Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #9611 26 listopada 2012, 11:32

lilbanaqa Fajna mama
ale super, że tak ciuszki dostajecie używane, mi momentami tak szkoda pieniążków, i własnych i teściowej, bo ona nowe wszystko kupuje :(

Bina, a wyspałaś się chociaż? :D

Zgłoś nadużycie #9612 26 listopada 2012, 11:46

Dafne Gotowa na wszystko
Hej Mamusie

Zakupiłam już proszek do prania rzeczy dzidziusiowych i pewnie dziś wystartuję z prankiem ;) Mój brzuch też ostatnio częściej twardnieje, a wczoraj na wieczór bolał mnie dołem, ale właściwie jakby w całym obwodzie, więc może to miednica... Zmęczenie i duszności też mnie dopadają od czasu do czasu, ehh uroki końca ciąży...

Miłego dnia Wam życzę!

Zgłoś nadużycie #9613 26 listopada 2012, 12:26

lilbanaqa Fajna mama
co tam robicie zapracowane mamuśki? :D weekend się skończył! :D

Zgłoś nadużycie #9614 26 listopada 2012, 12:27

Nancy Gotowa na wszystko
Hej babeczki!

Ja ledwo wysiedziałam na angielskim, ostatnio duszności dają o sobie znać ze zdwojoną siłą. Teraz musimy już czekać aż nam się brzuszki obniżą i dopiero będzie się odrobinę lżej oddychało. Dobrze, że mam pojutrze lekarza, bo chyba mi się jakaś infekcja intymna przypałętała, nie znoszę tak, brr...

Ja pędzę dziś na kawę/herbatę/czekoladę z koleżanką. Pierwszy raz od lata wybieram się do centrum miasta, zajrzę do jakiegoś sklepu ze stanikami do karmienia, chociaż czuję, że nie zdziałam zbyt wiele, w ciąży zrobiłam się ewidentnie antyzakupowa, a w sklepach tak duszno :-/

Udanego dnia, babuchy :)

Zgłoś nadużycie #9615 26 listopada 2012, 12:29

Nancy Gotowa na wszystko
Lil, znasz jakiś fajny sklep w L-nie, gdzie można kupić tanio cyckonosze do karmienia? :)

Zgłoś nadużycie #9616 26 listopada 2012, 13:03

lilbanaqa Fajna mama

Nancy napisał(a)

Lil, znasz jakiś fajny sklep w L-nie, gdzie można kupić tanio cyckonosze do karmienia? :)

hmm, ja kupowałam w Realu w sklepie z bielizną, zaraz przy wejściu nie od strony Chodźki ale tej drugiej, często mają promocje, że jeden biustonosz kupujesz a drugi za 50% ceny :) więcej się za cyckonoszami do karmienia nie rozglądałam, bo kupiłam jak tylko zaszłam w ciążę jak mi bardzo cycory urosły i były obolałe :D

Zgłoś nadużycie #9617 26 listopada 2012, 13:12

sylwia.walat Zaprawiona w bojach
Hej dziewczyny mam pytanie czy wy też odczuwacie bóle podbrzusza jak na miesiączkę ?? ja dziś mam tak można powiedzieć co godzinę i te bóle trwają tak po 10 lub więcej minut, wizytę u położnej mam dopiero za 2 tygodnie i USG ale się zaczynam martwić, bo i tak mam dziwne przeczucie, że urodzę wcześniej.

Zgłoś nadużycie #9618 26 listopada 2012, 13:34

MoniaW Zaprawiona w bojach
Sylwia hmm tez mam nieraz wczoraj nawet czułam jak by kłucie,a co do myśli ze urodzę wcześniej heh cały czas mnie meczą te przeczucia:>ale lepiej by było jak byś zadzwoniła do swojej położnej i zapytała o to - zapytać nie zaszkodzi moja położna twierdzi ze pytań nigdy za mało i nigdy nie szkodzą.

Zgłoś nadużycie #9619 26 listopada 2012, 13:35

daria212 Gotowa na wszystko
Czesc kochane :-) niby cisza w week, ale i tak nagrychalyscie :-p

Ja juz od pon aktywna, oby taki tydz nie byl :-p juz wloski pofarbowalam i w koncu po woli mieszkanko konczymy, jeszcze tylko w czwartek kuchnia przyjedzie :-D
Dobrze ze mowicie bo tez musze jeszcze cyckonosz kupic :-p

sylwia mnie czesto boli brzuch jak na okres

Zgłoś nadużycie #9620 26 listopada 2012, 13:42

Milka_S Fajna mama
Hej.

Ja tez miewam takie bole i na ogol wieczorem w ciagu dnia raczej nie. Mowilam o tym mojemu lekarzowi ale powiedzial ze to nic zlego. Nie mam przy tym skurczy. Ale w karcie ciazy zanotowal ze mam bole brzucha.

Ja dzis troche posprzatalam a teraz leniuchuje. Chyba sie lekko przeziebilam. Boli mnie szyja i chyba zatoki mam zapchane.

Zgłoś nadużycie #9621 26 listopada 2012, 13:44

no to jak Wy macie też takie bóle to chyba normalne i nie ma co panikować, co do staników do karmienia to ja kupiłam tylko na razie 1 i to na początku ciąży, bo moje piersi nie uległy dużej zmianie, a teraz trzeba będzie dokupić kolejny, w sumie to dla dzidzi mam pełno rzeczy a dla siebie nic i trzeba się zacząć rozglądać i kupić co potrzebne dla mnie.

Zgłoś nadużycie #9622 26 listopada 2012, 14:04

lilbanaqa Fajna mama
SYLWIA DO LEKARZA! BÓLE MIESIĄCZKOWE TO SKURCZE! ja z tym trafiłam na szpital (po uprzednim wysłuchania kazania od ginekologa, ze powinnam się zgłosić na IP jak tylko zaczął się ten ból i trwał po kilka minut systematycznie) i miałam skróconą i zmiękczoną szyjkę macicy i akcję skurczową, więc idź na izbę przyjęć, bo lekarz tak czy siak cię tam odeśle, zrobią ci KTG i zbadają ginekologicznie, nie ma z tym żartów :/

Zgłoś nadużycie #9623 26 listopada 2012, 14:05

Dafne Gotowa na wszystko
Sylwia, może jednak powinnaś się skontaktować z położną, bo jeżeli masz takie bóle i występują one w regularnych odstępach czasu, to lepiej to sprawdzić. Może się okazać, że nic się nie dzieje, ale uważam, że na tym etapie ciąży lepiej dmuchać na zimne. W końcu wykonanie telefonu dużo czasu Ci nie zajmie, a przynajmniej się uspokoisz.

Nancy, ja też ostatnio antyzakupowa jestem. Czasem jadę do miasta z planem kupna jakiejś rzeczy, ale jak już wchodzę do sklepów, to nic mi się nie podoba.

Zgłoś nadużycie #9624 26 listopada 2012, 14:06

Nancy Gotowa na wszystko
Dzięki Lil, to chyba w La Vantilu kupowałaś, bo tak kojarzę, że tam jest. Mam go u siebie w Leclercu to zajrzę :) Rzeczywiście, u nich sporo od promocji zależy.

Sylwia, jeśli bardzo Cię męczą te bóle to bierz no-spę. Ja miałam zaleconą nawet 3 x dziennie forte i bardzo pomagała. Bez recepty można kupić zwykłą, to połowa dawki forte. Podobno jest w miarę bezpieczna dla dziecka, a ładnie działa rozkurczowo. Takie bóle jak na miesiączkę właśnie skurczowe są. Ja ostatnio wieczorami znów miewam, ale jak się położę już do wyrka to na ogół po jakimś czasie mijają.

Zgłoś nadużycie #9625 26 listopada 2012, 14:23

napisałam smsa na numer alarmowy położnej, ledwo się z nią dogadałam, ale mówiła, że przyjedzie do mnie i pytała, czy jestem w domu, więc czekam na nią, bo bóle mam na początku każdej godziny i trwają ponad 10 minut, zobaczę jak przyjedzie co mi powie, bo brzuch też mam wrażenie, że się obniżył, nawet mąż mi to mówił

Zgłoś nadużycie #9626 26 listopada 2012, 14:25

nancy w holandii nie mają takich tabletek jak no-spa. co najwyżej każdemu zawsze zalecają paracetamol

Zgłoś nadużycie #9627 26 listopada 2012, 14:25

nancy w holandii nie mają takich tabletek jak no-spa. co najwyżej każdemu zawsze zalecają paracetamol

Zgłoś nadużycie #9628 26 listopada 2012, 14:34

kasia1988 Supermama
Dzień dobry mamuski, gratuluje wszystkim ukonczonych tygodni ;)
My bylismy dziś u gina i SZOK !!!!!!!!!!!!
Nie bedzie dziewczynki... bedzie chłopczyk.... zdrowy chłopczyk to najważniejsze tylko garderobę musimy wymienić po części ..
Mój M. tak sie cieszył jak wracalismy,że myslałam,że kierownicę wyrwie :P :P
w końcu pierwszy syn ;)

Zgłoś nadużycie #9629 26 listopada 2012, 14:52

MoniaW Zaprawiona w bojach
Gratuluje Kasiu:> Ja w wielkim znaku zapytania jestem bo malutka ma pepowinke miedzi nóżkami tak ze dopiero po porodzie sie dowiem w 100% :D

Sylwia ja bym radziła zgłosić sie do lekarza lub na oddział nawet jak nic Ci nie bd dolega to zrobią badania i sie uspokoisz.W sumie tak sie mówi ze każda ma te bóle ale każda pewnie ma podobne ale nie takie same.

Zgłoś nadużycie #9630 26 listopada 2012, 14:58

Marzenka85 Gotowa na wszystko
Cześć mamuchny :)
Ja dziś wybieram się do ginka i mam nadzieje że wszystko jest dobrze :) Ciekawe ile już waży mój mały akrobata?
Kasiu no właśnie z dziewczynki zawsze może wyjść chłopczyk :) Najważniejsze ,że jest zdrowy :)