Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #10091 6 grudnia 2012, 19:32

AniaFin Gotowa na wszystko
Hej mamusie moje :)

wakacje!!!!!! nie mogę uwierzyć, wreszcie się doczekałam laby :) co prawda jeszcze studenci jutro przyślą ostateczną wersję sprawozdania, ale wreszcie nie muszę iść do pracy :)

Gratulacje dla Metry i Madzi :)

Metra tak się cieszę, że kardiolog ci pozwolił rodzić naturalnie :)

Sylwia, dzięki za relację, podejrzewam, że u nas będzie podobnie. O tym podnoszeniu łóżka to wiem już dawno, wszystkie koleżanki przez to przechodziły, można albo na kratach albo wypożyczyć specjalne podkładki. To wynika z troski o plecy personelu, bo kiedyś jak nie było tego przepisu, to babki z kramzorga wykańczały sobie kręgosłupy. Też mi się nie podoba za bardzo pomysł obcej baby w domu (one chyba teraz mogą max. 6 godzin na dzień) i się pewnie doczekać nie będę mogła jak sobie pójdzie, ale koleżanki mi mówią, że docenię tą pomoc, bo one (jak się ma szczęście) potrafią dużo zdziałać w dziedzinie sprzątania i opieki nad noworodkiem, uczą też ojca jak się zajmować dzieckiem :) . Powiem wam jutro co moja mówiła ;)

Zgłoś nadużycie #10092 6 grudnia 2012, 19:32

ewela81 Gotowa na wszystko
Hej mamusie :) Dłuuuuuugooooooo... mnie nie było ale to tylko dlatego że mam jakiegoś niechcieja w sobie przypałętał się i nie chce sobie pójść :) Widzę że nie tylko ja cierpię na bezsenność a dzisiaj wnocy to była masakra niedość że nie mogłam spać to jeszcze brzunio mnie bolał taki ból jak na miesiączkę czyżby to były skórcze?Dzisiaj mam cały dzień wolny bo mój kochany mężuś pojechał z Weroniką do swojej mamy ale jutro wraca a po Weronikę jedziemy w niedzielę :) Ja już ubranka poprane i poprasowane nawet w komodzie sobie ułożyłam :)

Zgłoś nadużycie #10093 6 grudnia 2012, 19:34

daria212 Gotowa na wszystko
Sylwia mala slodka choc ja tez bym pewnie wiedziala co to bez tego koleczka,ale babelki puszcza hehe

Z toaleta tez nie mam problemu, w nocy jeszcze mi sie nie zadrzylo wstawac, ale w dzien latam jak glupia, nie raz to czuje ze nie zdaze, a tu tylko ciut ciut :-D

Madzia,Aniu I Metrus grtuluje ukonczonych tyg :-D

Ja z choinka jeszcze czekam, w sumie w domu zawsze ubieralismy dzien przed wigilia albo w wigilie ale u siebie napewno wczesniej ubiore tylko musimy najpierw kupic :-p

Zgłoś nadużycie #10094 6 grudnia 2012, 19:36

Agatka daje czasami tak do wiwatu to znaczy kopie gdzie popadnie mam wrażenie że się denerwuje o nie może się przekręcić bo ja czuję że jeszcze się nie przekręciła bo mocniejsze kopniki czuję na dole :(

Zgłoś nadużycie #10095 6 grudnia 2012, 19:38

Sylwia, słodki profil waszej córeczki i fajnie, że macie już pewność :) Mi tylko ostatnio położna powiedziała, że serce bije jak na dziewczynkę ;)

A my dziś z rana zaliczyliśmy wizytę u położnej, maleńka dobrze położona i zaczyna schodzić w dół (powoli, ale konsekwentnie), znowu kopnęła położną w trakcie słuchania serca :) Była wogóle bardzo aktywna z rana. Pierwszy raz rozmawiałyśmy o porodzie, dostałam całą listę kiedy mogę dzwonić nawet w środku nocy, a kiedy można poczekać do rana, co zabrać do szpitala etc. Za półtora tygodnia idziemy znowu ;)

Zgłoś nadużycie #10096 6 grudnia 2012, 19:39

no i jutro zaczynam na poważnie prać, prasować, układać, szyć etc. :P

Zgłoś nadużycie #10097 6 grudnia 2012, 19:42

A właśnie gratuluję mamusiom ukończonych tygodni :)

A co do choinki my będziemy ubierać w wigilię jak co roku taka u nas tradycja :)

Kiedyś któraś wspominała o cpykaniu pazurkami że słyszy dziwne to ale ja też słyszę takie cpykanie a może Agatka obgryza je sobie hahaha...

Zgłoś nadużycie #10098 6 grudnia 2012, 19:54

Nancy Gotowa na wszystko
Ewela, to ja i Lil słyszymy pstrykanie. Czyżby tylko dzieci z lubelskiego miały taki nawyk? :-D

Podczytuję Listopadówki i nie do końca rozumiem, dlaczego tak wiele z nich poddaje się przy każdym problemie z karmieniem piersią i szybko przechodzą na mm. Tak samo z dokarmianiem. Plaga jakaś. No ale łatwo się mądrzyć jak się nie ma jeszcze tego problemu ;) Swoją drogą, zaczyna się u nich plaga kolek. Ojjj, nieprzespane noce mają dziewuszki...

Zgłoś nadużycie #10099 6 grudnia 2012, 20:08

Nancy pewnie na to wygląda :)

Zgłoś nadużycie #10100 6 grudnia 2012, 21:09

April90 Supermama

Nancy napisał(a)

April, nie chce mi się tego liczyć, ale coś w tym musi być, co mówisz, bo pierwszy lekarz wyliczył mi termin na 13 stycznia i tak mam wpisane w kartę ciąży, a i teraz w szpitalu jednemu też się tak wyliczyło, ale usg mu pokazało, że termin z OM jest 11 stycznia i sam się poprawił :P Cóż, niech Jasiek decyduje :)

A my sobie oglądamy "Porodówkę" na TLC (ależ ja się rozczulam przy tych porodach) i jesteśmy po szkole rodzenia. Dzisiaj było o kolkach (kropka w kropkę to co Lil pisała :) ), a poza tym przewijaliśmy małe plastikowe dzidziusie, ubieraliśmy, uczyliśmy się chwytać, nosić, kąpać. Położna pochwaliła mojego M. za ubieranie, szło mu sto razy lepiej niż mnie :D Za tydzień zajęcia o laktacji, już nie mogę się doczekać :)

Aaaa, jeszcze ciekawostki ze SR, o których sama do tej pory nie wiedziałam:
- noworodki mają spuchnięte piersi i może z nich wypływać siara - to całkowicie normalne zarówno u dziewczynek jak i chłopców;
- u dziewczynek może pojawić się krew wypływająca z pochwy, oczywiście w małych ilościach;
- u noworodków możemy zauważyć też małą ilość krwi wypływającą z siuśkami (żółto - różowe plamy na pieluszce) - to fizjologiczny objaw oczyszczania się nerek.

Jutro wybieram się na konferencję organizowaną w projekcie, w którym wciąż teoretycznie pracuję. Cholernie stresuję się przed spotkaniem ze swoją główną szefową, tak źle nas odebrała z wieścią o ciąży, że najchętniej w ogóle bym jej nie oglądała, ale liczą się dla mnie jeszcze inni ludzie. Ależ bym chciała, żeby jej jakimś cudem nie było jutro.

Lecę do łóżeczka Kobietki z brzuszkami. Śpijcie dobrze :*

Tak, bo sa dwa sposoby liczenia terminu z OM i zalezy jaki maja ustawiony na USG :)

Tez ogladałam 'Porodowke' wczoraj :) dobry odcinek był. Zal mi tej kobity było

Zgłoś nadużycie #10101 6 grudnia 2012, 21:34

Marzenka85 Gotowa na wszystko
Cześć dziewczynki :)
Mnie dziś pochłoneło sprzątanie pranie i prasowanie hihi :) Wiekszość ciuszków dla maluszka już gotowa :) Powoli chyba zacznę pakować torbę do szpitala :)

Zgłoś nadużycie #10102 6 grudnia 2012, 22:23

binamalwina Gotowa na wszystko
Kurcze mamusie z Holandii wy to tam macie jakies dziwne zasady ja napewno nie chce zadnej poloznej w domu a wy musicie czy chcecie niewiem ale dla mnie by to bylo meczace

Zgłoś nadużycie #10103 6 grudnia 2012, 22:25

Metra Fajna mama
a ja umeczona jestem i ide spac :) jutro wstawie fotke literek :)

Zgłoś nadużycie #10104 6 grudnia 2012, 22:31

Idz metra spikac mi sie cos maly po kapieli uspokoji niewiem czy to dobrze

Zgłoś nadużycie #10105 6 grudnia 2012, 22:35

April90 Supermama

binamalwina napisał(a)

Kurcze mamusie z Holandii wy to tam macie jakies dziwne zasady ja napewno nie chce zadnej poloznej w domu a wy musicie czy chcecie niewiem ale dla mnie by to bylo meczace

Dlaczego dziwne zasady? Co masz na mysli?

Zgłoś nadużycie #10106 6 grudnia 2012, 22:36

April90 Supermama
Metra, gratuluje 33

Aniu, Madziu Wam 36

Zgłoś nadużycie #10107 6 grudnia 2012, 22:42

sylwia.walat napisał(a)

a więc po wizycie Pani z Kraamzorgu muszę z męża zrobić piwosza, gdyż potrzebne mi cztery skrzynki po piwie by podnieść łóżko na wysokość 70 cm, by Panie przy badaniu nie musiały się zbytnio schylać,  oprócz tego wanienka ma być na nóżkach albo do kąpieli stawiana na stole a w sklepie PRENATAL ( ciążowy) musimy zakupić KRUIK- to metalowa butelka do dogrzewania łóżeczka, gdyż zwykły termofor nie pomoże dziecku przez pierwsze dni utrzymać właściwą temperaturę, a pomimo tego, że będę rodzić w szpitalu i tam nie jest potrzebny KRAAMPAKKET to po porodzie będzie potrzebny w domu więc i tak go muszę mieć.
Dowiedziałam się, że tutaj nie przemywa się kikuta pępowiny spirytusem gdyż inaczej niż w Polsce jest on zabezpieczony klamerką i kąpiemy dziecko normalnie tylko po kąpieli nie smarujemy niczym ( co jest logiczne, że nie nawilżamy ) No cóż trzeba wytrzymać ten czas po porodzie, a wiadomo, że każda mama wie jak najlepiej dla jej dziecka jak sobie opieka pójdzie mamusia się zajmie Niunią tak jak czuje, że będzie najlepiej, mam nadzieję, że ta kobieta będzie miała urwanie głowy i nie będzie u mnie siedziała po 8h i mnie uczyła opieki za dziada pradziada i podkreślała, że nie jesteśmy w Polsce i tutaj jest inaczej i że ma męża Holendra, bo to mnie najmniej interesuje a najważniejsza jest moja malutka kruszynka. Kurcze aż się zdenerwowałam. Nie wyobrażam sobie spania na łóżku 70 cm w górę, jestem mała i będę się musiała na niego wdrapywać, co mi po porodzie pewnie większą trudność będzie sprawiać, a poza tym będziemy spać na normalnym łóżku a z rana podstawiać skrzynki a co :) ona i tak nie będzie przecież u nas nocować więc jak będzie trzeba robić to co mówi a później tak jak się czuje. To tyle sprawozdania.
Ania napisz czy Tobie też takie rzeczy kazała zrobić czy tylko moja taka dziwna jest i ma jakieś dziwne wymagania.
Teraz wypijemy kawę, zaraz mąż kończy pracę i jedziemy na zakupy między innymi po jakieś smakołyki.

No chodz mi oto lozko i ten kruik albo ze wanienka ma byc na nozkach ewentualnie na stole tak to troche dziwne

Zgłoś nadużycie #10108 6 grudnia 2012, 22:50

monis89 Gotowa na wszystko
Cześć laski :-)

Czytałam Was z telefonu bo mój zajął kompa i godzinę mi to chyba zajęło. W tym czasie zdążyłyście iść spac ;-) . Nie odzywałam się bo kończymy dom w którym mamy mieszkać. Znaczy w środku malowanie i takie tam dokańczamy. Tam nie mam neta i mam nadzieję ze szybko załatwie bo bez tego będzin ciężko :-) .

Mamusiom gratulujemy skończonych tygodni z dzisiaj i ostatnich paru dni i przyszłych już tak na wszelką wypadek ;-) .

U lekarza miałam jaką samą małą ilość wód więc jak narazie leżeć nie muszę. Jutro rano ide oddać krew bo jakieś badanie chyba crp mam mieć robione. I we wtorek kolejne usg. :-)

Jestem padnieta więc życzę wszystkim miłej nocki i branoc :-*

Zgłoś nadużycie #10109 6 grudnia 2012, 22:53

April90 Supermama

binamalwina napisał(a)

No chodz mi oto lozko i ten kruik albo ze wanienka ma byc na nozkach ewentualnie na stole tak to troche dziwne

Chyba te babe powaliło. Po cholere o 70cm lozko podnosic? Niech sie schyli, dobrze jej to na kregoslup zrobi, leniwej dupie. Weeeeeeez, w zyciu bym sie nie zgodzila na to. A co Ci zrobi? Nic, moze polatac co najwyzej ;)

Zgłoś nadużycie #10110 6 grudnia 2012, 22:53

monis89 Gotowa na wszystko
Aha mała kopie, naciska główką na pęcherz i wbija nóżki w żebra :-) . Ale już jej chyba ciasno bo mało się obraca :-P . Wiki całuje wszystkie ciocie, kuzynki i kuzynów ;-)