Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #10131 7 grudnia 2012, 11:03

AniaFin Gotowa na wszystko
Sylwia, no rzeczywiście widzę, że co strona to inna opinia, ja sprawdziłam kilka holenderskich i tam zawsze piszę, że nie jest obowiązkowy, ale zalecany. A moja koleżanka z pracy Hiszpanka mi wczoraj mówiła, że jej znajoma chciała bez, to jej nie pozwolili (a męża ma ginekologa ;) ). Zwariować można. W każdym razie trzeba się po prostu z babką dogadać, raczej na siłę chyba siedzieć nie będzie....

Zgłoś nadużycie #10132 7 grudnia 2012, 11:04

sylwia.walat Zaprawiona w bojach
no wiesz z jednej strony fajnie po 2 h do domku ale z drugiej to nie wiem czy dam od razu radę tak chodzić bo po rodzeniu, pewnie będę cała obolała a zależy kiedy urodzisz jak w środku nocy to gwarantuje ze już nie śpisz do rana :D bo takie emocje i mała kruszynka obok, że pewnie będę siedzieć przy łóżeczku i gapić się na nią :)

Zgłoś nadużycie #10133 7 grudnia 2012, 11:05

Milka_S Fajna mama
witam brzuszki :)
gratuluje ukończonych tygodni

chyba już poprawili te suwaczki bo u mnie jakby dobrze się wyświetla - chyba ze źle patrzę ;)

też jestem po ciężkiej nocy przez ból pleców: ale na wysokości łopatek to pierwszy raz mnie aż taki ból chwycił. zaczeło isę wjuż wczoraj pod wieczór, i rano jak sie przebudziłam dalej bolało. teraz trochę lepiej ale trzeba się pooszczędzać.

u nas też śnieżek - wygląda na to że wszędzie dziś biało i sypie ;D

Zgłoś nadużycie #10134 7 grudnia 2012, 11:07

no mam nadzieję, moja coś wczoraj wspominała, ze jak się terminy porodów pozmieniają i będzie nas dużo to pewnie tak wyjdzie, że będzie zamiast tygodnia tylko 2 lub 3 dni i to po 3h żeby wszystkie obrobić, no ale niewiem jak sobie będą tam wypisywać, czy czasem nie tak że siedziały po 6 h przez cały tydzień, bo wtedy mniej roboty odwalają a kasę taką samą wezmą za niby opiekę nad Tobą. Z moim ustaliliśmy, że śpimy na normalnej wysokości łóżka a przed przyjściem babki podkładamy skrzynki :D :D

Zgłoś nadużycie #10135 7 grudnia 2012, 11:08

lili Fajna mama
Sylwia jesli wszystko pojdzie ok to nie boli nic :)

ja urodzilam,zszyli mnie bo troche peklam i dawaj zeszlam z lozka i juz jestem na korytarzu a oni mnie wolaja zebym nie szla sama tylko na wozek ;) a ja nawet dobrze sie czulam....

Zgłoś nadużycie #10136 7 grudnia 2012, 11:10

Nancy Gotowa na wszystko
Aniu, niezłą masz pamięć do suwaczków! Fajnie, że jesteś tu więcej z nami. U mojej mamy też sypie śnieg.

A my jeszcze leniuchujemy w łóżku. Ok 5 nad ranem pokrzątałam się po domu a potem znów położyłam. Jeść nam się chce, więc za chwilę pewnie wstaniemy :-)

Ja dziś na obiad robię wątróbkę, a wieczorem ugotuję rosół na weekend. I upiorę dziś firanki. Niech trochę pachnie świeżością. Muszę jakoś doprowadzić mój nos do porządku, nie mogę oddychać normalnie po tym szpitalu, jakąś inhalację trzeba sobie zrobić, tylko nie wiem czym w ciąży można. Udanego dnia babuszki!

Zgłoś nadużycie #10137 7 grudnia 2012, 11:14

ewela81 Gotowa na wszystko
Hej mamusie i brzusieńki :)

Na początek gratuluję tym mamusiom i dzidziaczkom co kończą kolejne tygodnie :)

Ja wyjątkowo wyspałam się dzisiaj bo spałam sama bo mój nie wrócił wczoraj od swojej mamusi pewnie bardzo się za nią stęsknił :) ale dzisiaj wraca tylko Weroniczka jeszcze zostaje do niedzieli u babci a my przez ten czas zrobimy małe przemeblowanie :) U mnie piękna zima :)

Zgłoś nadużycie #10138 7 grudnia 2012, 11:17

Milka współczuję pleców, mam nadzieję, że przejdzie ci szybko.

Sylwia, no to będziecie mieli akcję co rano ;) ja właśnie zmierzyłam nasze łóżko (56 cm na wysokość) i chyba wypożyczymy te "klossen", bo nóżki mamy cienkie i bałabym się, że przez skrzynkę się przebiją. Rozmawiałam z koleżankami i sobie nawet chwaliły takie podwyższone łóżko, mówią, że łatwiej wstawać ;)

Lili, no to ty twarda byłaś :) Ja też sobie jakoś nie wyobrażam leżenia i wiem, że mama i siostra od razu były na nogach (uparte są strasznie i nawet sobie pomagać nie dały przy dzieciach ;) ), ale zobaczymy jak będzie...

Zgłoś nadużycie #10139 7 grudnia 2012, 11:17

lili a to nie był szok poporodowy, że bólu nie czułaś ??

Ja na razie się porodu nie boję, zresztą będę chciała urodzić, bez żadnego znieczulenia, bo wszystkie które mogę mieć dostępne mają więcej negatywów niż pozytywów a dziecko dla mnie najważniejsze, a my kobiety podobno tak jesteśmy zbudowane, ze wytrzymujemy większe bóle niż mężczyźni, więc dam radę.

Zgłoś nadużycie #10140 7 grudnia 2012, 11:20

Nancy, w ciąży to tylko wodą z solą morską, bo olejki podobno nie są zalecane (chociaż gdzieś czytałam, że eukaliptus nie jest taki zły). Ja sobie też robię po prostu samą wodą, wlewam wrzątek do kubka i wdycha sobie taką parę :)

Zgłoś nadużycie #10141 7 grudnia 2012, 11:21

Metra Fajna mama
laseczki ja tez planuje poród bez znieczulenia...ewentualnie ten remifentanyl sobie wezmę jak już będzie bardzo źle...nie wiem tylko jak mój przeżyje ten mój poród bez znieczulenia ;)

Zgłoś nadużycie #10142 7 grudnia 2012, 11:23

Metra Fajna mama
Nancy ja też mam nos zatkany całą noc...a rano sama krew...eh i wcale nie mam suchego powietrza w domku...taki urok śluzówki...na dodatek coś mnie gardziołko pobolewa od kilku dni ale mam nadzieję, że to właśnie od nosa schodzi, bo tylko rano tak mam

Zgłoś nadużycie #10143 7 grudnia 2012, 11:23

ja też chce bez znieczulenia, ale oczywiście życie zweryfikuje...
Moja siostra urodziła drugą córcię naturalnie, kilka dni przez Niedzielą Palmową i mówiła, że popękała porządnie (bo pierwszy raz miała cesarkę i droga była nie przetarta ;) ), a już w niedzielę była na długaśnej procesji i jeszcze palmę wielką niosła ;)

Zgłoś nadużycie #10144 7 grudnia 2012, 11:30

Metra Fajna mama
niezła babka :) moja siostra po porodzie naturalnym (nie pękła ani jej nie nacięli) od razu siadała całą dupką :) i nie chciała się zdrzemnąć...dopiero po kilku godzinach ją zmogło zmęczenie ;) od razu chciała lecieć do Julka (bo był na intensywnej terapii z powodu cukru) ale na szczęście zakręciło jej się w głowie więc sobie odpuściła....

Zgłoś nadużycie #10145 7 grudnia 2012, 11:34

Milka_S Fajna mama
Ania niezła ta twoja siostra :)

ja będe próbować też bez znieczulenia, ale jak nie dam rady to chyba gazem rozweselacjacym się wspomogę :D

Zgłoś nadużycie #10146 7 grudnia 2012, 12:35

Ania mam nadzieję, że ja też tak będę śmigać po porodzie.

Dziewczyny właśnie dostałam telefon od maklerki, że już jutro możemy się przeprowadzać i o 13 mamy być pod mieszkaniem :) dobrze, że większość rzeczy spkowana, rano resztę dopakujemy i na weekendzie akurat się urządzimy :) ale mi niespodziankę zrobiła, bo z obecnym właścicielem w tym mieszkaniu wytrzymać nie mogę dziś znów sobie puścił na fula muzykę i mnie obudził i wstałam oczywiście wkurzona, miałam mu dym zrobić ale się powstrzymałam ze względu na małą :)

Zgłoś nadużycie #10147 7 grudnia 2012, 12:39

Metra Fajna mama
sylwia to super wiadomosc :) urzadzisz gniazdko i mozesz spokojnie czekac na malenstwo

Zgłoś nadużycie #10148 7 grudnia 2012, 12:43

monika27 Gotowa na wszystko
czesc styczniowe mamusie ja jestem lutowa widze że o inhalacji mowa jak masz w domu inhalator to wystarczy sama woda z solą fizjologiczną jeśli nie może być napar z rumianku

Zgłoś nadużycie #10149 7 grudnia 2012, 12:53

Metra dokładnie :D :D nie mogę się doczekać po prostu. W końcu spokój od tego debila. Mam nadzieję, że złapię tam jakiegoś neta :D :D :D kurcze tylko żebym z tego podekscytowania nie dostała skurczy :)

Zgłoś nadużycie #10150 7 grudnia 2012, 12:54

Milka_S Fajna mama
Sylwia - super :)
pracowity weekend Cię zatem czeka. tylko się nie przemęcz.
a u nas jutro kolęda... jak ja nie lubię