Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #10571 14 grudnia 2012, 15:35

cathysmn Zaprawiona w bojach
I też nie popieram alkoholu w ciąży w jakiejkolwiek ilości. Chociaż czasem mam straaszną ochote się napić. Ostatnio coś słyszałam, że alkohol utrzymuje się 2 dni w organixmie, dlatego jak będę karmić piersią to albo wcześniej zamroże mleko i z butelki będę karmić albo przez te dwa dni mleko w proszku. Ale może wytrzymam bez żadnego piwa jeszcze długo. :P A co co do jajek to tak samo jak surowe mięso tak i jajka nie są wskazane w ciąży.

Zgłoś nadużycie #10572 14 grudnia 2012, 15:38

Nancy Gotowa na wszystko

April90 napisał(a)

Podobno zelazo najlepiej popijac sokiem pomaranczowym, wtedy sie lepiej wchłania Ale niektorzy mowia, ze leki nalezy popijac tylko woda

Tak April, masz rację, tylko mi chodzi i picie soków cytrusowych w ogóle, po jedzeniu. Wtedy łatwiej wchłania się żelazo z jedzenia :)

Czy Was też wkurza ciągle wyskakująca reklama tranu Mollers'a jak się gdzieś kliknie obok postów? Wrrrr...

Zgłoś nadużycie #10573 14 grudnia 2012, 15:40

Nancy Gotowa na wszystko

cathysmn napisał(a)

I też nie popieram alkoholu w ciąży w jakiejkolwiek ilości. Chociaż czasem mam straaszną ochote się napić. Ostatnio coś słyszałam, że alkohol utrzymuje się 2 dni w organixmie, dlatego jak będę karmić piersią to albo wcześniej zamroże mleko i z butelki będę karmić albo przez te dwa dni mleko w proszku. Ale może wytrzymam bez żadnego piwa jeszcze długo. :P A co co do jajek to tak samo jak surowe mięso tak i jajka nie są wskazane w ciąży.

Cathy, nam położna w szkole rodzenia mówiła, że możemy wypić lampkę wina lub szklankę piwa min 2 godziny przed kolejnym karmieniem, bo właśnie po 2 godzinach takiej ilości alkoholu nie ma już w pokarmie. Trzeba mieć tylko pewność, że dziecko będzie spało te 2-3 godziny :)

Zgłoś nadużycie #10574 14 grudnia 2012, 15:41

Marzenka85 Gotowa na wszystko
A mój mąż to chrapie tak ,że masakra jakaś ale ja dziewczynki się przyzwyczaiłam do tego...co najlepsze jak nie chrapie to ja zasnąć nie mogę hihi :) Jedynie wkurza mnie to jak on śpi a ja chcem obejrzeć jakiś film, wiadomo nic nie słychać wtedy dostaje kuksańca :)

Zgłoś nadużycie #10575 14 grudnia 2012, 15:42

reklama tego tranu mnie wnerwia strasznie.......

Zgłoś nadużycie #10576 14 grudnia 2012, 15:46

Ja nie popieram alkoholu w ciąży i myślę ,że podczas karmienia też nie powinno sie pić....zresztą wytrzymałam tyle miesięcy to i podczas karmienia wytrzymam. Albo tak jak piszecie mozna mieć ściągnięty pokarm, ewentualnie dać mieszankę małemu.

Zgłoś nadużycie #10577 14 grudnia 2012, 15:57

April90 Supermama

cathysmn napisał(a)

Do 2 dni w organizmie? Niemozliwe. Kto Ci to powiedzial?

Nancy, wiem o co Ci chodzilo, wiem. A reklama tez mnie denerwuje :/

Zgłoś nadużycie #10578 14 grudnia 2012, 15:59

MoniaW Zaprawiona w bojach
April Nancy oczywiście ze nie będę tego pila nawet by przez gardło nie przeszło no ale moja mama myśli ze to tak jak ze mną była w ciąży te 24 lata temu kiedy nie było tak ja w tych czasach,ja ją tylko posłucham i tyle :P

Moja położna twierdzi a wręcz zakazuje ściągania pokarmu w 1 tyg po porodzie. Kazała po porodzie jak juz piersi nabiorą pokarmu wziąć ciepły prysznic pochylić sie lekko żeby trochę pokarmu ściekło a następnie obłożyć piersi liściami kapusty.Pierwszy raz to słyszę a wy?

Zgłoś nadużycie #10579 14 grudnia 2012, 15:59

April90 Supermama
A ja wlasnie popelnilam grzech ciezki, bo wypilam grzanca 0,5%, to taka herbata, i wskakuje do lozka, za 6 dni cc, a mnie bierze choroba, zatoki juz nawalaja, masakra :////////// Ja akurat z tych co nie uwazaja, ze alkohol w ciazy w malych ilosciach szkodzi - zreszta lekarze sami nie wiedza ile alkoholu szkodzi a ile nie, dlatego zalecaja calkowita abstynencje.

Buzia xx

Zgłoś nadużycie #10580 14 grudnia 2012, 16:09

cathysmn Zaprawiona w bojach
April90 nie wiem gdzieś to przeczytałam ostatnio na jakimś forum. :P

Zgłoś nadużycie #10581 14 grudnia 2012, 16:21

Milka_S Fajna mama
MoniaW pierwszy raz słyszę że nie można ściagać pokarmu w pierwszym tyg.
przecież często w szpitalach nawet mają laktatory i dają żeby ściagać. a i ściąganie podobno poprawia laktację.

Zgłoś nadużycie #10582 14 grudnia 2012, 16:21

binamalwina Gotowa na wszystko
Wiecie co na temat alkocholu moja siostra jak byla w ciazy miala problemy z nerkami no i recepta lekarza Jedna szkl.piwa dziennie

Co do tej kapusty to prawda i pomaga

Zgłoś nadużycie #10583 14 grudnia 2012, 16:21

April90 Supermama

cathysmn napisał(a)

April90 nie wiem gdzieś to przeczytałam ostatnio na jakimś forum. :P

Bzdura, gdyby tak bylo, to bys po szklance piwa za kolko dwa dni usiasc nie mogla

Zgłoś nadużycie #10584 14 grudnia 2012, 16:23

April90 Supermama

Milka_S napisał(a)

MoniaW pierwszy raz słyszę że nie można ściagać pokarmu w pierwszym tyg.
przecież często w szpitalach nawet mają laktatory i dają żeby ściagać. a i ściąganie podobno poprawia laktację.

Trzeba sciagac, bo jak sie nie sciagnie to cycki sie jak kamien robia...
A po co marnowac mleko? A kapusta to i owszem na obolałe piersi pomaga

Zgłoś nadużycie #10585 14 grudnia 2012, 16:27

Milka_S Fajna mama
tak, na kapuście na obolałe pierwsi też słyszałam. chodziło mi tylko o ten zakaz ściągania w pierwszym tygodniu :)

Zgłoś nadużycie #10586 14 grudnia 2012, 16:29

Milka_S Fajna mama
tzn piersi, hihi :)

Zgłoś nadużycie #10587 14 grudnia 2012, 16:30

Nancy Gotowa na wszystko
Temat laktacji ruszył, więc i ja się dzielę tym, co usłyszałam w szkole rodzenia. Będzie w częściach, bo sporo tego. O ściąganiu pokarmu (czy ręcznie, czy laktatorem) też będzie :)

KARMIENIE PIERSIĄ - część 1

Liczne badania pokazują, że zdecydowanie najlepszym pokarmem dla dziecka jest pokarm mamy. Pamiętajmy jednak, że JEŚLI Z JAKIEGOKOLWIEK POWODU, MIMO NAJSZCZERSZYCH CHĘCI, NIE MOŻEMY KARMIĆ PIERSIĄ (ciężka choroba, wady anatomiczne itd.) I MUSIMY KARMIĆ MLEKIEM MODYFIKOWANYM ZAWSZE JESTEŚMY NAJLEPSZYMI MATKAMI POD SŁOŃCEM :)

ZALETY KP DLA DZIECKA:
- zmniejsza stres związany z porodem;
- zmniejsza ryzyko SIDS (śmierci łóżeczkowej) w 1 roku życia;
- zapobiega kolkom;
- zapobiega zakażeniom (biegunkom, zapaleniu ucha środkowego, zakażeniom dróg oddechowych i dróg moczowych);
- wspiera prawidłowy rozwój szkliwa i zapobiega wadom zgryzu (dzięki ssaniu);
- dzieci karmione piersią lepiej śpią i mniej płaczą;
- w wieku przedszkolnym i szkolnym mają lepszą koncentrację, szybciej adaptują się do reguł panujących w grupie, są bardziej samodzielne, pewne siebie;
- KP wpływa na wyższą inteligencję i zdolność szybkiego uczenia się;
- dzieci karmione piersią są mniej agresywne (bo wytulone i wypieszczone przy cycu), a dzięki endorfinom mniej odczuwają ból podczas zabiegów;
- w dorosłym życiu rzadziej borykają się z nadwagą, otyłością, cukrzycą, chłoniakami, białaczką, chorobami naczyń wieńcowych i astmą.

ZALETY KP DLA MATKI:
- podczas kp wydziela się oksytocyna, która zapobiega nadmiernej utracie krwi po porodzie;
- zużywamy zapasy tłuszczu, czyli szybciej chudniemy;
- tanie;
- wygodne;
- zawsze pod ręką :) ;
- sterylne opakowanie;
- karmiąc piersią nie ma możliwości przekarmienia dziecka;
- matka lepiej radzi sobie z trudami macierzyństwa i jest bardziej otwarta na potrzeby dziecka (dzięki częstemu kontaktowi „skóra do skóry” – dlatego jeśli karmimy mm często trzeba przytulać nagie dziecko do naszej gołej skóry, żeby nadrobić ten kontakt);
- kp zmniejsza ryzyko niedokrwistości, raka piersi i jajnika, osteoporozy i złamań szyjki kości udowej po menopauzie.

Zgłoś nadużycie #10588 14 grudnia 2012, 16:34

Milka_S Fajna mama
ja alkoholu w ciąży nie popieram w ogóle. tzn w lato przyznaję skusiłam sie na pare łyczków browarka od męża - przez te upały. jednak wszystko trafia do naszego maluszka przez pępowinę, owszem w jakis sposób przefiltrowane zapewnie i w innym już stężeniu ale jednak.
i tu takie małe porównanie: czy któraś dałaby się napić piwka noworodkowi? nie sądze. a te nasze dzidziusie w brzuszkach (no teraz to już duże) ale wczesniej mini maleństwa to jakoś nawet ta minimalna ilość alkoholu może na nie wpłynąć.

Zgłoś nadużycie #10589 14 grudnia 2012, 16:45

Nancy Gotowa na wszystko
KARMIENIE PIERSIĄ - część 2

IDEALNIE JEŚLI MOŻEMY KARMIĆ PIERSIĄ CO NAJMNIEJ PÓŁ ROKU.

KARMIENIE (tak jak i poród) MIESZKA W NASZEJ GŁOWIE!!! – jeżeli jestem przekonana, że chcę karmić piersią to najprawdopodobniej mi się to uda :-) Bez względu na to, czy moje brodawki są wklęsłe, wypukłe, czy mam cyce do pasa, czy jak ogryzki – opakowanie nie ma tu większego znaczenia :P Ważne jednak jest wsparcie otoczenia, więc musimy olać porady mam, babć, ciotek i „dobrych” koleżanek mówiących, że „i tak nie będziesz karmić przy takich brodawkach”, „to mleko masz jakieś niedobre/za chude/za mało/za dużo”, „on ci się nie najada, daj sobie spokój” itp.

MLEKO kojarzyć ma się nam z krową i białym kolorem :P My NIE MAMY MLEKA – MAMY POKARM!. Pokarm matki w zasadzie nigdy nie jest biały jak krowie mleko, więc znów olewamy „dobre” rady, że „jakieś niebieskie/żółte to twoje mleko, coś z nim nie tak”.

Nasz pokarm na początku jest żółty, a potem często przybiera odcień niebieskawy. Zawsze, ale to ZAWSZE JEST PEŁNOWARTOŚCIOWY, nawet jak z czasem zmienia swój skład (to normalne).

Już będąc w ciąży możemy zauważyć wypływ pokarmu. Jednak u niektórych kobiet nie pojawia się w ciąży w ogóle. Oba przypadki są całkowicie normalne i nie mają żadnego wpływu na ilość pokarmu i zdolność do karmienia po porodzie. Pokarm pojawiający się w ciąży i tak nie jest nam do niczego potrzebny, więc równie dobrze możemy się cieszyć, że go wtedy nie ma :)

Zgłoś nadużycie #10590 14 grudnia 2012, 16:46

Nancy Gotowa na wszystko

Milka_S napisał(a)

ja alkoholu w ciąży nie popieram w ogóle. tzn w lato przyznaję skusiłam sie na pare łyczków browarka od męża - przez te upały. jednak wszystko trafia do naszego maluszka przez pępowinę, owszem w jakis sposób przefiltrowane zapewnie i w innym już stężeniu ale jednak.
i tu takie małe porównanie: czy któraś dałaby się napić piwka noworodkowi? nie sądze. a te nasze dzidziusie w brzuszkach (no teraz to już duże) ale wczesniej mini maleństwa to jakoś nawet ta minimalna ilość alkoholu może na nie wpłynąć.

Milka, popieram w 200% !!!

Lecę do sklepu, jak wrócę będzie o kapuście i ściąganiu :P