Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #10051 5 grudnia 2012, 15:18

daria212 Gotowa na wszystko
Lil dzieki za info o kolkach, tez chyba sobie skopiuje :-)
Aniu ja tez moge sobie wziasc taka Pania do pomocy w domu, ale wlasnie nie chce bo nie wyobrazam sobie zeby obca baba mi latala po domu, jakos dam rade, z reszta mama bedzie na poczatku to wystarczy :-)

Ja to wogole nie czaje tego co Aprilko napisalas, nie dla mnie takie liczenia :-p

Zgłoś nadużycie #10052 5 grudnia 2012, 15:39

lilbanaqa Fajna mama
no to dzisiaj mam zadanie - wydepilować się przed wizytą u ginka xD ja pitole, co za życie :D

Zgłoś nadużycie #10053 5 grudnia 2012, 16:29

April90 Supermama

daria212 napisał(a)

Lil dzieki za info o kolkach, tez chyba sobie skopiuje :-)
Aniu ja tez moge sobie wziasc taka Pania do pomocy w domu, ale wlasnie nie chce bo nie wyobrazam sobie zeby obca baba mi latala po domu, jakos dam rade, z reszta mama bedzie na poczatku to wystarczy :-)

Ja to wogole nie czaje tego co Aprilko napisalas, nie dla mnie takie liczenia :-p

Blondynka :P

Zgłoś nadużycie #10054 5 grudnia 2012, 16:59

Nancy Gotowa na wszystko
Milka, daaaaaj przepis na Brownie!!! Chodzi za mną już jakiś czas, mam jakiś przepis, ale średnio mi kiedyś wyszło.

Lil, super opis kolki i masażu, dzięki!!!
Podobny masaż znalazłam tutaj:

http://www.youtube.com/watch?v=9QASBHDmn84

My dzisiaj będziemy przewijać, mamy przynieść po pampersie :)

April, Ty chyba lubisz liczby :P Że też chce Ci się rozkminiać te suwaczki :)

Aniu, moja mama opowiadała, że w naszej holenderskiej rodzinie położna przychodziła przez cały tydzień do takiego jednego maluszka i bardzo dużo przy nim pomagała, ale powiem szczerze, że średnio mi się ten pomysł podoba, zwłaszcza ze sprzątaniem, wolę takie rzeczy robić sama. Nasze położne ze szkoły rodzenia zapewniają, że wychodzą od nas dopiero jak rozwiejemy wszystkie wątpliwości i mam nadzieję, że dotrzymają słowa, ale cały dzień to bym nie chciała.

Byliśmy dzisiaj u koleżanki w nowej klubokawiarni dla mam, którą właśnie otworzyła - styl skandynawski, klimaty Muminków, Pipi, trochę ikeowe. Można zamówić kawę bezkofeinową, zbożową, kakao, kawę z mlekiem ryżowym lub sojowym dla mam alergików. No po prostu cudnie!
Lil, polecam Ci: FIKA przy Kasztelańskiej na Botaniku, są na FB na razie.

Idę smażyć wątróbkę, chodzi za mną od tygodnia, chyba żelazo mi spada, a potem na szkołę rodzenia się wybieramy.

Zgłoś nadużycie #10055 5 grudnia 2012, 17:04

karoollcia Zaprawiona w bojach
Hej lasencje i ja tu zajrzałam wkońcu ;) gratulacje tygodni skończonych :) ja to ostatnio weny na pisanie nie mam.. a spać mi się chce cały czas... mała walczy w brzuszku.. ciekawe kiedy zechce wyskoczyć ;) buziole w brzuchole :*

Zgłoś nadużycie #10056 5 grudnia 2012, 17:55

Metra Fajna mama
April i tak sie nie dogadamy jak zwykle :*
Lil taki masaz robilysmy Juleczkowi :) szczególnie nr 1 :) niestety nic nie dał...ale spisałam do pamiętniczka ciążowego :) streszczenie super :* u niego sprawdziły się kropelki Espumisan i Lefax
a ja kończę szyć literkę K do napisu JULEK :) jak skoncze to wstawie fotkę ;)

Zgłoś nadużycie #10057 5 grudnia 2012, 18:30

lilbanaqa Fajna mama
Nancy, na pewno się tam wybiorę :)
a w ogóle to ten filmik to dokładnie te dwa masaże tyle, że w praktyce :D

Zgłoś nadużycie #10058 5 grudnia 2012, 18:49

sylwia.walat Zaprawiona w bojach
Ania właśnie odebrałam telefon od Pani z Kraamzorgu i u mnie będzie jutro tylko nie wiem dokładnie o której :) a myślałam że mam jeszcze czas a tu taka niespodziewanka, więc to raczej ja Ciebie pierwsza poinformuję co mi mówiła na spotkaniu.

Zgłoś nadużycie #10059 5 grudnia 2012, 18:51

sylwia.walat Zaprawiona w bojach
Nancy co do takiej opieki całodniowej, to też bym nie chciała by mi ktoś cały dzień siedział w domu, wolałabym mieć opiekę taką na 3-4 h tak by jak się mała obudziła to mogła nią zająć a ja bym się szybko ogarnęła bo tak to ja nawet nie będę wiedziała o czym z nią gadać a ja z natury taka wstydliwa jestem i nie lubię jak ktoś obcy po domu mi się kręci. No ale cóż mus to mus

Zgłoś nadużycie #10060 5 grudnia 2012, 19:02

Milka_S Fajna mama
przepis na brownie:
http://smakocie.blogspot.com/2012/02/brownies-idealne.html
wyszło mi tak jak w opisie, w przepisie nie ma za dużo składników, jest naprawdę proste w wykonaniu ;)
moje pierwsze brownie robiłam jakiś rok temu i próbowałam z przepisu Nigelli i niestety porażka....
te jest prostsze i się udało i smaczne, nawet małż się zajada :) miałam tylko większą blaszke wiec jest bardziej cienkie.

Zgłoś nadużycie #10061 5 grudnia 2012, 19:04

April90 Supermama

Metra napisał(a)

April i tak sie nie dogadamy jak zwykle :*
Lil taki masaz robilysmy Juleczkowi :) szczególnie nr 1 :) niestety nic nie dał...ale spisałam do pamiętniczka ciążowego :) streszczenie super :* u niego sprawdziły się kropelki Espumisan i Lefax
a ja kończę szyć literkę K do napisu JULEK :) jak skoncze to wstawie fotkę ;)

Metrunia, wzielam pierwszy lepszy przyklad Karolci. Nie patrzylam na ktorego ma termin, a wyszedl mi 21.01.

Ma na suwaczku: 1 miesiac + 2 tyg + 2 dni do porodu, czyli skoro dzis mamy 5 grudnia, to
+ 1 miesiac = 5 stycznia
+ 2 tyg = 19 stycznia
+ 2 dni = 21 stycznia

Spojrzalam w tabelke, zgadza sie

Nancy, lubie liczby, ale matmy nie znosze :P

Lil, gratuluje ukonczenia 33 :)

Darka, Tobie 36 :)

Zgłoś nadużycie #10062 5 grudnia 2012, 19:07

April90 Supermama
Ale u Nancy np. wychodzi na 13.01, a w tabelce jest 11.01, wiec nie wiem

Zgłoś nadużycie #10063 5 grudnia 2012, 19:09

April90 Supermama
Aaaaa juz wiem o co chodzi. Niektorzy lekarze licza termin OM + 40 tyg. a niektorzy +9 miesiecy+7 dni. I to zawsze wychodzi 2 dni roznicy.

Ja mam termin z OM liczac +40tyg na 01.01.2013,
ale juz jak policzysz +9mies+7dni to mi wyjdzie na 03.01.2013

Czyli lekarz Nancy liczy +40tyg, a jej suwaczek liczy +9mies+7 dni, nie wiedzac czemu, bo np. moj odlicza do 01.01.2013 (czyli +40tyg) ;)

Ale juz wiem czemu wychodzi 2 dni w te albo wewte

Zgłoś nadużycie #10064 5 grudnia 2012, 19:19

Metra Fajna mama
April niewazne juz...ale jak Ci to sprawia frajde to mozesz wyliczyc według trzech sposobów :)

Zgłoś nadużycie #10065 5 grudnia 2012, 19:22

Metra Fajna mama
chodzilo mi o to, że ten suwaczek bylby bardziej czytelny gdyby odliczal dni do porodu a nie miesiace, tygodnie i dni ktore wedlug mnie nie pokrywaja sie...bo sama mowisz ze miesiac moze miec rozna liczbe dni wiec zostalo 1 mies i 1 dzien moze oznaczac przynajmniej 3 rozne liczby :)

Zgłoś nadużycie #10066 5 grudnia 2012, 20:34

daria212 Gotowa na wszystko
Aprilka bo ja Cie podziwiam :-D ze Ty taka zdolna jestes... dobrze ze Cie mamy :-D

Zgłoś nadużycie #10067 5 grudnia 2012, 20:37

April90 Supermama

daria212 napisał(a)

Aprilka bo ja Cie podziwiam :-D ze Ty taka zdolna jestes... dobrze ze Cie mamy :-D

Błahhhahahahahhha, smiejcie sie dalej

Zgłoś nadużycie #10068 5 grudnia 2012, 20:56

Metra Fajna mama
dobranoc kuleczki...idę do łóżka bo mnie bardzo boli spojenie i biodra

Zgłoś nadużycie #10069 5 grudnia 2012, 22:51

Dafne Gotowa na wszystko
Rozumiem sposób liczenia tygodni i miesięcy April, ja liczę tak samo. Poza tym już kiedyś poruszalysmy ten temat przy okazji rozważań, w którym to miesiącu już jesteśmy ;P. Jak dla mnie, suwaczki sie zgadzają :)

Lil, super relacja z SR, dzięki! :)

Zgłoś nadużycie #10070 5 grudnia 2012, 22:57

Nancy Gotowa na wszystko
April, nie chce mi się tego liczyć, ale coś w tym musi być, co mówisz, bo pierwszy lekarz wyliczył mi termin na 13 stycznia i tak mam wpisane w kartę ciąży, a i teraz w szpitalu jednemu też się tak wyliczyło, ale usg mu pokazało, że termin z OM jest 11 stycznia i sam się poprawił :P Cóż, niech Jasiek decyduje :)

A my sobie oglądamy "Porodówkę" na TLC (ależ ja się rozczulam przy tych porodach) i jesteśmy po szkole rodzenia. Dzisiaj było o kolkach (kropka w kropkę to co Lil pisała :) ), a poza tym przewijaliśmy małe plastikowe dzidziusie, ubieraliśmy, uczyliśmy się chwytać, nosić, kąpać. Położna pochwaliła mojego M. za ubieranie, szło mu sto razy lepiej niż mnie :D Za tydzień zajęcia o laktacji, już nie mogę się doczekać :)

Aaaa, jeszcze ciekawostki ze SR, o których sama do tej pory nie wiedziałam:
- noworodki mają spuchnięte piersi i może z nich wypływać siara - to całkowicie normalne zarówno u dziewczynek jak i chłopców;
- u dziewczynek może pojawić się krew wypływająca z pochwy, oczywiście w małych ilościach;
- u noworodków możemy zauważyć też małą ilość krwi wypływającą z siuśkami (żółto - różowe plamy na pieluszce) - to fizjologiczny objaw oczyszczania się nerek.

Jutro wybieram się na konferencję organizowaną w projekcie, w którym wciąż teoretycznie pracuję. Cholernie stresuję się przed spotkaniem ze swoją główną szefową, tak źle nas odebrała z wieścią o ciąży, że najchętniej w ogóle bym jej nie oglądała, ale liczą się dla mnie jeszcze inni ludzie. Ależ bym chciała, żeby jej jakimś cudem nie było jutro.

Lecę do łóżeczka Kobietki z brzuszkami. Śpijcie dobrze :*