ukonczonych tyg :-D

Ktora nastepna w kolejce :-) bo ja raczej nie :-p dzisiaj bylismy u gina i maly sie jeszcze nie wybiera do nas, chyba ze chce nam zrobic sam prezencik :-p wazy juz 3300 wiec moze byc klocuszek :-D

Zgłoś nadużycie #11012 20 grudnia 2012, 21:27

Nancy Gotowa na wszystko
Hej dziewuszki i dzidziuśki :)
Aniu, Metra, Madziu, congratulations :)
Dzisiaj dzień należy zdecydowanie do April :) A jeszcze niedawno myślałam, że jak ona urodzi to już na nic nie będzie czasu, bo się będziemy sypały jedna po drugiej, a tu jeszcze tyle do zrobienia!
Ja dziś czuję się bardzo dobrze i zdecydowałam się załatwić z mężem duże zakupy świąteczne. Całkiem ładnie się uwinęliśmy. Potem jeszcze odebrałam od koleżanki kolejną partię ciuszków dziecięcych, czeka mnie segregowanie, bo sporo mam takich większych i pójdą sobie na razie do piwnicy. Jutro spędzę sporo czasu w kuchni, ale już bez biegania po sklepach :)

Zgłoś nadużycie #11013 20 grudnia 2012, 22:05

Nancy Gotowa na wszystko
Lil, odkopałam maminy przepis na wigilijny barszcz :) Może komuś jeszcze się przyda. W przepisie porcja dla ok 5 osób (średni garnek), dodajemy do niego uszka. My zawsze dopijamy go w kubkach na czysto po mroźnym świątecznym spacerze :)

BARSZCZ WIGILIJNY

2 średnie buraki
mała cebula
ząbek czosnku
kilka grzybków suszonych
liść laurowy, ziele angielskie, majeranek, sól, ocet, cukier
opcjonalnie: koncentrat buraczany (najlepszy z Krakusa)

Buraki trzemy na tarce (duże oczka), dodajemy 1 -1,5 łyżki octu, 1 łyżeczkę cukru i odstawiamy na ok 2 godziny. Grzyby moczymy w letniej wodzie. W garnku zagotowujemy 2-3 litry wody z zielem angielskim i liściem laurowym. Wrzucamy buraczki do wrzącej wody, dodajemy grzyby, czosnek i przypaloną wcześniej na palniku obraną cebulę. Gotujemy ok pół godziny, dodajemy koncentrat buraczany i próbujemy, czy barszcz jest wystarczająco intensywny. Jeśli nie, dodajemy jeszcze trochę koncentratu. Doprawiamy solą i majerankiem. Jeśli ktoś nie ma grzybków można dodać kostkę "grzyby leśne", ale z prawdziwymi grzybami jest nieco lepszy. Poza tym ja lubię jak trochę ich pływa na dnie talerza.

Mnie smak i zapach tego barszczu zawsze przypomina wigilię z dzieciństwa. SMACZNEGO! :-) ))

Zgłoś nadużycie #11014 21 grudnia 2012, 8:23

AniaFin Gotowa na wszystko
Hej okrąglaczki :)

Nancy, Dafne, Monia i Bina, gratulacje końca kolejnych tygodni :)

Chyba sobie ugotuję tego barszczyku, koncentrat z Krakusa jeszcze gdzieś nawet mam ;)

My już się nie możemy doczekać naszego skarbu, ale po wstawieniu się małej główką w miednicę już nawet skurczy za dużo nie doświadczam, nie znamy więc dnia ani godziny. Maleńka ma już b. mało miejsca i czasem jak zasadzi kopniaka (szczególnie podczas spacerów), to aż podskakuję z bólu ;)

Wczoraj się dużo nie narobiłam, brud mnie obrasta, a mi się tyłka za bardzo ruszyć nie chce, czekam chyba na jakieś olśnienie :) Ale upiekłam mężowi na spotkanie biznesowe tort z kremem kawowym i dziś będzie nim zdobywał serca partnerów projektowych.

Życzę wam radosnych przygotowań do świąt i miłego dnia bez bóli wszelakich ;)

Zgłoś nadużycie #11015 21 grudnia 2012, 10:31

sylwia.walat Zaprawiona w bojach
Hej dziewczynki, gratulacje wszystkim kończącym tygodnie.

Ja wczoraj jak zanęłam koło 10 to o 1:00 już miałam pospane dopiero koło 3 znów zasnęłam, mała mnie w nocy skopała po żebrach, że aż się budziłam, zaraz może na spacerek pójdziemy, bo świeci słoneczko i musi być przyjemnie z mrozikiem :) troszkę się boję, bo wczoraj jak byliśmy w sklepie to miałam zawroty głowy ale pomalutku się dotlenimy.

Zgłoś nadużycie #11016 21 grudnia 2012, 11:01

AniaFin Gotowa na wszystko
o Sylwia, a u was słońce i mróz? fajnie macie :) bo po nasze stronie depresji jest szaro i 3 stopnie na plusie :(
uważaj tam na siebie i dotleniaj się powolutku ;)

właśnie posprzątałam jednak pół łazienki i capuccinko popijam w ramach przerwy. Za chwilę może dokończę dzieła i też się może pójdę przejść...

moja mała już do żeber chyba nie sięga, bo się sporo opuściła, ale za to kopie po bokach ;) rusza się trochę mniej intensywnie, ale jak się rozciągnie to boleśnie i poza tym czuję ją często, więc się nie martwię.

Zgłoś nadużycie #11017 21 grudnia 2012, 11:08

lili Fajna mama
hej mamusie!!!!

gratuluje kolejnych tyg :)

u mnie pogoda super +10,slonce swieci ze trzeba zaluzje zamykac :) a sniegu nie ma i Swieta maja byc z deszczem....

moj synek dzis rano do mnie mowi: Mamo nie moze byc koniec swiata,bo niunia musi sie jeszcze urodzic :)

ja mam w planie dzis troche mieszkanie ogarnac,pranie,a jutro duuuze zakupy :)

Zgłoś nadużycie #11018 21 grudnia 2012, 11:12

lili Fajna mama
moja mala tez juz nisko ;)

a od dzis zostal mi tylko1 miesiac :)

Zgłoś nadużycie #11019 21 grudnia 2012, 11:15

Dafne Gotowa na wszystko
Hej Mamusie :)

Nancy, Monia, Bina gratuluję skończonych tygodni! Już jesteśmy coraz bliżej ! :D

Kubuś mnie wczoraj wieczorem nieźle bombardował, a najbardziej na dole chyba rączkami wywija i jak trafi w szyjkę, to ból przeszywa mnie jak prąd. Brzuszek miałam wczoraj twardy, bo znowu trochę się nachodziłam z mamą po sklepach. Dzisiaj też muszę jeszcze załatwić parę spraw w mieście, a od jutra gotowanie u mamy. Na szczęście mieszkanko już mam posprzątane :)

Miłego dnia Wam życzę!

Zgłoś nadużycie #11020 21 grudnia 2012, 11:17

binamalwina Gotowa na wszystko
Dziekuje za gratulacje i ja tez skladam wszystkim konczacym mamcia zyczonka

u nas pogoda raczej deszczowa nawet niechcialo mi sie z lozka wychodzic ale jedziemy z mezam na zakupy bo przyjechal wczoraj zostaje do osmego mam nadzieje ze do tego czasu maly wyjdzie bo niechcialabym juz sama zostawac do 18,01

Ja tez wczoraj kupilam koncentrat barszczu i uszka moj chcial
Dla mnie zrobie grzybowa bo ja uwielbiam

A czy wy macie jeszcze jakies fajne dania wigilijne mozecie sie podzielic

Milego dnia

Zgłoś nadużycie #11021 21 grudnia 2012, 11:53

Ania ja chodzę jak ślimak jak wychodzę na spacer i staram się nie wychodzić za daleko, ale dotlenienie dobrze robi małej, bo na początku fika a później smacznie śpi. :) Zaraz sobie kawkę zrobię i trochę ogarnę jeszcze mieszkanie a zanim wyjdę to muszę dobrze włosy wysuszyć, bo nie chcę by mnie zawiało.

Zgłoś nadużycie #11022 21 grudnia 2012, 12:45

lilbanaqa Fajna mama
hej kochane :*

Nancy, Bina, Dafne, Monia - serdecznie gratuluję :)

u nas mroźno, -12 stopni C, na rzęsach miałam szron jak byliśmy poza domem :D
my wczoraj kupiliśmy mi na urodzinki aparat fotograficzny, żebym miała czym uwieczniać chwile z młodym :) byliśmy od rana dziś na zakupach, mandarynki, łosoś, wędliny i masę piwa bezalkoholowego jabłkowego, mniam. :D dzisiaj mój K. będzie robił pierwszą i ostatnią próbę pieczenia super mokrego od czekolady tortu - moje marzenie :D a ja zaraz biorę się za prasowanie reszty pieluch i kaftaników a potem wielkie sprzątanko :) już nam się goście zapowiedzieli na jutro :( wczoraj wieczorem miałam silne skurcze, myślałam, że padnę, nawet nospa i magnez nie pomogły :/ za dużo się nachodziłam i mam za swoje :)

miłego dnia bulbaski kochane :*

Zgłoś nadużycie #11023 21 grudnia 2012, 12:46

ewela81 Gotowa na wszystko
Hej mamusie :)

Gratuluję nowych tygodni :)

Mój sernik już w kuchence zobaczymy co z tego wyjdzie bo pierwszy raz go robię a jeszcze chcę dzisiaj zrobić piernik,wafle i może taki placek bez pieczenia :) :) :) to placki będę miała z głowy :) Już myślałam że malutka nie da mi nic zrobić bo jakoś brzuch z lewej strony mnie boli czasami z prawej mnie boli tak jak by jajnik bo na początku ciąży na jajniku miałam torbiel 6cm ciekawa jestem czy zniknęła bo teraz nawet ni da sie sprawdzić,mi też się wydaje że trochę brzuniek mi się obniżył mam nadzieję że poczeka do stycznia :) :) :)

Zgłoś nadużycie #11024 21 grudnia 2012, 12:49

ewela81 Gotowa na wszystko
Lil a to piwo to może BAVARIA? Jak tak to ja też mam i też uwielbiam :) :) :) A na SYLWESTRA kupię sobie PICOLO hahaha...

Zgłoś nadużycie #11025 21 grudnia 2012, 12:51

lilbanaqa Fajna mama
tak, bavaria :D :D super jest :D wczoraj piłam normalne, ale bezalkoholowe, w sensie o smaku normalnego piwa ... a mój mózg dał się wkręcić :D i czułam się wstawiona hahahha... efekt placebo działa na mnie jak trzeba :D

Zgłoś nadużycie #11026 21 grudnia 2012, 12:58

lilbanaqa to wszystkiego najlepszego z okazji urodzin i miłego uwieczniania cudownych chwil z dzidziem :)

STO LAT STO LAT NIECHAJ ŻYJĄ NAM :D :D :D

Zgłoś nadużycie #11027 21 grudnia 2012, 13:03

lilbanaqa Fajna mama

sylwia.walat napisał(a)

lilbanaqa to wszystkiego najlepszego z okazji urodzin i miłego uwieczniania cudownych chwil z dzidziem :)

STO LAT STO LAT NIECHAJ ŻYJĄ NAM :D :D :D

hihih jeszcze momencik, 11 godzin i 40 minutek i będziemy świętować 20! :) ale dziękuję już teraz :D :*

Zgłoś nadużycie #11028 21 grudnia 2012, 13:03

Ewela ja też mam wrażenie, że mi brzusio sie obniżył i też myślałam o bezalkoholowym szampanie na sylwka, ale zobaczymy jak to będzie, ostatnio troszkę podźwigałam i teraz przez dwa dni odpoczywam by mała nie chciała wyskoczyć, ale musiałam pomóc mężowi, bo nie miał kto a sam by nie dał rady, chociaż nie chciał i mi mówił że nie bo jutro urodzę a ja mu na to że spokojnie mała jeszcze posiedzi, mała pewnie będzie uparta po mamusi a ja w miejscu usiedzieć nie mogę a później po tym dźwiganiu bolały mnie pachwiny i kości łonowe. :( :( na razie jest dobrze i się teraz już więcej nie będę wysilać obiecałam to KIMI i mężowi.

Zgłoś nadużycie #11029 21 grudnia 2012, 14:40

lilbanaqa napisał(a)

hihih jeszcze momencik, 11 godzin i 40 minutek i będziemy świętować 20! :) ale dziękuję już teraz :D :*

Lili przecież nie wiedziałam dokładnie kiedy masz urodzinki ani które :D :D :D teraz już wiem, że okrąglutka 20-tka

hehehe kiedy to było jak ja miałam tyle latek :) :) jednak dobrze, że ciągle się na tyle czuję. :)

Zgłoś nadużycie #11030 21 grudnia 2012, 14:59

MoniaW Zaprawiona w bojach
Witam koffane :) Ja dzisiaj ze szpitala wróciłam byłam 1 dzień bo mojej położnej nie podobało się tętno maluszka,narobiła mi strachu na szczęście jest all ok :)

Ale jak otrzymałam wypis ze szpitala zamurowało mnie moja Julcia juz waży 3,5 kg a jak za 2 tyg.bd miała rodzić tego mojego klopsa juz sie boje no nic ale ważne ze duża zdrowa :D