Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #9171 19 listopada 2012, 12:08

MoniaW Zaprawiona w bojach
Kasiu w sumie ja tez mam często i dość długo twardy ale biorę nospe+tabliczka czekolady i mi pomaga. Moja położna zawsze mówi najlepsze leczenie to leżenie:>

Zgłoś nadużycie #9172 19 listopada 2012, 12:12

kasia1988 Supermama
Ale wizyta u doktorka nie zaszkodzi - i ja bede spokojniejsza ;) tym bardziej,że teraz już chodzę na fundusz to dodatkowej kasy ze mnie nie zdzierają :P i daleko nie mam,poza tym dotlenimy się bo pogoda dziś przepiękna jak na tę porę ;)

Zgłoś nadużycie #9173 19 listopada 2012, 12:15

No pewnie ze nie zaszkodzi.Tez bym wyszła na spacerek ale u mnie to nie bardzo bo nawet nie ma gdzie i te duszności to trochę sie obawiam.

Zgłoś nadużycie #9174 19 listopada 2012, 12:18

Metra Fajna mama
Kasiu takie bóle brzucha trzeba sprawdzać...za dużo do stracenia. ja tam biegnę nawet jak mam upławy obfite i nikt na mnie krzywo nie patrzy :) a przynajmniej będziesz spokojna. to mamy wizytę na podobną godzinę :) ja tez będę mojego męczyć os kurcze głównie, bo w piątek to miałam chyba 20 :( na szczęście w weekend było ich bardzo mało ale to i tak nie powinno tak być...

Zgłoś nadużycie #9175 19 listopada 2012, 12:41

kasia1988 Supermama
Upławy też teraz mam takie obfite i wodniste, normalnie czuję jak się ulewa ale są białe i bez zapachu więc to chyba nie infekcja ?? ? z reszta nie wiem;/ - lekarzem nie jestem to nie musze sie znac..

Zgłoś nadużycie #9176 19 listopada 2012, 12:45

Metra Fajna mama

kasia1988 napisał(a)

Upławy też teraz mam takie obfite i wodniste, normalnie czuję jak się ulewa ale są białe i bez zapachu więc to chyba nie infekcja ?? ? z reszta nie wiem;/ - lekarzem nie jestem to nie musze sie znac..

mi na takie upławy zapisał mi clotrimazolum i od tamtego czasu (juz jakieś 6 tygodni) nie mam takich wodnistych upławów...

Zgłoś nadużycie #9177 19 listopada 2012, 12:51

daria212 Gotowa na wszystko
Monia co za babsztyl z tej dziwuchy, ja tez bym sobie nie pozwolila ale zeby na ciezarna tak ojjj!!!

Kasiu pewnie ze lepiej sie upewnic jak Cie drecza te bole, dziewczynki powodzenia i wracajcie z dobrymi nowinami :-)

Zgłoś nadużycie #9178 19 listopada 2012, 12:51

kasia1988 Supermama
Ten krem jest na infekcje z tego co kojarze..(moge sie mylic :p ) W pierwszych tygodniach ciaży mialam infekcje to inny dr przepisal mi nystatyne dopochwowo - owszem pomoglo ale z uplawami wylewala sie ze mnie ta tabletka w postaci takiego serka jakby- bleeee ;/

Zgłoś nadużycie #9179 19 listopada 2012, 12:57

Metra Fajna mama
Kasiu ja pytałam czy mam infekcję i powiedział mi, że nie..że te tabletki nie są tylko na grzybka. i faktycznie przeszło jak ręką odjął :)

Zgłoś nadużycie #9180 19 listopada 2012, 12:58

Metra Fajna mama

kasia1988 napisał(a)

Ten krem jest na infekcje z tego co kojarze..(moge sie mylic :p ) W pierwszych tygodniach ciaży mialam infekcje to inny dr przepisal mi nystatyne dopochwowo - owszem pomoglo ale z uplawami wylewala sie ze mnie ta tabletka w postaci takiego serka jakby- bleeee ;/

przy clotrimazolum ma się wrażenie po włożeniu, że się pali pochewka, a rano wylewa się ciepłym strumieniem ale bez serka :P

Zgłoś nadużycie #9181 19 listopada 2012, 13:04

Nancy Gotowa na wszystko
Kasiu, dobrze, że idziesz do lekarza, przynajmniej będziesz spokojniejsza, a i Twoje dziecko przy okazji.

Monia, jak przeczytałam to najpierw pomyślałam, że Cię źle zrozumiałam - żeby z łapami do kobiety w ciąży ?? ?!!! Niektórzy ludzie są naprawdę posrani, nie da się tego inaczej ująć :-/

Dziewczyny, a propos przenoszenia dzieciaczka to nam mówili w szkole rodzenia, żeby nie lecieć od razu do lekarza. Termin porodu tak naprawdę może nam wypaść pomiędzy skończonym 38 a 42 tygodniem. To, że właśnie skończyłyśmy 40 tydzień i nic się nie dzieje wcale nie musi oznaczać niczego złego. Po 3-4 dniach, czy nawet po tygodniu od skończonego 40 tygodnia chodzimy sobie co 2 dni na ktg (u mnie można sobie sprawdzić skurcze i serduszko na izbie przyjęć) i cierpliwie czekamy. Położna mówiła, że jeśli mamy lekarza prowadzącego pracującego w szpitalu i przyjdziemy za wcześnie to może chcieć nas umówić szybko na wywołanie porodu wtedy kiedy ma dyżur. Oczywiście bierze wtedy pod uwagę głównie swoją wygodę niż fakt, czy dziecko jest gotowe. Oczywiście wszystko, co nas niepokoi powinno być skonsultowane z lekarzem - sączące się zielone wody, plamienia, brak ruchów dziecka itp.

Mnie naszło dziś na racuchy :) Lecę zaraz po jabłka i biorę się za słodki obiad. Przez tego mojego cukrzyka jem tak zdrowo, że w końcu czas na coś z cuuuukrem! :D A on sobie coś wymyśli :P

Zgłoś nadużycie #9182 19 listopada 2012, 13:11

Metra Fajna mama
Nancy to udanego pichcenia :) ja lecę pod prysznic i o 13:45 wyruszam do gina....ciekawe ile sobie dzisiaj posiedzę w przychodni...ehhh no ale przynajmniej usłyszę, że wszystko jest ok :) więc warto poczekać. szkoda tylko, że muszę autobusem jechać bo mój akurat w robocie a w tamte rejony to ja się autem nie wypuszczam....bardzo długa górka i nie ma gdzie zaparkować :P więc nawet mój mnie nie zmusza, żebym tam autem jechała ;)

Zgłoś nadużycie #9183 19 listopada 2012, 13:15

Nancy Gotowa na wszystko
Ehhh, o moim szpitalu od 2 tygodni stos negatywnych opinii w TV, radiu, gazetach... Zdarzyło się, że dziewczyna zmarła po porodzie (dostała silnego krwotoku) i nagle polała się fala krytyki, m.in. ze strony innych pacjentek. Dobrze, że miałam okazję poznać lekarzy i położne podczas mojego pobytu na patologii i standardowych usg, bo jeszcze skłonna byłabym w to wszystko uwierzyć i szukać innego szpitala. Każdej ciężarówce życzę takiego podejścia do pacjentek :) Swoją drogą - media to naprawdę kolejna władza.

Zgłoś nadużycie #9184 19 listopada 2012, 13:20

Nancy Gotowa na wszystko
Próbowałam zajrzeć do Grudniówek, ale one tak produkują, że się odechciewa czytać :P
April, urodziło się tam coś już? Oczywiście życzę, żeby lepiej w terminie :)

W Listopadówkach są czasem ciekawe opisy porodów, polecam Wiolinkę i Bonę :)

Zgłoś nadużycie #9185 19 listopada 2012, 13:22

Heh najlepsze ze próbowała nagadać wszystkim ze to ja na nią się rzuciłam dobrze ze teściowa wszystko widziała.
Ja mam do gin...dopiero 29 i tak się zastanawiam jak mam się ogolić heheh no kurde głupio mi tak z tymi włochami :D
Nancy to lece poczytac :)

Zgłoś nadużycie #9186 19 listopada 2012, 13:26

Nancy Gotowa na wszystko
Monia, za golenie się i malowanie paznokci u nóg w ciąży powinni dawać Nobla :P

Zgłoś nadużycie #9187 19 listopada 2012, 13:27

malwka77 Początkująca
:) witam przyszłe Mamuśki! Ja mam termin na 9 stycznia ale też się zastanawiam jak długo wytrzymam w "dwupaku" skoro nasz maluszek przyjął już pozycję do wylotu ;) może przywitamy Nowy Rok całą Nową rodzinką :) Pozdrawiam i życzę zdrówka dla wszystkich brzuchatków na forum i nie tylko ;)

Zgłoś nadużycie #9188 19 listopada 2012, 13:29

Nancy tylko na jakiej stronie to hehhe :P chociaz mnie wiecej.Hehe zebyś wiedziała ze Nobla ,ostatnio mi bylo ciezko i w dodatku tak dziwnie na mnie sie spojrzał ten moj gin.nie wiem czy sie dziwil ze sie ogolilam czy co.

Zgłoś nadużycie #9189 19 listopada 2012, 13:30

malwka77 Początkująca
Hahaha :) zgadazam się co do tej nagrody Nobla! ..niby banalna sprawa takie tam golenie ale wymaga gimnastyki i pomysłowości :P

Zgłoś nadużycie #9190 19 listopada 2012, 13:35

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Monia wow :O jaka laska wyskoczyła na cieżarną ?? patologia sie szerzy w tym kraju ... dobrze że hormony robią swoje i sie obroniłas :) :) Nie przejmuj się, z maleństwem na pewno wszystko si :) :*

Kasie dajcie później znać co wam wasi ginowie powiedzieli :)

Hej Malwka :) ja mam termin na 5 stycznia z OM :D ale jestem pewna że Mała nie bedzie chciała spędzić swiat w brzuchu heh :) a Ty czekasz na chłopaczka czy dziewuszkę ? :) pozdrawiam i również życze zdrowka