Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #8991 16 listopada 2012, 10:08

ewela81 Gotowa na wszystko
Binkomalwinko mi diabetolog powiedziała że jak jeden kawałek ciastka czy czekolady albo cukierka zjem to nic sie nie stanie :) Tylko jak ja mam sobie narobić smaka to wolę wogóle nie jeśc :) :) :)

Zgłoś nadużycie #8992 16 listopada 2012, 10:10

No moja np. mówiła o ziemniakach żeby nie jeść a winternecie znowu czytałam że ziemniaki są dozwolone a niedzwolone są ziemniaki odsmażane :)

Zgłoś nadużycie #8993 16 listopada 2012, 11:19

binamalwina Gotowa na wszystko
Ha ha masz racje z tym smakiem ja i tak czasami cos slo dkiego zjem nie da rady bez

Zgłoś nadużycie #8994 16 listopada 2012, 11:33

Czy któraś mi powie czy fb to chodzi wam o facebooka :) Bo ja niewiem bo jakoś niedawno zaczęłyście pisać o tym a ja za djabła nic nie czaję :) :) :)

Zgłoś nadużycie #8995 16 listopada 2012, 11:43

happyania Zaprawiona w bojach
hej!

Dziewczyny dzięki za przypomnienie o nowym tygodniu :D zapomniałam :)

Sylwia słodki brzucho masz :) rozstępów nie mam i nie planuję mieć ;) smaruję się po kąpieli od poczatku ciąży, a od ponad tygodnia 2-3 razy dziennie bo skóra swędzi :/

Też oglądałam ddtvn i byłam na str gdzierodzic.info :) super pomysl, ale na razie jeszcze mają mało opinii bo str działa od października. Warto wejść, może o Waszych szpitalach jest więcej informacji.

Zgłoś nadużycie #8996 16 listopada 2012, 11:54

daria212 Gotowa na wszystko
Czesc chudzinki :-)
Ale sie was naczytalam az patrze a tu juz 12, musze sobie kawke zrobic bo spac mi sie zachcialo :-p a nie bylo mnie talko wczoraj a tyle naskrobalyscie

dziewczynki gratuluje skonczonych tyg :-D

sylwia ladny brzusio, patrzac to tez bym myslala ze masz wiekszy, nio ale ja mam kednak wiecej w cm :-D

tak ewela fb to facebook, tam tez jestesmy bo jest wiecej prywatnosci i dodajemy tam zdjecia,ale dodac to musi metra albo lil bo one sa mamuskami w ytm, ja tak nie czaje :-p

Zgłoś nadużycie #8997 16 listopada 2012, 12:19

lili Fajna mama
jak mi sie nic nie chce,len mnie dopadl a mam tyleeee prasowania....

Zgłoś nadużycie #8998 16 listopada 2012, 12:20

sylwia.walat Zaprawiona w bojach
happyania w ddtvn czasem prowadzą bardzo ciekawe rozmowy, niestety mi nic nie da patrzenie na polskie szpitale gdyż będę rodzić w holandii. Daria no ja Twojego brzusia nie widziałam, ale podejrzewam, że większy w końcu ja to prawie 30 tydzień a ty ponad 33 :) to różnica musi być :) :)

Zgłoś nadużycie #8999 16 listopada 2012, 12:21

lili ja mam też lenia od rana leżę w łóżku z przerwą na półgodzinny relaks w wannie na obiad jeszcze nic nie mam a tu trzeba coś w końcu ugotować bo mężuś niebawem z pracy wróci.

Zgłoś nadużycie #9000 16 listopada 2012, 12:26

lili Fajna mama
ja mam zupe,a na drugie zrobie spagetti albo rybke z frytkami :) )mniam

Zgłoś nadużycie #9001 16 listopada 2012, 12:46

hahaha to widzę że mamy na to samo smaka, bo ja też dziś rybka z frytkami i do tego pomidorki z cebulka

Zgłoś nadużycie #9002 16 listopada 2012, 13:46

Metra Fajna mama
laseczki byłam na USG serca...dowiedziałam się, że nadal mam wadę tą którą miałam czyli rozwarstwienie blaszek osierdzia i na dodatek wypada mi płatek zastawki mitralnej...ogólnie wszystkie dolegliwości które odczuwam są ściśle związane z sercem...oprócz duszności które są objawem trochę ciążowym a trochę sercowym. akurat podczas badania bolało mnie serce i babka stwierdziła, że serce bije faktycznie trochę za szybko...niestety moja wycieczka z kardiologiem jeszcze się nie kończy, założą mi Holtera 27.11....i tylko dlatego, że jestem w ciąży bo tak to termin był dopiero na styczeń, ale moja Pani doktor załatwiła na za tydzień ;) ogólnie super z niej babka :) cały czas pytała czy się dobrze czuję i czy mi brzuszka nie uciska :)
weszłam bez kolejki (pani dr mnie poprosiła) i mój J. został na korytarzu...mohery ponoć były zbulwersowane, że starszych to się nie szanuje, a ciężarne to bez kolejki wchodzą i że bez sensu ratuje się dzieci w brzuchu z wadą serca, które powinny umrzeć!!!! co za qrwy stare!!! normalnie gdyby mi to mój J. powiedział jak tam byliśmy to bym je zjebała na czym świat stoi....
a zaraz idziemy do kina na Zmierzch :) mój chłop mnie zaskoczył :) a wcześniej mnie zabiera na obiadek :) więc będę później :* buzia w brzuszki

Zgłoś nadużycie #9003 16 listopada 2012, 13:50

Nancy Gotowa na wszystko
Hej dziewczynki!

Sylwia, brzucho fajny :) Rzeczywiście całkiem sporaśny, ale może być tak, że już Ci nie urośnie za bardzo. Ja mam już 102 cm, jeszcze niedawno było 95 cm :) Ale na wadze od 2 tygodni mi nie przybywa, ciągle 67 kg (+11 kg).

Ewela, Binka, jeśli potrzebujecie wskazówek co jeść, a czego nie w cukrzycy to służę pomocą. Mój mąż jest cukrzykiem typu II, na tabletkach, ale podstawą zawsze jest dieta, bez niej niewiele zdziałamy. Mojemu mężowi po każdym słodkim smakołyku cukier mocno skacze i z tego powodu nie mamy nic słodkiego w domu. Jedna z ważniejszych zasad: im bardziej żywność przetworzona tym ma wyższy indeks glikemiczny, np. ziemniaki najlepsze są młode, im bardziej się starzeją tym mają wyższy indeks, a już w ogóle odpadają wszystkie rozgotowane (puree), smażone, frytki i czipsy. Tak samo z produktami mącznymi: im mąka bielsza tym gorsza. ja np. piekę pizzę albo robię naleśniki pół na pół z mąką pełnoziarnistą. Naleśniki na słono, np. ze szpinakiem mogą być z samej mąki pełnoziarnistej, nam smakują :) Makarony gotuję albo pełnoziarniste, albo te z mąki z pszenicy durum (jest twardsza), tu polecam Lidla, bo takie makarony posiada w dobrej cenie a w smaku nie różnią się niczym od zwykłych. Ryż również polecam naturalny, brązowy, ewentualnie (mój mąż niestety pluje brązowym) Basmati, bo ma niższy indeks niż zwykły biały (tego w ogóle nie powinno się jeść w przypadku cukrzycy). Oczywiście kasze są super, mają niski IG (za wyjątkiem bezwartościowej manny). Chlebek również pełnoziarnisty, ewentualnie żytni na naturalnym zakwasie.

Zapoznajcie się z różnymi tabelami produktów z niskim i wysokim indeksem glikemicznym. Wszystko, co ma 55 i mniej jest ok. Ja przygotowując różne posiłki mam już taki indeks w oczach ;) Inni domownicy też mogą tak jeść, bo to po prostu zdrowa pełnowartościowa dieta. Mój mąż czasem ma słabą wolę i pozwala sobie na imprezkach zjeść ciastko, wypić colę (masaaaa cukru), ale potrafi mieć wtedy cukier 450 (!!!), więc żartów nie ma :-/

Zgłoś nadużycie #9004 16 listopada 2012, 13:56

Nancy Gotowa na wszystko
Dafne, Monia, zostało nam 8 tygodni!!! Pełna mobilizacja organizacyjna u mnie w toku :)

HappyAniu, Tobie również najlepszego z okazji ukończenia pełnych tygodni :)

Metra, jestem w szoku!!!!!!!!!!! Jak można coś takiego powiedzieć ?? ?!!!! Złośliwość i głupota ludzka nie ma granic. Powiedziałam o Twoim przypadku mojemu M. - ale się wkurzył i kląć zaczął. Matko... Aż nie do uwierzenia są takie sytuacje. Trzymamy kciuki za Twoje i Antka serduszko. Super, że trafiłaś pod dobre skrzydła :)

Zgłoś nadużycie #9005 16 listopada 2012, 14:07

Metra normalnie szok!!!!!!!! No tak wkońcu nam kobietom w ciąży już nic nie można aby te mohery piprz.... zawsze wszędzie pierwsze.Dobrze że chociaż twoja pani doktor wyrozumiała i tak dobrze cię potraktowała no i tego HOLTERA tak szybko ci załatwiła poprostu anioł :) :) :)

Ja po urodzeniu Weroniki miałam robione ECHO SERCA no i wyszło mi że mam zastawkę dwupłatkową a powinna być trzypłatkowa i teraz jak pójdę na wizytę do ginekologa to powiem mu o tym bo niewiem czy ciąża ma jakiś wpływ na moje serce.

Zgłoś nadużycie #9006 16 listopada 2012, 14:56

nancy dzieki ja wlasnie wrocilam od mojego diabetologa i tez mniej wiecej gadala to co posalas dzieki.
Mi zostalo rowne 9 tygodni I mam fajne 2x2 na suwaczku coraz blizej pozdrawiam

Zgłoś nadużycie #9007 16 listopada 2012, 14:59

Nancy Gotowa na wszystko
Oooo, Binka, rzeczywiście, to również gratulacje z okazji ukończonych tygodni :) Ja już nie nadążam która z Was kiedy kończy ;)

Idę po pieluchy do Rossmanna :D Też tak macie, że każda pierdoła dla dziecka wywołuje w Was wzruszenie i zachwyt? Ja tak mam i mój mężuch też :)

Zgłoś nadużycie #9008 16 listopada 2012, 15:12

AniaFin Gotowa na wszystko
Bina gratulacje! Tym razem twojego suwaczka nie zauważyłam :(

Metruś, normalnie słów szkoda, co za chamstwo ze strony tych bab, jak bym to słyszała, to bym je wysłała do spowiedzi od razu... Myślałam, że takie babsztyle są właśnie szczególnie pro-life, no ale to pewnie tylko oficjalnie... Fajnie się mężu zaskoczył i mam nadzieję, że wam się spodoba, ja zobaczę go już jutro wieczorem ;)

Mojej przyjaciółce się urodziła córeczka w poważną wadą serca (przegroda była tylko częściowa) i musięli takie maleństwo (urodziła się w 36 tygodniu, a ważyła mniej niż 1 kg :( ) od razu prawie operować. Na szczęście teraz jest w porządku, mała rośnie i ma już prawie dwa latka. Takie dzieci akurat bardzo skutecznie można ratować i zapewnić im normalną przyszłość.

Zgłoś nadużycie #9009 16 listopada 2012, 15:14

AniaFin Gotowa na wszystko
W ramach wolnego popołudnia poszłam sobie po drodze do domu na zakupy i zdobyłam klapki do szpitala (jedne ciepłe, drugie pod prysznic), ciemny ręcznik kąpielowy, prześcieradło do kołyski i termometr do kąpieli, czyli zaczynam kompletowanie wyprawki ;)

Zgłoś nadużycie #9010 16 listopada 2012, 15:22

Ja wyrawke dla malego powoli mam w komplecie ale dla mnie nie mam nic nawet glupiej pizamy