Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #911 1 sierpnia 2012, 18:37

Konto usunięte
Niestety Metra nie ma racji ruchy dziecka w 10 to śmiech na sali - czytał tę wypowiedź kolega ginekolog i popukał się w głowę.

Zgłoś nadużycie #912 1 sierpnia 2012, 19:02

happyania Zaprawiona w bojach
Ja też dosyć wcześnie poczułam jak mi coś śmignęło w brzuchu, ale czekam na regularne nie pozostawiające wątpliwości fikołki :D

Zgłoś nadużycie #913 1 sierpnia 2012, 19:49

April90 Supermama

madziulka_myszka napisał(a)

Co do ruchów - ja właśnie dostaje regularne kuksance 4 palce pod pępkiem heh chyba obiad smakował :D :D ciekawe czy to kopniaki, bicie z pięści czy fikołki heh :D

Haaa, ja mam dokladnie to samo :D na ukos od pepka, poczatkowo czulam tylko po prawej stronie, ale teraz czuje tez czasami po lewej :D super uczucie :D

Zgłoś nadużycie #914 1 sierpnia 2012, 19:50

April90 Supermama

Betsi napisał(a)

Niestety Metra nie ma racji ruchy dziecka w 10 to śmiech na sali - czytał tę wypowiedź kolega ginekolog i popukał się w głowę.

:D :D :D :D :D no chociaz raz sie zgadzamy ze soba

Zgłoś nadużycie #915 2 sierpnia 2012, 6:33

ewela81 Gotowa na wszystko
Hej dziewczyny od 5 nie mogę spać :( Przeleżałam godzinę z myślą że jeszcze zasnę ale nie udało się :( więc wstałam :) :)

Zgłoś nadużycie #916 2 sierpnia 2012, 7:22

gosza Supermama
Witam jestem lutową mamusią 2012
Jeśli chcecie poprzeć młodą debiutującą pisarkę ( moją przyjaciółkę) zachęcam do zakupu książeczki " Słodkie bajeczki do poduszeczki ". Jest to książeczka dwa w jednym bo z kolorowankami. Ja jestem podwójnie dumna z faktu wydania tych bajeczek,bo jedna jest o mojej córeczce Paulince .
http://www.radwan.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&f...
Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie ucałujcie swoje skarby ode mnie i mojej córci, a te które mają maleństwa w brzuszkach niech pogłaskają go ode mnie.
Miłego dzionka przyszłe i obecne mamusie

Zgłoś nadużycie #917 2 sierpnia 2012, 9:41

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
April zgadzam się super uczucie :) aż strach zmieniać pozycję byle tylko nie przestało się ruszać :) heh i mi zaraz wychodzi banan na twarzy i mam dobry humor juz do konca dnia :)

Zgłoś nadużycie #918 2 sierpnia 2012, 9:51

baby Zaprawiona w bojach
ja w ciąży śpię jak zabita :) wczoraj przed 22 padłam i dziś wstałam dopiero po 9 więc spałam 11godz :) ) a co do nadmiernego apetytu ostatnio w ogóle nie odczuwam:/ co mnie troszkę niepokoi ale myślę że i na to przyjdzie czas :)

Zgłoś nadużycie #919 2 sierpnia 2012, 10:01

Baby nie jesteś sama też lubie sobie pospac z łóżka nic nie jest w stanie mnie wygnac :) A apetytem chyba nie masz sie co przejmować, przecież to nie jest powiedziane że w ciąży trzeba czuc sie glodnym :) widocznie maleństwu niczego nie brakuje :)

Zgłoś nadużycie #920 2 sierpnia 2012, 11:22

Metra Fajna mama
cześć dziewczyny. walczę z remontem kolejny dzień, także znowu mnie nie będzie. jak by pojawiły się jakieś dane do tabelki do uzupełnię i wkleję nową we wtorek, bo wtedy spodziewam się zakończyć remont. miłego dnia dla styczniówek ;)

Zgłoś nadużycie #921 2 sierpnia 2012, 11:29

Metra Fajna mama
baby ja też idę spać z kurami i wstaję z nimi :) a kaszel już prawie mi minął. kupiłam syropek i jest lepiej. no dobra. papa bo robota goni ;)

Zgłoś nadużycie #922 2 sierpnia 2012, 13:27

baby Zaprawiona w bojach
Metra cieszę się że już lepiej się czujesz :) powodzenia przy remoncie :)

Zgłoś nadużycie #923 2 sierpnia 2012, 15:54

Metra widzisz tak mocno kciuki trzymam że już cię puszcza przeziębienie :)
A tak przy okazji chorób... co myslicie o tych wszystkich toksoplazmozach cytomegaliach i listeriozach ?? ? Ja wczesniej o nich nie myslalam ale kolezanka mi tak nakladla do glowy ze mam schize i polecialam dzisiaj zrlobic sobie badania :/

Zgłoś nadużycie #924 2 sierpnia 2012, 17:32

happyania Zaprawiona w bojach
Ja też śpię i śpię... Przed ciążą nigdy mi się nie zdarzało robić popołudniowych drzemek a teraz czasami podsypiam. No i mogłabym spać i spać, dzisiaj miałam wielki problem wstać o 9.
Badan na toksoplazmozę itd też nie robiłam, zapytam o to gina następnym razem.

Zgłoś nadużycie #925 2 sierpnia 2012, 17:36

Ja toksoplazmoze mialam robioną na początku ciąży i wiecej nie - wynik byl ujemny, ale moja kolezanka mowi ze to badanie trzeba robic co 3 tygodnie ;/ wydaje mi sie ze przesadza - tez podpytam lekarza ale cos czuje ze nie warto az tak wzniecac paniki...  jednak badania dszsisiaj zrobilam ... wszystkie trzy tylko klasa m (czy teraz nie jestem chora) 123 zł ;/

Zgłoś nadużycie #926 2 sierpnia 2012, 23:44

AniaFin Gotowa na wszystko
Hej Kobitki, aleście zaszalały, dwa tygodnie temu było tu cicho jak makiem zasiał, a teraz przez ostatnie 10 dni moich wakacji wyprodukowałyście z dwadzieścia stron ;) Cieszę się, że zrobił się tu większy ruch :) Teraz wpadam na chwilę korzystając z niemieckiego internetu w drodzę do Polski, ale po powrocie (za tydzień) nadrobię zaległości czytelnicze i się uaktywnie.
Ja tu czekam i czekam,  a jeszcze nic wyraźnie nie czuję. Myślałam, że klimat górski uaktywni maleńtwo, a tu nic. Tyle mojego co się nasapałam pod górkę, bo kondycja mi całkiem zanikła ;) Kiedyś byłam szybsza od męża, teraz wlokę się w tyle... Poza tym na szczęście nie mam żadnych dolegliwości (poza rosnącym brzuchem), więc do tej pory wakacje były bardzo miłe :)
Pozdrawiam Was wszystkie, cieszcie się ruchami maleństw i słońcem (witamina D jest jak najbardziej na czasie). Do usłyszenia za tydzień! Ania

Zgłoś nadużycie #927 2 sierpnia 2012, 23:48

AniaFin Gotowa na wszystko
Metra, powodzenia w remoncie i szybkiego polepszenia zdrowia!

Zgłoś nadużycie #928 3 sierpnia 2012, 8:31

baby Zaprawiona w bojach
Co do badań na toksoplazmozę itd. miałam zrobione na początku ciąży. Wyszly ujemnie ale gin powidziała żebym jeszcze bardziej uważała:/ bo jak się ma przeciwciała (których ja nie posiadam bo nie chorowałam) to organizm szybciej radzi sobie z intruzem i nie ma zagrożenia dla maleństwa. Najgorzej jest zachorować po raz pierwszy podczas ciąży:/

Zgłoś nadużycie #929 3 sierpnia 2012, 10:23

Metra Fajna mama
witajcie dziewczynki :)
cześć Aniu nareszcie się odezwałaś...już myślałam, że zostaniesz rasową góralką :)

my od poniedziałku walczymy ze starą tapetą zalegającą na ścianach. masakra jakaś. dzisiaj przyjeżdżają teściowie pomóc bo my już nie dajemy rady. może jutro zaczniemy kłaść nowe tapetki śliczne :) właśnie się dowiedziałam, że moja Mama planuje dla mnie wakacje tygodniowe tak od 15 sierpnia :) wyjedziemy sobie razem na wieś :)

co do toxo i cyto. zrobiłam oba badania na początku ciąży, oba ujemne. trochę się załamałam, bo i pierwotniak toxo i wirus cyto są bardzo niebezpieczne. najbardziej boję się cyto. mam w rodzinie dziecko, które urodziło się z cytomegalią (nie będę Wam opowiadać co jej mama przechodzi od dnia urodzin). toxo łatwo unikać bo jest u młodych kotów i w surowym mięsie, natomiast z cyto jest dużo gorzej. jest w płynach ustrojowych innych ludzi i przebieg ma bezobjawowy. w laboratorium czytałam, że wystarczy powtórzyć badanie w III trymestrze. ja zrobię sobie niedługo na cyto tylko, ze względu na te przeziębienia dwa które miałam. ale zrobię sobie tylko IgM. Listeriozy sie nie boję bo wykluczyłam z jedzenia wszystkie produkty, które mogą ją zawierać. czytałam że czasem nosicielami są zwierzęta.

miłego dnia dziewczyny. ja dzisiaj leżę do południa bo trochę mi słabo, kręci się w głowie i jakoś tak dziwnie. kaszel mija powoli. a popołudniu mam już gości, więc pewnie wpadnę na chwilkę wieczorem, a jak nie to odezwę się jutro albo dopiero we wtorek po remoncie. uważajcie na siebie i fasolki :) buziaki styczniówki :*

Zgłoś nadużycie #930 3 sierpnia 2012, 11:31

agnieszka82 Zadomowiona
Witajcie kobietki :)
Byłam wczoraj na kontroli po szwie ale tylko zbadali mi krew i ogólnie zbadali , USG niestety nie zrobili,a tak się na nie cieszyłam :( .
Grunt,że w badaniu wszystko dobrze,jedynie zostały plamienia (troszkę się przeforsowałam i to dlatego).
Mąż nadal w szpitalu i nadal czeka na operację kręgosłupa,więc mam teraz wszystkie obowiązki z dzieciaczkami i domem na swojej głowie.Też nieraz mam "śpiączki" w ciągu dnia, czasem uda mi się zdrzemnąć jak młodsza córcia śpi,ale najczęściej ten czas wykorzystuję na robienie czegoś innego.Po takim dniu to o 20-ej jestem śpiąca :) ,bardziej niż moje szkraby-bo one mogłyby cały dzień spędzić aktywnie i do 22 być w ''obiegu'' ;) .
Nieraz śmiejemy się z mężem,że w przypadku dzieci powinni dołączać do nich przyciski - onn-off,coby rodzice mieli czasem chwilę oddechu.
Z drugiej strony to nie wiem co ja bym robiła bez tych moich pociech... ;) strasznie pusto by było i ...cicho ;) .

Co do apetytu to u mnie też jedzonko musi być regularne-po przebudzeniu i ''ogarnięciu'' dzieciaczków muszę zjeść śniadanko,potem koło 11-12 drugie.Obiad około14-15.Potem jakoś przekąska w okolicy 17 i o 20 kolacja.Wychodzi 5 posiłków.Nie są to oczywiście duże ilości jedzenia ale za to regularnie-wtedy dobrze się czuję i nie mam niestrawności.

Pozdrawiam serdecznie