Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #951 6 sierpnia 2012, 15:39

Dafne Gotowa na wszystko
Mnie dziś pobolewal brzuch po lewej stronie. Lekarz mówił mi, że właśnie może boleć tak po bokach, bo macica się rozrasta i naciągają się jakby wiązadła ją trzymające.

Zgłoś nadużycie #952 6 sierpnia 2012, 15:41

Dafne Gotowa na wszystko

martamagdalena napisał(a)

Hej mamusie !
Jestem z forum obok, Luty 2013 :) tak sobie nie raz tu zajrzę. Mam pytanie, czy jest tu jakaś dziewczyna która zna już płeć maleństwa?

Ja podczas ostatniego badania dowiedziałam sie, że będzie chłopiec :)

Zgłoś nadużycie #953 6 sierpnia 2012, 15:49

Dafne Gotowa na wszystko
Dziewczyny, polecam Wam książkę pt. "Początki" Anne Paul. Jest w niej opisane, jak ciąża i jej przebieg wpływa na życie naszego dzieciątka już po urodzeniu :) . Nie są to jakieś zabobony, tylko autorka przedstawia rzetelne badania w tym temacie. Ciekawe jest też to, że ona przedstawia to z perspektywy matki oczekujacej przyjścia na świat swego dziecka :) . Świetna książka, dużo cennych informacji i właśnie akurat dla nas, bo mówi o tym, co możemy zrobić jeszcze teraz będąc w ciąży, aby wspomóc rozwój i przyszłe życie naszych pociech :) .

Zgłoś nadużycie #954 6 sierpnia 2012, 18:50

lilbanaqa Fajna mama
Witam! Ja również oczekuję maleństwa już 22 stycznia! :) Oczekuję Synka, pół Wietnamczyka pół Polaka :)

Zgłoś nadużycie #955 6 sierpnia 2012, 18:55

lilbanaqa Fajna mama

happyania napisał(a)

Mam to samo z zupami!!! Szczególnie uwielbiam ogórkową, kapuśniak i pomidorową. Często gotuję, a jak tylko jestem w pobliżu baru mlecznego jem w mieście.
Niestety ja mam wielką ochotę na słodycze... :/ 
No dziewczyny, ale mi narobiłyście smaku na ogórkową!

ja to samo, same zupki a najchętniej to ogórkowa i kapuśniak :) na słodycze nie mam w ogóle ochoty. za to owoce - nektarynki mmmmniam!

Zgłoś nadużycie #956 6 sierpnia 2012, 20:19

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
lilbanaqa gratulacje i witaj w naszym skromnym gronie :) Co do nektarynek - chyba taki już urok styczniówek :D jak samopoczucie w ciąży?

Zgłoś nadużycie #957 6 sierpnia 2012, 20:34

lilbanaqa Fajna mama
samopoczucie w ciąży świetnie, dziękuję! poza ciągłym bieganiem do toalety i skurczami, pięknie! nie mogę się doczekać, żeby utulić mojego Sama! Aktualnie jestem w Norwegii u teściów, więc leżę w łóżku i robię nic. Pogoda deszczowa na co dzień, nie ma gdzie pospacerować :( I... dzisiaj dostałam pierwszego kopniaka od maleństwa! :D a jak u Ciebie?

Zgłoś nadużycie #958 6 sierpnia 2012, 21:40

Nancy Gotowa na wszystko

ewela81 napisał(a)

Hej Nancy :) mnie też czasami boli brzuch dołem ale jak byłam z małą wciąży to też mnie bolał i lekarz zawsze mi mówił że jak tak boli to znaczy że macica rośnie wraz z dzieckiem i dlatego tak boli :) dobrze że maluszka czujesz że się rusza :) będzie dobrze :) u nas w Nałęczowie też niesamowity upał :)

Ooo, Nałęczów :) A gdzie będziesz rodzić? Jest tam szpital, czy w L-nie?

Mnie do tej pory często pobolewał brzuch, ale tak rozciągająco raczej, czasem kłucia. Wiedziałam, że to nic groźnego, że macica się rozciąga. A dzisiaj mam brzuch cały jak kamień i ledwo co chodzę do łazienki i kuchni. Jak leżę jest znacznie lepiej. Jeśli jutro będzie tak samo pójdę do lekarza, nawet gdyby to miało być dmuchanie na zimne.

Zgłoś nadużycie #959 6 sierpnia 2012, 21:53

lilbanaqa Fajna mama
wtrącę się i powiem, że ja rodzę w Lublinie! :)

Zgłoś nadużycie #960 7 sierpnia 2012, 9:32

Widzę że nie ja jedna męczę się ze skurczami... Nancy Ty też masz skurcze ... :/ ja mam cały twardy brzuszek rano ale no-spa mi pomaga później po całym dniu też się zdarzają... ja jak tylko poczułam że coś się dzieje pobiegłam do mojego gin... U mnie akurat chyba taka natura bo nic złego sie nie dzialo, ale nie kazał mi się forsować ...

Zgłoś nadużycie #961 7 sierpnia 2012, 9:36

Lilbanaqa moje samopoczucie ogólnie ok... tylko jak wyżej pisałam mam skurcze...A od kilku dni mam strasznego lenia- najchętniej całe dnie bym przeleżała na kanapie... Dzidzia już mnie kopie i to dosyć solidnie :D wieczorem nawet sobie "gadamy" tzn ja pukam w brzuch Mała daje kopa itd :D Też się nie mogę doczekać aż urodzę i przytulę tą małą kruszynę :)

Zgłoś nadużycie #962 7 sierpnia 2012, 10:30

lilbanaqa Fajna mama
skurcze... właśnie dzisiaj mnie obudziły. czy ten organizm nie ma nic lepszego do roboty niż trenowanie do porodu? a co do lenia to taaaaaaaaaaaaaaaak... to samo :D teściowie tylko jedzonko przynoszą bo nie mam apetytu i boją się, że się zagłodzę :D leń mode: on

Zgłoś nadużycie #963 7 sierpnia 2012, 13:46

April90 Supermama
Metra, mozesz wpisac w tabelke: chłopiec i imiona Nikodem Ian (jak mi nie zaakceptuja IAN to bedzie JAN, no chyba ze jednak bede rodzic w Irlandii, zobaczymy). Na razie mozesz wpisac tak, jak napisałam :) dzieki. A termin z usg na razie sie nie zmienił, bo nie była dzidzia w ogole mierzona

Zgłoś nadużycie #964 7 sierpnia 2012, 14:43

ewela81 Gotowa na wszystko
Hej Nancy :) niestety nie mamy w Nałęczowie szpitala :( mam zamiar rodzić w Lublinie i do tego myślałam że na staszica bo chodzę do lekarza który pracuje w tym szpitalu i mam taką nadzieję że mnie sam tam pokieruje :) jak rodziłam małą 4 lata temu to wylądowałam w szpitalu w puławach bo w żadnym szpitalu w lublinie nie było miejsc :(

Zgłoś nadużycie #965 7 sierpnia 2012, 14:47

ewela81 Gotowa na wszystko
A ty lilbanaqa w którym szpitalu w lublinie masz zamiar rodzić :) a ty nancy :)

Zgłoś nadużycie #966 7 sierpnia 2012, 15:20

lilbanaqa Fajna mama
ja myślałam, żeby rodzić na Jaczewskiego bo tam chodzę do ginekologa na kontrole, ale sama nie wiem. w Lublinie mieszkam od roku i nie za bardzo się orientuję jeszcze, poza tym to moja pierwsza ciąża.

Zgłoś nadużycie #967 7 sierpnia 2012, 16:32

Metra Fajna mama
cześć kobietki. koniec remontu. przynajmniej na jakiś czas. został nam tylko salon do zrobienia ale sił mi już brakuje więc póki co odkładamy na kiedyś. dzisiaj była moja siostra posprzątać. została mi tylko łazienka i szafa w przedpokoju :) smutno mi było bez Was. też mnie macica ostatnio boli, szczególnie dół i prawa strona. w piątek idziemy do lekarza :)

Zgłoś nadużycie #968 7 sierpnia 2012, 16:34

Metra Fajna mama
wklejam naszą tabelkę...wyciełam kilka ostatnich dziewczyn, które w ogóle się nie pojawiają. jak wrócą na forum to wrócą do tabelki :)

Zgłoś nadużycie #969 7 sierpnia 2012, 16:35

Metra Fajna mama
witaj lilbanaqa :) jesteś jeden dzień wyżej ode mnie :) a aż 4 dni różnicy w terminie porodu :)

Zgłoś nadużycie #970 7 sierpnia 2012, 17:45

Hej Metra nareszcie jesteś... Już się bałam że się utopiłaś w kleju do tapet ;p :) Fajnie że już koniec, wreszcie odpoczniesz... A jak przeziębienie minęło ?? My do lekarza w poniedziałek :D
P.S.Co do remontów - właśnie mnie stolarz sku**ił (przepraszam za wyrażenie), wyobrażacie sobie że za same drzwi do szafy (gładkie białe) o szerokości 1m zakrzyczał sobie ode mnie 1700 zł ?? ? :O masakra jakaś .. zdzierca ;/ mniej mnie meble kuchenne kosztowały ;/ żeby go MYSZY ZŻARŁY ;]