Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #10071 6 grudnia 2012, 10:26

sylwia.walat Zaprawiona w bojach
Ja pierwsza dzisiaj ??
Na wstępie jak zwykle gratulacje wszystkim, które mają okrąglutkie nie tylko brzuszki ale kolejne tygodnie :)
Ja ostatnio znów nie mam weny na pisanie, bezsenność nocna mnie dobija, ale nic na to nie poradzę, później załączę USG z ostatniej wizyty, a teraz lecimy pod prysznic a później jeść bo mały głodomorek się obudził.

Zgłoś nadużycie #10072 6 grudnia 2012, 10:39

Milka_S Fajna mama
witam mamy :)
gratuluje ukończonych tygodni.
Sylwia pusto bo pewnie dziewczyny zajęte ogladaniem prezentów Mikołajkowych, hihi.

Zgłoś nadużycie #10073 6 grudnia 2012, 10:49

Metra Fajna mama
cześć :)
my niewyspani...zaraz w świat ruszamy. odezwę się później

Zgłoś nadużycie #10074 6 grudnia 2012, 10:57

taaak Milka mężowie w domu bombki zapakowane i teraz na Mikołaja trzeba je rozpakować :)

Zgłoś nadużycie #10075 6 grudnia 2012, 11:33

lilbanaqa Fajna mama
cześć :*

gratuluję 33 METRUŚ! :* jesteśmy na pewny gruncie :) AniFin i Madziule :* 4 tygodnie do porodu laski AAAA :*

my wróciliśmy od ginka, wszystko okay :) jutro USG :) no i pani doktor mówi, że coraz bliżej :)

Zgłoś nadużycie #10076 6 grudnia 2012, 11:55

lili Fajna mama
hej kobietki :)

gratuluje ukonczonych tyg :)

ja tez nie wyspana,zasnelam po polnocy a po 5 juz bylam wyspana,miedzy czasie siku o 1.30,no beznadziejna ta noc byla,nerwy mam dzis takie ze masakra,ale czemu to niewiem ;)

maly zadowolony bo Mikolaj zostawil mu prezent i juz o 6 rozpakowal :)

nic mi sie dzis nie chce.....

Zgłoś nadużycie #10077 6 grudnia 2012, 12:28

nasza maleńka Niunia z ostatniego USG
potwierdzenie płci zaznaczone kółeczkiem na pierwszym zdjęciu
a na drugim mam wrażenie że mała nam puszczała bąbelki :)

Zgłoś nadużycie #10078 6 grudnia 2012, 12:53

Milka_S Fajna mama
ja po bardzo krótkim spacerku już. kurcze, przed wyjściem oczywiście obowiazkowe siusiu, ledwo wyszłam z klatki czuje ze znowu mi się chce, ale nic wracać nie będę. zrobiłam mini kółeczko i biegiem (aha, jasne, wyobrażać sobie że biegnę to ja mogę) - nazwijmy to szybszym niż zwykle turlaniem się - do domku bo już ledwo trzymałam... ale udało się :D

lili - w nocy to ja średnio po 4 razy wstaję. a jak mam problemy ze spaniem to i częsciej.

sylwia - gdyby nie kółeczko na foci to bym nie wiedziała gdzie tego szukać :) ale jest dziołcha :D

Zgłoś nadużycie #10079 6 grudnia 2012, 13:10

lilbanaqa Fajna mama
Sylwia, jaka słodka mała buźka :)

a mój nie wie co to jest odpoczynek, od 8 rano tańczy i tańczy, ja zdążyłam się przespać a on dalej swoje :D

Zgłoś nadużycie #10080 6 grudnia 2012, 13:19

binamalwina Gotowa na wszystko
Metra AniFin i Madziula gratulacje skaczonych tygodni my dopiero teraz sie meldujemy bo wczoraj nie bylo zbytnio czasu swiateczne pieczenie ciasteczek jeszcze tylko ozdobic i schowac bo dzieciaki wszystko zszamaja milego dnia

Zgłoś nadużycie #10081 6 grudnia 2012, 13:28

Milka ja też tak mam że jak mam gdzieś iść to pójdę siusiu a za moment idę znowu bo już mnie ciśnie i nie chodzę za daleko bo wiem, ze kawałek przejdę i będę czuła pęcherz. a co do spania to ja ostatnio zasypiam koło północy albo i później a malutka się wierci ciągle :) Mój musiał USG zabrać do pracy by pochwalić się że będzie córka :D :D :D załączyłam zdjęcie z kółeczkiem bo gdyby mi lekarz nie pokazywał na wizycie, że to jest pipka, to też bym nie wiedziała, a buźka na samym końcu była zrobiona, już nie mogę się doczekać, ale niech wyjdzie w terminie :) Później zdam relację z wizyty Pani z Kraamzorgu.

Zgłoś nadużycie #10082 6 grudnia 2012, 13:44

lilbanaqa Fajna mama
ja mam jakąś błogosławioną ciążę bez latania do toalety :D

Zgłoś nadużycie #10083 6 grudnia 2012, 14:21

Milka_S Fajna mama
szczęściara :D

Zgłoś nadużycie #10084 6 grudnia 2012, 15:40

lilbanaqa Fajna mama
to toaleta lata do mnie! ha!

Zgłoś nadużycie #10085 6 grudnia 2012, 15:40

lilbanaqa Fajna mama
w ogóle, spłuczka nam nie działa, spłukujemy wiadrem od dzisiaj rana :D

Zgłoś nadużycie #10086 6 grudnia 2012, 15:43

a więc po wizycie Pani z Kraamzorgu muszę z męża zrobić piwosza, gdyż potrzebne mi cztery skrzynki po piwie by podnieść łóżko na wysokość 70 cm, by Panie przy badaniu nie musiały się zbytnio schylać,  oprócz tego wanienka ma być na nóżkach albo do kąpieli stawiana na stole a w sklepie PRENATAL ( ciążowy) musimy zakupić KRUIK- to metalowa butelka do dogrzewania łóżeczka, gdyż zwykły termofor nie pomoże dziecku przez pierwsze dni utrzymać właściwą temperaturę, a pomimo tego, że będę rodzić w szpitalu i tam nie jest potrzebny KRAAMPAKKET to po porodzie będzie potrzebny w domu więc i tak go muszę mieć.
Dowiedziałam się, że tutaj nie przemywa się kikuta pępowiny spirytusem gdyż inaczej niż w Polsce jest on zabezpieczony klamerką i kąpiemy dziecko normalnie tylko po kąpieli nie smarujemy niczym ( co jest logiczne, że nie nawilżamy ) No cóż trzeba wytrzymać ten czas po porodzie, a wiadomo, że każda mama wie jak najlepiej dla jej dziecka jak sobie opieka pójdzie mamusia się zajmie Niunią tak jak czuje, że będzie najlepiej, mam nadzieję, że ta kobieta będzie miała urwanie głowy i nie będzie u mnie siedziała po 8h i mnie uczyła opieki za dziada pradziada i podkreślała, że nie jesteśmy w Polsce i tutaj jest inaczej i że ma męża Holendra, bo to mnie najmniej interesuje a najważniejsza jest moja malutka kruszynka. Kurcze aż się zdenerwowałam. Nie wyobrażam sobie spania na łóżku 70 cm w górę, jestem mała i będę się musiała na niego wdrapywać, co mi po porodzie pewnie większą trudność będzie sprawiać, a poza tym będziemy spać na normalnym łóżku a z rana podstawiać skrzynki a co :) ona i tak nie będzie przecież u nas nocować więc jak będzie trzeba robić to co mówi a później tak jak się czuje. To tyle sprawozdania.
Ania napisz czy Tobie też takie rzeczy kazała zrobić czy tylko moja taka dziwna jest i ma jakieś dziwne wymagania.
Teraz wypijemy kawę, zaraz mąż kończy pracę i jedziemy na zakupy między innymi po jakieś smakołyki.

Zgłoś nadużycie #10087 6 grudnia 2012, 16:03

Milka_S Fajna mama
kurcze, Sylwia jakie wymagania mają. jednak dobrze  ze u nas nie ma takiej "pomocy". zresztą napweno bym nie podwyższyła łóżka, a co Ci zrobi jak nie podłożysz tych skrzynek - to chyba jej praca i za to jej płacą.
też bym się zdenerwowała po takiej wizycie.
udanych zakupów, odreaguj to i olej babę  :)

Zgłoś nadużycie #10088 6 grudnia 2012, 17:28

Nancy Gotowa na wszystko
Sylwia, rzeczywiście dziwnie z tymi skrzynkami, pani wzięła pod uwagę chyba tylko i wyłącznie swoje potrzeby. A co do zostawiania pępka w spokoju to w Polsce też już tak jest. W zasadzie wynika to z nowych wytycznych WHO. Nasza położna w szkole rodzenia mówi, żeby go normalnie moczyć i myć, a potem tylko suszyć i wietrzyć :) Aaa, bardzo mi się podoba bąbelek puszczony przez Twoją dzidzię :-)

Kochane, mi się dziś śniło, że urodziłam dziewczynkę, a na imię ktoś jej dał Adela (!). Cały czas nosiłam ją na rękach, było mi z tym tak dobrze, że nawet na chwilę nie chciałam jej odłożyć, a ona tak pięknie sobie spała albo spokojnie się gapiła na mnie :) Tylko ciągle się chowałam po kątach jak chciałam ją nakarmić, bo wstydziłam się pokazać innym cyce (i tak to ze mną pewnie będzie).

W Lublinie cudny dzień: biało, słonecznie, z lekkim mrozem, aż chciało się spacerować. Taką zimę to ja lubię :)
Byłam dziś w pracy, zaliczyłam konferencję w swoim projekcie, a moja pani dyr nawet oficjalnie mnie powitała na forum, czym byłam bardzo mile zaskoczona. I wiecie co? Zatęskniłam baaaardzo za pracą. Za intelektualnym rozruchem, za satysfakcją z każdego zrealizowanego działania, za aromatem kawy w biurze, za żakietem, koralami, makijażem, za możliwością pokazania przed setką osób na konferencji co do tej pory udało nam się zrobić. Cóż, pewnie jeszcze będę sobie pluć w brodę, że trzeba było cicho siedzieć jak miałam możliwość odpoczywać, bo nie wiedziałam co mówię :P Pewnie tak, ale w życiu już tak jest, że balance potrzebny :) Jeszcze do tego wszystkiego wrócę :)

Póki co, Jasiek najważniejszy i od jutra biorę się w związku z tym do roboty. Kończymy pranie i prasowanie, pakujemy torbę i powolutku robimy porządki na święta z udziałem mężowych rąk. I choinkę ubiorę w weekend :) Niech nastraja, a co!

Zgłoś nadużycie #10089 6 grudnia 2012, 17:29

Nancy Gotowa na wszystko
Aniu, witaj w gronie odpoczywających!!!!!!!!!!!!!!!!! :-D

Zgłoś nadużycie #10090 6 grudnia 2012, 18:26

Metra Fajna mama
Sylwia pipuszka słodka :)
a wymagania tej pani....no cóż teraz już nie chcę takiej pomocy ;)
Milka ja jak wychodzę z kibelka to zastanawiam się czy już nie wrócić ;)
Nancy my też choinkę ubierzemy ale dopiero w przyszły weekend, bliżej 20.12 bo jednak żywa więc musi troszkę dłużej wytrzymać :D
AniuF dołączam ię do powitań w gronie leniuszków :P
gratulacje dla Myszki i AniF już tak bliskoooo :)
kieruję ponowne zapytanie do naszych milczących mam...gdzie Wy o gdzie ?? ??
a ja dziś miałam wizytę u kardiologa która mnie uskrzydliła: mogę rodzić sn :D