Witaj na Forum FajnaMama!

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Styczniowe mamy 2013:)

Zgłoś nadużycie #891 1 sierpnia 2012, 9:11

Metra Fajna mama

April90 napisał(a)

W 10 tyg. na pewno nie poczulas ruchow dziecka. Dziecko ma wtedy okolo 3cm i nie jestes w stanie wyczuc tego. Nasza Kasia z forum wlasnie jest 4 raz w ciazy i ruchy wyczula dopiero ok 14-15 tyg. dobrze wiedzac czego sie spodziewac, ale w zyciu nie w 10 ;) to co poczulas to mogly byc jelita, na pewno nie dziecko

April poczułam pierwszy ruch w 10 tygodniu. serio. moja mama i siostra poczuły ruchy dokładnie w tym samym czasie. to był jeden ruch. jeszcze nie słyszałam, żeby ktoś poczuł jelita w macicy ;) pytałam lekarza i mówił, że to możliwe. mówi się, że kobieta może poczuć ruchy od 10 do 22 tygodnia, średnio w 20 tygodniu (ŚREDNIO!). zależy to od wielu czynników, a która to ciążą to jest dopiero jeden z tych czynników. należy uwzględnić wrażliwość kobiety na sygnały docierające z wnętrza organizmu. ja akurat jestem bardzo czuła na moją macicę, bo przez wiele lat musiałam się na niej skupić. co czuję i kiedy, ponieważ podejrzewano u mnie endometriozę. to co poczułam wtedy pochodziło z macicy a nie z flaków. nie będę Cię przekonywać. nikt mi nie uwierzył oprócz męża, mamy, siostry i lekarza. nie musisz wierzyć i nie komentuj proszę, bo wiem co czułam i wiem co czuję teraz. a jak mam tego Dopplera to wiem kiedy czuję ruch bo słyszę, że dziecko się akurat ruszyło i to jest dokładnie takie samo smyrnięcie jak wtedy. nie zapisuję jednak tego jako pierwszy ruch, bo nie powtarzają się regularnie tylko w odstępach nawet kilkudniowych. to tak jak byś kwestionowała, że jak nie czułam bulgotania to to nie jest to. ile mam tyle odczuć i wkurza mnie ogromnie jak ktoś wpiera mi, że to na pewno były jelita a nie dziecko bo przecież nie jesteś mną i tego nie czułaś. i tak jestem przewrażliwiona w tym temacie bo już mnie nawet teściowa wkur... że to na pewno jelita. tak jak by była moją macicą. tyle mam do powiedzenia w tym temacie. nie wypowiadam się więcej na temat pierwszego ruchu mojego dziecka.

Zgłoś nadużycie #892 1 sierpnia 2012, 10:19

madziulka_myszka Gotowa na wszystko
Ja miałam odwrotnie od Ciebie Metra czułam ruchy już dawno ale nie zdawałam sobie sprawy że to dzidzius - myślałam że jelita pracują ... A to na pewno byl dzidzius bo teraz identyczne bulgotki czuję kilka razy dziennie i to czasami troche mocniej ... Dzisiaj rano dostałam 3 delikatne pacnięcia  3 palce pod pępkiem hehe to na pewno dzidzia bo po pierwszym pacnięciu delikatnie postukałam w brzuch i mi :o ddała" hehe :D piękne uczucie...

Zgłoś nadużycie #893 1 sierpnia 2012, 10:21

happyania napisał(a)

Madziulka! i Liwia i Nela super :)  mi się z Nel w ogóle nie kojarzy 
Ja już się nie mogę doczekać kiedy poczuję ruchy mojego synusia... 
Miłego dnia!!!!

Musze pogadać z tatusiem co o tym sądzi :) wymyslilam sposób napiszę na kartce wszystkie względnie ładne imiona , dam kartkę tatusiowi i wybierze z niej te które jemu się też podoba :) A synusia na pewno niedługo poczujesz, ja bylam zrezygnowana i myslalam ze na pewno bede jedną z tych co dopiero po 23 czują ruchy i muszą panikowac a tu niespodzianka :)

Zgłoś nadużycie #894 1 sierpnia 2012, 12:11

baby Zaprawiona w bojach
Metra: co do przeziębienia to faktycznie mało jest peparatów w aptece dla kobiety w ciąży. Oprócz Tantum verde paracetamolu na gorączkę i naturalnych sposobów typu czosnek miód i cytryna można kupić albo sobie samej przygotować syrop z cebuli (plasterki cebuli posypujesz cukrem i wypijasz ów słodki syrop) ktory jest dobry na kaszel. Na katar można chyba się tylko posiłkować wodą morską albo zwykłą solą fizjologiczną co oczyści nosek i ułatwi oddychanie. A przede wszystkim leżenie jest formą leczenia więc często odwiedzaj łóżko :)

Zgłoś nadużycie #895 1 sierpnia 2012, 12:22

baby Zaprawiona w bojach
byłam wczoraj w sklepie i oglądałam wózki i to chyba będzie apokalipsa z tym wyborem bo jakoś żadne nie wydały się przyjazne dziecku! koleżanka poleciła mi wózki zooper ale oni produkują tylko spacerówki i znów mam problem:/

Zgłoś nadużycie #896 1 sierpnia 2012, 15:37

Baby nie martw się znajdziesz w koncu taki z którego będziesz zadowolona :) Ja narazie się za to nie zabieram bo wiem że i tak nawet jak mi się jakis spodoba to za miesiąc zmienie zdanie i tak w kółko :) Moja szwagierka chciała kupic taki z niplex (koło 3 tys) napalała się i wogóle, a kupiła za 1300 zł 3 w 1 (gondola, spacerówka i nosidełko) i jest bardzo zadowolona jedyne co jest tandetnie zrobione to parasolka, ale mozna dokręcić inną :) ))

Zgłoś nadużycie #897 1 sierpnia 2012, 15:40

Heh właśnie dostałam w prezencie karuzelę z fisher price dla dziewczynki - nówka tylko ma uszkodzoną pozytywkę / może się da naprawić :) ale piękna jest :)

Zgłoś nadużycie #898 1 sierpnia 2012, 15:41

baby Zaprawiona w bojach
Ja właśnie też się napalam na taki drogi :P ale zobaczymy co z tego wyjdzie :) póki co jakoś żaden jeszcze nie wpadł mi w oko:/

Zgłoś nadużycie #899 1 sierpnia 2012, 15:46

baby Zaprawiona w bojach
zabawki z fisher price są bardzo fajne :) mojej chrześnicy staram siękupować z tej firmy :)

Zgłoś nadużycie #900 1 sierpnia 2012, 15:52

agnieszka82 Zadomowiona
Witajcie serdecznie
Metra-serdecznie dziękuję, że dodałaś mnie do tabelki ''styczniówek''.W rubryce pierwsze ruchy możesz napisać mi datę:25.07.2012-15 tydzień ciaży.Akurat przyjechałam wtedy na założenie szwu do szpitala i podczas przyjęcia w izbie przyjęć pierwszy raz poczułam,że dzidzia się poruszyła ;) .Przeżywam to już trzeci raz,ale nadal jest to dla mnie coś niesamowitego i ekscytującego,jak za pierwszym razem.Ja też jestem wrażliwa na sygnały z organizmu i ruchy w pierwszej i drugiej ciąży czułam już w 14-15 tygodniu.Lekarz też się dziwił,ale nie twierdził,że to niemożliwe.Tak jak powiedziałaś zależy to od wielu czynników.Naprawdę ciężko jest przekonać otoczenie,by uwierzyło w tak subiektywne uczucie jakim jest to delikatne ''smyrnięcie'',co nie oznacza,że tego nie poczułyśmy.
Jutro jadę na kontrolę do szpitala, będę pobierać mi  krew by sprawdzić czy po zabiegu założenia szwu nie mam stanu zapalnego i bakterii.Przy okazji zrobią mi USG. Cieszę się z tej kontroli,bo mójlekarz jest teraz na miesięcznym urlopie i zostałabym bez opieki conajmniej do 20-ego,jak nie dalej.
Ciekawa jestem jak wasz apetyt w tych tygodniach,czy się zwiększył?U mnie ostatnie kilka dni to okres dużego apetytu.Do tej pory niezbyt dużo jadłam,zresztą nic nie przytyłam,choć do chudych nie należę ,bo przed ciążą ważyłam 62,3 kg. Teraz myślę,że to się zmieni i zacznę przybierać.Byle nie za szybko ;) .
Pozdrawiam serdecznie
P.S.Ostatnio mało piszę,bo jestem sama w domu z moimi szkrabami,gdyż mąż jest w szpitalu i czeka na operację kręgosłupa,więc mam co robic ;) Jednak czytam Wasze posty regularnie i trzymam kciuki za zdrówko Wasze i Waszych pociech :)

Zgłoś nadużycie #901 1 sierpnia 2012, 16:13

April90 Supermama

agnieszka82 napisał(a)

Witajcie serdecznie
Metra-serdecznie dziękuję, że dodałaś mnie do tabelki ''styczniówek''.W rubryce pierwsze ruchy możesz napisać mi datę:25.07.2012-15 tydzień ciaży.Akurat przyjechałam wtedy na założenie szwu do szpitala i podczas przyjęcia w izbie przyjęć pierwszy raz poczułam,że dzidzia się poruszyła ;) .Przeżywam to już trzeci raz,ale nadal jest to dla mnie coś niesamowitego i ekscytującego,jak za pierwszym razem.Ja też jestem wrażliwa na sygnały z organizmu i ruchy w pierwszej i drugiej ciąży czułam już w 14-15 tygodniu.Lekarz też się dziwił,ale nie twierdził,że to niemożliwe.Tak jak powiedziałaś zależy to od wielu czynników.Naprawdę ciężko jest przekonać otoczenie,by uwierzyło w tak subiektywne uczucie jakim jest to delikatne ''smyrnięcie'',co nie oznacza,że tego nie poczułyśmy.
Jutro jadę na kontrolę do szpitala, będę pobierać mi  krew by sprawdzić czy po zabiegu założenia szwu nie mam stanu zapalnego i bakterii.Przy okazji zrobią mi USG. Cieszę się z tej kontroli,bo mójlekarz jest teraz na miesięcznym urlopie i zostałabym bez opieki conajmniej do 20-ego,jak nie dalej.
Ciekawa jestem jak wasz apetyt w tych tygodniach,czy się zwiększył?U mnie ostatnie kilka dni to okres dużego apetytu.Do tej pory niezbyt dużo jadłam,zresztą nic nie przytyłam,choć do chudych nie należę ,bo przed ciążą ważyłam 62,3 kg. Teraz myślę,że to się zmieni i zacznę przybierać.Byle nie za szybko ;) .
Pozdrawiam serdecznie
P.S.Ostatnio mało piszę,bo jestem sama w domu z moimi szkrabami,gdyż mąż jest w szpitalu i czeka na operację kręgosłupa,więc mam co robic ;) Jednak czytam Wasze posty regularnie i trzymam kciuki za zdrówko Wasze i Waszych pociech :)

No i w takie cos moge uwierzyc, ze rodzisz ktores dziecko juz i czulas ruchy w 14-15 tygodniu, jestes bardziej wyczulona na to i wiesz, czego sie spodziewac. Moje Malenstwo mialo 6,7 cm na poczatku 14 tygodnia, nie czulam go az do konca 17 tygodnia. Wiec jak mozna czuc 3cm dziecko, jak pisze Metra w 10 tygodniu ciazy? Lekarz powiedzial, ze mozna czuc ruchy. A czy lekarz był w ciazy? Czul je? :D nie, opieraja sie wlasnie na takich bezsensownych wypowiedziach kobiet, ktore czuly ruch dziecka w 10 tygodniu ciazy. Nie uwierze w to w zyciu :D oczywiscie Ty Metra, mozesz uwazac jak chcesz i zyc w przekonaniu, ze byl to ruch dziecka, pisac o tym na forum, ja jednak takiego kitu sobie wcisnac nie dam :P jak wiekszosc osob na tym forum

Zgłoś nadużycie #902 1 sierpnia 2012, 16:30

Konto usunięte
co do ruchów. fakt sprawa indywidualna ale... w pierwszej ciąży kobieta może wyczuć ruchy około 17tc, zależy to w dużej mierze od tego czy kobieta jest szczupła czy ma troszke więcej ciałka, w każdej kolejnej już szybciej. to czy jesteś wyczulona na sygnały z twojego organizmu nie ma nic do żeczy. jak kobieta nigdy nie była w ciązy to często myli pierwsze ruchy z jelitami lub poprostu z rozciąganiem sie macicy , z przemieszczaniem sie jej troche wyżej. często ginekolog terz jest w błędzie. ja osobiście pierwszy raz spotkałam sie ze stwierdzeniem że możno poczuć dziecko w 10tc. ta drobinka ma w tedy teoretycznie do 5cm i waży około 5-6gr, więc nie jest na tyle duże i ciężkie żeby arz tak dawać o sobie znać. co najśmieszniejsze niektóre kobiety dopiero w 10tc odkrywają swój odmienny stan

Zgłoś nadużycie #903 1 sierpnia 2012, 17:27

Metra Fajna mama
dziękuję April za diagnozę. pozostawię Twoją wypowiedź bez komentarza.

Zgłoś nadużycie #904 1 sierpnia 2012, 17:27

Agnieszka82 ja od początku ciązy nie mam jakiegos wzmożonego apetytu, jedyne czego domaga sie mój żołądek to regularności, także rano sniadanko, w pracy drugie , po  obiadek i kolacyjka. Nie mogę dopuszczac do uczucia mocnego glodu bo później jak sie najem to strasznie boli mnie brzuch, a tak ogólnie jest si :) Utyłam 3/4 kg :0)
P.S. Odkad jestem w ciązy podoba mi sie gotowanie :) Dzisiaj serwuje bardzo kwasny kapuśniak na żeberkach (taka zachcianka :) ) dewolaje i marchewkę z groszkiem :)

Zgłoś nadużycie #905 1 sierpnia 2012, 17:32

Metra Fajna mama

madziulka_myszka napisał(a)

Agnieszka82 ja od początku ciązy nie mam jakiegos wzmożonego apetytu, jedyne czego domaga sie mój żołądek to regularności, także rano sniadanko, w pracy drugie , po  obiadek i kolacyjka. Nie mogę dopuszczac do uczucia mocnego glodu bo później jak sie najem to strasznie boli mnie brzuch, a tak ogólnie jest si :) Utyłam 3/4 kg :0)
P.S. Odkad jestem w ciązy podoba mi sie gotowanie :) Dzisiaj serwuje bardzo kwasny kapuśniak na żeberkach (taka zachcianka :) ) dewolaje i marchewkę z groszkiem :)

moja siostra - zupełna noga w gotowaniu, w czasie ciąży została prawdziwym kucharzem. wszyscy byliśmy w szoku, że potrafi robić takie potrawy :) niestety po porodzie jej minęło i znowu nic nie wie :)

Zgłoś nadużycie #906 1 sierpnia 2012, 17:32

A dziewczyny nam się tu zaraz pokłócą :P Nie denerwujcie się , najlepiej bedzie jak o ruchach pogadamy sobie jak zaczna nas kopać tak porządnie że będziemy blagać nasze pociechy o chwilę wytchnienia ... heh chociaż wtedy możemy się pokłócić o to w którą część ciała dostałyśmy (żołądek czy wątroba o to jest pytanie hehe )

Zgłoś nadużycie #907 1 sierpnia 2012, 17:35

hah ciekawa jestem czy i mi po porodzie gotowanie minie ... :D chociaż moja sytuacja wygląda tak że dużo umiem ugotować (bywałam zmuszana hehe) ale nigdy nie lubiłam tego robić, do tego mam taki komfort że mój M. uwielbia gotować więc mnie w tym wyręczał... Ale nie powiem teraz jest w siódmym niebie że ja tak często siedzę w kuchni :) Myślę że jak będę musiała gotować dla maleństwa to też będzie to dla mnie przyjemność hehe :)

Zgłoś nadużycie #908 1 sierpnia 2012, 17:38

Co do ruchów - ja właśnie dostaje regularne kuksance 4 palce pod pępkiem heh chyba obiad smakował :D :D ciekawe czy to kopniaki, bicie z pięści czy fikołki heh :D

Zgłoś nadużycie #909 1 sierpnia 2012, 17:38

Metra Fajna mama
idę sobie do moich tapet, a później na spacer. miłego wieczoru i nocy. papa

Zgłoś nadużycie #910 1 sierpnia 2012, 17:46

Papa metra pochwal się jak skonczysz remont i się nie denerwuj :)