Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #971 7 sierpnia 2012, 17:52

Metra Fajna mama
ja też myślałam, że utonęłam. dzisiaj jestem pierwsze popołudnie sama i jest cudnie. jaka cisza. po przeziębieniu ani śladu :)

Zgłoś nadużycie #972 7 sierpnia 2012, 17:53

Metra Fajna mama
a myszy chyba działają ;) ja nasłałam w żartach i się pojawiły :) więc niech go zeżra. ja na remont przedpokoju i sypialni wydałam 1600 zł

Zgłoś nadużycie #973 7 sierpnia 2012, 17:55

lilbanaqa Fajna mama

Metra napisał(a)

witaj lilbanaqa :) jesteś jeden dzień wyżej ode mnie :) a aż 4 dni różnicy w terminie porodu :)

może to dlatego, że nasze cykle menstruacyjne różnią się :) ostatnio na USG lekarka potwierdziła, że data porodu wg USG jest też 22 stycznia :D

Zgłoś nadużycie #974 7 sierpnia 2012, 18:07

Metra Fajna mama

lilbanaqa napisał(a)

może to dlatego, że nasze cykle menstruacyjne różnią się :) ostatnio na USG lekarka potwierdziła, że data porodu wg USG jest też 22 stycznia :D

pewnie tak :) ciekawe czy w ogóle urodzimy w terminie ;)

Zgłoś nadużycie #975 7 sierpnia 2012, 18:11

Metra Fajna mama
lilbanaqa co porabiasz w życiu? studiujesz, pracujesz?

Zgłoś nadużycie #976 7 sierpnia 2012, 18:17

Metra Fajna mama
dziewczynki a może czas na kolejną serię zdjęć brzuszków? Madziu jak tam Twój detektor? bo mój każdego dnia pracuje :)

Zgłoś nadużycie #977 7 sierpnia 2012, 18:49

lilbanaqa Fajna mama

Metra napisał(a)

lilbanaqa co porabiasz w życiu? studiujesz, pracujesz?

studiuję lingwistykę stosowaną w Lublinie :) chociaż teraz od października biorę rok dziekanki. w przyszłości będę tłumaczem, czyli praca typowo w domu, dlatego zdecydowaliśmy się na maluszka tak wcześnie, poza tym za 5 lat czeka nas wyprowadzka do Norwegii na stałe i chcę, żeby mały akurat szedł do szkoły i poznawał język :) a co do zdjęć brzuszków jestem za! :) i mam nadzieję, że urodzę w terminie, wtedy mielibyśmy z narzeczonym piękny prezent na rocznicę :)

Zgłoś nadużycie #978 7 sierpnia 2012, 18:53

lilbanaqa Fajna mama
cholerne skurcze ;((

Zgłoś nadużycie #979 7 sierpnia 2012, 18:53

lilbanaqa Fajna mama
cholerne skurcze ;((

Zgłoś nadużycie #980 7 sierpnia 2012, 19:22

Metra Fajna mama
jak mnie brzuch boli biorę Buscopan. w czasie remontu tak mnie dziwnie ciągnął brzuch że aż się wystraszyłam, ale jak poleżałam od 21 do rana to mi przeszło.

niezły masz plan :) ja teraz też żałuję, że nie urodziłam w trakcie studiów, to chyba jest najlepszy czas. teraz strach o pracę...i strach o to, że stara pierworódka :)

Zgłoś nadużycie #981 7 sierpnia 2012, 19:45

lilbanaqa Fajna mama
ja znów myślę, jak poradzę sobie w roli mamy tak młodo, daleko od domu rodzinnego :D aaa i dziewczyny! zajrzyjcie na forum lutówek :) jest burzliwa dyskusja na temat położnych środowiskowych - ja np jestem w tym temacie zielona więc polecam!

Zgłoś nadużycie #982 7 sierpnia 2012, 20:15

April90 Supermama
Metra, Katariny jakby co nie kasuj, ona sie nie udziela, bo nie ma internetu, tylko na kom;/ jakby co bede Cie informowac jakby cos sie zmienilo. Ona ma wizyte dopiero 31.08.

Dzieki za tabelke :)

Lil (lilbanaqa), pozwolisz, ze tak bede sie do Ciebie zwracac :D gratuluje dzidzi!

Zgłoś nadużycie #983 7 sierpnia 2012, 20:17

Metra Fajna mama
lutówki to co rusz mają burzliwą dyskusję. nie zaglądam tam od jakiegoś czasu, żeby się nie denerwować. ja mam szczęście bo moja siostra urodziła w marcu i zapisuję się do tej samej położnej. zresztą już korzystam czasami z jej wiedzy :)
na pewno będziesz dobrą mamą.

coś tu cicho dzisiaj

Zgłoś nadużycie #984 7 sierpnia 2012, 20:20

Metra Fajna mama

April90 napisał(a)

Metra, Katariny jakby co nie kasuj, ona sie nie udziela, bo nie ma internetu, tylko na kom;/ jakby co bede Cie informowac jakby cos sie zmienilo. Ona ma wizyte dopiero 31.08.

Dzieki za tabelke :)

Lil (lilbanaqa), pozwolisz, ze tak bede sie do Ciebie zwracac :D gratuluje dzidzi!

spoko nie wykasuję głównej założycielki :) wycięłam te ostatnie laski, których mamy najmniej danych i w ogóle ich nie widać.

Zgłoś nadużycie #985 7 sierpnia 2012, 20:48

Nancy Gotowa na wszystko

ewela81 napisał(a)

A ty lilbanaqa w którym szpitalu w lublinie masz zamiar rodzić :) a ty nancy :)

Widzę, że każda z nas preferuje inny szpital :-) Ja zamierzam rodzić przy Kraśnickiej. Po pierwsze to 3 minuty samochodem od mojego bloku (widzę szpital z okna). Po drugie, leżałam tam po krwawieniu i poznałam chyba wszystkich lekarzy z oddziału, przy czym nie było takiego, z którego byłabym niezadowolona. Położne też są super. Oczywiście nie mam żadnej gwarancji, że uda mi się tam urodzić, ale będę próbować :-)

Po 2 dniach mocniejszych bóli brzucha dziś dostałam takiego kłucia, że nie mogłam ruszyć się na krok! Po kilku minutach aż się rozwyłam z bólu. Od razu pojechaliśmy na izbę przyjęć. Dostałam koński zastrzyk z No-Spy, Pyralginy i czegośtam jeszcze i przeszło. Zrobili mi kolejne usg (chyba już siódmy raz) i okazało się, że wszystko ok: Jasiek zdrowy i rosnący (tak, pan doktor potwierdził, że to raczej Jasiek, a nie Tosia :-) , łożysko bardzo ładne, nic się nie odkleja, szyjka macicy cudownie długa i idealna. Diagnoza była dla mnie zaskakująca: zapalenie dróg moczowych. Wieczorem do wypicia jakiś lek do spożycia jednorazowego, potem badanie moczu i profilaktycznie Urosept. Mam coraz więcej tych leków.. Ale najważniejsze, że z dzidziolem wszystko ok. No i mam dużo leżeć: "Leżenie najlepsze leczenie!" Mam dość leżenia. Ale bym poszła na wycieczkę w Bieszczady :-P

Zgłoś nadużycie #986 7 sierpnia 2012, 20:52

Metra Fajna mama
Nancy ja też brałam Urosept i strasznie źle się po nim czułam. było mi słabo i miałam zawroty. zjadłam tylko jedno opakowanie i dawkę zmniejszyłam z 3x2 do 2x1 a i tak było źle :(

najważniejsze że Jasiu ma się dobrze

Zgłoś nadużycie #987 7 sierpnia 2012, 20:53

Metra Fajna mama
moja mama zawsze powtarzała mi: najważniejsze mieć ciepło w dupsko :)

Zgłoś nadużycie #988 7 sierpnia 2012, 20:54

Metra Fajna mama
i wtedy infekcje zdarzają się rzadko, a ja to mam pecha i co rusz mnie coś tam łapie

Zgłoś nadużycie #989 7 sierpnia 2012, 20:54

Nancy Gotowa na wszystko

lilbanaqa napisał(a)

ja znów myślę, jak poradzę sobie w roli mamy tak młodo, daleko od domu rodzinnego :D aaa i dziewczyny! zajrzyjcie na forum lutówek :) jest burzliwa dyskusja na temat położnych środowiskowych - ja np jestem w tym temacie zielona więc polecam!

Lil (April dobrze wymyśliła :-) ), coraz więcej kobiet rodzi po 30tce i nie do końca dobry to pomysł. Jeśli jesteś w wieku standardowego studiowania to w moim wieku będziesz miała już kilkuletnie odchowane dziecko i wszystkie Twoje koleżanki równolatki dopiero będą zakopywać się w pieluchach. Ja mam 30 lat, jestem pierwszy raz w ciąży, chciałabym mieć jeszcze jedno dziecko, a mój mąż żartuje, że w naszym małym mieszkanku drugiego na pewno nie. Obawiam się, że zanim zarobimy na większe mieszkanie będzie już za późno na kolejną ciążę. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Nic się nie martw, poradzisz sobie na pewno :-)

Zgłoś nadużycie #990 7 sierpnia 2012, 20:59

Nancy Gotowa na wszystko

Metra napisał(a)

moja mama zawsze powtarzała mi: najważniejsze mieć ciepło w dupsko :)

Oj tak, trzeba dupsko chronić teraz bardziej niż wcześniej. Właśnie uświadomiłam sobie, że w niedzielę byłam na grillu i siedziałam na kocu rozłożonym na ziemi. Ale przecież był taki upał! Kurczę, a może to przeciągi w domu, otwieramy okna jak się da tego lata. Ciekawe jak ja zareaguję na ten Urosept. Lekarz zapewniał, że ładnie zapobiega kolejnym infekcjom. Najlepsze jest to, że nie mam żadnych objawów zapalenia typu pieczenie itp.