Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #10491 13 grudnia 2012, 14:10

Metra Fajna mama
czesc...gratulacje dla Aneczki i Myszki :*
nie mam sily Was nadrobic...kto to widzial tyle gadac...no nic zaraz poczytam choc troszke...
Darka jak tam u gina ?? ??
Nancy ja planu porodu nie robie...polozna w SR mowila zeby zrobic ze to ulatwia sprawe i w ogole a prawda jest taka ze jak jedziemy do szpitala to oddajemy swoje zycie w rece lekarzy i czesto gesto (tak nam mowil gin) taki plan porodu opoznia bardzo podjecie prostych decyzji...koniec koncow i tak na wszystko sie zgodzimy byle bylo juz po wszystkim...zreszta ten gin nam opowiadal jak tatusiowie sa bardzo wierni takim planom i za nic w swiecei nie chca odstapic od pierwotnej wersji....tak jak by to oni rodzili ;) w kazdym razie ja nie planuje nic, bo ciezko cokolwiek przewidziec...wiem tylko ze pojade urodzic :P

Zgłoś nadużycie #10492 13 grudnia 2012, 14:14

Metra Fajna mama
sylwia zjedz sobie czekoladke i nie denerwuj sie na jakas babe...nastepnym razem pojdziecie razem i w razie czego Twoj chlop zloi jej skore :P

Zgłoś nadużycie #10493 13 grudnia 2012, 14:27

Dafne Gotowa na wszystko
Lil, chyba na razie nie wepchnę się do kolejki ;) chociaż powiem Wam, że mam wrażenie, że brzuch mi się już trochę obniżył i to samo powiedziała mi ostatnio położna w szpitalu :) zobaczymy, co to będzie!

Mi też ostatnio czas szybko leci, ale to dlatego, że mam dużo obowiązków, ale brak czasu na rzeczy najważniejsze, czyli na przykład prasowanie ciuszków i pieluch, a jeszcze mi tego trochę zostało no i sprzątanie, ale za to mamy się z M zabrać na weekend, bo w następny jadę już do rodziców, a w tygodniu to wiadomo, że nie ma czasu.

Zgłoś nadużycie #10494 13 grudnia 2012, 14:42

Marzenka85 Gotowa na wszystko
April Ty już jesteś coraz bliżej spotkania z Nikosiem :) Dziewczynki gratulacje z okazji ukończonych tygodni...ale ten czas zasuwa zaraz i my zaczniemy się rozpakowywać...

Zgłoś nadużycie #10495 13 grudnia 2012, 14:46

Marzenka85 Gotowa na wszystko
Styczeń zbliża się wielkimi krokami :) Ja chyba tez zrezygnuję z planu porodu.

Zgłoś nadużycie #10496 13 grudnia 2012, 14:56

sylwia.walat Zaprawiona w bojach
Dziewczyny dziękuję, kochane jesteście.

Metra czytasz w myślach jak położna mnie wkurzyła to jechałam prosto do sklepu i kupiłam zapas czekolady :D :D

Ania na razie wywalczyłam swoje wyniki badań i karty po USG bo wszystko by mi zabrała, a ja sobie nie pozwolę na to, w końcu teraz jak Lwica :D :D :D Lwiątko w brzuszku a ja już walczę
Co do szpitala, to wypełniasz jakiś formularz zgłoszeniowy ?? bo ja w Zoetermeer wypełniałam i wysyłałam do szpitala, a dostawałam taki formularz od położnej, a tutaj nic i się zastanawiam, czy nie muszę jechać do szpitala by to zgłosić. Jeśli chodzi o holenderski to trzy po trzy ją zrozumiałam, chodziłam na jakiś śmieszny kurs z agencji pracy ale tak to staram się nauczyć w domu, Ania może znasz jakieś skuteczne metody szybkiej nauki ??

mąż już mi zapowiedział że pójdzie ze mną i co chwila dzwoni i sprawdza jak się czuje, ale powiem Wam, że dziś mi hormony wyjątkowo skaczą i ciągle mi się chce ryczeć, chyba za dużo ostatnio na głowie i stres wychodzi, zmiana miejsca zamieszkania, nowa okolica, zmiana położnej, adresu w banku, adresu w UWV, jeszcze zostało nam by się zameldować.

zaraz się wezmę za prasowanie to się zrelaksuję, zupkę pomidorową ugotowałam i zjadłam :D :D malutka fika chyba jej smakuje, a na drugie spagetthi.

Zgłoś nadużycie #10497 13 grudnia 2012, 15:00

lilbanaqa Fajna mama
a ja nic dzisiaj nie gotuję, posprzątałam tylko sypialnię i pozmywałam naczynia i pranko wstawiłam, nic więcej nie będę robić, mój za pół godzinki weekend zaczyna to niech skacze dookoła :)

Zgłoś nadużycie #10498 13 grudnia 2012, 15:42

Milka_S Fajna mama
oj, Sylwia narobiłaś mi smaka na pomidorową. zaraz sprawdzę czy mam z czego zupę zrobić, bo w planach miałam coś innego. ale odkąd przeczytałam "pomidorowa" ślinka mi cieknie i wyobrażam sobie że już ją jem.......

Zgłoś nadużycie #10499 13 grudnia 2012, 15:46

daria212 Gotowa na wszystko
Czesc mamuska :-)
Gratuluje Madzi ,Ani i Metrusi ukonczonych tyg :-*

My juz po lekarzu, wszystko ladnie pieknie, ktg robil skurczy brak, magnez mam odstawic juz, malego mi nie pokazywal, ale nastepna wizyta juz za tydz :-D

Koncze kawke i ide prasowac bo nie wyrobie sie :-p

Milego dnia :-*

Zgłoś nadużycie #10500 13 grudnia 2012, 15:47

daria212 Gotowa na wszystko
Dafne dobry ten sen, oby tak bylo na luzie bede sobie eski pisac do lasekze Aprilka rodzi a Madzia ze skurczami :-p

Zgłoś nadużycie #10501 13 grudnia 2012, 15:49

sylwia.walat Zaprawiona w bojach
Milka jak coś to zapraszam na pomidorową :) :) za mną też chodziła, ostatnio nic mi się nie chce robić, ale obiadek dla męża musi być, no i muszę wszystko dla dzidzi przygotować.

Dzisiaj to się pierwszy raz wyspałam bo poszliśmy spać o 21 i spałam do 6 normalnie nie pamiętam kiedy tyle spałam, mam nadzieję, że dziś też się wyśpię.

Zgłoś nadużycie #10502 13 grudnia 2012, 15:51

AniaFin Gotowa na wszystko
Sylwia, u nas nie trzeba nic wysyłać do szpitala, w którym chce się rodzić, ale następnym razem zapytajcie jej lepiej, jak to jest w waszych stronach (co szpital to inne zasady). Mi tylko radziła wyrobić sobie zawczasu kartę szpitalną (tzw. ponskaart) w szpitalowej recepcji, żeby potem nie trzeba było się martwić w trakcie porodu. To chyba zależy od położnej, bo one współpracują tylko z konkretnymi szpitalami i to one tam dzwonią, jak jesteś gotowa ich zdaniem by cię tam zawieźć.
Co do nauki holenderskiego, to ja się uczyłam przede wszystkim na całkiem fajnym i intensywnym kursie organizowanym przez ROC A12 i wtedy korzystaliśmy z metody "Nieuwe buren" - mają też książkę do nauki w domu (http://www.nederlandsalstweedetaal.nl/nt2artikel.asp?id=58).
Sprawdzę jeszcze potem z czego się jeszcze uczyłam i ci powiem.

Zgłoś nadużycie #10503 13 grudnia 2012, 16:01

lili Fajna mama
dzieki Nancy za zaproszenie ;)
ogorkowa zrobie w przyszlym tyg,dzis zrobilam ziemniaczanà tez dobra ;)

i leniuchujemy dalej :)

Zgłoś nadużycie #10504 13 grudnia 2012, 16:03

April90 Supermama
Ejj jaki sen, bo ja nie w temacie? Nie czytam wszystkiego, przepraszam, ale bym nie dała rady

A mi czas tez zasuwał do poki nie wiedziałam kiedy urodze, teraz jest zupełnie inaczej, z jednej strony leci szybko, a z drugiej sie wlecze... Nie wiem jak to wyjasnic...

Zgłoś nadużycie #10505 13 grudnia 2012, 16:16

sylwia.walat napisał(a)

Jeśli chodzi o holenderski to trzy po trzy ją zrozumiałam, chodziłam na jakiś śmieszny kurs z agencji pracy ale tak to staram się nauczyć w domu, Ania może znasz jakieś skuteczne metody szybkiej nauki ??

Sylwia, teraz mi się przypomina, że na początku uczyłam się przy pomocy takich płytek, których już chyba dostać nie można :( (np. Nederlands als tweede taal/Gesprekken Beginners - to tylko jeden z tytułów), jak mi podasz adres na priva, to ci mogę je wysłać pocztą to co mam i sobie zobaczysz ci się przyda. Mam też płytkę do ćwiczeń z gramatyki (Klare Taal) - też mogę ci wysłać :) (tylko książki nie mam do tego)

Zgłoś nadużycie #10506 13 grudnia 2012, 16:22

ale z tego co pamiętam, to z programów komputerowych szło mi lepiej niż z książek ;)

Zgłoś nadużycie #10507 13 grudnia 2012, 17:11

Milka_S Fajna mama
Sylwia ja tez już po pomidorowej :)

Zgłoś nadużycie #10508 13 grudnia 2012, 17:24

April90 Supermama

AniaFin napisał(a)

ale z tego co pamiętam, to z programów komputerowych szło mi lepiej niż z książek ;)

A programy jakie?

Zgłoś nadużycie #10509 13 grudnia 2012, 17:48

ewela81 Gotowa na wszystko
Hej mamusie na początek gratuluję mamusiom skończonych tygodni :) A tobie lili 3 jedyneczek do spotkania z syniem :)

Byłam dzisiaj u gin. i KTG wyszło dobrze tylko w moczu wyszedł mi cukier i znowu mam pić tą wstrętną glukozę a dopiero co wczoraj byłam u diabetologa i mierzyła mi cukier we krwi to miałam 70 :) A wczoraj myślałam że malutka będzie chciała wyjść czułam taki ucisk na dole brzucha ale jakoś udało nam się przespać tę noc myślę że malutkiej też się wczoraj udzielił ten stres po tym wypadku i musiała jakoś to odreagować :) A jeszcze dzisia dowiedziałam się że mój lekarz ma umowę do końca grudnia i czy w styczniu spotkam się jeszcze z nim to zobaczymy ale już bym chciała żeby poprowadził moją ciążę do końca

Zgłoś nadużycie #10510 13 grudnia 2012, 17:49

ewela81 Gotowa na wszystko
April90 a tobie kochana gratuluję te jedyneczki do spotkania :)