Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #1091 8 sierpnia 2012, 22:01

April90 Supermama

alex12 napisał(a)

Z OM na 25.01,a z usg 16.01.Ale boję się,żeby mi się rana nie rozchodziła,bo zaszłam w ciążę 8 miesięcy po cesarce i żebym nie musiała dużo wcześniej rodzić.Ja to w tej ciąży jestem przewrażliwiona na każdym punkcie.

Nie dziwie sie. Ale bedzie dobrze, nie mozesz sie przemeczac, duzo odpoczywaj i przede wszystkim sie nie stresuj! :)

Zgłoś nadużycie #1092 8 sierpnia 2012, 22:02

lilbanaqa Fajna mama

April90 napisał(a)

Wole jednak w grudniu. Jestem zdania, ze grudniowi zawsze mlodzi :) Ci ze stycznia juz dawno maja po 22 lata, zaraz beda konczyc 23, a ja koncze 22 w grudniu i caly rok bede czekac na 23 :) zawsze najmlodsza :D na stare lata to bardziej plus :D

ojej... aż poczułam się... młodo! :D

Zgłoś nadużycie #1093 8 sierpnia 2012, 22:04

lilbanaqa Fajna mama

alex12 napisał(a)

Z OM na 25.01,a z usg 16.01.Ale boję się,żeby mi się rana nie rozchodziła,bo zaszłam w ciążę 8 miesięcy po cesarce i żebym nie musiała dużo wcześniej rodzić.Ja to w tej ciąży jestem przewrażliwiona na każdym punkcie.

życzę, żebyś mogła nosić jak najdłużej! chciałabyś swoje urodzinki w szpitalu na cesarce spędzać? w ogóle urodziłaś się w dniu, w którym ja miałam się urodzić! :)

Zgłoś nadużycie #1094 8 sierpnia 2012, 22:04

April90 Supermama

lilbanaqa napisał(a)

ojej... aż poczułam się... młodo! :D

Sie smiej :P

Zgłoś nadużycie #1095 8 sierpnia 2012, 22:06

April90 Supermama

lilbanaqa napisał(a)

życzę, żebyś mogła nosić jak najdłużej! chciałabyś swoje urodzinki w szpitalu na cesarce spędzać? w ogóle urodziłaś się w dniu, w którym ja miałam się urodzić! :)

Jakby urodzila 12.01 to ma prawidlowo urodzone dziecko w jak dobrze licze 37-38 tygodniu, wiec ok. A cesarke i tak bedzie miec i tak...

Zgłoś nadużycie #1096 8 sierpnia 2012, 22:07

alex12 Gotowa na wszystko
Ja wolałabym dociągnąć do styczniu.Uważam,że dzieci z grudnia są poszkodowane o cały rok.

Zgłoś nadużycie #1097 8 sierpnia 2012, 22:09

lilbanaqa Fajna mama
dzidziuś mi bulgocze jak szalony :O

Zgłoś nadużycie #1098 8 sierpnia 2012, 22:10

Urodzinki razem bym odprawiała,jaka oszczędność :)

Zgłoś nadużycie #1099 8 sierpnia 2012, 22:12

Ja juz nie mogę się doczekać ruchów.W poprzednich ciążach czułam ok 21 tyg.Liczę,że teraz powinno być wcześniej bo to kolejna ciąża.Czasem coś tam poczuję,ale czekam na pewniaki :)

Zgłoś nadużycie #1100 8 sierpnia 2012, 22:16

lilbanaqa Fajna mama
w sumie racja, oszczędność :) i potem można cichutko przejść do obchodzenia imienin jak z przodu pojawi się za duża cyferka :D a dziecko zrobić gwiazdą urodzin :D a co do ruchów, na pewno już niedługo :) ))

Zgłoś nadużycie #1101 8 sierpnia 2012, 22:21

April90 Supermama

alex12 napisał(a)

Ja wolałabym dociągnąć do styczniu.Uważam,że dzieci z grudnia są poszkodowane o cały rok.

Jako grudniowe dziecko oswiadczam, ze nie czuje sie poszkodowana :D zawsze bylam dumna ze sie urodzilam w swieta :D

Ja czuje ruchy od 16w6d dokladnie, byl to 23 lipca :D wczesniej dwa tygodnie tez czulam cos tam, ale nie wiedzialam, ze to dziecko, myslalam ze flaki sie przewracaja :D wczoraj Mamunia widziala jak mi sie dwa razy brzuszek ruszyl na dole, Nikos wypchnal :D ale musialam sie dlugo naprosic moje kochane dziecko, zeby w koncu "gulke" mamusi zrobilo na brzuszku :D szczulam go klawiatura (bo czesto kopie jak pisze cos na laptopie), szczulam go ogorkiem (bo czesto kopie jak jem) i nicccc, az w koncu doczekalam sie tej chwili i Mama tez zobaczyla :)

Zgłoś nadużycie #1102 8 sierpnia 2012, 22:38

lilbanaqa Fajna mama
ja się czuję poszkodowana :D wolałabym urodzić się w styczniu ale z drugiej strony, moje życie wyglądałoby zupeeełnie inaczej, więc dobrze jest jak jest :) chciałabym, żeby moja mama zobaczyła jak mi się brzuszek rusza :) )) na razie widziałam dwa razy, jak mi drgnął porządnie :D raz z rana mnie obudził czymś takim :) piękne uczucie!

Zgłoś nadużycie #1103 8 sierpnia 2012, 23:26

April90 Supermama

lilbanaqa napisał(a)

ja się czuję poszkodowana :D wolałabym urodzić się w styczniu ale z drugiej strony, moje życie wyglądałoby zupeeełnie inaczej, więc dobrze jest jak jest :) chciałabym, żeby moja mama zobaczyła jak mi się brzuszek rusza :) )) na razie widziałam dwa razy, jak mi drgnął porządnie :D raz z rana mnie obudził czymś takim :) piękne uczucie!

Czemu sie czujesz poszkodowana?

Ja kopanie czuje juz jakis miesiac, ale ze brzuszek sie rusza od kilku dni, musialam byc cierpliwa. Strasznie sie ze mna w chowanego bawil :D co podnioslam bluzke, to przestawal kopac :D uparciuch bedzie :D

Zgłoś nadużycie #1104 9 sierpnia 2012, 1:04

Nancy Gotowa na wszystko
Ależ tu się ruch zrobił :-)

Metra, możesz wpisać do tabelki pierwsze ruchy w 17 tygodniu. Dnia niestety nie podam, miałam dużo wątpliwości, czy to małe kopie czy obiad idzie dalej, więc zostanę przy określeniu tygodnia :-)
Imiona bierzesz pod uwagę śliczne! U nas raczej będzie Jaś, zresztą ciągle mówimy o nim "Jasiek to, Jasiek tamto...". Antoś też cudne, tyle, że u mnie w rodzinie coś ich już za dużo. Ja dzisiaj wzięłam już kilka tabletek Uroseptu i na razie jest ok. Tylko ciągle nie wiem, że zaczynają mi się bóle pleców (nie za wcześnie?), czy może to nerki się odzywają (oby nie).

Lil, niestety nie polecę położnej, bo żadnej nie znam w L-nie. Zdaję się na tę, na którą trafię przy porodzie. Niestety nie stać nas na opłacenie konkretnej w szpitalu, ale wierzę, że w ramach swoich obowiązków bez płacenia też się panie spiszą. Rzeczywiście masz mały brzuszek, ale wszystko przed Tobą :-) A piersi też mi strasznie urosły. Mój brat kiedy zobaczył mnie miesiąc temu powiedział: "Brzuch masz mały, ale jak ci cycki urosły!"

Zgłoś nadużycie #1105 9 sierpnia 2012, 9:02

April90 Supermama

Nancy napisał(a)

Metra, możesz wpisać do tabelki pierwsze ruchy w 17 tygodniu. Dnia niestety nie podam, miałam dużo wątpliwości, czy to małe kopie czy obiad idzie dalej, więc zostanę przy określeniu tygodnia :-)
Imiona bierzesz pod uwagę śliczne! U nas raczej będzie Jaś, zresztą ciągle mówimy o nim "Jasiek to, Jasiek tamto...". Antoś też cudne, tyle, że u mnie w rodzinie coś ich już za dużo. Ja dzisiaj wzięłam już kilka tabletek Uroseptu i na razie jest ok. Tylko ciągle nie wiem, że zaczynają mi się bóle pleców (nie za wcześnie?), czy może to nerki się odzywają (oby nie).

Lil, niestety nie polecę położnej, bo żadnej nie znam w L-nie. Zdaję się na tę, na którą trafię przy porodzie. Niestety nie stać nas na opłacenie konkretnej w szpitalu, ale wierzę, że w ramach swoich obowiązków bez płacenia też się panie spiszą. Rzeczywiście masz mały brzuszek, ale wszystko przed Tobą :-) A piersi też mi strasznie urosły. Mój brat kiedy zobaczył mnie miesiąc temu powiedział: "Brzuch masz mały, ale jak ci cycki urosły!"

Mnie plecy bolaly od poczatku ciazy :( wlasciwie przed ciaza tez :( wiec mam masakre momentami...

Zgłoś nadużycie #1106 9 sierpnia 2012, 10:38

lilbanaqa Fajna mama

Nancy napisał(a)

no trzeba troszkę rozkręcić forum :D a chorujesz na nerki czy coś? ja mam kolkę nerkową, już jeden atak miałam w ciąży, myślałam, że zmiażdże małego mięśniami brzucha :/

april, poszkodowana, bo czuję, że całe dzieciństwo, które pamiętam spędziłam w przedszkolu/szkole :D

Zgłoś nadużycie #1107 9 sierpnia 2012, 10:46

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Hej lalunie :)
Z góry przepraszam za brak brzuszka ale wczoraj miałam kryzysowy dzień i prawie całe popołudnie przespałam :) obudziłam się na kolację i poszłam dalej spać ;) Dzisiaj postaram się wrzucić 
April Twoja herbatka podziałała - moze nie ekspresowo bo wypiłam wieczorem, ale rano byłam już lżejsza :) Co do urodzin ja urodziłam się 19 stycznia i zawsze byłam dumna - najstarsza w klasie i wgl, a teraz  szczerze mówiąc jakos mi to obojętne jest ... Mam termin z OM na 5 stycznia więc nawet się nie łudzę że dzidzia wytrwa do 19 bo nikt mnie tak długo nie będzie chciał trzymać ... Zresztą chyba też zajrzę do grudniówek bo jest duże prawdopodobienstwo że moja Mała wykluje się w grudniu :D  Co do kopniaków jak dołączyłam do forum nie mogłam się doczekać bulgotek , a dwa dni później moja Mała już solidnie kopała... podejrzewam że etap bulgotek poprostu przeoczyłam bo nie wiedziałam czego się spodziewać :) a teraz to widać jak u Ciebie, brzuszek czasami podskakuje hehe :D i wiem czym ją do takich wygibasów nakłonić - kisiel żurawinowy wieczorem + 10 min i mała  skacze chyba z radości
Metra  fajne meble ?? Miałas już odrazu do odbioru ?? Ja jak swoje wybrałam to i tak musiałam 3 tygodnie czekać bo nie było w magazynie;/ I już Ci mówiłam żebyś się nie denerwowała... Co do brzuszka w 7 tygodniu hmm ja mogę powiedzieć że miałam podobnie i nie chodzi tu o tycie ... dowiedziałam się o ciąży w 5 tygodniu, a brzuch (nie jakiś wielki ale trochę wypchnięty) mi wyszedł 6/7 i taki już został mniej więcej do 15 tygodnia później zaczął rosnąć bardziej... W 7 tygodniu bylam na USG i lekarz mówił że mam duża macice - pewnie dlatego wszystko podeszło do góry no i miałam zaparcia wiec to tez to :) I po prawdzie  ja trochę ten mój brzuszek specjalnie wypychałam - tak bardzo chciałam żeby już był duży :D teraz nie muszę bo mam małą piłeczkę bez wypychania :D
Lil ciesz się ze swoich bimbałków bo po porodzie może być różnie :) ja zawsze byłam płaska (no może jakieś tam groszki były) a teraz mam miseczkę duże B więc jestem zadowolona :) smaruje je tylko często bo strasznie mnie swędzą :) Co do ciśnięcia moja Mała mnie tylko na pęcherz uciska, nie boli mnie to ale często latam do kibelka jak April :) Czasami lubi mnie kopnąć jakby to powiedzieć chyba gdzies w okolice szyjki - dziwne uczucie jak takie małe cudo się tak wierci :) Co do bólu pleców ja mam od początku ciąży.. zawsze przy miesiączce bolał mnie krzyż i tak jest od początku ciąży po kilku tygodniach się przyzwyczaiłam i jakoś ten ból omijam ... Gorzej jest jak się przemęczę albo za długo siedzę :) Fajnie jak mój M. mnie delikatnie pomasuje to troche przechodzi i lekarz kazał dużo spacerować bo ruch to zdrowie :)

Zgłoś nadużycie #1108 9 sierpnia 2012, 10:55

lilbanaqa Fajna mama
nooo, widzę same grudniowe i styczniowe mamuśki jak na razie :D mi maleńki dał na wieczór kopniaki wyraźne, tatuś miał głośną czkawkę przez dobre pół godziny i chyba mu się to nie spodobało, bo jak mu przeszło to kopanie minęło :) madziulka, ja też potrafię czasami przespać cały dzień, z przerwami na picie :D dobrze tak się czasem pobyczyć :D a dzisiaj znów mnie czekają zakupy... majtki już rozmiar L bądź XL muszę nabyć, bo wszystkie mnie cisną :(

Zgłoś nadużycie #1109 9 sierpnia 2012, 11:03

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Oooo ja najchętniej chodziłabym bez bo wszystkie mnie gdzieś w brzuch gniotą ... Polecam bezszwowe wygodniutkie prawie ich nie czuć :)

Zgłoś nadużycie #1110 9 sierpnia 2012, 11:12

lilbanaqa Fajna mama
ja kupuję w H&M z serii MAMA, suuuper wygodne, bokserkowe ale nie za luźne w nogawkach, i nie zakrywają brzuszka, więc nie cisną, bo mnie te z wyzszym stanem wszystkie cisną jakoś :(