Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #1031 8 sierpnia 2012, 12:56

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
ooo faktycznie :) ja dodam później bo teraz w pracy nie mam jak :D

Zgłoś nadużycie #1032 8 sierpnia 2012, 13:07

April90 Supermama

alex12 napisał(a)

Ja się nie mogę zdecydować czy nazwać mojego synka Tymon,Tymoteusz czy właśnie Gabriel :)

Mi osobiscie podoba sie Tymoteusz chyba bardziej od Tymona. I forma Tyyymek jest fajna nawet. Gabriel tez ladne :)

Metra, ano ma jaja jak 150 :D normalnie tak sie ciesze, czulam ze bedzie chlopiec, wszystko dla chlopca kupowalam, imie wybrane, a dla dziewczynki nic kompletnie, nawet nie bylam zdecydowana na zadne imie, nie mowiac o tym, ze nie ciagnelo mnie do zadnych sukieneczek nic. Owszem sukienki na dziewczynki sa przecudne, piepiekne i przeslodkie (nawet chyba ladniejsze robia dla dziewczynek ubranka, niz dla chlopcow), a jednak wchodzac do sklepu zaraz szlam polki z ciuchami dla chlopcow :D

Madziulka - zaparcia... Mialam to przez 3 miesiace, teraz juz lepiej. Ja masowalam sobie brzuch, kolysalam na kibelku i pilam herbate z kopru wloskiego. Potrafilam siedziec na kibelku przez 15 min i nic, a brzuch bolal od tego wszystkiego... Ehhhh, napij sie tej herbatki, powinno pomoc, tylko nie pij codziennie, bo wydaje mi sie, ze naduzywanie jej moze prowadzic do lekkiego rozwolnienia, ale nie jestem pewna. Skad dokladnie jestes? Bo ja tez z wielkopolski

Lil, z tych co podalas:
Chłopiec: Abel, Alan, ALEX, DANTON, David, Idar, Louise
Dziewczynka: Anita, Celine, EMILY, Evita, HEIDI, Ida, LAURA, Mina

Zaznaczyłam duzymi literami te, ktore mi sie podobaja. A Danton jest przeslodkie :) dobry gust ma Twoj tesc

Dobry pomysl z tym MARcel po tacie MARcinie :) ja mam tate KORdiana, chcialam dac KORnel :D ale zostal jednak Nikodem. Bede do niego wolac: Dyzzzzzzma na obiad :D dziewczynce chcialam dac Antosia, ale moj stanowczo sie buntowal, kiedy slyszal to imie, wymyslil mi jakas Patrycje... eeeeeeee

Zgłoś nadużycie #1033 8 sierpnia 2012, 13:36

Dzięki za radę April zaraz po pracy lecę po tą herbatkę i mam nadzieję że pomoże bo już mnie skręca, jak siedzę na kibelku to nic tylko takie kłucia że aż płakać się chce :/:/ Dokładnie z Pleszewa nie wiem czy kojarzysz (okolice Kalisza, Ostrówa wlkp)
Fajnie że masz taką intuicję :) ja widzisz miałam cały czas przeczucie że będzie chłopak a jednak jajek nie było na USG :) czy dziewczynka czy chłopak i tak kocham jak nikogo hehe :)

Zgłoś nadużycie #1034 8 sierpnia 2012, 13:40

Nikodem bardzo gustowne imię :) Hehe też mi się zawsze podobało (od dziecka) i niestety popełniłam największy błąd w swoim życiu - dałam tak na imię swojemu psu ... Nie gniewaj się - ja poprostu mam słabość do zwierzaków traktuję je jak ludzi i dlatego daje im ludzkie imiona :)

Zgłoś nadużycie #1035 8 sierpnia 2012, 14:05

April90 Supermama

madziulka_myszka napisał(a)

Dzięki za radę April zaraz po pracy lecę po tą herbatkę i mam nadzieję że pomoże bo już mnie skręca, jak siedzę na kibelku to nic tylko takie kłucia że aż płakać się chce :/:/ Dokładnie z Pleszewa nie wiem czy kojarzysz (okolice Kalisza, Ostrówa wlkp)
Fajnie że masz taką intuicję :) ja widzisz miałam cały czas przeczucie że będzie chłopak a jednak jajek nie było na USG :) czy dziewczynka czy chłopak i tak kocham jak nikogo hehe :)

Ta herbatke to pija tez male dzieci, jak nie moga kupki zrobic :) na pewno Ci pomoze :) a ja ja po prostu uwielbiaaaaaaaaam, w smaku jest zajebista! Kojarze Pleszew oczywiscie, bo ja jestem z Ostrowa Wielkopolskiego :D jaki ten swiat mały. A w Czerminie, niedaleko Pleszewa, mam rodzine taka dalsza od strony cioci :) z tym przeczuciem to masakra jakas :D mialam ochote krzyknac WIEDZIALAM KUR** jak zobaczylam jajka na USG :D

Nie gniewam sie, moja jedna psina ma na imie Noemi, a i tak mowimy wszyscy na nia Emi albo Emilka :) myslalam o imieniu dla coreczki tez Emilia, no ale niestety, wolalabym dziecko, a przylatywal by pies :)

Zgłoś nadużycie #1036 8 sierpnia 2012, 14:19

Heh faktycznie mały ten świat :) Ja w Ostrowie bywam często na zakupach :D galerię fajną macie :) No i Venus, Jojo ale z tym już się pożegnałam heh :) Nie w głowie nam teraz imprezy :D Czermin codziennie przejeżdżam w drodze do pracy :)
Z tym wołaniem - dobre heh ..
A czytałyście ten artykuł na onecie o imionach ?? ? Ale mnie podkurzyli.... ;/;/ nawet nie czytajcie jak nie chcecie się zdenerwować... powiem tylko ze ztwierdzili, ze nowoczesne i wyszukane imiona dla dzieci dają ludzie z niskich wartsw społęcznych albo osoby niewykształcone :[ moim zdaniem o gustach się nie dyskutuje

Zgłoś nadużycie #1037 8 sierpnia 2012, 14:19

Heh faktycznie mały ten świat :) Ja w Ostrowie bywam często na zakupach :D galerię fajną macie :) No i Venus, Jojo ale z tym już się pożegnałam heh :) Nie w głowie nam teraz imprezy :D Czermin codziennie przejeżdżam w drodze do pracy :)
Z tym wołaniem - dobre heh ..
A czytałyście ten artykuł na onecie o imionach ?? ? Ale mnie podkurzyli.... ;/;/ nawet nie czytajcie jak nie chcecie się zdenerwować... powiem tylko ze ztwierdzili, ze nowoczesne i wyszukane imiona dla dzieci dają ludzie z niskich wartsw społęcznych albo osoby niewykształcone :[ moim zdaniem o gustach się nie dyskutuje

Zgłoś nadużycie #1038 8 sierpnia 2012, 14:41

April90 Supermama
Hehe, no galeria nawet fajna, ale moje marzenie to taka 3 pietrowa, schody ruchome, Mc Donald w srodku, Sephora i inne znane marki, np. Zara. U nas tam prawie NIC nie ma... Duzo niby sklepow, ale malo dali tych, ktore zazwyczaj sa w galeriach w Poznaniu czy Wrocku. W Jojo nigdy nie bylam, a w Venus bywalam, no ale teraz :D hehe wiadomo :)
Nie czytalam artykulu. Imie to kwestia gustu, a nie tego, czy ktos ma skonczona szkole, czy nie. Moze odbierane jest to jako DOWARTOSCIOWYWANIE, ale przeciez dziecko, ktore jest ledwo narodzone, ma przed soba cale zycie i dlaczego ma dostac imie Włodek, jesli rodzice sa wyksztalceni, a imie np. nie wiem jakies wymyslne, jesli rodzice skonczyli ledwo podstawowke? :D imie nalezy do dziecka, nie do rodzicow :)

Zgłoś nadużycie #1039 8 sierpnia 2012, 14:48

No też tak myślę... wogóle nie wiem skąd się im wzięło porównanie imienia dziecka do wykształcenia rodziców ;/;/ szkoda słow czasami inteligencja ludzi piszących te artykuły jest naprawdę porażająca ;)
Galeria nie jest zła ... na pewno lepsza niż Tęcza .. :)
Ale za to mają budować taką gigantyczną w Kaliszu - niby największą w Wlkp. i ma tam byc zara , river , venezia :) Tylko ze pewnie zanim ją wybudują to nasze dzieci będą do niej czesciej jeździć niż my hehehe Ja tam nie narzekam bo ciuchów bardzo mało kupuje, za to choruje na buty ... teraz mi się uspokoiło bo i tak w szpilkach niewygodnie hehe :)

Zgłoś nadużycie #1040 8 sierpnia 2012, 15:09

April90 Supermama

madziulka_myszka napisał(a)

No też tak myślę... wogóle nie wiem skąd się im wzięło porównanie imienia dziecka do wykształcenia rodziców ;/;/ szkoda słow czasami inteligencja ludzi piszących te artykuły jest naprawdę porażająca ;)
Galeria nie jest zła ... na pewno lepsza niż Tęcza .. :)
Ale za to mają budować taką gigantyczną w Kaliszu - niby największą w Wlkp. i ma tam byc zara , river , venezia :) Tylko ze pewnie zanim ją wybudują to nasze dzieci będą do niej czesciej jeździć niż my hehehe Ja tam nie narzekam bo ciuchów bardzo mało kupuje, za to choruje na buty ... teraz mi się uspokoiło bo i tak w szpilkach niewygodnie hehe :)

Mogliby wlasnie cos wiekszego wybudowac, a do Kalisza z Ostrowa znowu nie jest tak daleko, wiec nie mam nic przeciwko :D ja ciuchow kupuje az za duzo i torebki kocham, a butow nie lubie kupowac, bo zawsze mam problem z rozmiarem - noga polowka ;/ no i o szpilkach moge zapomniec, bo w lewej nodze mam plaskostopie i na szpilach chodze jak kaczusia :D

Zgłoś nadużycie #1041 8 sierpnia 2012, 15:14

lilbanaqa Fajna mama
zakuuupy

Zgłoś nadużycie #1042 8 sierpnia 2012, 15:14

lilbanaqa Fajna mama
zakuuupy

Zgłoś nadużycie #1043 8 sierpnia 2012, 15:15

lilbanaqa Fajna mama
ucina mi cały post, zostaje pierwsze słowo tylko xD spróbuję raz jeszcze. zakuuupy ! chociaż teraz w trakcie ciąży błagam mojego, żebyśmy wrócili do domu, bo jaskrawe światła w sklepach, bo nogi bolą, bo to i tamto :D ale jak widzę sklep z dziecięcymi ubrankami... ojj nie ma zmiłuj :D H&M zaliczamy za każdym razem i zawsze coś nowego dla młodego wynosimy :D teraz mam zakaz kupowania :( :D

a oto i moja ciąża :D

Zgłoś nadużycie #1044 8 sierpnia 2012, 15:20

April90 Supermama
Lil,
brzusio masz bardzo malutki chudzinko. Ja pod koniec 16 tygodnia mialam troszke wiekszy :) mam tez zdjecie, dokladnie z tego samego dnia :) ile Ty wazysz kruszynko i ile wzrostu? :)

Zgłoś nadużycie #1045 8 sierpnia 2012, 15:31

lilbanaqa Fajna mama
kruszynko? jestem największą kobitą świata! :D mam 174,5 cm wzrostu i ważę teraz 71,3 kg. Przed ciążą ostatni raz ważyłam się w lutym, ważyłam 66, więc sporo przybrałam, chociaż w ostatnich miesiącach waga ani drgnie :( a wiem, że brzuszek malutki, w ogóle rosnąć nie chce :( moja mama ponoć też tak miała, jak w połowie ciąży wystrzeliła, to opanować się nie mogła :D i przytyła 27 kg :D

Zgłoś nadużycie #1046 8 sierpnia 2012, 15:33

Hehe to się uzupełniłyśmy April :)
Lil brzuszek masz jakbyś się dobrze najdała tylko :) Jak ktoś Cię nie zna to pewnie nie widzi ze w ciązy jesteś co ? ... ja w sumie miałam podobny w Twoim "wieku" za to od kilku dni mój brzuszek z dnia na dzień jest coraz większy :D I Małą czuję coraz wyżej :) Mój M. się śmieje że rosnę w oczach ;]

Zgłoś nadużycie #1047 8 sierpnia 2012, 15:36

lilbanaqa Fajna mama
jak się najem to wyglądam jakbym miała dwie ciąże, jedną żołądkową :D znajomych niestety nie widuję, bo nie mam mnie w Polsce, teściowa też się krzywi, że za mały brzuch. ale na szczęście młody rozwija się dokładnie w/g planu, więc brzuszek urooośnie :D ale powiem szczerze, że zaokrąglił się dopiero jakieś 3 dni temu, wcześniej było płasko jak nie wiem

Zgłoś nadużycie #1048 8 sierpnia 2012, 15:38

Heh Lil zazdroszczę wzrostu :) ja mały knypek jestem ... Co do brzuszka moja mama przez całą ciąże chodziła bez brzucha '] dopiero pod koniec ją "trochę wzdęło" ... A ja juz jestem brzuchatka ... i duma mnie rozpiera :)
Dla pocieszenia z tym tyciem moja szwagierka utyła 24 kg w ciąży mała ma teraz 5 miesięcy a jej mama jest jeszcze zgrabniejsza niż przed ciążą, za to w ciąży wyglądała jak jedna wielka kluska :D :D I dodam że specjalnie się nie męczyła z tym chudnięciem ...

Zgłoś nadużycie #1049 8 sierpnia 2012, 15:41

Teściowa niech się nie krzywi bo to przecież zupełnie normalne że nie masz brzuszka... jedne mają od początku ciąży inne nie mają go dlugo ... :) nie ma się co przejmować :) Ważne że dzidzia rośnie :)

Zgłoś nadużycie #1050 8 sierpnia 2012, 15:42

lilbanaqa Fajna mama
jak tak sobie myślę, że jeszcze ponad połowa ciąży przede mną, niech ten brzucho za szybko nie rośnie! :D a co do utraty wagi, myślę, że samo noszenie dziecka, pchanie wózka i codzienna krzątanina bardzo pomaga spalić zbędne kg po ciąży.