Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #10971 19 grudnia 2012, 20:15

lilbanaqa Fajna mama
niech wygoli na kształt choinki! :D

Zgłoś nadużycie #10972 19 grudnia 2012, 20:16

Metra Fajna mama
ha ha.... co Ty masz z ta choinka dzisiaj :P

Zgłoś nadużycie #10973 19 grudnia 2012, 20:20

lilbanaqa Fajna mama
właśnie nie wiem :D ej wygolić taką choinkę i powiesić bombki takie malutkie dla lalek barbie i pójść do lekarza hahahha :D

Zgłoś nadużycie #10974 19 grudnia 2012, 21:33

lili Fajna mama
ale dajecie popalic "choinka" :D

nie moge Was nadrobic tak sie rozpisaly :)

Zgłoś nadużycie #10975 19 grudnia 2012, 21:44

AniaFin Gotowa na wszystko
oj, wreszcie doczytałam was do końca i prawie już zapomniałam o czym było na początku ;)

Daria i Milka, gratuluję skończonych tygodni. I jeszcze spóźnione gratulacje dla ciebie Ewela :)

Milka, super ten twój brzusio :) Ja nei wierzę w kształty, bo znam więcej wyjątków niż reguł. Mi ostatnio położna mówiła, że niektórzy po tętnie dziecka potrafią "przewidzieć płeć" i zasugerowała, że u mnie to brzmi jak chłopiec ;) , ale jeszcze dwa tygodnie temu miała odmienne spostrzeżenia i już zapomniała o tym hihihi...

Sylwia, wiesiołek to po holendersku teunisbloem, a olej z wiesiołka Teunisbloemolie, można go na pewno dostać w Etosie (mają z tam wersję z witaminą B6 i E) i pewnie w Kruidvacie też, a bez żadnych dodatków jest w De Tuinen http://www.detuinen.nl/essentiele-vetzuren/teunisbloemolie.html.

Zgłoś nadużycie #10976 19 grudnia 2012, 21:48

A ja dziś rano przygotowałam tartę ze szpinakiem i kozim serkiem (między innymi) i udałam się do pracy na doroczny lunch świąteczny (trwa średnio od 12:00 do 24:00), na który wszyscy (ok. 30 osób) przygotowują potrawy w jednej z trzech kategorii, a następnie wszystkiego trzeba spróbować i wybrać zwycięzców. Powiem krótko, dawno już się tak nie obżarłam, a wszystko takie dobre było... Wytrwałam do 17:00 i pobiegłam później na jogę (kto wie czy nie ostatnią już :( ), a teraz leże i kwiczę z przejedzenia...

Zgłoś nadużycie #10977 19 grudnia 2012, 21:57

lilbanaqa Fajna mama
Ania, wygrałaś I miejsce? :)

i daj przepis jak Ci się chcę, bo nie mam pomysłów na nic nowego do upichcenia, szpinaku mam sporo w zamrażarce :)

Zgłoś nadużycie #10978 19 grudnia 2012, 22:23

ja to robię zupełnie bez przepisu :(
tzn. wyłożyłam blaszkę ciastem francuskim (u nas można dostać w zamrożonych płątach), na to warstwa pomidorów w plasterkach, podsmażonych na oliwie pieczarek, to przykryte warstewką ugotowanego ryżu basmati, na to z kolei warstwa szpinaku podduszonego na podsmażonej cebuli i czosnku, na to pokruszony świeży ser kozi i orzech cashew. Następnie kilka jaj roztrzepałam z mlekiem, solą i pieprzem, pomieszałam ze startym parmezanem i zalałam tym tartę. Piekła się około 40 minut w 200 st. Wszystko było raczej na oko, każdą z warstw (oprócz ryżu) przyprawiałam trochę solą i pieprzem (czasem jeszcze w garnku lub na patelni).
Ponieważ urwałam się przed czasem, to nie wiem kto wygrał, ale pewnie jak bym ja to była, to by do mnie już napisali ;)

Zgłoś nadużycie #10979 19 grudnia 2012, 22:43

Lil, teraz dopiero widzę, że ty też dziś kończysz okrągłe 35 :) Gratulacje!

Zgłoś nadużycie #10980 19 grudnia 2012, 22:52

lilbanaqa Fajna mama
okrągłe jak wasze brzuchy :) a ty jutro 38, kurcze! niedługo Natalcia będzie z Wami :) ! bardzo dobrze, że się najadłaś :D jedz póki możesz, bo potem przy cycusiowaniu na początku rosołek :D

Zgłoś nadużycie #10981 19 grudnia 2012, 23:00

binamalwina Gotowa na wszystko
[QUOTE=ewela81;1244992]A moja wywineła lepszy numer jak czekałam na KTG w poczekalni to tak się wierciła ze hej a jak położyłam się na leżance i położna podłączyła mnie do maszyny to kopniaczki były sporadyczne :) :) :)

hehe to doslownie tak jak umnie

Zgłoś nadużycie #10982 19 grudnia 2012, 23:45

Nancy Gotowa na wszystko
Aleee naprodukowałyście! Siedzę i nadrabiam :)

Oczywiście gratulacje z okazji ukończonych tygodni: Daria (no Ty to już w ogóle :) , Milka, Lil

Metra, tragiczny ten filmik bardziej niż śmieszny… Aż wierzyć się nie chce…

A ja mam spiczasty brzuch, a chłopak będzie :P Śmieję się z tych przesądów, zwłaszcza jak ktoś mówi, że na chłopca się ładnieje. Ja rzeczywiście mam teraz ładniejszą buzię (w sensie – bez większych mankamentów), ale przez pierwsze 3 m-ce ciąży tak mnie zsypało, że co odważniejsi od razu mówili: „na pewno będzie dziewczynka!” :)

Metra, a jak długo pieczesz rybkę po grecku?

Ewela, daj przepis na paszteciki. Ja do przodu z wagą już 14 kg, a ostatnio usłyszałam, że jak się za mną idzie to raz, że nie widać, że w ciąży jestem, a dwa, że nawet talię mam! Myślę, że dzieciaczki ładnie z nas ściągną i do lata będziemy lasencje, że ho ho :) Póki co, nie oglądam się na sklepy z ciuchami i jeszcze nie myślę o wciskaniu się w nic wąskiego. Pewnie przed wiosną mnie napadnie. Na razie ma być miękko, bawełniano i wygodnie :)

Lil, ja też wciąż cierpię na bezsenność. Ale jak tu nie cierpieć kiedy mały kopie w żebra od 23-ciej do 2-giej w nocy :-/ I to tak, że aż skręca. No słodziak synek :P

Kasiu, fajnie, że znów jesteś. Mi się Igor też podoba :)

My mieliśmy pracowity dzień. Uwielbiam, kiedy mi się chce :) Wszystko dzięki dobremu samopoczuciu i braku skurczów. Rano rześki poranek ze spacerem na angielski, potem robienie obiadku, trochę posprzątałam chałupkę, ubrałam choinkę (od razu inny klimat), pojechałam do H&M i kupiłam 2 staniki do karmienia, a potem jeszcze szkoła rodzenia. Dziś był c.d. o karmieniu piersią, w tym o diecie (mamy jeść wszystko!), ale dłuższa relacja będzie jutro.

Metra, u mnie w H&M też jest wyprzedaż, ale na staniki do karmienia nie :-/ W końcu kupiłam ten standardowy dwupak: biały i czarny, razem za 79,90 zł i jestem naprawdę zadowolona, bo przymierzyłam, ładnie się układają, całkiem nieźle wyglądają, mięciutkie, przyjemne w dotyku, na całkiem szerokich ramiączkach i znalazłam rozmiar dla siebie - 75D. Wzięłam ostatnią parę 75, wszystkie inne były dużo szersze. Bałam się, że 75 może być za dużo, ale jest ładnie, a stanik ma aż 4 rzędy haftek do regulacji, więc będzie co zwężać jak stracimy brzuch. No i jest leciutko elastyczny, więc jak trochę urosnę też się zmieszczę :) A jak już się laktacja unormuje to kupię coś sztywniejszego.

No dobra, próbujemy pójść spać. Papapa :*

Zgłoś nadużycie #10983 20 grudnia 2012, 9:34

Metra Fajna mama
Nancy rybkę smażę na złoto...a póżniej już z marchewką podgrzewam w piekarniku 10 minut żeby była ciepła :)
April na stole, Niko pewnie już jest :) czekamy :)

Zgłoś nadużycie #10984 20 grudnia 2012, 9:34

Metra Fajna mama
gratulacje dla Aneczki i madziulki :) możecie się rozpakowywać spokojnie :)

Zgłoś nadużycie #10985 20 grudnia 2012, 10:05

Metra Fajna mama
Mamy dziecko :-) Nikos juz na swiecie :-) . Aprilka slaba dochodzi do siebie :-)

Zgłoś nadużycie #10986 20 grudnia 2012, 10:12

Nancy Gotowa na wszystko
gratulacje April!!! jesteś wielka i mega dzielna! Czekamy na więcej wieści :-)

Zgłoś nadużycie #10987 20 grudnia 2012, 10:13

Metra i Madzia, dla was również gratulacje :)

I brawo dla April i dla Nikosia! Gratuluję i życzę szybkiego powrotu do pełni sił!

Zgłoś nadużycie #10988 20 grudnia 2012, 10:27

lili Fajna mama
hej mamusie!!!!

gratuluje skonczonych tyg :)

noi April gratuluje synusia :) to sie zaczelo na dobreeee ;)

Zgłoś nadużycie #10989 20 grudnia 2012, 10:55

cathysmn Zaprawiona w bojach
April gratuluję ! :) ) ciekawe która będzie następna :D
I gratuluję mamuśką skończonych tygodni :)

Zgłoś nadużycie #10990 20 grudnia 2012, 10:58

ewela81 Gotowa na wszystko
Hej mamusie i brzusie :)

Gratuluję pokończonych tygodni :) Coraz bliżej :)

Aprilko serdecznie gratuluję i życzę dużo zdrówka tobie i syniowi no i szybciutko do domciu wracajcie :)

Nancy przepis na paszteciki:

Ciasto francuskie(ja kupiłam)i robię też w cieście naleśnikowym

FARSZ:
pieczarki,kapusta kiszona,cebulka,sól,pieprz,kminek,jajko(nie mam podanych ilości ja robię na oko)

WYKONANIE:
Kapustę ugotować.Pieczarki zetrzeć na tarce(gróbe oczka) i podsmażyć z cebulką.Połączyć z ugotowaną kapustą.Doprawić do smaku solą i pieprzem.Naciasto nałożyć wzdłóż farsz,zwinąć ciasto i lekko spłaszczyć.Kroić prostokąty i układać na blaszce.Paszteciki posmarować jajkiem i posypać kminkiem.Piec w tem.200 stopni przez ok 20-30min (ale myślę że to będzie za długo bo ciasto francuskie dochodzi szybciej)
Ten sam farsz dodam na naleśniki i zwinę tak jak paszteciki i w jajko i w bułkę tartą i na patelnię-do barszczyku w sam raz SMACZNEGO :) :) :)

Dobra zabieram się za smażenie naleśników.